miniBB: free php bulletin board and forum software
- Šåćčńņšąöč’ - Ķą÷ąėī - Īņāåņčņü - Ńņąņčńņčźą - Ļīčńź - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)

www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Ginklinė / RELOADING - graižtvinių šovinių pertaisymas, įranga, komponentai, rezultatai
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 132 . 133 . >>

Ąāņīš Ńīīįłåķčå
darsakas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 22 Ģąš 2010 16:22 - Ļīļšąāčė: darsakas


Norėjau, kad išmanantys reloada ir pažengę į priekį, daugiau nei aš, o taip pat ir pradedantys pasidalintų patirtim, mintimis, kaip tai reikia taisyklingai daryti, kokią įrangą naudoją, kokį paraką pila, kokias kulipkas skraidina, dėl ko tai yra daroma ir t.t.., na vienu žodžiu apie visas peripetijas.
Taigi, esu pradedantysis ir norėjau pasipasakoti kaip aš tai darau. Žinau , kad yra forumiečių užsiimančių reload‘u, gal gi jie duos pastabų, patarimų. Mano pagrindinis tikslas turėti šovinį kuo idealiau tinkanti mano šautuvo vamzdžiui, sekantis tikslas, turėti kuo pigesni šovinį (atitinkanti mano reikalavimus), kad galėčiau papleškinti ir į popierių ir medžioklėje, na ir žinoma užburiantis, ir neturintis tobulėjimui ribų, pats procesas.
Taigi , kaip aš tai dariau, paruošiant jau vieną kartą jau naudotas gilzes, nes tolimesni ciklai nebereikalaus tiek operacijų (žingsnių). Naudojant kitokio tipo matricas ir ar ruošiant naujas gilzes, procesas reikalauja kitokių žingsnių (taip aš juos pavadinau), operacijų.
Galima ir taip reloadinti - "дёшево и сердито" , jei tinka toks būdas, kodėl gi ne.

http://www.youtube.com/watch?v=UeEl9wZyabc


Patys renkamės kokiu keliu eisim, kokios mūsų užduotis kiek, kaip ir kuo šaudysim, na ne paskutinėje vietoje kokios finansinės galimybės.

Kadangi nesugebėjau, be to ir nenorėjau išsiversti su 3-mis instrumentais: kuvalda, zubyla ir jobtv@jmat, teko įsigyti truputį kitų:
1 ETAPAS . Gilzės paruošimas

1 žingsnis . Turim keletą murzinų gilzių.Dekapsuliuojam gilzę, darau tam, nes gilzes plausiu, nuo pridegusio parako ir oksidavimosi, su ultra garso vonele. Ir dekapsuliuotos gilzės, vonelėje, geriau išsiplaus kapsulės lizdas. Tai galima padaryti su specialia dekapsuliuojančia matrica arba Full Size , Neck Size matricos išsukus dekapsuliatoriaus strypą į žemiausią padėtį .

http://www.sinclairintl.com/prod_detail_list/Decap ping-Units


2 žingsnis . Plaunu gilzes ultra garso vonele, su spec. tirpalais.Išplautos ir paruoštos gilzės tolimesniems žingsniams
Galima nuvalyti gilzės kakliuką nuo prikepusių parako nuodegų iš vidaus ir iš išorės. Kakliuko vidaus valymui galima naudoti bronzinį ar neiloninį šepetėlį. Su drėle veiksmas vyksta žymiai greičiau. Tiks dar reikės specialaus laikiklio gilzei.

http://www.sinclairintl.com/product/10240/Case-Pre p-Units

Išorei galima naudoti plienine vatą 0000 (steel wool). Bet tai dažnai daryti nėra gerai, nes taip ploninam gilzės sienelę. Yra ir specialių servetėlių, sudrėkintu su spec. skysčiu.Galima naudoti chemiją. Gerai valo ir suteikia blizgėjimo Birchwood Casey Case Cleaner
Kas turi tumblerį (lietuviškai tikriausiai - vibro puodas), tai atlieka su juo. Taip, kad kas kaip moka , sugeba, tas taip valo gilzes, o kai kas net nesuka galvos su gilzių valymu, nes jų visai nevalo ir nemato tikslo. Nuvalo nuo parako degėsių tik kakliuką.

http://www.sinclairintl.com/prod_detail_list/Case- Tumblers
___________________________________________________________________________
Virvės nepastumsi, ją galimą tik patraukti, tačiau reikia neužmiršti, kad ji geba ir nutrūkti

darsakas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 22 Ģąš 2010 16:24 - Ļīļšąāčė: darsakas


3 žingsnis . Apžiūrim gilzes (tūteles), kad nebūtų korozijos pažeidimų, įtrūkimų, įlenkimų ar kitokiu mechaninių pažeidimų. Ant nuvalytų gilzių geriau matosi mikro įtrūkimai. Tikslas išbrokuoti blogas gilzes, kad išvengti bėdų ar nelaimingų atsitikimų šaudant.4 žingsnis . Kadangi nusprendžiau gilzę paruošti kuo teisingiau/geriau (mano manymu), tai ir žingsnių bus daugiau nei paprastai reikia. Bet tai tik bus daroma tik vieną kartą, po to gilzės ruošiamos įprastai.
Išplečiam gilzės kakliuką. Tikslas panaikinti nuo gilzių krimpo žymes (jei yra) , bei suvienodinti visų gilzių vidinį diametrą ir paruošti sekančiam žingsniui Nr.8. Naudoju K&M Expander Die matricą . Yra ir kitų gamintojų.

http://www.kmshooting.com/catalog/expanded-iron-to ol/expand-iron_complete.html
http://www.sinclairintl.com/prod_detail_list/Turni ng-Expander-Mandrels


Tai darant būtina sutepti kakliuko vidų ir mandrelį (teisingai gal būtų - kreipenčioji), nes reikia panaudoti jėgą. Labai gerais daiktas tam reikalui Imperial Die Wax


Ruošiant naujas gilzes prieš tai reikia praleisti visas gilzes per body matricą, tam, kad suvienodinti aukštį tarp gilzės petelių ir gilzės dugno. Turint Redding Type S Full Length Die , išsukus viršutinę dalį (dekaperį) ir išėmus bušingą ją galima naudoti kaip body matricą .


Nors nevisi (reloaderiai) tai daro ir dėl šito žingsnio daug diskutuoja, pirma triminguoti, po to bodysize‘inti ar atvirkščiai arba net size‘inti. Jei nesiruošiate daryti neck turning (aptekinti gilzės kakliuką, žingsnis 8), šios operacijos nereikia daryti ir nesukam sau plaučių.

5 žingsnis . Dabar reikia atrasti trumpiausią gilzę. Išmatuojam visų gilzių ilgius išrenkam trumpiausią ilgį ir visas gilzes trumpinam/triminguojam iki trumpiausios gilzės ilgio.

.

Gilzės trumpinimui naudoju RCBS Trim Pro. trimerį. Yra jų įvairi galybė , įvairių konstrukcijų ir įvairių kainų.

http://www.sinclairintl.com/prod_detail_list/Case- Trimmers
P.S. Aš visus matavimus darau coliais, nes beveik visi užsiiminėjantys reloadu , matuoja coliais. Ar tik paprasčiausiai skaitinėsite forumus ar norėsite užduoti klausimą, kokiam nors rusų ar anglų/vokiečių forume, paklausti matmenų ar toleranciją, jie 95% atsakymas bus coliais ir granais. Taigi tik tereikia priprasti prie colių, ir jie pasidaro ne be tokie baisūs. Įsigijau ebay matavimui reikalingų įrankių ir tikrai nebrangiai, nes nelabai pasitikiu įrankiais Made in China , už kilogramą – 1LTL + dovanų kuponas loterijai . Aišku galima išsiversti ir turimais namuose, svarbu, kad matavimai būtų tikslūs ir jais pasitikėtumėte. Taip, kad neverta taupyti ant neaiškios kilmės įrankių, juolab, kad dabar daugybė bankrotavusių įmonių, laboratorijų kurios paradvinėja matavimo, sverimo ..... įrankius. Bet čia retorinis klausimas ....
6 žingsnis . Po to kai visos gilzės yra suvienodintos , po trimming‘o (5 žingsnis) reikia nuimti taip vadinamus zausensus, užvartas, kurios paliko trimmer‘io freza. Tokio įrankio pagalba Deburring Tool tai padaryti nesunku, nuimant atšerpetojimą ir lengvai suapvalinant kampus .

http://www.sinclairintl.com/prod_detail_list/Case- Mouth-Chamfering


2-3 apsisukimai iš vidaus ir iš išorės. Ir viskas. Nereikia labai persistengti.

___________________________________________________________________________
Virvės nepastumsi, ją galimą tik patraukti, tačiau reikia neužmiršti, kad ji geba ir nutrūkti

darsakas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 22 Ģąš 2010 16:27 - Ļīļšąāčė: darsakas


7 žingsnis . Norint gauti kuo tiesesni šovinį, 7 ir 8 žingsniai– būtini. Su slankmačių, dar geriau mikrometru, matuojam gilzės kakliuko sienelių storį.


Daromas ne vienas matavimas , o sukant aplink visą kaliuką, taip atrandama ploniausias kakliuko sienelės storis.

8 žingsnis . Kad gauti ašiškumą, koncentriškumą (concentricity) ir kuo mažesnį mušimą ties kakliuku, kuris leis pasodinti tiesiai kulką, reikia suvienodinti gilzės kakliuko sienelių storį. Net ir pačios geriausios gilzės, tokios kaip LAPUA bus nevienodas sienelės storis.Kadangi mes jau išmatavom ir radom mažiausią/ploniausią sienelės storį, tai nusistatom „tačilką“ (Neck Turning Tool – gilzės kakliuko tekinimo įrankis) būtent tam storiui. Jei reikia daug nuimti „mėsos“, tą operaciją atliekame per 2-3 kartus. Bet jeigu šautuvas yra serijinės gamybos, ne custom su ankštu šovinio kakliuko lizdu, manau užteks vieno karto, tik suvienodinti visų gilzių storį. Mano atveju 0,014“. Nes naudojant matricas su bušingais, tai gana svarbu. Tas įtakoja vienodą kulkos apspaudimą ir ašiškumą. Tikslas gauti vienodą sienelių storį.
http://www.sinclairintl.com/prod_detail_list/Neck- Turning-Tools

http://www.kmshooting.com/catalog/neck-turner-tool s/micro-adjustable-neck-turner_body-only_standard- pilot.htmlTaigi „tačilkos“ mandrelį (kreipiančioji) sutepam lubrikantu Imperial Die Wax , dedam gilzę į gilzės laikiklįir nedidelėm apsukom su nedideliu padavimu tekinamTekinam per visą kakliuko ilgį ir pabaigoje „užeinam“ ant gilzės petelių ,
bet labai nedaug.Sekantis veiksmas , dar kartą nuimam užvartas nuo išorines sienelės su Deburring Tool įrankiu. Aš (ir ne tik aš) dar poliruoju išorinę kakliuko sienelę su plienine vata, 3-4 sekundėm su el.drėle ,didelėm apsukom.Užsiimantys šamanizmu, dar poliruoja ir kakliuko vidų. Svarbiausiai, kad visi veiksmai būtų vienodi,nuoseklūs, negalima daryti kelias gilzes taip, keletą kitaip ar dar trečiaip. Idealiausiai šį žingsnį daryti su nauja gilze ir tai yra daroma tik VIENĄ KARTĄ, visam likusiam gilzės gyvenimui. Be šios operacijos neišsiverčia BR pasaulis ir mėgstantys tolimesnes distancijas šauliai. Medžiokliniam šautuvui šaudančiam 1MOA -tai ne būtina. Bet mano tikslas turėti tiesų, o ne kreivą šovinį, ir kad kulkos skraidytu į 0,5 MOA ar mažiau.

___________________________________________________________________________
Virvės nepastumsi, ją galimą tik patraukti, tačiau reikia neužmiršti, kad ji geba ir nutrūkti

darsakas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 22 Ģąš 2010 16:28 - Ļīļšąāčė: darsakas


9 žingsnis . Kai jau gilzės kakliukas paruoštas, dedam į presą fullsize (FL) , necksize ar body matricą. Tai priklauso kokias matricas mes turim, koks mūsų įsitikinimas, kad teisingai darau ir kokiu keliu mes eisim toliau. Fullsize matrica atlieka 4 operacijas iš karto – sodina petelius (daro headspace) , apspaudžia kakliuką, gilzės šonus iki reikalingo diametro ir plius dekapsuliuoja. Necksize matrica atlieka 2 operacijas – apspaudžia tik gilzės kakliuką, neliesdama šonų ir petelių, plius dekapluliuoja (išstumia kapsulę). Body – tik sodina petelius į reikiamus matmenis, vos apspausdama gilzės šonus, bet mažiau apspaudžia nei fullsize matrica. Idealiausiai turėti visas 3 matricas, su jomis būtų galima varijuoti ir apspausti į norimus gilzės parametrus. Kai kurie sėkmingai dirba su 0-niu headspace, vien tik necksize matricom. Bet po keletos ciklų bus priversti naudoti body matricą, nes sunkiai dirbs spyna. Aš pasirinkau Redding fullsize matricą, kuri atliks visas reikalingas operacijas (mano įsitikinimu).Ji yra su bušingu (įvorė), kuris apspaudžia kakliuką . Su bušingo pagalba galima išgauti norima neck tension, kokia jėga/įvarža apspausime kulką.

http://www.sinclairintl.com/prod_detail_list/Sizin g-Die-Bushings
Dažniausiai yra apspaudžiama -0,002 -0,003. Kai kurie daro įtempimą iki 0,005 .
Bušingų yra įvairių ir plieniniu, ir titano-nitrito, ir karbidiniu. Titano-nitrito bušingai yra kietesni už paprasto plieno bušingus ir naudojant juos, nereikia tepti gilzės kakliuko. O karbidinių bušingų privalumas, tai, kad jų numeriai eina 0,0005“ žingsniu (bet tik .243/6mm kalibrams). Plieniniu ir T-N – 0,001“ žingsnis. Bušingo numeris yra išskaičiuojamas taip (pvz):

(0.308 + 2* 0,014“)-0,002 = 0,334 , tai mums bus reikalingas bušingas Nr.334
.308 – kulkos diametras
2 – gilzės sienelės
0,014 – vienos sienelės storis
0,002 – neck tension, įvarža kurios mes norime, galima pasirinkti kokią norim bet tai jau keisis bushing‘o numeris.

Jei matrica ne bušinginė, tai belieka pasitikėti gamintojo kokybe ir kad expander ball (riešutėlis) yra reikiamo diametro, ir nekreivas štokas ir nedaryti jokių mušimo/ašiškumo matavimų. Tada ant dušios bus spakainiau.

Taigi FL matrica jau įsukta į presą, jos pagrindinė užduotis, atstatyti gilzės geometrija, kad nesunkiai užsidarinėtų spyna su šoviniu.Naudodamas komparatorių (comparator) imu ir išsimatuoju atstumą nuo gilzės petelių iki gilzės apačios . Kompatarorių yra didžiulė įvairovė, bet nesunkia galima paprašyti, kad tekintojs padarytų.


http://www.sinclairintl.com/prod_detail_list/Case- Gauges-Headspace-Tools
Galima ir taip

Sutepu gilzė šonus specialiu lubrikantu arba Imperial Die Wax , tik netepam gilzės petelių ir kakliuko. Jokiu būdu negalima naudoti lubrikantų su naftos pagrindu.
Žmyk-Spaudžiam. Ir vėl matuojam. Tikslas „susodinti“ 0,001“ – 0,002“ gilzės petelius , gauti taip vadinamą headspace , kad lengvai dirbtų spyna su šoviniu, be jokių užsikirtimų. Headspace priklauso nuo kalibro,mažiems kalibrams 0,001-0,0015“, magnuminiams 0,0015-0,002“ , pusautomačiams dar didesnis.
Galima tai atlikti ir kitokiu būdu. Apspaustą gilzę dedam į spyną, prieš tai išėmę iš spynos dužikį ir spyruoklę. Išėmus spyna užsidarinėja be jokios jėgos, tabalduojasi. Įdėjus gilzę, turi užsidaryti su vos vos jaučiama jėga. Dažniausiai nustatinėjant tokiuo būdu ir pamatavus, būna daugiau nei 0,001“ – 0,002“ . Tas būdas tinka tik bolt-action šaunykams. Taigi čia jau individualus pasirinkimas kaip matuoti. Arba galima aklai pasitikėti gamintojo instrukcija, kaip nustatyti matricą.
Na va, beliko visai nedaug.

10 žingsnis . Gilzė atfulsaizinta, dekapsuliuota.
Su Primer Pocket Uniformer ir Flashole deburring tool (kapsulės lizdui įrankiai) formuojame ir išvalome kapsulės lizdą tiek išorinės pusės tiek iš vidaus. Galima rankomis, galima el. drėlę, kuris palengvins ir pagreitins darbą.

http://www.sinclairintl.com/prod_detail_list/Prime r-Pocket-Tools

http://www.sinclairintl.com/prod_detail_list/Flash -Hole-Deburring-ToolsJei turime ašiškumą matuojantį stenduką (Concentricity Gage), išmatuojam gilzės kakliuko ir ties peteliais mušimus.Ašiškumui matuoti stenduką gali padaryti geras tekintojas /frezuotojas, už „nebrangiai“ , kurį kartu tą „nebrangiai“ ir sunaudosit . Jei viskas gerai sureguliuota gerai, turėtume gauti minimalius mušimus. O po 3-čio ciklo, kai gilzė pilnai išsiformuoja pagal šovinio lizdą, mušimai turi išnykti, taip sakant turi būti „pa nulem“ - 0,000“.

Vualia !!! Turime, mano manymu, labai gerai paruošta gilzę, į kurią dedam kapsulę, pilam paraką ir „sodinam“ kulką į norimą/reikiamą gylį. Bet tai jau kiti etapai.___________________________________________________________________________
Virvės nepastumsi, ją galimą tik patraukti, tačiau reikia neužmiršti, kad ji geba ir nutrūkti

darsakas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 22 Ģąš 2010 16:33


2 ETAPAS. Gilzės kapsuliavimas.

Dirbant su kapsulėmis būtina naudoti apsauginius akinius, nes jei lazda šauna vieną kartą metuose, tai kapsulė suveikti turi daugiau šansų.
Naudoju RCBS , jų taip pat yra didelė įvairovė (rusų kalba) :

http://www.6ppc.ru/index.php?option=com_content&ta sk=view&id=97&Itemid=37

http://www.sinclairintl.com/prod_detail_list/Primi ng-Tools

http://www.kmshooting.com/catalog/primer-seater-to ols/primer-deluxe.html

Pasirenkam tinkamą kapsulę , kaip pvz.: kas tinka .30-06, netinka .300WM, bet tinka 9,3x74R, ir su kapsuliatoriumi dedam/įstatom kapsulę į gilzę. Nieko sudėtingo.
3 ETAPAS. Sveriam, pilam paraką


Šitam etape kaip irgi nėra nieko sudėtingo, atsveriam reikalingą kiekį parako ir supilam į gilzę. Visada reikia sutikrinti sveriamą parako kiekį (min/max) su gamintojo manual‘u, kad neprisivirti „liolės“.
Čia irgi yra didžiulė įvairovė dozatorių, dispenserių. Taip pat ir svarstyklių, tiek mechaniniu, tiek elektroninių. Skonio, piniginės ir siekiamo tikslo reikalas.
Aš naudoju paprasčiausią RCBS dozatorių, triklerį (mažam kiekiui parakui dapilti) ir mechanines svarstykles.

http://www.sinclairintl.com/prod_detail_list/Powde r-Tricklers


http://www.sinclairintl.com/prod_detail_list/Powde r-Measures-Dispensers___________________________________________________________________________
Virvės nepastumsi, ją galimą tik patraukti, tačiau reikia neužmiršti, kad ji geba ir nutrūkti

darsakas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 22 Ģąš 2010 16:33


4 ETAPAS. Sodinam kulką į gilzę

Šitame etape vėl individualus pasirinkimas. Sodinam kulką pagal parako/kulkos gamintojo manual‘ą (žinynas, vadovas...) nustatydami bullet seater matricą į C.O.A.L. (Cartridge Overall Length) , lietuviškai būtų šovinio ilgis. Ar sodinam į graižtvas ir žaidžiam su jamp‘u . Žaidimas su džampu labai pagerina grupę, daug daugiau nei žaidimas su parako kiekiu. O geriausiai žaisti ir su parako svoriais ir su jump‘u. Kai kurie vamzdžiai mėgsta, kai kulka įremta į graižtvas, kiti – kai įšoka į graižtvas (jumping). Bet vėl yra ir plusai yra ir minusai.
* Manual‘us leidžia tiek kulkų gamintojai , tiek parako gamintojai. Tokie kaip Norma, Sierra, Nosler, Hornady, Allent , Vihtavuori, Hodgdon, Accurate, IMR ……………..)Kaip išmatuoti maksimalų šovinio ilgį? Ar tai reikia daryti ? O gal pasirinkti gamintojo manual‘e nurodyta C.O.L. , vėl gi priklauso individualiai ir nuo iškelto tikslo.
Aš pasirinkau sunkesnį kelią, bandysiu žaisti ir su parako svoriais ir su jump‘u.
Su tokios „pribludos“ pagalba COAL Gauge galima išmatuoti šovinio ilgį, kol kulka atsirems į graižtvas .
Tokį matavimo prietaisėlį, gali pasidaryti ir pačiam. Tereikia vamzdelio, strypelio, sriegiklio ir laisvų rankų bei noro.  .


Visuomet yra ir alternatyva, imam užsisakom ir nusiperkam:
http://www.sinclairintl.com/product/10497/Bullet-S eating-Depth-Tools-OAL


Ant šios „priblūdos“ užsukam prasriegtą gilzę, įdedam kulką, kišam į spyną, stumiam strypelį kol kulka atsirems į graižtvas, fiksuojam. Viskas, turim beveik idealų atstumą iki graižtvų. Yra ir kitoks būdas, bet nebenoriu plėstis.
Skirtingų tipų kulkų skirsis ir max COAL. Tai gi , keičiant kulkas į kitą tipą, svorį ar gamintoją, reiks matavimą daryti iš naujo. Arba rinktis valdišką ilgį, kuris yra nurodytas manual‘e.
Naudoju Redding Competition Bullet Seater , pasirinkau būtent ją, kadangi ji su mikrometru ir jos kitokia konstrukcija, leidžianti labai tiesiai, praktiškai be mušimų pasodinti kulką. Be to ji labai greitai keičia sodinimo gylį (seating depth), kas yra labai patogu keičiant jump‘ą.Kadangi kulka, kokias naudosim, jau pasirinkom, matrica įsukta į presą tai nusistatom matricą reikiamam/norimam kulkos sodinimo giliui.Pildom etiketę , surašom visą reikalingą informaciją.O jei paprasčiau:
1. Nuvalom gilzės kaliuką iš vidaus ir išorės nuo pridegusio parako.
2. Matuojam gilzės igį, jei reikia triminguojam.
3. Sutepam gilzės šonus iki petelių ir fulsaizinam ar neksaizinam
4. Išvalom kapsulės lizdą
5.Kapsuliuojam
6. Sveriam, pilam paraką
7. Sodinam kulipką

Naujos gilzės paruošimas ir pertaisymas šautos gilzės - algoritmas tas pats.
Po kelių ciklų, nori nenori, reikia gilzę atkaitinti (annealing), nes sukietėją gilzės. Bet „reporatžas“ bus vėliau (tikiuosi).

Fsio. On a shooting range!!! Į šaudykla, bandyti/testuoti savo šovinuką. Į medžiokle po to, kai iš rezultatais busite patenkinti.

Ačiū už dėmesį. Kaip mokėjau , taip išdėsčiau, kaip sugebėjau taip papiešiau.
Tikiuosi tie kas užsiimą reload‘u , o jų šitame forume yra, ir mano žiniom tikrai ne vienas, pasidalins savo patirtim ir mintim.

___________________________________________________________________________
Virvės nepastumsi, ją galimą tik patraukti, tačiau reikia neužmiršti, kad ji geba ir nutrūkti

uzrgm
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 22 Ģąš 2010 17:08


kur perki komponentus,gal pasidalinsi,gali ir i asmenine

trigrasis
Hunting forever

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 22 Ģąš 2010 17:26


kur galima nusipirkti VIHTA VUORI parako graižtviniams šoviniams ?

darsakas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 22 Ģąš 2010 17:37


paraką ir kapsules pirkau Jakobpilyje (LV)

___________________________________________________________________________
Virvės nepastumsi, ją galimą tik patraukti, tačiau reikia neužmiršti, kad ji geba ir nutrūkti

Lazdijai


# Äąņą: 22 Ģąš 2010 18:17


nusipirkau viska ka aprasei, ir su vibro puodu. galiu tik pamineti, kad Redding dies'ai tikslesni ir kokybiskesni nei RCBS'o. vieni sako kad Redding 4 kartus brangesni nei rcbs, kiti kad tik 10% brangesni...
dar neatejo RWS EVO kulkos, kuriu pasirodo galima pirkti atskirai ir Redding dies'ai, visa kita jau turiu. vaziuosiu pirkti praimeriu ir parako ir meginsiu zaisti. uztaisinesiu 303 british ir 300 WSM'a.
buvsu parodoj IWA, valanda praleidau rcbs'o stende stebedamas instruktaza ir kitus bajerius. pasake kad kulkos pasodinimui geriausia naudoti dies'a kuris virsuneje turi ne primityvu varzta su kontraverzle pasodinimo gyliui nustatyti, o mikrometro principu pagaminta reguliavimo galva

Lazdijai


# Äąņą: 22 Ģąš 2010 18:28


papildysiu, gilzes valyma is vidaus pazymejo kaip nereiksminga niuansu gaudyma, is vidaus parako nuodegos mechaniskai neishsivalo, o tik chemiskai. naudojant chemija kenkiama bronzai, gilzes amzelis pasibais anksciau nei nuo vidaus nevalymo pasikeis gilzes vidinis turis, turintis ytakos suviui ir tislumui.
t.p. patare vibro puode valyti su kapsulemis, nes kitaip grudeliai ystringa kapsules skyluteje ir krapstyti reikia

Lazdijai


# Äąņą: 22 Ģąš 2010 18:41


pamirsus iskrapstyti gausis uzdelsto veikimo suvis nemaza daly viso proceso uzima "pajautimas" t.y. yrangos suderinimas darbui. meistras sake taip: "sureguliuojam, dar paverziam, gaunasi ytampa... paimt ir pajausk kokia jega raikalinga"... imi sverta y rankas ir megini "pajausti"
gilze triminti reik kas 4-6 suviai priklausomai nuo kalibro

seras
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 22 Ģąš 2010 20:16


darsakas
Kada pas tave i kursus galiu uzsirasitis?

darsakas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 22 Ģąš 2010 20:33 - Ļīļšąāčė: darsakas


seras

Pas čainiką i kursus ? Man pačiam dar kursų reikia ....

___________________________________________________________________________
Virvės nepastumsi, ją galimą tik patraukti, tačiau reikia neužmiršti, kad ji geba ir nutrūkti

Anonimas


# Äąņą: 23 Ģąš 2010 08:41


Kokia apytikslė šovinio savikaina? Kiek kainavo įranga ir kur jos ieškoti (ebay,...?)?

erio
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 09:53


Turiu filmuką apie šovinių užtaisymą, su rcbs įranga.

Anonimas


# Äąņą: 23 Ģąš 2010 10:15


Metodinis patarimas pradedanciam sitą veiklą: issiaiskinkite kokius uzdavinius keliat sau ir savo turimam "saudymo komplektui".Jei esat statistinis Marytės zemes medzioklis su lietuvisku .30-06 ar kuo nors panasaus su plonu vanzdziu- jusu tikslas stambus-vidutinis zveris max iki 300 metru(dazniausiai+-100).Tam visiskai pakanka 1MOA glaustumo.Kad pasiekti toki rezultata pakanka 7punktu aprasytu topikstarterio su irangele uz 200 baksu.Rimtas topikstarterio poziuris , matyt, apsprestas to, kad isnaudoti magnumo potenciala (beje aciu jam uz temą).

uzrgm
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 10:18


kulkas perki pas latvius,ar siuntiesi.jei siuntiesi,gal pasakysi is kur,aciupradejai gera tema teisingoj nuotaikojlabai daug info yra guns.ru,jeigu dar kas nezino.manau prie temos liptu komponentu pasiulos-paklausos problema,PERKU-PARDUODU ji paskes:sadats bandziau pazaisti su 200granu svininemis kulkomis 308win,tvistas 10,ikigarsiniam greityje,gavosi prastai,manau nekokia kulku liejimo kokybe,reikia geros formos:sadrizadu informatyviai ir aktyviai dalyvauti temoje stabiliu suviu,kolegos

uzrgm
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 10:34


ir nereikia tyciotis,nu labai jau man patinka tie paveiksliukaistabiliu suviu

darsakas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 10:36


Kulkas pirkau www.triebel.de

___________________________________________________________________________
Virvės nepastumsi, ją galimą tik patraukti, tačiau reikia neužmiršti, kad ji geba ir nutrūkti

Darius re
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 10:58


darsakas
Super ,aciu uz toki puiku ir detalu aprasyma.

............................................."visada žinojau, kad tapsiu medžiotoju-tik nežinojau kada..."
Gytis Kantakevičius

sauliuksas
Hunting forever

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 16:09 - Ļīļšąāčė: sauliuksas


smagus darbas ,suteikiantis pasitenkinimo, uz suvio koybe .
deje visi sitie pribombasai kainuoja ir nemazai ,o ir nusipirkti nera taip jau paprasta ,beje kad ir kulkomis lygiavamzdziams ,lietuviu pardavejai nelabai nori prekiauti .
geras reportazas pradziamoksliams ir ne tik .saunuolis

Ką sukūrė gamta-įkainoti neįmanoma !

Sakalelis
Hunting for living

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 18:12


Super tema

------------------------------------
Šnekėti nemąstant - tai tas pat,
kas šaudyti nesitaikant.
M.de Servantesas
----------------------------------

dududu
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 19:20


darsakas
O kiek laiko uzima vienam soviniui,nuo gilzes iki sovinio.+ -.?.

PASIUTES
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 19:38


darsakas
KANTRYBE PAS TAVE GELZINE. LEIDYBA GALI UZSIIMTI,SVIESTI REIKIA MEDZIOTOJUS.ANKSCIAU KAI LYGAUS UZTAISINJOM TAI PAZIURI ANT SOKOLO DEZUTES INSTRUKCIJA IR VISKAS AISKU, O CIA LINK 1KM SU 300WM PATEMPSI.

darsakas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 19:59


O kiek laiko uzima vienam soviniui,nuo gilzes iki sovinio.+ -.?.

kažkaip tai laiko nematavau. Vieną vakarą išplauni, kitą savaitę dar kažką. O jei taip nuo pradžios iki galo , manau pusdienis išeis pasigaminti 100 šovinukų, nes plovimas/džiovinimas nemažai laiko suėda. O kai viskas sureguliuota, tik žmyk, žmyk į fsio. Eina kaip iš pypkės.

___________________________________________________________________________
Virvės nepastumsi, ją galimą tik patraukti, tačiau reikia neužmiršti, kad ji geba ir nutrūkti

darsakas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 20:03 - Ļīļšąāčė: darsakas


PASIUTES

Iki švietėjiškos veiklos ........ toli kaip iki ...
Kažkada skaičiau pasisakymus forume, kaip chebra neturėdama supratimo, bando teoriškai pertaisyti šovinį. Tada ir gimė mintis padaryti nedicką reportažėlį su foto.

___________________________________________________________________________
Virvės nepastumsi, ją galimą tik patraukti, tačiau reikia neužmiršti, kad ji geba ir nutrūkti

Lukis
Hunting forever

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 20:07


Puikus straipsnis! ir as dabar klausimeli uzduosiu. Ar pigiau pasidaryt iseina nei pirkt is parduotuves ir jei pigiau, kiek mazdaug reiktu padaryt soviniu, kad atsipirktu iranga?

crank

darsakas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 20:12 - Ļīļšąāčė: darsakas


Lukis

Šovinys išeina gal 3-4 kartus pigiau, priklauso kokiuos komponentus naudosi. Kokybės atžvilgiu tai dar daugiau kartų. Pagrindinis privalumas, kad beveik kožną kulipką gali priversti skristi. O kad atsipirktų, tai net nebandžiau skaičiuoti. Manau atsiras koks anonimas, kuris suskaičiuos ir padarys išvada , kad neapsimoka reloadinti.

___________________________________________________________________________
Virvės nepastumsi, ją galimą tik patraukti, tačiau reikia neužmiršti, kad ji geba ir nutrūkti

trigrasis
Hunting forever

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 23 Ģąš 2010 21:17


"...Šovinys išeina gal 3-4 pigiau..."
.
noriu pasitikslinti:

3-4 litais pigiau ?
ar
3-4 kartus pigiau ?

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 132 . 133 . >>
Āąų īņāåņ
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Īņģåķčņü *×ņī żņī?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... 

» Ėīćčķ  » Ļąšīėü 
Āāåäčņå Ļšīńņī āāåäčņå óķčźąėüķūé Ėīćčķ.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 1
Narių - 0
Daugiausia: 419 [18 Ąļš 2021 19:42]
Svečių - 418 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Ļīääåšęźą: miniBB forum software © 2001-2024