HUNTER.LT Interneto vartai medžiotojams...
Navigacija
Titulinis
Naujienos
Straipsniai
Foto galerija
Diskusijų forumas
Atsisiuntimui
Web nuorodos
Paieška
Kontaktai
Pateikti foto
Tinklapio schema
Svečių knyga
Paskutiniai komentarai
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
Draugai

Deutsch Drahthaar Клуб Дойч Драхтхаар
Orai

MĖNULIO KALENDORIUS

FAKTINIS ORAS

Apklausa
Medžioklė su prožektoriais ar be jų?

Už !

Prieš !

Man taspats.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 64,629
Naujausias narys: czgwyahfbypy
Paskutinės nuorodos
Small Munsterlander ...
  Lenkija Veisimas Sma...

Anglų kokerspanielių...
  Profesionalus anglų ...

Kinologu asociacija"...
  Medzioklie,standarta...

Lietuvos žaliasis rūbas
  Knygoje aprašyta dau...

Puslapis apie medzio...
  visai nieko puslapiukas

Last Seen Users
Stephenbus13 weeks
xiaozhengm12317 weeks
Valeriacvf20 weeks
Valeriaqkl20 weeks
ninest12325 weeks
yyyyy29 weeks
inetryconydot35 weeks
Kalnas80 weeks
vytasss91 weeks
gudas107 weeks
Paieška
Lietuvoje medžiojami gyvūnai
Fazanas
Nedidelis, naminės vištos dydžio, kūno masė 0,8 – 1,2 kg. Patinas ir patelė ryškiai skiriasi. Patinai ryškiaspalviai, labai puošnūs, žymiai ilgesnėmis nei patelių uodegomis. Jų galva ir kaklas tamsiai žaliai mėlyni. Kitose kūno dalyse vyrauja įvairūs raudonai rudi atspalviai. Visos plunksnos žvilgančios. Skruostai ir apie akis neplunksnuota, ryškiai raudonomis karpomis apaugusi oda. Kojos su aštriais pentinais. Patelė pilkai ruda. Jos uodega žymiai trumpesnė.

Aptinkamas tik tose vietose, kur buvo įveistas, išleidžiant inkubatoriuose išperintus paaugintus fazaniukus. Gyvena laukų miškeliuose, nedidelėse giraitėse, nendrynuose, piktžolynuose. Vasarą laikosi ir laukuose. Be žmogaus pagalbos mūsų klimato sąlygomis neišsilaiko. Žiemą būtina intensyvi globa.

Pavasarį būna tuoktuvės. Tuomet patinai vaikšto pakėlę uodegas ir ištiesę kaklus, triukšmingai plaka sparnais. Jie neretai pešasi. Dėtyje 8 – 14 žalsvai pilkų kiaušinių. Jaunikliais rūpinasi tik patelė.

Kaip ir kiti vištiniai, minta daugiausia augaliniu maistu. Lesa daigus, sultingus lapus, įvairias sėklas, uogas. Vasarą sulesa nemažai vabzdžių, sliekų, moliuskų, varlyčių.

Medžiojama su paukštiniais šunimis. Kyla staigiai į viršų, o paskui skrenda nuožulniai žemėjančia trajektorija. Šaunama 2 – 4 numerio šratais. Mėsa geros kokybės.Kurapka

Kiek didesnė už naminį karvelį. Kūnas apvalus, kresnas. Jo masė apie 400 g. Iš toliau visa atrodo pilka: viršutinė kūno dalis tamsesnė, apatinė šviesesnė. Patinai nuo patelių skiriasi nežymiai. Patinų krūtinėje yra pasagos formos ruda dėmė. Patelė šios dėmės neturi, arba ji žymiai mažesnė, ne pasagos formos. Kojos plunksnomis neapaugę.

Gyvena laukuose. Rudenį ir žiemą laikosi būreliais – šeimomis. Kartais šeimos, ypač jau praretėję, susijungia. Pastaraisiais metais labai pagausėjo. Tam turėjo įtakos šiltos, beveik besniegės žiemos ir žemėnaudos pokyčiai: laukuose didesnė kultūrų įvairovė, daug nedirbamų laukų, mažiau didžiosios technikos, mineralinių trąšų, įvairių chemikalų.

Poros susidaro (būreliai išyra) kovo mėn. Iš visų Lietuvos paukščių deda daugiausiai kiaušinių iki 24 (dažniausiai 18 – 22). Kiaušiniai netaškuoti, pelenų spalvos. Peri tik patelė, bet jaunikliais rūpinasi abu tėvai.

Šiltuoju metų laiku lesa įvairius bestuburius: vabzdžius, jų lervas, moliuskus, kirmėles. Sunaikina daug kenkėjų. Bet ir vasarą, nekalbant apie kitus metų laikus, mityboje vyrauja augalinis maistas: lapeliai, šaknelės, ūgliai, daigai, sėklos, želmenys. Pastaruosius atsikapsto net iš po sniego. Normaliam virškinimui reikalingi smulkūs akmenukai. Skrandyje jų būna net keli šimtai (vidutiniškai 600). Maitinasi tik ant žemės.

Medžiojamos su paukštiniais šunimis. Šaunama 5 – 6 numerio šratais.


Kurtinys.
Stambus miško paukštis. Patelės kūno masė 2,5 kg, o patino – apie 5 kg. Patinas rusvai juodas, išmargintas šviesiais taškeliais ir banguotomis linijomis. Galva ir gerklė juodi, pagurklis tamsiai žalias, metalinio blizgesio. Antakiai raudoni. Kojos iki pirštų pamatų plunksnuotos. Pirštai iš šonų turi ragines šukas. Patelės rusvos su balsvų, pilkų ir juosvų dėmelių marginiu. Kaklas ir pagurklis ryškiai rudi.

Kurtiniai Lietuvoje gyvena didžiuosiuose pušynuose Rytų ir Pietryčių Lietuvoje: Labanoro, Baranavos, Ažvinčių, Rūdininkų ir Gudų giriose.

Laikosi brandžiuose medynuose, aukštapelkėse, ypač ten, kur yra miško uogų. Gana sėslūs.

Minta daugiausia augaliniu maistu. Žiemą ir pavasarį lesa pušų spyglius, rudenį – drebulių lapus, vasarą – miško uogas, žolių lapus, pumpurus, vabzdžius.

Įspūdingos kurtinių tuoktuvės. Jos prasideda kovo mėnesį ir trunka iki gegužės pradžios. Tuoktuvėse kovo mėnesį ant sniego jau galima rasti kurtinių pėdsakų ir būdingus šių paukščių sparnų galų brėžinius. į tuoktuvę patinai atskrenda iš vakaro, saulei leidžiantis ir nakvoja medžiuose. Prieš saulėtekį pradeda groti. Giesmė girdima per 150 – 200 metrų. Prasideda giesmė teksėjimu, kuris vis tankėja ir pereina į greitą tarškėjimą. Tuo metu garsas staiga nutrūksta ir pasigirsta lyg atkemšamo butelio garsas. Po 3–4 sekundžių girdėti savotiškas šnypštimas. Šnypščiantis kurtinys būna kurčias. Išaušus į tuokvietę atskrenda patelės.

Patelė įsiruošia lizdą ant žemės, deda 8 – 9 kiaušinius. Peri 26 – 28 dienas. Išveda vieną vadą.

Siekiant, kad neišnyktų kurtiniai, labai svarbu išsaugoti jų tuokvietes. Tuoktuvių metu duoti jiems ramybę, aplinkiniuose plotuose riboti miško darbus, mažinti plėšrūnų ir šernų skaičių.


Virbė (jerubė)
Jerubė. Kurapkos dydžio (kūno masė apie 400 g) ir panašios išvaizdos. Skiriasi margesnėmis plunksnomis ir iki pat pirštų plunksnuotomis kojomis. Patinas su kuodeliu, pagurklis juodas. Patelė be kuodo, pagurklis nejuodas.

Gyvena visuose mišriuose miškuose. Daugiausiai laiko praleidžia ant žemės. Pabaidyta tupia į medį. Žiemą per didelius šalčius puriame sniege kasa urvus ir juose nakvoja – taip apsisaugo nuo šalčio.

Poruojasi jau rudenį. Dėtyje 6 – 12 gelsvų, nusėtų smulkiais taškučiais kiaušinių. Patelė peri taip stropiai, kad kartais net leidžiasi paimama į rankas. Patinas neperi, bet jaunikliais rūpinasi. 10 – 12 d. amžiaus jaunikliai, būdami ne ką didesni už žvirblį, jau pradeda skraidyti.

Vasarą maitinasi ant žemės. Vėlyvą rudenį ir žiemą – medžiuose. Tuomet lesa vien alksnių ir beržų pumpurus bei žirginius. Šis maistas menkai virškinamas, todėl jerubių nakvojimo vietose būna net krūvelės išmatų.

Lietuvoje specialiai jų niekas nemedžioja. Nedaug nušaunama atsitiktinai. Jas galima būtų medžioti su šunimi (laika). Šuo aptinka jerubę ir ją, tupinčią medyje, aploja. Rudenį, kada jos poruojasi, įdomi medžioklė su vilbynėmis. Šaunama 5 – 6 numerio šratais. Mėsa labai geros kokybės – balta, minkšta, trapi – geriausia ir skaniausia iš visų laukinių paukščių.Laukinės antys

Lietuvoje gyvenančios antys skiriamos į dvi grupes: plaukiojančios ir nardančios. Jos skiriasi pagal maitinimosi būdą. Plaukiojančios paprastai maitinasi nenardydamos, maistą ima tik iš tokio gylio, kiek pasiekia ištiesusios kaklą. Nardančios antys maitinasi net kelių metrų gylyje – nardydamos. Gamtoje jos atskiriamos pagal plaukiančio paukščio siluetą. Plaukiojančių ančių aiškiai matoma uodega, nardančiųjų uodegos tarsi nėra – nugara palaipsniui nusileidžia į vandenį. Rankose šios antys skiriamos pagal užpakalinį (pirmąjį) kojos pirštą. Plaukiojančių jis mažas (4 – 8 mm), be odos skiautės. Nardančių – žymiai didesnės (1,5 – 2 cm), su odos skiaute. Plaukiojančios antys yra nedidelio ir vidutinio dydžio (kūno masė 0,2 – 1,5 kg) paukščiai. Kūnas kresnas, kaklas ilgas, snapas platus. Trys kojų pirštai sujungti plaukiojamąja plėve. Vestuviniu apdaru (žiemą, pavasarį) patinų ir patelių plunksnos labai skiriasi. Patinai (gaigalai) ryškiaspalviai, patelės kuklesnės – raibos) Poilsio apdaru (vasarą, rudens pradžioje) abiejų lyčių paukščių plunksnų spalva vienoda. Plunksnos tankios, daug pūkų. Šeriantis plasnojamosios plunksnos iškrenta beveik vienu metu, todėl kurį laiką neužauga naujos, negali skraidyti. Sparne yra kitos spalvos, neretai žvilgantis plunksnų plotelis veidrodėlis. Skirtingų rūšių ančių veidrodėlis skirtingas (svarbus požymis nustatant anties rūšį). Kaip ir visi vandens paukščiai, turi gerai išsivysčiusią pasturgalio (riebalinę) liauką, kurios riebaliniu sekretu paukštis reguliariai tepa plunksnas, kad šios neslaptų. Liauka yra ties uodegos pamatu iš nugaros pusės. Gerai plaukioja, sausumoje vaikšto nevikriai. Skrydis greitas.

Gyvena prie vandens: įvairaus tipo pelkėse, šlapiose pievose, balose, tvenkiniuose, ežeruose, upių pakraščiais.

Lizdai ant žemės (su retomis išimtimis), sukrauti iš pernykštės sausos augalijos. Juose visuomet daug pūkų, kuriuos patelė išpeša sau iš krūtinės ir papilvės. Deda iki 12 vienspalvių, melsvo, žalsvo, gelsvo, pilkšvo atspalvio kiaušinių. Peri ir jaunikliais rūpinasi tik patelė. Patinai tuo metu nuošaliose, ramiose vietose šeriasi. Jaunikliai išsirita gerai išsivystę: apaugę pūkais, atviromis akimis ir jau pirmąją dieną apleidžia lizdą, į kurį vėliau negrįžta. Nuo pat pirmos dienos plaukioja ir nardo. Maitinasi savarankiškai, Patelė juos tik vedžioja, šildo, perspėja apie pavojų. Mityboje vyrauja augalinės kilmės maistas. Lesa jaunus augalų daigus, pumpurus, lapus, ūglius, žiedus, sėklas, javų grūdus (rudenį skrenda maitintis į ražienas). Vasarą minta ir gyvulinės kilmės maistu: vėžiagyviais, kirmėlėmis, vabzdžiais įvairiose jų vystymosi stadijose, moliuskais, buožgalviais, smulkiomis varlytėmis.

Plaukiojančios antys

Didžioji antis. Pati gausiausia. Kūno masė 1 – 1,5 kg. Sparnų veidrodėlis tamsiai mėlynas. Kojos oranžinės, patino vestuviniu apdaru galva ir kaklas apaugę ryškiai žaliomis plunksnomis, krūtinė ruda, apatinė kūno dalis šviesiai pilka. Patelė rudai rusva, raiba. Ši antis gerai prisitaiko prie keičiamo kraštovaizdžio (plastiška). Dabar lizdai aptinkami ne tik įprastinėse vietose, bet ir ant šieno kupetų, ar šiaudų stirtų, medžiuose (senuose varnų lizduose), žvėrių ėdžiose, dirbamuose laukuose ir pan.

Dryžgalvė ir rudagalvė kryklės. Mažiausios Lietuvos antys. Kūno masė 0,2 – 0,5 kg. Dryžgalvės kryklės veidrodėlis blankiai žalias, o plasnojamųjų plunksnų stiebai šviesūs. Rudagalvės kryklės veidrodėlio pusė ryškiai žalia, pusė juoda, o plasnojamųjų plunksnų stiebai tamsūs. Tai vieninteliai požymiai atskirti šių rūšių pateles ir patinus poilsio apdaru. Kryklių skrydis labai greitas. Gana paplitę.

Cyplė. Lietuvoje peri negausiai, bet skaitlinga migracijų metu. Tuomet dideli jų būriai aptinkami ežeruose, Kuršių mariose, pajūryje. Skrendančią galima pažinti iš mažos galvos, trumpo kaklo, šviesios apatinės kūno dalies.

Nardančios antys

Kuoduotoji antis (kuode). Iš visų nardančių ančių Lietuvoje peri gausiausiai. Patinas vestuviniu apdaru juodas, tik kūno šonai, pilvas ir veidrodėlis balti. Ant pakaušio – ilgas, nusviręs kuodas. Patelės apdare vietoj juodos spalvos – ruda, o kuodas trumpesnis.

Rudgalvė antis. Antra pagal gausumą Lietuvoje perinti nardančioji antis. Patino vestuviniu apdaru galva ir kaklas ryškiai rudi, krūtinė ir pauodegys – juodi. Likusi kūno dalis šviesiai pilka. Patelė rudai pilka.

Klykuolė. Lietuvoje peri negausiai. Patiną vestuviniu apdaru lengva pažinti iš juodos su baltomis dėmėmis skruostuose galvos. Juodos spalvos yra kaklo viršutinė dalis, nugaros vidurys, uodega ir plasnojamosios plunksnos. Veidrodėlis ir likusi kūno dalis balti. Patelė ne tokių kontrastingų spalvų: vietoje juodos – ruda, vietoje baltos – pilka. Ši antis įdomi tuo, jog peri uoksuose arba specialiai joms iškeltuose inkiluose. Lizdai būna iki 10 m. (!) aukštyje. Išsiritę ančiukai greit palieka būstą: išgirdę patelės šauksmą, ančiukai, kabindamiesi aštriais nagučiais į uokso ar inkilo sieneles, pasiekia angą ir šoka žemyn. Net iŠ aukštai šokdami, neretai atsitrenkdami į sakas, nenukenčia, patelė juos nusiveda į artimiausią vandens telkinį.

Kitos nardančios antys (žiloji, juodoji, ledinė, nuodėguli') Lietuvoje gausesnės tik praskridimų metu, todėl jų sumedžiojama nedaug.

Antys medžiojamos sėlinant, tykant, iš valties, viliojant (su krykštė). Šaunama 2 – 5 numerio šratais, galima naudoti ančių profilius, maketus. Rekomenduojama medžioti su paukštiniu šunimi.Laukinės žąsys

Gana stambūs (kūno masė 1,5 – 4 kg) paukščiai, ilgais kaklais, tvirtais, kiek plokščiais snapais. Visi trys į priekį nukreipti kojų pirštai sujungti plaukiojamąja plėvele. Plunksnos tankios, po jomis daug pūkų. Šeriantis per trumpą laiką iškrenta visos plasnojamosios plunksnos ir, kol jos neatauga, paukščiai negali skraidyti. Patinai ir patelės nesiskiria. Gyvena prie vandens: ežerų, upių pakraščiuose, pelkėse – kur dideli vandens augalų sąžalynai. Gerai plaukioja. Gana vikriai vaikšto sausumoje. Skrydis lengvas, bet nevikrus (nemanevringas).

Minta beveik vien augaliniu maistu. Tai įvairios žolės, jų sėklos. Labai mėgsta javų želmenis. Rudenį ražienose renka grūdus.

Lizdus krauna ant žemės iš pernykščių sudžiūvusių augalų dalių. Juose visada daug pūkų, kuriuos patelė išpeša sau iš krūtinės ir papilvės. Deda dažniausiai 4 – 6 (iki 10) vienspalvius šviesius kiaušinius. Jaunikliai išsirita apaugę pūkais, atviromis akimis. Apdžiūvę, jie iš karto palieka lizdą ir visa šeima keliauja po augalijos "džiungles", l lizdą negrįžta. Jaunikliai maisto ieškosi patys, bet juos prižiūri, saugo abu tėvai. Lietuvoje peri tik viena žąsų rūšis – pilkoji žąsis. Tai retas, į Lietuvos raudonąją knygą įrašytas paukštis. Ją medžioti draudžiama. Pas mus medžiojamos praskrendančius žąsys. Dažniausiai sumedžiojamos želmeninės ir baltakaklės žąsys. Želmeninė žąsis ganėtinai panaši į pilkąją, bet nuo jos skiriasi keliais požymiais: 1. Vienodai tamsūs sparnai (pilkosios žąsies priekinis sparno kraštas šviesus). Šis požymis gerai matomas paukščiui skrendant. 2. Žymiai tamsesnė galva ir kaklas. 3. Snapas su skersine oranžine ar geltona juostele (pilkosios žąsies snapas vienspalvis – rausvas). Praskridimų metu Lietuvoje aptinkamos, bet gerokai rečiau, ir kitų rūšių žąsys.

Žąsį sumedžioti nelengva – tai akylus ir labai atsargūs paukščiai. Medžiojama tykant iš anksto įrengtoje slėptuvėje žąsų maitinimosi, poilsio vietose naudojant profilius ar be jų. Šaudoma 4 – 4,5 mm šratais.Laukiniai karveliai

Nedidelio ir vidutinio dydžio paukščiai. Galva maža. Snapas plonas, ilgokas. Kojos trumpos, bet vaikšto gerai. Sparnai stiprūs, poilgiai. Skraido greitai, vikriai. Patinai nuo patelių nesiskiria.

Suaugę paukščiai minta įvairių augalų sėklomis, daigais, pumpurais, uogomis. Vasarą sulesa kažkiek vabzdžių ir kitų bestuburių. Maitinasi laukuose.

Peri miškuose, laukų želdynuose, upių šlaitų miškeliuose, parkuose, soduose pavienėmis poromis. Lizdus krauna medžiuose ir tik viena Lietuvoje gyvenančių karvelių rūšis peri uoksuose. Lizdas labai menkas, beveik permatomas. Jaunikliams, augant tarpai tarp lizdo šakelių "užsiklijuoja" išmatomis. Deda du baltus kiaušinius. Jaunikliai išsirita silpni: akli, apaugę labai retais, į plaukus panašiais ilgais pūkais. Iš pradžių tėvai juos maitina "pienu" – gurklio (gūžio) sekretu (iš čia kilęs terminas "paukščių pienas", kuris su tikru pienu nieko bendro neturi), vėliau – gurklyje išbrinkintomis ir atrytomis įvairiomis sėklomis. Per metus išaugina dvi vadas.

Lietuvoje karveliai specialiai nemedžiojami. Pavieniai paukščiai atsitiktinai sumedžiojami per rudeninę ančių medžioklę. Be to, karveliai gana baikštūs. Sėkmingiausia jų medžioklė galėtų būti iš slėptuvės nupjautuose javų laukuose, kur jie skrenda lesti likusių grūdų. Privilioti prie slėptuvės reikėtų karvelių profiliais, maketais, susmeigtais į žemę netoliese medžiotojo slėptuvės. (Vakarų šalyse gaminami plastikiniai karvelių maketai). Taip šie paukščiai medžiojami Vakarų Europoje. Šaunama 4 – 7 numerio šratais.

Lietuvoje gyvena keturios karvelių rūšys: keršulis, paprastasis purplelis, pietinis purplelis ir uldukas.

Keršulis
Pats didžiausias. Kūno masė 350 – 500 g. Krūtinė rausva. Ryškūs skiriamieji požymiai yra po baltą dėmę abiejose kaklo pusėse, kurių jauni paukščiai neturi, ir baltas priekinis sparno kraštas, ypač gerai matomas paukščiui skrendant. Likusi kūno dalis daugiau mažiau pilka. Nėra labai gausus. Baikštus.

Paprastasis purplelis. Pats mažiausias. Kūno masė 150 – 170 g. Krūtinė rausva. Kaklo šonuose po vieną margą, juodai baltą dėmę, kurių jauni paukščiai neturi, nugara ir sparnų viršus raibi. Uodega tamsi, o jos galas baltas. Šis požymis labai ryškus paukščiui kylant skristi, nes jis turi įprotį tuomet plačiai išskleisti uodegą. Antroje vasaros pusėje ir rudenį dažnai matomi tupintys ant laidų. Nėra labai gausūs.

Pietinis purplelis. Paprastojo purplelio dydžio. Nugara ir sparnų viršus plikai rusvi, vienspalviai. Šiuo požymiu labai skiriasi nuo paprastojo purplelio. Kaklo kiekviename šone yra baltu krašteliu apvedžiota juoda juostelė, kurios neturi jauni paukščiai. Gana dažnas. Aptinkamas miestuose ir miesteliuose.

Uldukas. Naminio karvelio dydžio. Pilkas. Peri uoksuose. Labai retas, įrašytas į Lietuvos Raudonąją knygą. Medžioti draudžiama.Laukys

Laukys – vištelinių (vandens vištų) šeimos atstovas (ne antinių šeimos!). Kiek mažesnis už didžiąją antį – kūno masė 0,6 – 0,9 kg. Visos plunksnos tamsiai pilkos, beveik juodos (iš toliau atrodo visiškai juodas). Labai ryškus požymis, pagal kurį laukys lengvai atskiriamas nuo kitų paukščių – snapas ir kakta (plunksnomis neapaugęs odos plotas) balti. Kojų pirštai su plaukiojamosiomis skiautėmis (pirštai plaukiojamąja plėvele, kaip ančių, nesujungti). Patinas ir patelė nesiskiria.

Laukiai gyvena prie vandens: paežerėse, tvenkiniuose, upių senvagėse, pelkėse. Svarbiausia, kad būtų bent nedideli tankūs vandens augalų sąžalynai ir atviro vandens plotai. Daug laiko praleidžia vandenyje. Skraido gerai, bet kyla nenoriai, ypač rudenį, kai būna nusipenėję. Jau pakilę skristi, kol kojomis siekia vandenį, dar "bėga" jo paviršiumi.

Minta daugiausia augalinės kilmės maistu: sėklomis, daigais, lapais, ūgliais. I«sa ir gyvulinės kilmės maistą: vabzdžius įvairiose jų vystymosi stadijose, vorus, vėžiagyvius, kirmėles, smulkius moliuskus.

Pavasarį parskrenda tik nutirpus ledui (nedaug laukių žiemoja ir neužšąlančiuose Lietuvos vandenyse). Lizdą krauna tarp vandens augalų iš sudžiūvusių augalų dalių (pūkų jame niekada nebūna). Deda dažniausiai 6 – 9 sauso molio spalvos, smulkiai išmargintus tamsiais taškeliais, kiaušinius. Jaunikliai išsirita apaugę juodais pūkais. Jie greitai palieka lizdą ir vėliau į jį negrįžta. Iš karto gerai bėgioja, plaukioja, nardo. Maitinasi savarankiškai, bet juos globoja abu tėvai.

Laukių medžioklė Lietuvoje nepopuliari. Šaunama 3 – 5 numerio šratais, dažniausiai ant vandens (taip šaudyti laukius Medžioklės taisyklės leidžia), nes į orą kyla labai nenoriai. Todėl būtinas ypatingas atsargumas.Perkūno oželis.

Ne ką už varnėną didesnis (kūno masė apie 100 g) paukštis. Snapas ilgas (apie 65 mm), ilgos kojos. Viršugalvis su plačia išilgine šviesia juosta. Viršutinė kūno dalis rudai raiba, šviesesnė už apatinę. Pilvas baltas, šonuose skersinės tamsios juostos, gerai matomos paukščiui skrendant. Perkūno oželis pusiau naktinis paukštis. Veisimosi laikotarpiu girdisi jo skleidžiamas į ėriuko mekenimą panašus garsas. Šį garsą skleidžia tik skrisdamas. Todėl jis ir gavo tokį lietuvišką pavadinimą. Įdomiausia tai, jog "mekenimą" sukelia oro srauto vibruojamos kraštinės uodegos plunksnos.

Iš žiemaviečių parskrenda kovo pabaigoje. Tai pelkių, pelkėtų paežerių ir paupių, šlapių pievų, raistų paukštis. Tokių vietų mažėjant, sparčiai nyksta.

Minta daugiausia gyvulinės kilmės maistu: įvairiais vabzdžiais, jų lervomis. Maisto ieško beveik tik dumble, kaišiodamas į jį savo snapą. Kariais lesa smulkias augalų dalis, sėklas.

Lizdas klampiose vietose, paprastai ant žolės kupsto. Jis menkai išklotas sausomis augalų dalimis, dažniausiai po nusvirusia žole. Kaip ir visi tilvikai, dažniausiai deda keturis taškuotus, palyginus gana didelius, kriaušės formos kiaušinius, kurie visada smaigaliais atsukti į centrą. Jaunikliai išsirita gerai išsivystę: apaugę pūkais, atviromis akimis ir greit palieka lizdą, į kurį vėliau negrįžta. Maitinasi savarankiškai. Jais rūpinasi abu tėvai.

Perkūno oželiai medžiojami su paukštiniu šunimi. Pakildami skristi, paprastai čirkšteli. Skrenda labai greitai, staiga vis kaitaliodami skridimo kryptį, pasvirdami nuo vieno šono ant kito. Todėl pataikyti į perkūno oželį ypatingai sunku. Šaunama 8 – 9 numerio šratais. Specialiai šiuos paukščius pas mus mažai kas medžioja.Slanka.

Beveik naminio karvelio dydžio (kūno masė apie 300 g). Snapas ilgas (6 – 7 cm), akys didelės, tamsios. Kojos, skirtingai negu daugumos tilvikų, trumpos. Iš toliau atrodo pilkai ruda. Viršutinė kūno dalis tamsesnė, apatinė šviesesnė. Paėmus į rankas matosi, kad šią spalvą sudaro sudėtingas ir sunkiai aprašomas juodos, įvairių atspalvių rudos ir pilkos spalvos raštas (raibumas).

Gyvena miškuose. Labiausiai mėgsta drėgnus lapuočių ir mišrius. Sausų pušynų vengia, bet ir juose randa drėgnų, juodalksniais apaugusių plotų, upelių slėnių, kur ir apsigyvena. Iš žiemaviečių parskrenda kovo pabaigoje – balandžio pradžioje. Aktyviausia sutemose. Tai, kad slanka naktinis paukštis, galima spręsti ir iš didelių akių.

Minta gyvulinės kilmės maistu: įvairiausiomis kirmėlėmis (dažniausiai sliekais), įvairiausiais žemės paviršiuje bei viršutiniame jos sluoksnyje gyvenančiais vabzdžiais, jų lervomis. Sliekus sugeba aptikti, išsitraukti iš žemės ir tokio gylio, kiek pasiekia savo ilgu snapu. Paukštis snapu bado minkštą žemę. Jei netoliese yra sliekas, jis tai pajunta ir pradeda šliaužti, trauktis. Jo judesius "užfiksuoja" labai jautrūs ir gausūs snapo gale po nestora oda esantys receptoriai. Tada paukščiui visai nesunku vienu ar keliais snapo dūriais į minkštą žemę slieką nutverti.

Lizdas visada ant žemės. Tai nedidelė duobutė tarp žolių, po eglute ar kitoje vietoje, išklota sausa žole, lapais. Deda, kaip ir visi tilvikai, dažniausiai keturis taškuotus, palyginus gana didelius, kriaušės formos (vienas galas smailas, kitas bukas) kiaušinius, kurie lizde visada smailagaliais atsukti į centrą. Jaunikliai išsirita gerai išsivystę: apaugę pūkais, atviromis akimis ir greit palieka lizdą, į kurį vėliau negrįžta. Maitinasi savarankiškai. Būdami vos 10 dienų amžiaus jau sugeba paskristi. Peri ir jaunikliais rūpinasi tik patelė.

Pavasarį, ypač šiltais, nevėjuotais (nestiprus, šiltas lietus netrukdo) vakarais, saulei leidžiantis slankos pradeda skraidyti virš miško. Šis skraidymas vadinamas slankų traukimu. Tai nieko bendro su migracija nėra, tai slankų tuoktuviniai skraidymai (tuoktuvių elementas). Skrenda paprastai dideliais ratais per kelis metrus virš medžių viršūnių. Dažniausiai virš jaunuolynų, nedidelių miško pievų, pelkių pakraščių. Tokiose vietose jų ir tykoma. Skrisdamos kurkia (kvor, kvor, kvor...) ir cypsi (psip, psip...). Slankos skraido ir sutemus, nors ne taip aktyviai. Bet tada jų jau negalima įžiūrėti, tik girdisi balsai. Todėl ši medžioklė labai trumpa, trunka ne ilgiau kaip l valandą. Rudenį su paukštiniu šunimi slankų ieškoma jų mėgstamose dienojimo vietose – drėgnuose miškuose, gausiai krūmais apaugusiose pievose ir kitose panašiose vietose. Tačiau ši medžioklė Lietuvoje nepopuliari ir vargu ar kas nors specialiai medžioja slankas rudenį. Slanka skrenda gana vikriai, moka manevruoti tarp medžių. Todėl pataikyti į ją nelengva. Surasti nušautą, juo labiau tik sužeistą paukštį, be paukštinio šuns, labai sunku. Šaunama 6 – 7 numerio šratais.Tetervinas.

Vištos dydžio paukštis, sveriantis 0,8 – 1,25 kg. Patinas juodas, baltu pauodegiu ir balta juostele per sparną. Kaklas ir pagurklis juodos spalvos violetinio blizgesio. Antakiai ryškiai raudoni. Uodegos kraštutinės plunksnos ilgesnės už kitas ir išlenktos lyros pavidalu. Kojos apaugusios plunksnomis, o pirštų šonuose rudenį išauga raginės šukos. Patelė rusvai pilka su juosvu margumu. Jos uodega nežymiai iškirpta, tuo ji skiriasi nuo kurtinio patelės

Tetervinai laikosi pamiškėse, aukštapelkėse, beržynuose ir retuose pušynuose. Vasarą daugiausiai minta žolių lapais, sėklomis, uogomis, vabzdžiais. Žiemą – medžių pumpurais, žirginiais ir uogomis.

Tuoktuvės vyksta kovo – balandžio mėnesiais ant žemės miško aikštėse, pamiškių ir tolokai nuo miško nutolusiose pievose netgi arimuose. Rytą dar tamsoje, patinai atskrenda į tuokvietes ir pradeda burbuliuoti. Kartais jie burbuliuoja ir medžiuose. Burbuliavimas kiek primena karvelio burkavimą, kartkartėmis jis pertraukiamas čiufsėjimu "čussyy". Burbuliuojantis patinas kiek praskleidžia ir nuleidžia sparnus, išskleidžia vėduokle uodegą ir ištiesia pažeme kaklą. Auštant į tuokvietę atskrenda patelės.

Patinai burbuliuoja iki gegužės mėnesio pabaigos, o patelės jau balandžio antroje pusėje lizde ant žemės padeda 6 – 12 kiaušinių. Po 26 dienų išsirita jaunikliai, kurie po 10 dienų jau pradeda skraidyti.

Siekiant apsaugoti tetervinus, reikėtų jų netrikdyti tuokvietėse, jų gyvenamuose plotuose mažinti plėšrūnų (lapių, mangutų, kiaunių) ir šernų skaičių.Plėšrieji paukščiai

Tai sakalai, vanagai, ereliai, grifai, lingės. Visų jų daugiau – mažiau smailas lenktas snapas, aštrūs nagai. Dauguma jų vikriai skraido, kai kurie gali ilgai sklandyti. Spalvos įvairios, bet visada neryškios. Patelės dažnai stambesnės už patinus, kartais skiriasi ir spalva. Šių paukščių atvaizdai neretai matomi valstybių herbuose, piniguose – tai jėgos, drąsos, ištvermės, galybės simbolis.

Skirtingų rūšių plėšrieji paukščiai minta gyvuliniu, bet labai skirtingu maistu. Jų tarpe yra mintančių beveik vien tik vabzdžiais (skėtsakalis), žuvimis (žuvininkas), ropliais (gyvatėdis), paukščiais (paukštvanagis), peliniais graužikais (pelėsakalis), dvėseliena (grifas), kiti minta įvairesniu maistu. Jo ieško miškuose, miškeliuose, pievose, dirbamuose laukuose, pelkėse, upėse, ežeruose ir net šiukšlynuose. Taigi plėšrieji paukščiai minta ne vien kiškučiais, kurapkomis, fazanais, antimis, vištomis ir kitais naminiais paukščiais, kaip daug kas mano. Iš laukinių žvėrių ir paukščių į jų nagus pirmiausiai patenka silpni, ligoti, sužeisti individai, o tai yra natūrali atranka, visada naudinga kiekvienai rūšiai. Todėl dauguma plėšriųjų paukščių rūšių yra labai naudingos. Visi plėšrieji paukščiai reti. Tad neverta kalbėti apie daromą žalą net tų rūšių paukščių, kurie gaudo medžiojamuosius ir naminius gyvūnus.

Lizdus krauna dažniausiai medžiuose, rečiau ant žemės (lingės). Stambiųjų rūšių deda 1 – 3, smulkiųjų – 3 – 7, dažniausiai išmargintus įvairių spalvų, dydžių ir formų dėmėmis kiaušinius. Jaunikliai išsirita apaugę baltais pūkais.

Ilgą laiką plėšrieji paukščiai buvo persekiojami ir įvairiausiais būdais naikinami. Leidžiamų naikinti rūšių sąskaita kentėjo visos rūšys. Taip buvo ne tik Lietuvoje, o bemaž visur. Todėl nenuostabu, kad plėšrieji paukščiai yra vieni rečiausių. Iš 24 Lietuvoje aptinkamų jų rūšių net 13 (!) įrašytos į Lietuvos Raudonąją knygą. Lietuvoje visų rūšių plėšriuosius paukščius šaudyti, gaudyti, kitaip naikinti draudžiama visur ir visais metų laikais. (Tas pats pasakytina ir apie pelėdas).

Paprastasis suopis (suopis, vakarinis suopis). Lietuvoje pats gausiausias. Dažniausiai tamsus. Skrydyje charakteringi platūs sparnai, neilga ir plati uodega. Mėgsta tupėti laukuose augančių pavienių medžių viršūnėse, ant stulpų, šiaudų stirtų. Minta daugiausia peliniais graužikais. Juos medžioja skraidydamas virš laukų, pievų. Stebėdamas grobį gali "pakibti" ore vienoje vietoje. Lizdai įvairaus dydžio, miškuose. Rudenį išskrenda (žiemą Lietuvoje aptinkamas šviesesnis, iš šiaurės kraštų atskrendantis tūbuotasis suopis), labai naudingas.

Vištvanagis. Sparnai platūs, trumpi, buki. Uodega ilga. Senų paukščių apatinė kūno dalis šviesi su smulkiais tamsiais skersiniais dryželiais. Viršutinė kūno dalis tamsiai pilka. Jaunų paukščių apatinė kūno dalis su tamsiomis išilginėmis dėmėmis, viršutinė kūno dalis pilkai ruda. Patelės (kūno masė 1,2 kg) dvigubai didesnės už patinus (apie 0,6 – 0,7) kg). Minta smulkiais ir vidutinio dydžio paukščiais ir žinduoliais. Kartais atskrenda į sodybas ir nugvelbia kokią vištą ar ančioką. Gyvena miškuose. Lietuvoje retas.

Paukštvanagis. Išvaizda ir kūno sudėjimu labai panašus į vištvanagį, tik gerokai mažesnis. Patelės kūno masė apie 250 g, patinų – apie 150 g. Minta smulkiais paukščiais. Gyvena miškuose, net ir nedideliuose. Atskrenda į sodybas. Lietuvoje nedažnas.

Juodasis ir rudasis pesliai. Abu, bet ypač antrasis, reti, įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą. Tamsus, didesnis už varną. Lengviausia pažinti pagal iškirptą (kaip kregždės, tik ne tiek giliai) uodegą. Minta gyvomis ir nudvėsusiomis žuvimis, varlėmis, pelėnais, paukščių jaunikliais. Apsilanko šiukšlynuose. Gyvena netoli ežerų ir didelių upių. Lizde visada yra įvairiausio šlamšto: popieriaus, skudurų, polietileno, kartais net metalo ir pan.

Lingės. Lietuvoje aptinkamos keturios lingių rūšys, peri dvi – nendrinė ir pievinė (įrašyta į Lietuvos Raudonąją knygą). Patelės rudos, patinai šviesesni – dažniausiai pilki. Sklęsdamas linguoja į šonus (iš ko kilęs lietuviškas pavadinimas). Minta peliniais graužikais, paukščių kiaušiniais ir jaunikliais. Gyvena pelkėse, drėgnose pievose, laukuose. Peri ant žemės.

Lietuvoje dar peri žuvininkas (erelis žuvininkas), vapsvaėdis, erelis rėksnys, jūrinis erelis, skėtsakalis, startsakalis, pelėsakalis. Jie visi, išskyrus skėtsakalį, įrašyti į Lietuvos Raudonąją knygą.Baltasis kiškis

Mažesnis už pilkąjį kiškį. Kūno masė 2,9 – 4,6 (5,3) kg. Taip pat trumpesnės ausys, trumpa apvali uodega. Užpakalinių kojų letenos platesnės, apaugę tankesniais plaukais negu pilkojo kiškio.

Kailis žiemą baltas, tik ausų viršūnės juodos. Vasarą kailis pilkšvai rusvas, krūtinė rusvai balta, ausų galiukai juodi, viršutinė uodegos pusė juosva, bet ne taip ryškiai kaip pilkojo kiškio.

Šeriasi du kartus metuose: kovo – gegužės ir spalio – lapkričio mėnesiais.

Baltasis, kaip ir pilkasis kiškis, juda šuoliuodamas, užpakalines galūnes išmesdamas į priekį. Užpakalinių galūnių pėdsakai žymiai didesni negu priekinių, taip pat apvalesni ir platesni (8,5 cm) kaip pilkojo kiškio (5,5 cm).

Lietuvoje dažniau sutinkamas didesniuose spygliuočiuose miškuose ir mišriuose miškuose su aukštapelkėmis. Palyginti sėslus, dienos poilsiui pasirenka atokesnes vietas aukštapelkių viržynuose, tarp vėjovartų. Žiemą sniege gali išsikasti urvą ir nepalankiu oru jame išbūti 2 dienas ir ilgiau.

Minta žoline augalija, žiemą daugiausiai – medžių ir krūmų (karklų, beržų, drebulių) ūgliais ir žieve, avietėmis.

Veisiasi nuo vasario iki liepos mėnesio pabaigos. Nėštumas trunka 47 – 55 dienas. Būna 3 – 4 vados, vadoje 2 – 4 (1 – 8) jaunikliai. Jaunikliai regintys, apaugę tankiais ilgais plaukais. Patelė juos žindo apie 30 dienų, bet po 10 dienų kiškiukai pradeda ėsti augalinį maistą. Lytiškai subręsta 9 – 10 mėnesių.

Pasitaiko baltojo ir pilkojo kiškių hibridų. Jų kūno masė 4 – 5 (iki 6 – 7) kg, ausys ilgesnės, uodega smailesnė. Rudenį išsišėrusių hibridų priekinės kojos molio spalvos, ausys su rausvų plaukų priemaiša, molio spalvos plaukų yra ir ant galvos.

Baltųjų kiškių gausumą limituojantis faktorius – įvairūs plėšrūnai, ypač besniegėmis žiemomis.Barsukas (opšrus)

Kūnas pleišto formos – ilga ir siaura galva nežymiai pereina į kaklą, šis į liemenį, o liemuo, pamažu platėdamas, baigiasi storu pasturgaliu. Uodega neilga. Kojos trumpos, bet stiprios. Pirštai su ilgais, pritaikytais rausti žemę nagais. Nuo snukio galo per akis ir ausis (jos trumpos) eina juodos juostos, o per viršugalvį ir galvos šonais – baltos juostos. Kūno apačia, kojos juodi, liemuo pilkas. Vasarą plaukai trumpi ir reti, beveik be vilnaplaukių. Rudenį plaukai pailgėja, sutankėja, išauga daugiau vilnaplaukių. Šeriasi tuoj po žiemos įmygio. Patinai ir patelės nesiskiria. Pavasarį kūno masė apie 10 kg, rudenį, nutukus – iki 15 kg.

Gyvena urvuose. Prie jų visada švaru: niekuomet nebūna maisto liekanų, išmatų. Už kelių ar keliasdešimt metrų nuo urvo arba vienoje urvo atšakoje būna "išvietė". Nuo lapkričio – gruodžio iki kovo mėn. miega. Nors įmygis gilesnis nei manguto, tačiau ir barsukas šiltomis dienomis ir urvo išlenda, vaikšto, bet nesimaitina. Žiemos guolio paklotą pavasarį iš urvo išstumia ir užverčia žemėmis. Rudenį iš sausų lapų, žolių ruošia naują žiemos guolį. Jei žvėreliai jaučiasi saugiai, tuose pačiuose urvuose gyvena daug metų. Kiekvienais metais juos papildomai rausia. Todėl seni barsukų urvai yra ištisa požeminių labirintų sistema su daug išėjimų į paviršių. Iškastą iš urvo žemę ne paskleidžia aplinkui, kaip tai daro lapė, o nustumia tolyn. Stumia visada ta pačia vieta, todėl šonuose susidaro 20 – 30 cm aukščio kauburėliai.

Medžioti išeina saulei nusileidus. Iš urvo lenda labai atsargiai. Pirmiausiai iškiša galvą, apsidairo, apsiuosto, klauso. Jei yra nors menkiausias įtarimas – pasislepia. Pasirodo vėl tik po 10 – 15 min. Atgal grįžta prieš aušrą ir greitai įlenda urvan.

Minta varliagyviais, vabzdžiais ir jų lervomis, smulkiais žinduoliais (pelėnais, kirstukais, kurmiais, ypač jų mažais jaunikliais), sliekais ir moliuskais, paukščių kiaušiniais ir jaunikliais. Daug suėda augalinio maisto (ąžuolo gilės, vaisiai, uogos, sėklos, lapai, šaknys). Labai ėdrus.

Ruja pavasarį, tuoj po gimdymo. Nors nėštumo trukmė beveik 12 mėn., bet ilgą laiką embrionas nesivysto. Po žiemos įmigio, dar neišlindusį iš urvo, patelė atveda 1 – 6 (dažniausiai 2 – 3) jauniklius. Jie gimsta akli, uždaromis ausimis. Praregi tik po 1 – 1,5 mėn.

Vaikšto remdamasis visa pėda, todėl pėdsakuose matosi ne tik pirštai su nagais, bet ir platus kulnas.

Medžiojami urvuose su urviniais šunimis. Retas šuo barsuką išvaro, o dar rečiau pasmaugia ir išvelka.

Dažniausiai pagal lojimą nustačius vietą, urvas prakasamas ir barsukas ištraukiamas, l'o to urvas užtaisomas. Jauną, nepatyrusį šunį barsukas gali smarkiai sužeisti arba užkasti urve.

Barsuko kailis šiurkštus, menkavertis, bet oda stipri, nepraleidžia vandens. Iš akuotplaukių daromi aukštos kokybės dailininkų teptukai. Riebalai vertinami liaudies medicinoje, vartojami įvairių tepalų gamyboje. Medžioklės, žemės ir miškų ūkiui didesnio poveikio nedaro. Juo labiau dabar, kai barsukų nedaug.Briedis

Patinų kūno masė dažniausiai iki 500, patelių – iki 350 kg (didžiausias Lietuvoje sumedžiotas briedis patinas svėrė 538, patelė – 378 kg). Ilgos kojos, masyvi priekinė kūno dalis, aukštas gogas, stambi galva, didelė nukarusi viršutinė lūpa. Pasmakrėje ties kaklo pradžia yra ilgesniais plaukais apaugusi odos raukšlė – barzda. Ją turi patinai ir patelės (kiek mažesnę) Ausys ilgos ir judrios. Pagal jų padėtį galima spręsti apie gyvūno emocinę būseną. Ausys nusvirę į šonus – briedis ramus, sukioja į šalis – klausosi, priglaustos išilgai kaklo – nusiteikęs agresyviai, atsuktos atgal – išsigandęs. Be to, ramus briedis galvą laiko beveik horizontaliai. Sunerimusio, išsigandusio – galva iškelta aukštyn. Suaugusio briedžio kailis tamsiai rudas (vasarą tamsesnis, žiemą šviesesnis), tik snukio galas, papilvė, kojų vidinė pusė ir galai – pilki. Patelių pauodegyje yra nedidelė šviesi dėmė. Ant liemens plaukai apie 10 cm ilgio, o ant sprando, gogo – net iki 20 cm. Šeriasi balandžio – liepos mėn., t.y. vieną kartą per metus. Rudenį plaukai tik pailgėja, sutankėja.

Patinai turi ragus, kasmet spalio – sausio (vasario) mėn. jie nukrenta. Anksčiausiai ragai nukrenta sveikiems, gerai išsivysčiusiems, vidutinio amžiaus, aktyviai rujojusiems žvėrims. Pavieniai jauni žvėrys ragus nešioja iki vasario mėn. Nauji ragai augti pradeda kovo pabaigoje – balandžio pradžioje. Iki liepos mėn. jie visiškai išauga, bet dar būna padengti oda. Iki rugpjūčio pabaigos odos ant ragų nelieka. Pirmieji ragai išauga antraisiais metais. Sveiko, normaliai besivystančio briedžio iki 8 – 10 (12) metų amžiaus kasmet išauga vis stambesni ragai. Vyresniems žvėrims ragai kasmet menkėja. Maksimali Lietuvos briedžių ragų masė siekia 15 kg. Pagal formą Lietuvoje gyvenančių briedžių ragai skirstomi į šakotus, mentiškus ir siauramenčius. Daugiausia pasitaiko su šakotais ragais. Ragą sudaro kamienas (mentiškų jis išsiplėtęs į mentę), rožė (vainikėlio formos sustorėjimas kamieno pradžioje) ir nuo kamieno atsišakojusios šakos. Ragų paviršius grublėtas, išraižytas vagelių (buvusių kraujagyslių, kurios maitino ragą jam augant, žymės). Dėl ligų, senatvės, sužeidimų, vidaus sekrecijos liaukų sutrikimo išauga nenormalūs ragai.

Pirmamečiai briedžiai gerokai mažesni už suaugusius, snukis santykinai trumpas. Antramečiij briedžių barzda ilgoka, smaila. Trečiųjų gyvenimo metų pradžioje apatinė barzdos dalis nukrenta, todėl ji tampa trumpesnė ir buka. Tad atskirti antramečius briedžius nuo trečiamečių ir vyresnių nėra sunku. Nustatyti "trumpabarzdžių" briedžių amžių ryškių požymių nėra.

Nuo pavasario iki rudens briedžiai minta medžių ir krūmų lapais, žoliniais augalais, ėda žemės ūkio kultūras (lubinus, kviečius, avižas, saulėgrąžas, dobilus, runkelius). Žemaūgius augalus neretai ėda priklaupę priekinėmis kojomis. Vandens augalus ėda įsibridę, iš dugno pešdami, neretai net galvą panardinę. Vandens augalus ypač mėgsta pavasarį – žolė želti pirmiausia pradeda prie vandens. Žiemą ir ankstyvą pavasarį minta medžių ir krūmų ūgliais bei žieve. Labiausiai mėgsta pušį, drebulę, karklą. Medžių ir krūmų ūglius dažniausiai nukanda 1 – 2,5 m. aukštyje, bet, atsistoję ant užpakalinių kojų, pasiekia net iki 3,5 m. Aukštesnių pušelių viršūnes nulaužia kaklu ir tada nuėda ūglius. Žiemos pradžioje mėgsta viržius, mėlynes, bruknes. Prie ėdžių neina ir šieno neėda.

Aktyviausiai rujoja rugsėjo mėn. Per rują girdimas nelabai garsus stenėjimą primenantis patinų balsas. Patinai ragais laužo medelius, priekinėmis kanopomis kasa žemę, voliojasi savo ir patelių šlapinimosi vietose, daug juda, būna agresyvūs. Patinas per rują netenka iki 20 % masės (patelės tik iki 5 %). Nėštumas trunka 7,5 – 8 mėn. Gegužės mėn. gimsta 1 – 2, labai retai 3 jaunikliai (Lietuvoje po l jauniklį vedžiojasi apie 75 % patelių). Jie gimsta gerai išsivystę, atviromis akimis ir greitai pradeda sekioti paskui motiną. 2 – 3 savaičių amžiaus jau pradeda ėsti žolę. Iki 3 mėn. amžiaus būna žalos spalvos. Lytiškai subręsta trečiaisiais gyvenimo metais.

Pagal pėdsakus, turint patirtį, galima nustatyti briedžių amžių ir lytį. Pirmamečių, antramečių ir trečiamečių žvėrių pėdų atspaudai vidutiniškai būna atitinkamai 9x6,5, 11x8,5 ir 13x11 cm. Patinų pėdos platesnės ir bukesnės, patelių – pailgesnės ir smailesnės. Žiemą žvėrių amžių bei lytį galima nustatyti ir pagal ekskrementus (išmatas). Jauniklių žiemos ekskrementai visada būna pailgos formos (23 – 25x10 – 15 mm), suaugusių patinų – dažniausiai rutuliški arba kiek suploti iš šonų, suaugusių patelių – ovališki. Suaugusių briedžių ekskrementų dydis 25 – 40x15 – 25 mm. Pagal žiemos ekskrementų (jie išsilaiko ilgai) apskaitos duomenis galima nustatyti žiemojusių briedžių skaičių, santykį pagal amžių ir lytį, koncentravimosi vietas.

Briedžiai medžiojami šiais būdais: su varovais, iš bokštelio, sėlinant (dažniausiai per rują). Medžioti leidžiama pagal licencijas, medžioti perspektyvius briedžių patirtus bei žvėris su numestais ragais draudžiama. Iš lygiavamzdžio šautuvo šauti leidžiama tik kulkomis. Šaunama į širdies plotą. Jokiu būdu, net iš graižtvuoto šautuvo, negalima šauti į galvą, nepatartina šauti į kaklą.

Iš vieno sumedžioto briedžio vidutiniškai gaunama apie 150 kg vertingos skerdienos, tačiau vertingiausias trofėjus – ragai. Ragai paruošiami kaip ir kitų žvėrių. Galva ties pirmu slanksteliu atsargiai, nepažeidžiant kaukolės, nupjaunama ir nulupama. Pašalinamos akys, per angą pakaušyje iškrapštomos smegenys. Kiek įmanoma nupjaustomi raumenys bei sausgyslės. Taip apdorota kaukolė apie parą mirkoma šaltame vandenyje, jį dažnai keičiant. Po to, iki ragų panardinta į vandenį, virinama keliolika minučių. Vanduo pakeičiamas ir vėl virinama. Virti reikia tol, kol ant kaulo likusius mėsos likučius nesunkiai galima nukrapštyti (negalima virti per ilgai, nes per jungtis atsiskiria paskiri kaulai). Mėsos, kremzlių likučiai nukrapštomi peiliu, šepečiu. Kaukolė nuplaunama ir balinama apdengiant 30 % vandenilio perokside sumirkyta vata. Apdžiūvusi vata vėl sumirkoma vandenilio perokside. Išbalinta kaukolė išdžiovinama, įklijuojami iškritę dantys. Taip paruošti ragai su kaukole tvirtinami prie dekoratyvinės lentelės. Tvirtinama taip, kad nuo lentelės bet kada būtų galima nuimti ir vėl pritvirtinti. Galima tvirtinti visą kaukolę, galima jos dalį nupjauti (pjūvis daromas lygiagrečiai dantims). Prie ragų turi būti apatinio žandikaulio dešinė pusė. Apatinis žandikaulis nebalinamas, nes, pasikeitus dantų spalvai, sunkiau nustatyti žvėries amžių. Po apžiūros menkos trofėjinės vertės ragus galima panaudoti papuošalų, suvenyrų gamybai.

Kur briedžių gyvena daug, nuo pastovaus, daugkartinio ūglių kramtymo, viršūnių laužymo, žievės laupymo jauni medeliai nudžiūna, o išlikusieji auga menkaverčiais. Briedžiai gali sunaikinti ištisus pušų jaunuolynus, ypač sodintus. Esant tokiai situacijai, vertingiausius jaunuolynus galima aptverti 3 m. aukščio tvora, medelius apdoroti įvairiais repelentais. Tačiau tai brangiai kainuoja. Todėl geriausia išeitis – reguliuoti žvėrių skaičių medžiokle. Tiesa, dabar tokių problemų jau nėra – briedžių skaičius Lietuvoje labai sumažėjo.Danielius

Kūno masė 50 – 125 kg. Ne taip grakštus kaip kiti elniai, kojos trumpokos. Kailis vasarą gelsvai rudas, į šonų apačią šviesėjantis. Nugara ir šonai dėmėti. Per nugaros vidurį tęsiasi tamsesnė juosta, ypač ryški ant pasturgalio ir uodegos. "Veidrodėlį" iš viršaus ir šonų supa tamsių plaukų juostelė. Žiemą plaukai ilgesni, taukesni ir tamsesni, dėmėtumas neryškus arba visai neįžiūrimas. Patinai turi ragus, ragą sudaro kamienas, akinė ir pomentinė šakos ir mentė.

Patinų amžių galima nustatyti pagal kūno išvaizdą ir ragus. Jaunų elnių galva iš šono smaili, plonas kaklas, silpna priekinė kūno dalis. Vyresnių patinų galva platesnė, kaklas storesnis, nuo 3 – 4 metų atsiranda "Adomo obuolys", priekinė kūno dalis masyvesnė. Gogas išryškėja tik nuo 8 metų amžiaus. Jauni žvėrys kaklą laiko iškėlę statmenai, vyresnių patinų kaklas nuleistas, bet ne taip žemai kaip tauriųjų elnių. Pirmieji danieliaus ragai – nedideli kauliniai iešmeliai su sustorėjusiu pamatu. Antrieji ragai turi akinę ir pomentinę šakas, o kartais ir mentės užuomazgą. Geriausiai išsivysčiusius ragus nešioja 8 – 10 metų danieliai. Vyresnių patinų ragai pradeda menkėti. Danieliai ragus meta balandžio – gegužės mėnesiais (senesni anksčiau, jaunesni ir ligoti – vėliau). Netrukus pradeda augti nauji ragai, kurie iki rugpjūčio mėnesio sukaulėja.

Jaunų patelių kūnas lieknas, kojos ilgos, plonas kaklas. Vyresnių patelių ilgesnė galva, storesnis kaklas, pilvas kiek nukabę. Senų žvėrių kaklas ir galva prakaulūs, nukabę pilvas, "įkritę" šonai.

Danielių pėdsakai (3,5 – 4,5 x 5,5 – 8,0 cm) pailgesni ir smailesni kaip tauriojo elnio. Svarbus skiriamasis bruožas – didelis, apimantis pusę kanopos, trynės atspaudas (tauriojo elnio trynė sudaro apie trečdalį kanopos atspaudo).

Danieliai gyvena nedideliuose lapuočių ir mišriuose miškuose. Vasarą minta įvairiais žoliniais augalais, žiemą ėda lapuočių medžių ir krūmų ūglius ir žievę, viržius, mėlynes. Mėgsta ąžuolų giles, laukinių obelų ir kriaušių vaisius.

Rujoja rugsėjo – spalio mėnesiais. Patinas laikosi su keliomis patelėmis, išveja iš būrio jaunus patinus. Rujojančio patino balsas kimus, primena kosėjimą.

Patelės pradeda rujoti antraisiais arba trečiaisiais gyvenimo metais. Nėštumas trunka 7,5 – 8 mėnesius. Gimsta l, retai 2 jaunikliai.

Lietuvoje danieliai pradėti aklimatizuoti dar XVIII amžiuje, bet vėliau išnyko. 1976 – 1977 metais į Šilutės ir Marijampolės rajonus buvo atvežti danieliai iš Askanija Novos, Čekoslovakijos ir Vengrijos, vėliau išleisti ir kitose vietovėse. 1995 m. Lietuvoje 11 – je rajonų aptvaruose ir laisvėje gyveno 430 danielių.

Danielių patinus leidžiama medžioti pagal licencijas. Danieliai medžiojami su varovais, iš bokštelių ir sėlinant. Sumedžiotų danielių ragai paruošiami kaip kitų elniniųDėmėtasis elnias.

Patinų kūno masė iki 130 kg, patelių – 80 kg. Nedidelė galva, kaklas ir kojos ilgi. Ilga uodega – 16 – 19 cm. Vasarą kailis ryškiai rudas su baltomis dėmėmis. Kaklas ir kūno apačia gerokai šviesesni už nugarą ir šonus. Nuo galvos per sprandą, nugarą ir uodegą tęsiasi tamsi juosta. Žemiau uodegos pamato nedidelis baltas "veidrodėlis". Uodegos apatinė pusė plika. Žiemą kailis pilkai rusvas, dėmės neryškios, kartais visai nematyti. Patinai su "karčiais", turi nedidelius (po 4 – 5 šakas) ragus. Juos numeta balandžio – gegužės mėnesiais, o iki rugsėjo išauga nauji.

laikosi lapuočių miškuose. Minta lapuočių medžių ūgliais, lapais, žoline augalija, noriai ėda ąžuolų giles.

Rujoja spalio mėnesį. Nėštumas trunka apie 7,5 mėnesio, atveda vieną, retai du jauniklius. Lytiškai subręsta antrais gyvenimo metais.

Į Lietuvą dėmėtieji elniai buvo atvežti 1954 metais iš Kalnų Altajaus ir paleisti į Dubravos mišką prie Kauno. Buvo pagausėję iki 60 – 70 žvėrių, bet vėliau išnyko. Šiuo metu Lietuvoje yra tik aptvaruose laikomų dėmėtųjų elnių. Dėl kryžminimosi su tauriaisiais elniais, laikyti dėmėtuosius elnius laisvėje netikslinga.Kanadinė audinė.

Vikrus, trumpakojis, gera: plaukiojantis ir nardantis, kiaunių šeimos žvėrelis. Ausys trumpos, uodega beveik pusės kūno ilgio. Kailiukas dažniausiai rudas. Apatinė lūpa ir smakras balti. Baltų dėmelių gali būti ir kaklo apatinėje dalyje, ant krūtinės, papilvėje. (Europinės audinės balta dar ir viršutinė lūpa, o šiaip šios abi rūšys yra labai panašios). Žieminis kailis nuo vasarinio beveik nesiskiria. Patinai ir patelės vienodi. Kūno masė apie l kg. Aktyvi dieną ir naktį. Įsikuria prie vandens. Slepiasi po šaknimis, tarp akmenų, išpuvusiuose kelmuose, nuvirtusių medžių uoksuose, apleistose bebrų trobelėse ar urvuose, ondatrų urvuose ir trobelėse.

Minta smulkiais žinduoliais, paukščiais ir jų kiaušiniais, varliagyviais, vėžiais, moliuskais, žuvimis, vabzdžiais.

Ruja dažniausiai kovo mėn. Nėštumas nevienodos trukmės, dažniausiai trunka apie 2 mėn. Veda 4 – 8 (iki 10) jauniklius. Po mėnesio jie praregi, atsiveria ausų angos, o 3 – 4 mėn. jaunikliai dydžiu beveik nesiskiria nuo suaugusių.

Pėdsakai panašūs į kitų kiauninių – bėga šuoliukais.

Mūsų medžiotojai audinių praktiškai nemedžioja ir nežino kaip medžioti. Galima gaudyti spąstais, tykoti.

Kur audinių daug, jos gali sunaikinti nemažai vandens paukščių ir jų kiaušinių. Žuvys, kurias jos gaudo, dažniausiai smulkios ir menkavertės: gružliai, ešeriai, pūgžliai. Sunaikina nemažai ondatrų.

Lietuvoje anksčiau gyveno tik europinė audinė. 1950 m. buvo išleistos (Utenos ir Zarasų raj.) kanadinės audinės, iki tol augintos nelaisvėje dėl vertingo kailiuko (pavieniai žvėreliai galėjo ir patys pasprukti į laisvę). Manoma, kad kanadinė audinė nukonkuravo jau ir iki tol retai sutinkamą europinę audinę. Dabar europinė audinė įrašyta į Lietuvos Raudonąją knygą, bet ar ji Lietuvoje dar kur nors gyvena, tiksliai nežinoma.Kurmis

Kūnas cilindriškas. Priekinės kojos trumpos su plačiomis letenomis ir ilgais plačiais nagais. Akys aguonos grūdo dydžio. Ausys be kaušelių. Patinų kūno masė 86 – 120, patelių – 73 – 98 gramai.

Kailiukas trumpaplaukis, tankus, švelnus, tamsiai pilkas arba juodas, pasitaiko kurmių su oranžiniu, geltonu, šviesiai pilku ar baltu kailiu. Šeriasi 3 kartus per metus: pavasarį nuo balandžio iki birželio, vasarą nuo liepos vidurio iki rugpjūčio pabaigos ir rudenį nuo rugsėjo iki spalio vidurio.

Lietuvoje aptinkamas visur. Daugiausia kurmių vidurio Lietuvoje, kur vyrauja derlingesni dirvožemiai, mažiausia – pietryčių Lietuvoje. Didžiąją gyvenimo dalį praleidžia po žeme, rausdamas urvus. Urvai būna paviršiniai ir giluminiai. Paviršinius urvus 1 – 5 cm gylyje dažniausiai rausia pavasarį ir vasarų. Giluminius urvus rausia 5 – 25 cm, kartais net 60 – 90 cm gylyje. Rausdamas gilų urvų, kurinis išstumia žemę į paviršių. Taip susidaro kurmiarausiai. Jaunikliams vesti išrausia erdvesnę lizdavietę, kurių iškloja sausa žole ir lapais.

Aktyvus visais metų laikais. Minta tik gyvūniniu maistu. Didžiąją dalį kurmio maisto sudaro sliekai (apie 80 %), vabzdžiai ir jų lervos, moliuskai.

Poruojasi kovo – balandžio mėnesį. Nėštumas trunka 35 – 40 dienų. Patelė atveda 2 – 9 (vid. 5) plikus ir aklus jauniklius. Juos žindo apie mėnesį, o 5 – 6 savaičių jaunikliai pradeda gyventi savarankiškai.

Kurmiai, rausdami žemę, gerina dirvos aeracijų. Išraustuose plotuose greičiau atsiželdo miškas. Naudingas miškų ir žemės ūkiui, nes naikina vabzdžių kenkėjų lervas, tačiau pievose, daržuose, medelynuose kurmiai pažeidžia augalų šaknis, užpila žemėmis daigus. Kurmiarausiai trukdo šienauti žolę.

Kurmiai gaudomi dėl kailiukų. Juos leidžiama gaudyti ištisus metus. Geriausia pradėti gaudyti nuo birželio pabaigos, kai baigiasi veisimasis ir pavasarinis šėrimasis. Gaudomi specialiais į urvus statomais spyruokliniais spąstais. Asmenys, gaudantys kurmius dėl kailiukų, turi gauti Aplinkos apsaugos ministerijos nustatyta tvarka leidimų ir įsiregistruoti rajono aplinkos apsaugos agentūroje.Lapė

Lietuvoje gyvena rudoji lapė. Patinų kūno masė 5 – 6 kg, patelių – 4 – 5 kg. Liemuo lieknas, uodega ilga. Jos galiukas visada baltas. Kailis tankus, minkštas, įvairių rusvos ar gelsvos spalvos atspalvių. Šeriasi vieną kartą per metus. Pradeda šertis kovo mėn. Prieš žiemą plaukas tik pailgėja ir sutankėja.

Pagrindinis lapės maistas – peliniai graužikai. Gaudo ir kitus, dažniausiai smulkius žinduolius bei paukščius. Dažnai ėda vabzdžius. Rudenį truputį pasmaguriauja uogomis, obuoliais. Nevengia dvėselienos.

Rujoja vasario mėn. Tuomet girdimas lapės lojimas. Nėštumas trunka beveik du mėnesius. Jauniklius atveda urvuose. Vadoje 3 – 8 lapiukai. Jie gimsta silpni, akli, uždaromis ausimis, be dantų. Auga greitai ir po 3 – 4 savaičių jau pradeda išlysti iš urvo. Lapiukai labai panašūs į vilkiukus.

Pėdsakai primena nedidelio šuns, pėda pailgesnė (skiriama taip pat, kaip vilko ir didelio šuns).

Lapės medžiojamos: su varovais, su urviniais šunimis, su skalikais (panašiai kaip kiškiai) ir kurtais, tykant prie masalo ir su vėliavėlėmis (panašiai kaip vilkai), viliojant, gaudomos spąstais.

Su urviniais Šunimis lapės medžiojamos urvuose. Į juos įleidžiamas šuo (foksterjeras, jagdterjeras, taksas), o medžiotojas atsistoja taip, kad galėtų pastebėti per bet kurią angą sprunkančią lapę. Iš urvo lapė išbėga dažniausiai gana greitai. Neretai iš vieno urvo išvejamos net kelios lapės. Kartais šuo lapę urve užsmaugia ir išvelka.

Viliojant medžiojamos peliaujančios lapės. Šiuo būdu geriausia medžioti ten, kur laukai kaitaliojasi su nedideliais miškeliais, krūmokšniais. Pastebėjus lauke peliaujančią lapę, labai atsargiai prieinama arčiau, pasislepiama už kokios nors priedangos ir pamėgdžiojamas pelės cypimas ar sužeisto kiškio riksmas. Lapė, išgirdusi šį garsą, iš karto sureaguoja ir pradeda artintis. Taip medžiojant, būtina atsižvelgti j vėjo krytį. Šauti reikia pasiruošti iš anksto. Mat lapės uoslė, klausa ir regėjimas puikūs. Ji kaip mat pastebi bet kokį, net patį menkiausią judesį. Tuomet žaibiškai apsisuka ir skuodžia šalin. Lapės kailis gražus ir pakankamai patvarus.

Jei lapių yra daug, jos išgaudo nemažai kiškučių, stirniukų, kurapkų, fazanų. Lapė yra viena iš pasiutligės platintojų. Jos neretai apsilanko pamiškių sodybose ir nuneša bet kokį naminį paukštį. Todėl lapių skaičius turi būti reguliuojamas. Tiesa, besimaitindamos peliniais graužikais, jos savotiškai "atperka" savo daromą žalą.Laukinis triušis

Mažesnis už kiškį. Nuo jo skiriasi apvalesne galva, trumpesnėmis su bukokomis viršūnėmis ausimis, trumpesnėmis kojomis. Kūno masė iki 3 kg.

Kailis rusvai pilkas, papilvėje šviesesnis. Uodegos viršutinė pusė juoda, apatinė – balta.

Gyvena kolonijomis, urvuose, kuriuos patys išsikasa. Koloniją sudaro triušių šeimos, susidedančios iš patino, patelių ir jauniklių. Nuo urvų triušiai paprastai nutolsta ne toliau kaip per 80 metrų. Atskiri triušiai, ieškodami maisto, gali nuklysti nuo urvų ir keletą kilometrų.

Aktyvūs tamsiuoju paros metu, bet išlenda iš urvų ir dieną. Minta žoline augalija, vaisiais, augalų šaknimis, medžių ir krūmų pumpurais ir lapais. Žiemą apgraužta jaunų medelių ir krūmų žievę.

Vidutinio klimato juostoje laukiniai triušiai veisiasi nuo vasario iki spalio mėnesio. Nėštumas trunka 28 – 31 dieną. Būna kelios vados. Vadoje – 4 – 7 (9) jaunikliai. Jaunikliai gimsta pliki ir akli. Po 10 dienų praregi, 4 – 5 savaičių jau būna savarankiški, o 4 – 5 mėnesių amžiaus – lytiškai subrendę.

1985 – 1986 metais laukiniai triušiai į Lietuvy buvo atvežti iš Ukrainos ir paleisti j aptvarus Kauno, Alytaus ir Švenčionių rajonuose. Dalis triušių iš aptvarų pabėgo, daug žuvo nuo plėšrūnų. Iki šiol išliko tik Kauno rajone. Kol kas triušiai Lietuvoje nemedžiojami.Lūšis

Stambus plėšrūnas. Kūno masė iki 38 kg. Liemuo trumpas, kojos ilgos ir storos. Galva didelė, apvali. Snukis bukas ir trumpas. Ant ausų viršūnių 5 cm ir ilgesnių plaukų šepetukai. Snukio šonuose yra ilgų plaukų žandenos. Uodega trumpa (20 cm), buku galu.

Kailis šviesiai rusvas su įvairaus ryškumo ir dydžio tamsiai rudomis ir juosvomis dėmėmis. Nugara tamsesnė už šonus, uodegos galas juodas. Šeriasi pavasarį ir rudenį.

Lūšies pėdsakai apvalūs, keturpirščiai, be nagų žymių (katės vaikšto įtraukę nagus). Priekinės kojos pėdsakas 5,5 – 8,0 x 5,5 – 8,0 cm, užpakalinės – 4,5 – 8,0 x 4,5 – 8,0 cm dydžio.

Pastoviai sutinkamos Rytų ir Pietryčių Lietuvos didesniuose miškuose, Jurbarko ir Tauragės miškų masyvuose. Dažnesnės mišriuose ir spygliuočių miškuose. Mėgsta laikytis atokesniuose su tankiu pomiškiu ir išvartomis miško plotuose. Pastovų guolį įsirengia tik veisimos! periodu.

Lūšis grobio ieško dažniausiai naktimis ir paryčiais, kartais dieną. Auką puola prisėlinusi arba tykodama prie žvėrių takų. Pagrindinis lūšių grobis – kiškiai ir stirnos. Taip pat gaudo paukščius ir pelinius graužikus, sugeba papjauti šernų jauniklius ir elnių pateles. Nesuėsto grobio likučius kartais paslepia, bet grįžta prie paslėpto grobio retai.

Lūšys rujoja nuo sausio vidurio iki kovo. Nėštumas trunka 67 – 74 dienas. Veda 1 – 4 jauniklius. Jauniklius atveda guolyje, kurį įsiruošia po medžių išvartomis ir netgi didelių medžių drevėse. Jaunikliai gimsta akli, su uždaromis ausimis. Patelė juos žindo 3 mėnesius. Bet dviejų mėnesių lūšiukai jau pradeda ėsti patelės sugautus smulkius gyvūnus. Trijų mėnesių jaunikliai jau vaikšto kartu su patele ir laikosi prie jos iki rujos. Likus patelei bergždžiai, jaunikliai vėl prisijungia prie jos. Lytiškai lūšys subręsta antrais gyvenimo metais.

Lūšys Lietuvoje konkuruoja dėl maisto su vilkais. Šioje konkurencinėje kovoje dažniausiai pralaimi lūšys.

Lūšis vienintelis ir negausus kačių atstovas Lietuvoje. 1995 metais 21 rajono miškuose gyveno 100 lūšių. Jų medžioklė nuo 1979 metų draudžiama.Mangutas (usūrinis šuo)

Jo tėvynė – Pietryčių Azija. Į Lietuvą imigravo tikriausiai iš Baltarusijos, kur buvo aklimatizuotas 1936 m. (1948 m. buvo įvežtas ir į Latviją). Mūsų krašte pirmą kartą pastebėtas 1948 m. ir per 12 metų paplito visoje šalyje.

Galva maža, ausys trumpos, beveik pasislėpusios plaukuose. Ilgi plaukai ant skruostų sudaro žandenas. Kojos trumpos (negreitas). Kailis tankus, purus, juosvas. Pavasarį kūno masė – 4 – 5 kg, o rudenį, kai užsiaugina iki 2 cm storio lašinius, – net iki 10 – 12 kg. Ėda viską, ką tik sugeba nutverti ir ką tik randa: smulkius žinduolius, paukščius ir jų kiaušinius, roplius, varliagyvius, vabzdžius ir jų lervas, visokiausius kirminus, įvairius vaisius ir uogas, netgi grūdus. Žiemą miega, bet miegas negilus. Esant šiltam orui, išlenda iš urvų ir slampinėja, bet nesimaitina.

Ruja vasario – kovo mėn. Nėštumas trunka apie 60 dienų. Jauniklius veda apleistuose lapių, barsukų, bebrų urvuose. Nesudėtingus urvus kartais kasa pats. Vadoje 4 – 13 (dažniausiai 9 – 11) jauniklių). Jie gimsta akli, bet auga spėriai ir po 4 mėn. jau beveik nesiskiria nuo suaugusių.

Pėdsakai panašūs į lapės, bet smulkesni.

Daugiausia mangutų sumedžiojama su šunimis. Bet kokios veislės šunys juos aptinka betūnančius tarp kelmų, po išvartomis, šakų krūvose, žolėje. Nuo šuns net nesistengia bėgti. Urvuose medžiojami su urviniais šunimis. Iš urvo mangutą šuo išveja retai. Jis dažniausiai pasitraukia į aklavietę ir ginasi. Belieka šuns lojimo vietoje prakasti urvą ir mangutą ištraukti. Po to urvas vėl užtaisomas. Stiprus piktas šuo jį kartais papjauna ir išvelka iš urvo. Leidžiama gaudyti su spąstais. Mangutus medžioti (naikinti) leidžiama ištisus metus.

Gražus ir vertingas manguto kailis vargu ar atperka tą žalą, kurią žvėrelis padaro naikindamas ant žemės perinčių paukščių lizdus ir pačius paukščius, kiškučius. Jis nebijo vandens, puikiai plaukia, todėl net pelkių kupstuose paslėpti paukščių lizdai nėra saugūs.Miškinė ir akmeninė kiaunės.

Liekni, grakštūs, vikrūs žvėreliai, kojos trumpos, todėl žeme bėga šuoliuodami, bet puikiai laipioja medžiais ir juose praleidžia daug laiko. Uodega papurusi, ilgoka. Kailis gelsvai rudas, gražus ir vertingas. Kūno masė apie l kg. Patinai ir patelės vienodi.

Miškinės kiaunės pasmakrėje ir kailio apačioje yra geltona arba oranžinė dėmė, kuri kyliu tęsiasi ant krūtinės tarp priekinių kojų. Plikas nosies galiukas juodas. Uodega maždaug trečdaliu išsikiša už ištiestų kojų.

Akmeninės kiaunės pakaklės dėmė balta, išsišakoja į dvi dalis ir nusitęsia per priekines kojas. Plikas nosies galiukas rausvas. Uodega daugiau kaip puse savo ilgio išsikiša už užpakalinių kojų. Pagal šiuos požymius abi kiaunių rūšys patikimai atskiriamos.

Miškinės kiaunės gyvena miškuose, net ir nedideliuose. Akmeninės kiaunės (dar vadinamos naminėmis) Lietuvoje žymiai retesnės. Aptinkamos dažniausiai gyvenvietėse, kaimuose. Įsikuria palėpėse, įvairiose pašiūrėse, malkinėse, rūsiuose, griuvėsiuose, malkų rietuvėse, inkiluose ir kt.

Kiaunės minta peliniais graužikais, paukščiais ir jų jaunikliais (sunaikina daug uoksuose ir inkiluose perinčių paukščių), vabzdžiais. Nevengia dvėselienos. Rudenį ėda uogas.

Ruja liepos mėnesį. Nėštumas apie 9 mėn., bet gemalas ilgą laiką nesivysto. Balandžio pabaigoje gimsta 3 – 5 (iki 8) jaunikliai. Jie gimsta akli, uždaromis ausimis, apaugę tik retais pūkeliais. Pradžioje vystosi labai lėtai. Praregi tik po mėnesio. Subręsta antrais arba trečiais metais. Jauniklius veda lizde, kuris gali būti inkile, uokse, voverės ar stambaus paukščio apleistame lizde.

Visų kiauninių šeimos žvėrelių pėdos panašios, nes jų kojos trumpos ir jie bėga šuoliukais. Abi kojas deda greta arba, dažniausiai, vieną labiau į priekį.

Medžioti kiaunes leidžiama pagal licencijas. Medžiojamos sekant pėdsakais, su šunimis (laikomis), gaudomos spąstais.

Sekant pėdsakais kiaunes galima medžioti tik iškritus šviežiam sniegui. Pėdsakais žvėrelis atsekamas iki dienojimo vietos uokse, inkile, voverės ar stambaus paukščio lizde, malkų rietuvėje, po kelmu ar po šakų krūva ir pan. Iš ten išbaidoma ir šaunama 2 – 3 numerio šratais. Atsekti miškinę kiaunę iki dienojimo vietos nelengva. Mat į slėptuvę ji grįžta medžiais. Tad reikia orientuotis pagal nukrėstus žievės gabalėlius, spyglius, smulkias sausas šakeles. Iš slėptuvės medyje kiaunė išbaidoma stuksenant į kamieną. Iš po kelmo, šakų krūvos ar kitos slėptuvės – badant plonu, metaliniu strypu.

Su šunimis, dažniausiai laikomis, medžioti daug paprasčiau. Šuo aptinka žvėrelio dienojimo vietą ir ją aploja. Toliau viskas taip, kaip medžioklėje sekant pėdomis.

Spąstais kiaunės gaudomos naudojant masalą, dažniausiai negyvą paukštį, žvėrelį (galima nulupto kūnelį), mėsos gabalą. Maždaug per metrą nuo žemės pakabinamas masalas ant plonos šakos ar ant ilgos virvutės (kad žvėrelis negalėtų pasiekti jo medžiu), o po juo ant žemės paspendžiami spąstai.

Nuo kiaunių labiausiai nukenčia visi paukščiai, tiek ant žemės, tiek medžiuose perintys. Kartais išpjauna naminius paukščius, triušius.Muflonas.

Kalnų avinas. Panašus į naminį aviną, tik stambesnis, su ilgesnėmis kojomis ir didesniais ragais. Patinų kūno masė 41 – 58 kg, patelių – 27 – 35 kg. Kūno aukštis kryžmens srityje didesnis negu per gogą. Galva nedidelė, ausys mažos.

Kailis vasarą šviesus, rausvai rudas. Snukio galas, pažandės, ausų vidus, papilvė, apatinės kojų dalys ir "veidrodėlis" balti. Akis supa baltų plaukų žiedas. Žiemą kailis tamsiai rudas. Patinų nugaros šonuose būna dvi baltos balno formos dėmės.

Šeriasi vieną kartą per metus – balandžio – gegužės mėnesiais. Rudenį išauga tik vilnaplaukiai ir sutankėja ilgi akuotplaukiai.

Ragus turi patinai ir apie 5 % patelių. Patinų ragų pamatinė dalis trikampiška, o galinė plokščia. Ragus sudaro kaktikaulio išaugos, padengtos 2 – 3 kartus ilgesnėmis raginėmis makštimis. Ragų paviršiuje matyti skersiniai voleliai ir vagelės, skiriančios per metus priaugusius rago segmentus. Ragai lanku išlinkę atgal ir truputį pakrypę į šonus. Jie gali būti iki 100 cm ilgio, jų pamatinė apimtis – iki 24 cm, masė – iki 4 – 6 kg. Patelių ragai trumpi (6 – 12 cm), o jų pamatinė dalis plokščia. Ragai jaunikliui pradeda augti trečią – penktą mėnesį. Iki spalio mėn. jie išauga iki 20 cm ilgio. Lapkričio – gruodžio mėn. ragas nustoja augęs, todėl jo pamatinėje dalyje susiformuoja gili vagelė. Sausio mėn. pradeda augti antrasis rago segmentas ir taip kasmet. Vyresnių patinų ragai auga lėčiau, kiekvienais metais ilgiau užtrunka augimo pauzė. Vyresnių negu 9 metų patinų ragai gali net sutrumpėti, nes priauga mažiau negu nudyla. Žiūrint iš profilio, jauniklio ragai sudaro 1/6, antramečio – beveik 1/2, dvejų metų – 2/3 ir trejų metų – 4/5 apskritimo, o 8 – 9 metų amžiaus patino – beveik pilną apskritimą.

Muflonų pėdsakai išsiskiria skėstais siaurų ir ilgokų kanopų atspaudais (3,5 – 4,2 x 6,5 – 7,5 cm). Panašūs į naminės avies pėdsakus, kurių kanopų atspaudai bukesni.

Gyvena miškais apaugusiuose kalnuose. Lygumose – tinkamiausias biotopas reti miškai su gausiu pomiškiu ir traku, jei yra atvirų plotų, pievų, gausi žolinė augalija, daug puskrūmių. Labai svarbu – sniego dangos gylis ir dirvos struktūra, nes muflonai nemoka atsikąsti pašarų iš po sniego, o į minkštą humusingą ar pelkėtą dirvą nedyla, todėl vėliau deformuojasi, nuolat augančios kanopos.

Gyvena būriais. Pavieniui laikosi tik seni patinai, ligoti žvėrys ir patelės prieš atvesdamos jauniklius. Patinai telkiasi j atskirus būrius.

Maistui neišrankūs. Minta žoline augalija, medžių ir krūmų lapais, ūgliais, žieve, avietėmis, mėlynėmis, viržiais, sausa žole ir net paparčiais bei samanomis.

Muflonų patelės subręsta antraisiais, o patinai trečiaisiais gyvenimo metais. Ruja būna spalio – lapkričio mėnesiais, bet gali užsitęsti iki sausio. Vyresni patinai išveja iš patelių būrių jaunus patinus, tarpusavyje dėl patelių rungiasi turnyrinėse kovose.

Nėštumas trunka 5,5 mėnesio. Pirmieji jaunikliai gimsta kovo mėnesį. Tik gimęs ėriukas jau gali stovėti, o po kelių valandų sekti motiną.

Muflonai Lietuvoje pradėti aklimatizuoti 1976 – 1977 metais. Iš Askanija Novos ir Čekoslovakijos atvežti muflonai buvo paleisti į Kaišiadorių raj. miškus ir laikomi aptvaruose Lazdijų rajone. 1995 metais šešiuose rajonuose buvo 100 muflonų, dauguma jų laikomi aptvaruose.

Muflonų patinus leidžiama medžioti pagal licencijas. Muflonai medžiojami tykojant bokšteliuose ir sėlinant. Muflonų labai gera rega, todėl naudojami uždari arba gerai užmaskuoti tykojimo bokšteliai.

Muflono ragai paruošiami kaip elninių žvėrių ragai, tik kaukolė ilgiau virinama. Ją geriau virti nuėmus ragų makštis. Jos nusiima šiek tiek pavirinus kartu su kaukole. Nuimtos ragų makštys išvalomos, išdžiovinamos ir vėl užmaunamos ant popieriumi apsuktų kaktikaulio išaugų. Į medžioklės trofėjų parodas muflonų ragai priimami ir su galvos iškamša.Pilkasis kiškis

Kūno forma primena naminį triušį: priekinės kojos žymiai silpnesnės ir trumpesnės negu užpakalinės, ausys ilgos (palenktos į priekį gerokai išsikiša už snukio galo; baltojo kiškio vos siekia nosį). Kailis tankus ir švelnus, vasarą gelsvai rudas, žiemą pilkesnis
 
Parašė hunter lapkričio 23 2006 10:24:05 · 23 Komentarai · 10688 Skaityta · Spausdinti
 
Komentarai
Hardy lapkričio 28 2012 07:18:31
examine all people wrist watches which have numerous cost amounts . spagetti straps wedding dress spagetti straps wedding dress . cheap flower girl dresses cheap flower girl dresses . You have to comprehend precisely exactly where particularly youre heading to obtain the timepiece which you are searching for. With this specific you have to do some preliminary study . cheap bridesmaid dresses cheap bridesmaid dresses . . When you have a sensible comprehending of what you appear for you personally received discover any issue to obtain a wrist view of one's selecting. Many males might not be that picky but you'll need a view that shows your character so you need to obtain 1 which matches your option. Even though youll uncover many watches for males you received require adequate time for you personally to purchase 1 which you are searching for. Preserve in thoughts that various wrist watches have functions wholesale wedding dress wholesale wedding dress . Nowadays wrist watches aren't only wrist watches but a great deal
ccocoo rugpjūčio 27 2013 07:08:32
genuine ugg boots uk Questionnaire now additionally make an enormous array of ugg australia uk very different types. If you desire leather ugg sale uk, ugg boots with high heels, or even some thing various totally, there is a thing for everyone within ugg bailey button uk fresh lines.
django1 lapkričio 05 2013 08:43:26
Something that sets Gucci in Coach Outlet Online addition to other brands is always that could be the state of the art Italian brand in the world. Lake Coach Outlet injested most of the seafood, when i layed about the bedroom initially needing circumstances to push as i instantly Coach Factory Outlet turned paralysed the inability relocate a white-colored home slowly had become the reddish colored Coach Outlet Online yellow-colored plus orange eye shadows overpowering the full light home. Gucci can be a reliable brand Coach Factory Outlet appreciated and wanted by many people individuals around the globe. Gimli Gluin boy! Maybe the things that Coach Outlet Store Online you will find inside Gucci websites cannot come near towards the cost of products that you can get Coach Outlet Store Online inside an online auction.I simply did not fairly get with the points which i seriously wished to try Coach Factory Outlet to do. There are 3 sorts of large screen TVs. All the more to press button difficulties, Coach Outlet copy through Coach Outlet Flock (a good example is, when willing to help save several Coach Handbags Outlet of the most critical prepared words online website however seriously isn't all the beautiful photos could be Coach Factory Outlet unsatisfying. In case Armani are sometimes the uniforms concerning Oscar prizes, and Manolo Blahnik shoes are Coach Outlet truly the only selected footwear meant for Oscar accolades.Burberry Bags I have further down a few of their features Coach Outlet furthermore amazing benefits for virtually every .Coach Factory through I despise browsing. Coach Outlet Online Dissimilar to Coach Factory Outlet Tommy Hilfiger,Louboutin Shoes Coach Outlet Rob Lauren and Banana Republic, Hendy will to bear in mind challenges. Oahu is the recommended Michael Kors Outlet system to Michael Kors Outlet Store discover every needed unit card Michael Kors Outlet Online instantly in anyway.Gucci Outlet You may want to utilize restorative within your footwear to maintain they Michael Kors Outlet with regards to tip-top good.Juicy Couture Handbags Seal the various windows 7. Due Michael Kors Outlet to this, you Chanel Outlet Online will end up capable to spare lots of Chanel Outlet time frame, considering normally, merchandise not knowing must locate several solutions Chanel Outlet when you have these folks.
Mondery birželio 16 2014 09:41:51
suffer an injury for your lower leg whilst playing in any soccer game you want to participate in.Purchasing socks produced with the correct material is a lot simpler following you comprehend exactly where you ll wear the high socks and what objective they serve. For sports as well as other physical activities you need to most likely appear at obtaining cotton socks which are a bit thicker. Athletic socks generally just come in white, bridal wear but you are able to discover athletic socks which are in numerous colors in the event you appear about. You ll require an entirely various sock although if you re going to wear high socks towards the workplace and not on a sports field.You should be cautious concerning the color you select with regards to selecting your knee socks which you will wear towards the workplace. When purchasing workplace knee socks you need to most likely not have cotton socks, but ought to think about wearing a nylon sock rather. In the event you aren certain of what a great knee sock is for the company atmosphere then attempt to discover socks known as trouser socks they re exactly the same factor.Wish to discover much more about Socks, then go to Sockssite on how you can select the very best ChildrenSocks or MenSocks for your requirements.ļ»æ Rolex does not appear to create an excessive amount of noise about their 100 year anniversary, but Guido and Franca Mondani do! However an additional excellent book from the well-known publisher Mondani is this Ć¢ā‚¬Å“100 Years of Rolex book, written by himself and his wife. This book covers the Rolexstory (about founder Hans Wilsdorf and also the Heinigerfamily who re running the Rolex organization because 1963) from 1908 till now fake watches for sale, which includes the introduction in the Rolex Deep SeaDweller throughout the Basel fair of 2008. The book covers all essential Rolex watches in the last century by publishing excellent detailed photographs of these watches, exactly where Mondani also favors Rolex collectors by putting a lot effort in capturing particulars of bezels, bracelets, boxes and papers. All texts in this book are in Italian also as in English. As the photos above and beneath indicate, the book has a nice and nearly total overview of watches that had been introduced in a particular year. Apart from that, the book comes having a smaller booklet with estimates of contemporary and vintage Rolex wristwatches. Furthermore, Rolex dealers (authorized and unauthorized) placed advertisements in this booklet which may be usefull when you re preparing to purchase or sell your Rolex timepiece. black evening gowns Our own weblog sponsor SubGMT is also listed in this section. This book is restricted to 4000 pieces, which makes it even a nicer 8216 wannahave . Gone is gone I guess and I m much more than pleased to have my copy Prom Dresses 2014 . It s a nice addition to Mondani s 8216 Collecting GMTMaster watches and 8216 Collecting contemporary and vintage Rolex watches books, but definitely fascinating whenever you do not have either of these books. 100 Years of Rolex covers
django liepos 20 2014 21:39:16
Coach Factory Outlet But it was during the Romantic era that Coach Factory Outlet “the true cult of the natural genius emerged,” Coach Outlet But it was during the Romantic era Coach Online Outlet that Ms. Garber writes — Coach Factory Outlet with Shakespeare as its signal example Coach Outlet Store He was a convenient case Coach Outlet Store so little biographical material existed Coach Outlet Online that his story could be made up Coach Factory Outlet Continue reading the main story Paradoxically Coach Factory Online the most potent illustration Coach Factory Outlet of Shakespeare-as-genius manifested itself Coach Outlet Store Online as an apparent challenge to it Chanel Handbags How could the son of a glover with a provincial education Louis Vuitton Outlet Online have written so knowingly of kings Louis Vuitton Outlet and queens and faraway lands
Shouhu liepos 23 2014 14:37:38
Silver Cleaner. youhall haudiovideoe to think ingmostto mat thech. Subtle jewellery works with regard to you the time of year panerai replica . cper be especially earning !Selecting a Wedding Party. seasoning flowers.Other wedding pieces to think about are shoes. Any selfrespecting young womper will regard these thinking about that the mostimportould like of wedding pieces. Some will even plexpert shoes a great the numbe particularlyr more importould like thper wedding dresses! Avoid sat thein. however. in cautomotive service engineers of rain.Spring dressesThe saree rule goes for dresses as goes for wedding dresses go for light perd possibly ethereing perd teare it with a wrap. Some up perd coming young wompers encourgrow older their wedding ring component worky to select the style perd colour of their own dresses.If you would like to orgperise this yourself. minimnumbe particularlyr one y consult them on your decision. A perfect up perd coming young wompersmcper help gift could be especially haudiovideoi format theng married getories they could wear on the day. such as a necklexpert or getory. Spring Wedding Dresses.ļ»æ Stform of art not finishing quit Semi Formal Dress AdviceYour hairstyle ought to function as focwis point of yourSemi Formal Attire quit. Get readvertising cwimpaigny to get a celebr by tedstform of arting together with your hair and shoes. fake cartier watches for sale The rSemi Formal Attireest of one's outfit wandill count on these two fstform of Semiarts. Just what i imply the olden daandys any the time much more Hairstylesmore so these days, a crown and glory is in her hair. Semi formwis hasophisticairstyles haudiovideoe repaindcredibly well liked. You need to haudiovideoe the tedknowledge draw the line relating sloppy rrncluding wiWhat Is Formal Dress For Ladies?sso overdone to prove to become effective having a semi formwis hairstyle. The How you can Purchase A Formal Dress?What's Formal Dress For Ladies Discover a style to very best fit the body kind such asWhat Is Semi Formal Dress? swiss replica breitling sexiest of FormalHollywood stars offer with semi formwis hairstyles.Occasion mHow To purchase A Formal Dress?atching Make certain exoperingestedly whinside dress code orSemi occasion is you'd be pressent priDressor to now deciding ohairstylesn your hairstyle. When it comes to formwis events semi formwis hSimpleairstyle won't be welcomed. Really feel totally free to put on the style to proms, weddings or perhapHow To Dress To get a Formal Occasion?s oper pform of arties for that whimsicwis feeling.Bmikecing The mWhatost importish charoHow To purchase A Formal Dress?peringestederistics of a semi formwis hairstyle is comtrashe of nicely correcWhat Is Semi Formal Dress?t simplicity thusphistic.Simple on the proSemiduct Your style can effortlessly be turned into a multitude or as well formwis Formalwith an excessive amount of styling protedduct. Use gels and hairspWhat Is Semi Formal Dress?rays with very lightIs hand. It could make or stopHairstyles whingestedver you efforts.What's Formal Dress For Ladies? YouDressr
xiaozhengm123 lapkričio 14 2014 10:28:54
louis vuitton handbags
christian louboutin
coach factory outlet
moncler jackets
coach outlet
north face black friday
juicy couture
coach factory outlet
hogan shoes
louis vuitton
michael kors outlet online
coach outlet online
louis vuitton outlet
tory burch outlet
michael kors
hollister clothing store
michael kors
christian louboutin outlet
coach outlet store online
gucci outlet
louis vuitton handbags
michael kors handbags
coach factory store online
tory burch outlet
black friday
oakley sunglasses
abercrombie & fitch
dolce gabbana
michael kors
louis vuitton handbags
coach outlet store online
canada goose jackets
abercrombie
nike outlet stores
christian louboutin outlet
cyber monday sales
louis vuitton outlet
coach outlet
celine outlet
north face outlet
ugg shoes
ralph lauren outlet
cheap jordans
louis vuitton handbags
north face jackets
bottega veneta outlet
canada goose
belstaff
ghd hair strighteners
gucci shoes
michael kors outlet online sale
cyber monday deals
michael kors
burberry bags
cyber monday sales
michael kors outlet online sale
abercrombie fitch
ugg outlet
kors outlet
louis vuitton handbags
canada goose outlet
louis vuitton outlet
hermes birkin
fitflops outlet
cheap nfl jerseys
toms shoes
michael kors uk
louis vuitton outlet online
hollister clothing
louis vuitton
cheap uggs
rayban sunglasses outlet
coach outlet store online
canada goose
dior handbags
the north face jackets
michael kors outlet
true religion
prada shoes
louis vuitton handbags
cheap jerseys
cheap uggs
toms shoes
ugg boots sale
fendi outlet
mulberry
insanity workout
michael kors outlet
louis vuitton
celine outlet
www.louisvuitton.com
alexander wang
michael kors uk
louis vuitton outlet
fitflop shoes
mont blanc pen
coach factory
louis vuitton online shop
michael kors outlet
the north face outlet
cheap nfl jerseys
black friday
marc jacobs
canada goose
the north face
timberland boots
michael kors
oakley sunglasses wholesale
versace outlet
chanel handbags
oakley sunglasses
louis vuitton handbags
rayban sunglass
ugg boots
coach factory
louis vuitton outlet
michael kors handbags
coach outlet
jordan shoes
michael kors handbags
true religion sale
ferragamo
michael kors outlet
christian louboutin sale
coach factory outlet
rayban sunglasses
coach factory outlet
supra shoes
michael kors outlet
louis vuitton
michael kors outlet online
coach factory outlet
christian louboutin sale
ugg boots outlet
true religion sale
black friday ads
hollister clothing
polo ralph lauren
givenchy
michael kors outlet online
canada goose jackets
lv outlet
ugg australia
www.louisvuitton.com
burberry outlet
louis vuitton outlet
moncler jackets
ugg boots
louis vuitton
burberry outlet
guess outlet
louis vuitton
marc jacobs
coach outlet
coach outlet store online
ugg sale
abercrombie outlet
gucci shoes
p90x workouts
fitflops
coach outlet store online
true religion
michael kors handbags
rayban sunglasses
hermes belts
louis vuitton black friday
jimmy choo outlet
burberry outlet
ugg australia
michael kors outlet online sale
louis vuitton
chi flat iron
louis vuitton
cyber monday deals
burberry handbags
cyber monday sales
coach outlet
uggs outlet
kate spade
chanel bags
ugg australia
louis vuitton outlet stors
coach factory online
kate spade outlet
oakley vault
coach factory outlet
louis vuitton outlet
louis vuitton
michael kors outlet
ugg boots
moncler outlet
lululemon
cheap uggs
kors outlet
michael kors outlet online
burberry outlet
burberry scarf
cheap nfl jerseys
jaassdd gruodžio 09 2014 07:38:59
coach factory outlet
louis vuitton
true religion sale
kors outlet
louis vuitton handbags
tods sale
ray ban sunglasses outlet
uggs outlet
abercrombie
cheap jerseys
moncler jackets
coach outlet store online
gucci outlet
abercrombie outlet
abercrombie store
chanel outlet online
cheap jordans
canada goose jacket
michael kors
polo ralph lauren home
louis vuitton outlet
retro jordans
ugg boots
toms outlet
michael kors outlet
hogan shoes
ugg slippers
timberland canada
the north face
coach outlet
burberry
oakley sunglasses wholesale
tory burch outlet
beats studio
chanel handbags
michael kors handbags
burberry sale
louis vuitton outlet
ugg australia
ghd hair strighteners
true religion
true religion outlet
red heels
tory burch sale
burberry outlet
the north face
christian louboutin
gucci shoes
louis vuitton outlet online
christian louboutin outlet
toms promo code
cheap nfl jerseys
toms wedges
nike shoes
prada outlet
jordan 4
hollister clothing
burberry outlet
louis vuitton
ralph lauren outlet
louis vuitton handbags
concord 11
hollister co
burberry outlet online
ralph lauren uk
oakley sunglasses wholesale
ugg sale
beats by dr dre
canada goose outlet
mont blanc
canada goose
ugg outlet
michael kors
ugg boots sale
canada goose
supra shoes
hollister jeans
hollister clothing
marc jacobs
true religion
jordan 4
coach factory outlet online
chanel handbags
timberland
red bottom shoes
chanel bags
marc jacobs
ray ban wayfarer
abercrombie
michael kors outlet
timberland uk
tory burch shoes
jordan 11 columbia
louis vuitton outlet stores
lebron james shoes
abercrombie
ralph lauren
adidas outlet store
timberland boots
jordan 6
burberry scarf
mont blanc pen
mont blanc pens
burberry bags
dior handbags
abercrombie store
the north face outlet
burberry handbags
michael kors handbags
20150319maoqiuyun kovo 19 2015 08:56:52
karen millen uk
tory burch outlet
louis vuitton outlet online
asics gel kayano
louis vuitton handbags
abercrombie and fitch
hollister clothing store
nba jerseys
timberland shoes
oakley sunglasses
michael kors outlet online
kobe 9 shoes
adidas wings
tod's sale
nike air max uk
coach outlet online
kate spade outlet
coach outlet store online
louis vuitton outlet
louis vuitton handbags
kobe 9 elite
longchamp handbags
cheap mlb jerseys
links of london
michael kors uk
timberland boots
insanity max 30
mcm handbags
iphone 6 plus cases
air jordan shoes
coach outlet online
cheap oakley sunglasses
true religion
coach outlet online
hollister
coach outlet
coach factory outlet
ralph lauren outlet
michael kors outlet
new balance
hollister clothing
michael kors canada
tods outlet
timberland outlet
pandora charms
giuseppe zanotti sale
burberry outlet
true religion
mcm bags
fitflop
prada shoes
coach outlet store
christian louboutin shoes
prada outlet
louis vuitton outlet stores
michael kors outlet online sale
christian louboutin
oakley sunglasses
snapback hats wholesale
discount oakley sunglasses
instyler
cheap jordans
hollister clothing
polo ralph lauren outlet
valentino outlet
ray ban uk
cheap oakley sunglasses
ray ban outlet
chanel bags
kate spade
polo lacoste pas cher
michael kors handbags
iphone 6 case
coach outlet store
converse shoes
adidas wings
tiffany jewelry
coach outlet online
rolex watches
louboutin shoes
cheap snapbacks
michael kors outlet
ray ban
nfl jerseys wholesale
mlb jerseys
salomon shoes
chanel handbags
tiffany and co jewelry
thomas sabo uk
adidas outlet
true religion jeans
instyler ionic styler pro
replica rolex watches
lululemon outlet online
pandora jewelry
kate spade outlet
tory burch outlet online
soccer jerseys
abercrombie and fitch
michael kors handbags
chanel handbags,chanel bags,chanel outlet
tiffany and co
longchamp sale
pandora
cheap ray ban sunglasses
insanity workout
cheap jordans
kate spade handbags
abercrombie
coach factory outlet
louis vuitton outlet online
toms shoes
pandora jewelry
beats by dre
toms outlet
hollister clothing store
michael kors outlet
true religion outlet
new balance 574
cheap ray ban sunglasses
kate spade outlet
coach factory outlet
links of london uk
cheap oakley sunglasses
ray ban sunglasses
salomon running shoes
adidas shoes
swarovski jewelry
marc jacobs outlet
soccer jerseys for sale
true religion outlet
oakley sunglasses wholesale
swarovski crystal
louis vuitton handbags
oakley outlet
giuseppe zanotti outlet
tods shoes
valentino sale
lululemon outlet
hollister
snapback hats
valentino shoes
michael kors handbags
tod's shoes
michael kors outlet
adidas outlet
hollister clothing
tory burch handbags
ray ban sunglasses
jordan shoes
burberry handbags
thomas sabo bracelet
fitflop shoes
polo ralph lauren
ferragamo belts
michael kors outlet
louis vuitton uk
toms shoes outlet online
swarovski outlet
toms
nhl jerseys
kate spade handbags
true religion jeans
jordan shoes
replica watches
gucci handbags
louis vuitton outlet
hollister shirts
nfl jerseys
cheap ray ban sunglasses
mlb jerseys wholesale
coach outlet
louis vuitton
mont blanc pens for sale
louboutin shoes
converse outlet
karen millen dresses
ghd hair
cheap nfl jerseys
hollister pas cher
cheap nba jerseys
burberry outlet
ralph lauren
christian louboutin outlet
nhl jerseys wholesale
babyliss hair dryer
coach outlet store
new balance shoes
ray ban sunglasses
burberry handbags
giuseppe zanotti
abercrombie and fitch
longchamp outlet
herve leger dresses
ralph lauren outlet online
ray ban aviator sunglasses
coach outlet
michael kors outlet store
tiffany jewelry
adidas shoes
oakley sunglasses wholesale
michael kors outlet
louis vuitton outlet
michael kors outlet online
coach outlet
coach outlet
cheap soccer jerseys
louis vuitton outlet
tods outlet
toms shoes
ray ban sunglasses uk
toms outlet
marc jacobs
fitflop sandals
gucci shoes
kate spade handbags
prada handbags
louis vuitton handbags
abercrombie outlet
mcm backpack
michael kors outlet online
asics shoes
mont blanc
oakley sunglasses
ray-ban sunglasses
coach factory outlet
louis vuitton outlet stores
ray ban
herve leger
hollister clothing
ralph lauren outlet
tiffany and co jewelry
babyliss pro
coach outlet online
asics running shoes
lululemon
nba jerseys wholesale
discount oakley sunglasses
beats by dre,dr dre,beats headphones
burberry outlet online
pandora
herve leger sale
iphone 6 cases
salomon speedcross 3
links of london jewellery
polo ralph lauren outlet
insanity
air max 95
marc jacobs handbags
converse all star
thomas sabo
mac makeup
m a c cosmetics
michael kors handbags
air jordan shoes
oakley vault
ferragamo shoes
ralph lauren polo shirts
kobe 9
abercrombie outlet
ralph lauren outlet
lacoste polo shirts
kate spade
air max 90
salvatore ferragamo
beats headphones
ghd hair straighteners
abercrombie
instyler ionic styler
hollister uk
karen millen sale
mac cosmetics
babyliss
oakley sunglasses
discount oakley sunglasses
tiffany and co
michael kors outlet online
pandora charms
mont blanc pens
burberry outlet online
kate spade uk
louis vuitton outlet uk
gucci outlet
cheap nhl jerseys
ray ban sunglasses
lacoste shirts
ghd
ray ban sunglasses online
tods shoes
oakley sunglasses
christian louboutin outlet
20150319maoqiuyun
naoxin birželio 25 2015 09:19:52
lin624
ralph lauren
ray ban sunglasses
michael kors outlet online
asics shoes
air jordan shoes
hollister clothing
timberland outlet
abercrombie outlet
oakley sunglasses
coach outlet store
tory burch outlet
coach factory outlet
seattle seahawks jerseys
chanel outlet
tory burch outlet
toms outlet
timberland boots
polo ralph lauren
gucci shoes
real madrid jersey
pittsburgh steelers jersey
coach outlet online
nike trainers
cheap ray ban sunglasses
hermes outlet
michael kors outlet
michael kors uk
minnesota vikings jerseys
oakley outlet
evening dresses
oakley sunglasses
ray ban aviator sunglasses
tory burch handbags
michael kors outlet
marc jacobs
stuart weitzman boots
tory burch outlet
new york giants jerseys
coach outlet online
chanel handbags
coach outlet
coach outlet online
ugg uk
koby bryant shoes
abercrombie and fitch
oakley sunglasses
tiffany and co
foamposite galaxy
the north face jackets
atlanta falcons jersey
hollister clothing
lebron james shoes
true religion outlet
north face jackets
nike running shoes
michael kors canada
chanel outlet
kate spade handbags
kobe 9
washington redskins jerseys
michael kors outlet
ferragamo belts
swarovski uk
kobe 9 shoes
iphone 6 case
tod's sale
hollister clothing
oakland raiders jerseys
cartier bracelet
new balance
christian louboutin outlet
tory burch handbags
kansas city chiefs jerseys
mont blanc pens for sale
ralph lauren outlet
new york knicks jersey
mizuno running
cheap wedding dresses
cheap soccer jerseys
golden state warriors jerseys
puma outlet store
vibram fivefingers
salomon shoes
vans shoes
nike air max uk
san antonio spurs jerseys
mcm backpack
chanel handbags
oakley sunglasses
coach outlet store
nike huarache
nba jerseys wholesale
instyler ionic styler
cleveland cavaliers jersey
juicy couture outlet
swarovski outlet
valentino shoes
dallas cowboys jersey
ray-ban sunglasses
karen millen dresses
true religion jeans
iphone 6 cases
abercrombie and fitch
true religion
air max 90
ray ban aviator
fred perry polo shirts
kate spade outlet
baltimore ravens jerseys
lebron james shoes
pandora outlet
fivefingers shoes
kate spade
moncler coats
ray ban sunglasses
nike free 5.0
christian louboutin shoes
ysl outlet
futbol baratas
cheap snapbacks
nhl jerseys wholesale
chanel handbags,chanel bags,chanel outlet,chanel 2.55
coach outlet
christian louboutin
miami dolphins jerseys
lacoste polo shirts
hermes belt
karen millen sale
lululemon outlet
tiffany and co jewelry
cartier love bracelet
true religion sale
lebron james shoes,lebron 12,lebron 12 shoes,lebron sneakers,lebron iv,lebron 11,lebron 10
tory burch flats
instyler ionic styler pro
michael kors outlet online
asics gel kayano
ralph lauren uk
coach outlet store
beats headphones
louis vuitton outlet stores
miami heat jersey
kobe shoes
hollister clothing store
giuseppe zanotti
snapback hats wholesale
air jordan 13
coach factory outlet
manchester united jersey
adidas shoes
swarovski jewelry
hollister uk
chelsea jersey
mont blanc
links of london jewellery
true religion jeans
michael kors uk
mcm handbags
air force 1 shoes
canada goose outlet
kate spade outlet
cheap oakley sunglasses
louis vuitton outlet uk
louis vuitton outlet online
louis vuitton outlet
jordan 4 retro
adidas shoes
cheap ray ban sunglasses
valentino sale
hollister
michael kors outlet
longchamp sale
ray ban
air jordan 11
the north face clearance
ghd hair
ray ban uk
cheap mlb jerseys
herve leger sale
green bay packers jerseys
air jordan gamma blue
prada shoes
denver broncos jerseys
herve leger
links of london uk
tiffany jewelry
tod's shoes
burberry outlet online
cheap nike shoes
polo lacoste pas cher
true religion jeans
longchamp outlet
converse shoes
dansko outlet
chicago blackhawks jersey
insanity max 30
chicago bears jerseys
jordan shoes
five fingers shoes
coach outlet
barcelona jersey
mac cosmetics
kate spade sale
true religion
mulberry outlet
roshe run women
air jordan shoes
oakley sunglasses wholesale
louis vuitton handbags
oakley sunglasses
tommy hilfiger outlet
burberry outlet online
mulberry uk
oakley sunglasses
adidas wings
calvin klein underwear
fitflop sandals
thomas sabo bracelet
oakley sunglasses canada
tods shoes
louis vuitton outlet stores
boston celtics jersey
the north face outlet
burberry outlet
kobe bryants shoes 2015
new balance shoes
coach outlet online
arizona cardinals jerseys
air jordan 4
nba jerseys
cheap jordans
ralph lauren outlet
tiffany and co jewelry
calvin klein online store
michael kors handbags
nike free uk
michael kors outlet online sale
celine outlet
replica rolex watches
rolex watches uk
christian louboutin outlet
jordan shoes
ray ban sunglasses
m a c cosmetics
new york jets jerseys
cheap football shirts
nike air force 1
mbt shoes
michael kors outlet store
rolex watches
kate spade outlet
new england patriots jerseys
tods outlet
supra shoes
michael kors outlet online
oklahoma city thunder jerseys
oakley vault
hermes birkin
soccer jerseys
tory burch outlet
los angeles lakers jerseys
converse outlet
puma shoes
nike roshe run
fitflop
philadelphia eagles jerseys
louis vuitton uk
chicago bulls jersey
burberry outlet
burberry outlet online
coach outlet canada
nike outlet store
oakley sunglasses wholesale
bottega veneta outlet
los angeles clippers jerseys
fred perry shirts
michael kors uk
salomon speedcross 3
soccer jerseys for sale
burberry outlet
christian louboutin uk
coach outlet
the north face outlet store
the north face uk
custom mlb jerseys
marc jacobs handbags
lacoste shoes
prada shoes
abercrombie outlet
new orleans saints jerseys
soccer shoes
nike air max uk
adidas wings
gucci shoes
lululemon outlet online
louis vuitton outlet
nfl jerseys wholesale
san francisco 49ers jerseys
ferragamo shoes
ray ban outlet
beats headphones
coach factory outlet
indianapolis colts jerseys
north face outlet
michael kors outlet
oakley sunglasses wholesale
air max 2015
air max 2014
abercrombie
michael kors outlet uk
ray ban sunglasses
ugg boots
cartier watches
polo ralph lauren outlet
kate spade handbags
foamposite shoes
thomas sabo uk
ray ban sunglasses
beats by dre
toms shoes
cheap nfl jerseys
toms shoes outlet online
nhl jerseys
kate spade
insanity workout
hollister clothing
pandora jewelry
michael kors outlet
prada handbags
toms outlet
kate spade outlet
ed hardy clothing
pandora charms
lacoste polo shirts
louis vuitton outlet online
babyliss hair dryer
celine handbags
nike roshe
pandora jewelry
ghd hair straighteners
ed hardy jeans
michael kors handbags
babyliss
gucci outlet
mlb jerseys wholesale
giuseppe zanotti sale
louis vuitton
burberry handbags
air max 95
nike free
ralph lauren outlet online
lin624
kiki birželio 30 2015 11:53:04
chanel handbags, http://www.chanelhandbags.net.co/

baseball bats, http://www.cheapbaseballbats.net/

louboutin shoes, http://www.christianlouboutinshoes.ar.com/

nba jerseys, http://www.cheapjerseys.in.net/

air jordan, http://www.cheap-jordans.net/

michaelkors.com, http://www.cheapmichaelkors.us.org/

nike outlet store, http://www.cheap-nikeshoes.com/

oakley outlet, http://www.cheapoakley.us.org/

oakley, http://www.cheapoakleysunglasses.ar.com/

oakley vault, http://www.cheap-oakleysunglasses.in.net/

ray ban sunglasses outlet, http://www.cheaprayban.com.co/

cheap shoes, http://www.cheapshoes.com.co/

burberry handbags, http://burberry.outletnow.net/

louboutin shoes, http://christian.louboutin-outlet.net/

tory burch shoes, http://toryburch.salesandals.net/

abercrombie, http://www.abercrombieand-fitch.com.co/

abercrombie kids, http://www.abercrombiefitch.us.com/

abercrombie fitch, http://www.abercrombie-kids.us.com/

air huarache, http://www.air-huarache.co.uk/

air jordan retro, http://www.airjordans.us/

retro jordans, http://www.airjordanshoes2015.com/

nike air max, http://www.airmax-2015.org/

nike air max 2014, http://www.airmax-90.org/

babyliss, http://www.babyliss-pro.net/

cheap basketball shoes, http://www.basketballshoes.com.co/

beats by dre sale, http://www.beatsbydrdre.co.com/

beats by dr dre, http://www.beatsbydre.com.co/

monster beats outlet, http://www.beats-by-dre.com.co/

beats audio, http://www.beatsheadphones.in.net/

bottega veneta, http://www.bottega.us/

burberry, http://www.burberryhandbags.net.co/

burberry, http://www.burberry-outlet.jp.net/

burberry sale, http://www.burberryoutlet.org.uk/

burberry outlet online, http://www.burberryoutlet-online.co.com/

burberry handbags, http://www.burberryoutlet-online.in.net/

cheap calvin kleins, http://www.calvinklein.co.com/

celine bags, http://www.celinebags.org/

uggs on sale, http://www.cheapuggboots.eu.com/

flat iron, http://www.chiflatiron.net.co/

christian louboutin, http://www.christian--louboutin.in.net/

louboutin, http://www.christianlouboutin.org.uk/

louboutin shoes, http://www.christianlouboutinshoes.jp.net/

coach outlet store, http://www.coachfactory-outlet.co.com/

coach factory online, http://www.coachfactoryoutletonline.co.com/

coach usa, http://www.coach-handbags.com.co/

coach outlet store online, http://www.coachoutlet-online.com.co/

coach clearance, http://www.coachoutletstore.net.co/

coach outlet store, http://www.coachoutletstore-online.com.co/

coco chanel, http://www.coco-chanelbags.com.co/

converse, http://www.converse.net.co/

gucci handbags, http://www.designerhandbagsoutlet.com.co/

sunglasses for women, http://www.eyeglassesonline.us.com/

cheap eyeglasses, http://www.eyeglassframes.us.com/

calvin klein clothes, http://www.fashion-clothing.us.com/

salvatore ferragamo, http://www.ferragamo.com.co/

ferragamo shoes, http://www.ferragamoshoes.net/

straighteners, http://www.ghdhairstraightener.com.co/

gucci shoes, http://www.gucci.me.uk/

gucci shoes, http://www.guccihandbags.com.co/

gucci outlet, http://www.gucci-outlet.in.net/

gucci shoes, http://www.gucci--outlet.com.co/

gucci outlet, http://www.guccishoes.net.co/

gucci shoes, http://www.guccishoes.us.org/

hermes bags, http://www.hermesbags.com.co/

hermes bags, http://www.hermesbirkin.com.co/

hermes birkin, http://www.hermesoutlet.net.co/

hollister clothing, http://www.hollister.us.org/

hollisterco, http://www.hollisterclothing-store.in.net/

insanity workout, http://www.insanityworkout.net.co/

iphone 5s cases, http://www.iphone-cases.us/

jimmy choo, http://www.jimmychoo.net.co/

air jordan retro, http://www.jordanretro.org/

jordan retro, http://www.jordan-shoes.com.co/

juicy couture outlet, http://www.juicycouture.com.co/

juicy couture handbags, http://www.juicycoutureoutlet.net.co/

kate spade handbags, http://www.kate-spade.com.co/

kate spade, http://www.katespade-outlet.com.co/

kate spade, http://www.kate-spades.com/

long champ, http://www.longchamp.us.org/

longchamp handbags, http://www.longchamp.com.co/

red bottom shoes, http://www.louboutin.jp.net/

louis vuitton, http://www.louis-vuittoncanada.ca/

louis vuitton outlet online, http://www.louisvuitton.jp.net/

louis vuitton uk, http://www.louis--vuitton.org.uk/

louis vuitton purses, http://www.louisvuitton.so/

louis vuitton outlet stores, http://www.louisvuittonas.com/

louis vuitton outlet online, http://www.louisvuitton-outlet.com.co/

louis vuitton outlet stores, http://www.louisvuitton-outlets.us/

marc by marc jacobs, http://www.marcjacobsonsale.com/

mcm backpack, http://www.mcm-bags.net/

mcm bags, http://www.mcmhandbags.com.co/

michael kors sale, http://www.michaelkors.so/

michael kors, http://www.michael--kors.us.com/

michael kors handbags, http://www.michaelkorsbags.us.org/

michael kors bags, http://www.michaelkorshandbags.org.uk/

michael kors outlet online, http://www.michael-kors-handbags.us.com/

michael kors outlet online, http://www.michaelkorsoutlet.ar.com/

michael kors purses, http://www.michael-kors-outlet.us.org/

michael kors clearance, http://www.michaelkorsoutlet-online.ar.com/

michael kors outlet online sale, http://www.michael-kors-outlet-online.us.org/

michael kors outlet store, http://www.michaelkorsoutletonline-sale.us.com/

michael kors outlet, http://www.michaelkors-uk.org.uk/

mont blanc pens, http://www.montblanc--pens.net/

new balance store, http://www.newbalance-outlet.org/

air max 2014, http://www.nike-air-max.us/

nike shoes, http://www.nikefactory.org/

free running, http://www.nikefree5.net/

wedding dress, http://www.weddingdressesuk.org.uk/

lululemon outlet, http://www.yogapants.com.co/

cheap ugg boots, http://www.ugg-boots.us.org/

ralph lauren outlet online, http://www.poloralphlaurenoutlet.net.co/

burberry handbags, http://www.burberryoutletonline.ar.com/

toms outlet, http://www.toms-outlet.net.co/

michael kors outlet online, http://www.michaelkors.in.net/

christian louboutin shoes, http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/

tory burch handbags, http://www.toryburchsale.com.co/

prada handbags, http://www.pradaoutlet.com.co/

longchamp handbags, http://www.longchamp-handbags.in.net/

longchamp, http://www.longchampoutlet.com.co/

chanel outlet, http://www.chanel-bags.com.co/

true religion, http://www.truereligion-outlet.us.org/

abercrombie kids, http://www.abercrombie-and-fitch.us.com/

hollister kids, http://www.hollisterclothing.in.net/

new balance shoes, http://www.newbalance-shoes.org/

converse outlet, http://www.converse--shoes.net/

lululemon, http://www.lululemonoutlet.com.co/

nfl jerseys, http://www.nfl-jerseys.in.net/

cheap jerseys, http://www.cheapjerseys.us.org/

rolex watches for sale, http://www.rolex-watches.us.com/

replica watches, http://www.rolexwatchesforsale.us.com/

p90x3, http://www.p90xworkout.in.net/

giuseppe zanotti, http://www.giuseppezanotti.com.co/

maccosmetics.com, http://www.maccosmetics.net.co/

instyler, http://www.instyler.in.net/

mizuno running shoes, http://www.mizunorunning.net/

wholesale handbags, http://www.handbagsoutlet.com.co/

tommy hilfiger outlet stores, http://www.hilfigeroutlet.in.net/

ed hardy clothing, http://www.edhardy.in.net/

levis outlet store, http://www.levisjeans.com.co/

bcbg max, http://www.bcbgdresses.net/

bebe clothing, http://www.bebeclothing.net/

harrods london, http://www.harrods-london.co.uk/

gucci shoes, http://www.guccishoes.com.co/

polo ralph lauren outlet, http://www.ralphlaurenoutletonline.us.org/

nike running shoes, http://www.nikefree-run.net/

nike free run, http://www.nikefree-run.org.uk/

air jordan shoes, http://www.jordanrelease-dates.com/

soccer shoes, http://www.nikemercurial.net/

nike roshe run, http://www.nikerosherun.us/

nike outlet, http://www.nikestore.us/

north face backpacks, http://www.northface.us.org/

north clearance, http://www.northfaceoutlet.com.co/

cheap oakley sunglasses, http://www.oakleyoutlet.us.org/

oakley sunglasses, http://www.oakley-sunglasses.us.org/

oakley outlet, http://www.oakleysunglassescheap.in.net/

oakley vault, http://www.oakleysunglassesoutlet.com.co/

rolex watches for sale, http://www.omegawatches.us.com/

pandora rings, http://www.pandora-charms.org.uk/

pandora jewelry, http://www.pandorajewelry.com.co/

ralph lauren outlet online, http://www.polo-outlets.com/

prada shoes, http://www.pradahandbags.net.co/

prada handbags, http://www.pradahandbags.com.co/

prada outlet, http://www.pradashoes.com.co/

polo ralph lauren, http://www.ralph-lauren.org.uk/

polo ralph lauren outlet, http://www.ralphlaurenoutlet.us.com/

ralph lauren uk, http://www.ralphlauren-outlet.org.uk/

polo ralph lauren outlet, http://www.ralphlaurenoutletonline.com.co/

ralph lauren outlet, http://www.ralphlaurenoutletonline.in.net/

polo outlet online, http://www.ralphlaurenpolo.in.net/

ray ban outlet, http://www.ray-ban-outlet.us.com/

ray ban sunglasses, http://www.raybans.us.org/

ray bans, http://www.rayban-sunglasses.org.uk/

ray-ban sunglasses, http://www.rayban-sunglasses.us.org/

ray ban outlet, http://www.raybansunglassesoutlet.net.co/

ray ban outlet, http://www.raybanwayfarer.in.net/

replica louis vuitton, http://www.replicahandbags.com.co/

rolex watches for sale, http://www.replicawatches.us.com/

jordan 11, http://www.retro-jordans.com/

replica watches, http://www.rolex-watches.me.uk/

nike roshe, http://www.rosherun.org.uk/

nike roshe, http://www.rosheruns.us/

ferragamo outlet, http://www.salvatoreferragamo.in.net/

indoor soccer shoes, http://www.soccer-shoes.org/

baseball bats, http://www.softball-bats.us/

supra footwear, http://www.suprashoe.net/

swarovski crystal, http://www.swarovskicrystal.com.co/

swarovski crystals, http://www.swarovskijewelry.com.co/

swarovski uk, http://www.swarovski-uk.org.uk/

north face outlet, http://www.the-northface.com.co/

north face jackets, http://www.the-northface.in.net/

the north face, http://www.thenorth-face.org.uk/

north face outlet, http://www.thenorthface.us.org/

north face outlet, http://www.thenorthfacejackets.in.net/

thomas sabo uk, http://www.thomassabo-uk.org.uk/

tiffany and co, http://www.tiffanyandco.net.co/

tiffany jewelry, http://www.tiffanyjewelry.us.org/

timberland outlet, http://www.timberlandboots-outlet.net/

timberland shoes, http://www.timberland-shoes.com/

tommy hilfiger bags, http://www.tommyhilfiger.net.co/

tommy hilfiger bags, http://www.tommy-hilfigeroutlet.com/

toms shoes outlet, http://www.tomshoesoutlet.com/

toms shoes outlet, http://www.toms-outlet.in.net/

tom's shoes, http://www.toms-shoes.com.co/

tory burch shoes, http://www.tory-burch-outlet.in.net/

tory burch shoes, http://www.tory-burchoutlet.us.com/

true religion jeans, http://www.true-religion.com.co/

true religion, http://www.truereligionjeans.net.co/

true religion jeans outlet, http://www.truereligion-outlet.com.co/

ugg, http://www.uggaustralia.net.co/

ugg australia, http://www.uggboots.net.co/

uggs, http://www.uggbootsclearance.com.co/

ugg boots clearance, http://www.uggsonsale.com.co/
ninest123 sausio 05 2018 09:39:32
cc0106
ugg boots outlet
ugg outlet
air max shoes
air max
adidas superstars
adidas outlet
adidas
adidas campus shoes
adidas nmd r1
adidas nmd runner
adidas nmd r1
adidas nmd runner
adidas nmd r1
adidas nmd r1
nmd adidas
adidas outlet online
adidas outlet online
adidas outlet store
adidas outlet store
adidas shoes
adidas sneakers
adidas store
adidas superstar shoes
adidas yeezy boost
adidas yeezy
adidas yeezy
yeezy boost 350
adidas yeezy shoes
yeezy boost 350
yeezy shoes
yeezy shoes
air jordan shoes
cheap air jordans
cheap air jordans
cheap jordans
air jordans
cheap air jordans
nike air max 2018
nike air max 2018
nike air max 97
nike air max 97
birkenstock outlet
birkenstock shoes
burberry handbags
burberry outlet online
burberry handbags
burberry outlet online
burberry outlet
burberry handbags
burberry outlet online
canada goose jackets
canada goose outlet
canada goose coats
canada goose outlet
canada goose coats
canada goose jackets
canada goose coats
canada goose jacket
canada goose outlet
canada goose jackets
canada goose sale
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose sale
canada goose sale
canada goose jackets
canada goose outlet online
canada goose jackets
canada goose outlet
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose outlet online
canada goose outlet
canada goose outlet store
canada goose jackets
canada goose parka
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose
canada goose jackets
canada goose coats
canada goose coats
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose sale
caterpillar boots
cheap jordan shoes
cheap jordans for sale
cheap jordan shoes
cheap jordans free shipping
cheap jordan shoes
cheap jordan shoes
cheap jordan shoes
jordans
mlb jerseys
mlb jerseys cheap
mlb jerseys
cheap nfl jerseys wholesale
nfl jerseys
nfl jerseys
cheap oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses outlet
ray bans
ray ban sunglasses discount
cheap uggs
ugg boots
cheap ugg boots
cheap ugg boots
cheap ugg boots
ugg boots
cheap ugg boots
uggs on sale
louboutin outlet
louboutin shoes
christian louboutin sale
christian louboutin shoes
coach outlet canada
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach factory outlet
coach factorty outlet online
coach factory outlet online
coach outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet store online
coach factory outlet
coach outlet online
coach handbags outlet
coach purses
coach outlet canada
coach outlet online
coach outlet online
coach outlet store
coach factory outlet online
coach outlet online
coach outlet online
coach outlet store
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factorty outlet online
coach outlet online
coach outlet online
coach outlet store
coach outlet online
coach outlet online
coach factory outlet
coach outlet online
coach outlet store online
coach outlet store online clearance
coach outlet store online
coach factory outlet online
coach outlet online
columbia sportswear outlet
moncler pas cher
salvatore ferragamo outlet
salvatore ferragamo shoes
fitflop sandals
fitflops sale clearance
fitflop sandals
fitflops sale
fitflop shoes
fitflops sale
fred perry polo shirts
fred perry shirts
gucci outlet
gucci outlet online
harden vol 1
hermens
hermes handbags
hermes bag
hermes outlet
birkin handbags
hermes bags
hermes bags
canada goose coats
canada goose jackets
air jordan retro
retro 11
jordan shoes for sale
kate spade outlet online
kate spade outlet
kate spade handbags
kate spade outlet online
kate spade handbags
kate spade outlet
kate spade handbags
kate spade outlet online
kate spade handbags
kate spade outlet online
michael kors outlet online
michael kors outlet store
longchamp bags
longchamps
longchamp bags
longchamp sale
longchamp outlet store
longchamp outlet
christian louboutin shoes
louboutin outlet
louis vuitton factory outlet
louis vuitton outlet online
louis vuitton factory outlet
louis vuitton outlet online
mbt
mbt shoes sale
mbt
michael kors outlet online
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors bags
michael kors
michael kors bags
michael kors handbags outlet
michael kors outlet canada
michael kors outlet canada
michael kors
michael kors
michael kors
michael kors outlet clearance
michael kors outlet store
michael kors outlet clearance
michael kors outlet store
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors
michael kors handbags
michael kors outlet
moncler jackets
moncler outlet online
moncler jacket
moncler sale
moncler coats
moncler jackets
moncler sale
moncler uk
moncler coats
moncler jackets
moncler outlet online
moncler coats
moncler outlet online
moncler outlet online
moncler
mulberry handbags
mulberry
mulberry outlet uk
mulberry uk
cheap nfl jerseys wholesale
nfl jerseys
air max
nike outlet online
nike shoes
nike outlet store
nike shoes
nike outlet online
nike outlet store online
nike sneakers
cheap nike shoes
nike sneakers
nike outlet store
nike outlet
nike zoom
north face outlet
north face outlet
north face sale
north face jackets
the north face outlet
cheap oakley sunglasses
discount oakley sunglasses
oakley sunglasses outlet
oakley sunglasses for women
oakley sunglasses outlet
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses outlet
canada goose outlet
canada goose sale
canada goose
coach factory outlet
coach outlet online
coach factory outlet
coach outlet online
louis vuitton factory outlet
louis vuitton outlet store
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
uggs outlet
pandora charms
pandora outlet
pandora charms sale clearance
pandora charms sale
pandora charms outlet
pandora charms sale clearance
pandora charms outlet
pandora jewelry
pandora charms outlet
pandora charms sale clearance
pandora charms
pandora uk
pandora charms sale
pandora sale clearance
pandora charms sale clearance
pandora uk
pandora jewelry outlet
pandora jewelry store
pandora charms
pandora jewelry outlet
pandora jewelry
pandora charms outlet
pandora jewelry
pandora jewelry
pandora outlet
philipp plein
philipp plein outlet
polo ralph lauren outlet
polo ralph lauren
polo outlet online
polo ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
ralph lauren uk
ralph lauren
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet
ralph lauren uk
ralph lauren uk
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet
ralph lauren
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
ralph lauren sale
ralph lauren
ralph lauren sale
ralph lauren
polo ralph lauren
ralph lauren uk
ray ban sunglasses discount
ray ban sunglasses outlet
cheap ray ban sunglasses
ray ban sunglasses discount
ray ban sunglasses outlet
cheap ray ban sunglasses
ray ban glasses
discount ray ban sunglasses
ray ban sunglasses sale
red bottom heels
red bottom
christian louboutin shoes
red bottoms
ferragamo outlet
ferragamo shoes
supreme uk
supreme shirts
supreme shirts
supreme clothing
north face jackets
the north face outlet
the north face jackets
the north face outlet
timberland boots
timberland outlet
timberland outlet
timberland outlet store
tory burch outlet online
tory burch shoes
tory burch outlet online
ugg boots women
ugg outlet
ugg boots
ugg
uggs outlet
uggs on sale
uggs outlet
ugg boots sale
ugg sale
ugg boots
uggs outlet
uggs clearance
uggs outlet
ugg outlet online
ugg outlet online
uggs outlet
ugg outlet
ugg outlet store
ugg outlet store
ugg outlet store
ugg outlet
ugg boots
bottes ugg
uggs
ugg boots
ugg boots outlet
ugg outlet
ugg boots
ugg boots outlet
uggs outlet
ugg boots
ugg canada
ugg boots
ugg boots
ugg canada
ugg boots
uggs outlet
uggs clearance
uggs outlet
ugg boots
uggs outlet
uggs outlet
ugg outlet online
uggs outlet
ugg outlet store
uggs outlet
adidas ultra boost
valentino outlet
valentino
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
adidas yeezy boost
yeezy boost 350
adidas yeezy boost
yeezy shoes
yeezy boost 350
adidas yeezy boost 350
yeezy boost
canada goose jackets uk
canada goose
canada goose jackets
canada goose
moncler uk
cc0106
xiaozhengm123 vasario 01 2018 07:44:42
jianbin0201
michael kors uk
pandora charms outlet
cheap football shirts
ralph lauren outlet
[url=http://www.canadagooseoutletgoose.us.com ]canada goose outlet[/url]
canada goose outlet
canada goose jackets
uggs canada
moncler outlet
canada goose outlet
nike blazer pas cher
mont blanc pens
[url=http://www.canadagooseoutletgoose.us.com ]canada goose outlet online[/url]
ray ban sunglasses
ugg boots
longchamp handbags
tods outlet
coach factory outlet
prada sunglasses
reebok shoes
pandora outlet
ugg outlet
michael kors outlet online
birkenstock shoes
tory burch outlet online store
michael kors outlet clearance
toms sko
canada goose jackets
coach factory outlet
christian louboutin shoes
hermes outlet
christian louboutin sale
true religion outlet
ugg outlet online
basketball sneakers
ugg outlet
ugg outlet
canada goose
fitflops shoes
nike outlet store
coach outlet online
coach factory outlet
polo ralph lauren
uggs outlet
longchamp handbags sale
converse shoes sale
michael kors outlet
adidas sko
nike shoes uk
adidas uk
true religion outlet store
prada shoes for men
lacoste polo shirts
michael kors outlet online
polo ralph lauren
cheap mlb jerseys
ecco shoes
nike air force 1
ugg boots on sale
michael kors outlet online
true religion jeans
longchamp outlet store
coach canada
moncler jackets
ray ban sunglasses outlet
cheap ray ban sunglasses
max 1
coach outlet
nike shoes outlet
polo ralph lauren outlet
ray ban sunglasses
barbour outlet
coach outlet
moncler outlet online
michael kors outlet clearance
christian louboutin outlet
uggs outlet
coach outlet online
coach factory outlet
michael kors outlet
christian louboutin shoes
ugg boots
coach handbags
denver broncos jersey
cheap oakley sunglasses
ugg outlet
pandora charms
kevin durant shoes
adidas nmd r1
oakley sunglasses
ugg boots
longchamp bags
oakley sunglasses
ugg outlet
ferragamo shoes
michael kors outlet online
swarovski outlet
michael kors outlet clearance
canada goose outlet online
ralph lauren polo
canada goose outlet
michael kors outlet clearance
longchamp handbags
hermes belts
cheap oakley sunglasses
ray-ban sunglasses
canada goose jackets
polo ralph lauren
michael kors handbags outlet
coach outlet online
tods outlet online
true religion outlet
ugg boots on sale
ferragamo outlet
uggs outlet
oakley sunglasses
mac outlet
prada shoes on sale
coach outlet
michael kors outlet
oakley sunglasses wholesale
michael kors outlet
michael?kors?handbags
oakley sunglasses
ugg outlet
true religion jeans for men
michael kors outlet
christian louboutin outlet
canada goose outlet
ugg boots
cheap ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
kate spade outlet online
oakley sunglasses
true religion jeans
cheap mlb jerseys
ugg outlet
true religion jeans
tory burch outlet online
mulberry outlet
ugg boots on sale
uggs on clearance
christian louboutin shoes
canada goose outlet
longchamp handbags
jordan shoes
mulberry bags
ralph lauren polo
michael kors outlet online
michael kors factory outlet
canada goose jackets
chicago blackhawks jerseys
cheap oakley sunglasses
kate spade outlet
swarovski outlet
tory burch outlet
ugg boots
michael kors outlet clearance
herve leger outlet
michael kors outlet online
coach outlet store online
oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
cheap ray ban sunglasses
nike outlet online
michael kors handbags
ferragamo shoes
ugg outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet store online clearances
coach outlet store online
michael kors handbags outlet
ferragamo outlet
coach outlet online
chrome hearts online store
denver broncos jersey
hermes outlet
marc jacobs outlet
new balance outlet
true religion jeans
christian louboutin shoes
michael kors outlet
canada goose outlet
[url=http://www.canadagooseoutletgoose.us.com ]canada goose outlet store[/url]
canada goose outlet
ugg boots
jordan 4
coach outlet
coach factory outlet
cheap nba jerseys
coach outlet
nike air sko
coach handbags outlet
fitflops
michael kors outlet clearance
longchamp outlet
air jordan 4
polo ralph lauren
longchamp bags
michael kors outlet
ralph lauren uk
uggs outlet
ugg boots on sale
michael kors outlet online
ray ban sunglasses
coach outlet
michael kors outlet online
mont blanc pens
nike outlet
true religion jeans
michael kors outlet
mbt outlet
ugg outlet
coach outlet online
michael kors outlet online
michael kors uk
nike roshe run
uggs clearance
ralph lauren outlet
canada goose jackets
jordan shoes
ugg outlet online
kate spade sale
tory burch outlet online
kate spade outlet online
ugg boots clearance
oakley sunglasses
uggs outlet
nfl jerseys
longchamp pas cher
uggs outlet
jordan shoes
coach factory outlet
cheap jordans
ugg boots clearance
michael kors outlet online
canada goose black friday
polo ralph lauren
coach factory outlet
hogan scarpe
cartier watches
michael kors outlet store
air max 90
cheap jordan shoes
canada goose outlet online
bottega veneta outlet
puma shoes
oakley sunglasses
ugg boots
michael kors outlet
supra shoes
polo outlet
salomon outlet
canada goose outlet
ugg outlet
nfl jersey wholesale
coach canada
oakley sunglasses wholesale
mulberry uk
canada goose outlet store
coach outlet
uggs outlet
ugg outlet
polo outlet
nike air max 90
coach outlet online
michael kors outlet clearance
oakley sunglasses sale
coach outlet
true religion jeans
canada goose outlet
coach outlet
longchamp pliage
huaraches shoes
christian louboutin shoes
ralph lauren polo shirts
cheap jordan shoes
canada goose outlet
canada goose jackets
kate spade outlet online store
canada goose coats
moncler jackets
pandora charms
coach factory store
converse shoes sale
nfl jersey wholesale
ferragamo shoes
canada goose outlet
jordan shoes
adidas outlet
kobe bryants shoes
michael kors outlet
coach outlet
fitflops uk
coach factory outlet
coach outlet online
air jordan shoes
pandora charms
canada goose jackets clearance
basketball shoes
ugg outlet
cheap jordans
mac cosmetics
burberry outlet store
salomon sko
jordan shoes
oakley sunglasses wholesale
coach outlet online
polo ralph lauren outlet
ferragamo outlet
michael kors outlet online
ralph lauren outlet
burberry outlet
pandora jewelry
coach outlet online
polo ralph lauren
coach outlet canada
sport's shoes
christian louboutin outlet
polo ralph lauren
oakley sunglasses
kobe bryant shoes
true religion outlet
ralph lauren polo
polo pas cher
coach factory outlet
timberland boots
ray ban sunglasses outlet
birkenstock outlet
air max uk
canada goose jackets
new balance outlet
christian louboutin uk
pandora outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet clearance
polo ralph lauren
cheap nhl jerseys
cheap michael kors handbags
polo ralph lauren
ed hardy outlet
cheap nfl jerseys
ugg boots clearance
cheap snapbacks
ugg outlet
coach outlet online
cheap oakley sunglasses
tory burch outlet stores
air max trainers
cheap jordans
ugg outlets
kate spade outlet online
canada goose outlet store
soccer shoes
longchamp outlet
nike shoes
canada goose coats
nfl jerseys
canada goose jackets
outlet christian louboutin
ray ban sunglasses outlet
soccer jerseys
ralph lauren outlet
oakley sunglasses
mulberry handbags sale
oakley sunglasses wholesale
canada goose outlet
toms sko
oakley sunglasses
cheap uggs
polo outlet
nike roshe one
canada goose outlet
true religion canada
tory burch outlet
canada goose jackets
michael kors bags
michael kors outlet
longchamp solde
michael kors
lacoste soldes
ugg outlet
coach outlet
ferragamo outlet
scarpe hogan
air max shoes
moncler outlet
pandora charms
ugg outlet
vans shoes
ugg boots
mcm outlet
nike outlet store
canada goose coats
nfl jerseys
michael kors outlet clearance
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion outlet
christian louboutin outlet
adidas nmd runner
canada goose outlet store
mac makeup
true religion jeans sale
nike uk store
ed hardy clothing
pandora charms
pandora charms
lacoste outlet
canada goose uk
mulberry handbags
vans sko
polo ralph lauren outlet
polo outlet
nba jerseys
uggs on sale
michael kors handbags clearance
ferragamo shoes
oakley sunglasses
cheap nba jerseys
uggs outlet
true religion outlet store
uggs outlet
michael kors outlet
adidas trainers
canada goose coats
ugg outlet online
true religion outlet
fred perry polo shirts
coach outlet online
oakley sunglasses sale
true religion outlet
herve leger dresses
polo outlet
canada goose jackets
cheap snapbacks
cheap oakley sunglasses
uggs outlet
canada goose
pandora outlet
michael kors outlet online
camisetas futbol baratas
ugg outlet
nike air max 90
kobe 9
coach outlet
vans greece
huaraches shopping
pandora charms sale clearance
coach factory outlet
lacoste shirts
birkenstock sandals
michael kors outlet
pandora jewelry
canada goose outlet store
michael kors outlet
cheap ray ban sunglasses
coach outlet online
cheap nhl jerseys
cheap uggs
longchamp pliage
polo outlet online store
oakley sunglasses
kobe 9 elite
coach outlet online
broncos jerseys
air max 1
tory burch handbags
longchamp solde
michael kors outlet
cheap basketball shoes
ray ban sunglasses
michael kors handbags
coach outlet
coach outlet store online
nike outlet store
christian louboutin
michael kors outlet online
nike trainers
yeezy boost
air huarache
longchamp outlet
jerseys wholesale
christian louboutin outlet
timberland outlet
cheap oakley sunglasses
fitflops
oakley sunglasses
nike roshe run
cheap ugg boots
true religion jeans
michael kors outlet
ugg outlet
coach outlet
kate spade outlet store
converse shoes
polo ralph lauren shirts
canada goose outlet store
christian louboutin shoes
pandora outlet
canada goose jackets outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet online
salomon sko
cheap ray ban sunglasses
nike outlet online
michael kors outlet online
cheap nfl jerseys
michael kors outlet
cheap oakley sunglasses
nike shoes on sale
michael kors canada
coach factory outlet
uggs outlet
ray ban sunglasses sale
nike air max 90
canada goose outlet
air max 90
true religion outlet
canada goose jackets
michael kors outlet
tory burch shoes
coach outlet store online
canada goose jackets sale
ralph lauren polo
canada goose outlet online
nike sko
michael kors outlet clearance
coach factory outlet
ugg outlet
tory burch outlet
christian louboutin shoes
christian louboutin
true religion jeans
christian louboutin shoes
coach outlet
oakley sunglasses
nhl jerseys
new balance shoes
canada goose outlet
ugg boots clearance
canada goose outlet store
polo ralph lauren outlet online
michael kors outlet online
ugg outlet
michael kors outlet
chrome hearts
canada goose outlet store
cazal sunglasses
tory burch outlet
christian louboutin online
kobe shoes
ugg boots
ugg boots outlet
michael kors uk
canada goose jackets
polo outlet
hermes online
swarovski jewelry
michael kors outlet clearance
coach outlet
air max 90
mulberry sale
mont blanc pens
fitflops
michael kors outlet
ralph lauren
canada goose jackets
christian louboutin sale
ray bans
air max trainers
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
canada goose outlet store
cheap ray ban sunglasses
coach outlet
michael?kors?outlet?online
hermes belt
ralph lauren shirts
coach outlet store online
nfl jerseys
michael kors outlet
uggs outlet
canada goose coats
polo outlet online
uggs on sale
ugg outlet online
tory burch outlet
prada sunglasses for women
true religion jeans
canada goose outlet
christian louboutin shoes
moncler outlet
longchamp bags
polo ralph lauren
ray ban sunglasses
canada goose jackets
mulberry bags
burberry outlet
michael kors outlet clearance
michael kors handbags
birkenstock shoes
Girls shoes
fitflops sale clearance
canada goose outlet
football shirts
christian louboutin outlet
ray ban sunglasses
uggs outlet
ralph lauren polo
cheap ugg boots
ralph lauren shirts
moncler coats
fitflops
nfl jerseys
canada goose jackets
coach outlet online
michael kors outlet
coach handbags
pandora outlet
coach outlet
canada goose jackets for women
pandora charms
michael kors outlet online
uggs outlet
fitflops sale clearance
mulberry handbags
coach outlet
uggs outlet
pandora charms sale clearance
polo outlet
kate spade outlet
ralph lauren outlet
ugg boots
nike free 5
polo ralph lauren shirts
longchamp outlet online
adidas shoes
uggs outletonline
polo ralph lauren
michael kors uk
fitflops sale clearance
ugg boots clearance
jordan shoes
oakley sunglasses uk
puma shoes
ray ban sunglasses
mbt shoes
oakley sunglasses wholesale
true religion jeans sale
louboutin shoes
cheap ugg boots
marc jacobs sale
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses wholesale
outlet christian louboutin
yeezy boost 350
longchamp handbags
canada goose outlet
ralph lauren pas cher
ugg boots
christian louboutin
tory burch outlet stores
air max 90
nike sko
canada goose
coach outlet
canada goose coats
uggs outlet
burberry outlet
michael kors outlet clearance
ugg outlet
foamposite shoes
coach outlet store online
denver broncos jerseys
jordan shoes
cleveland cavaliers jersey
nike factory outlet
nike shoes outlet
coach outlet
swarovski uk
nike factory shoes
ferragamo outlet
nike outlet
soccer jerseys wholesale
canada goose outlet
cheap jerseys
michael kors outlet clearance
cheap nfl jerseys
ralph lauren polo shirts
coach outlet online
canada goose outlet store
uggs outletonline
polo ralph lauren
louboutin shoes
montblanc pens
pandora charms
michael kors handbags
ray ban sunglasses
canada goose jackets
cheap ray ban sunglasses
mulberry bags
cheap oakley sunglasses
true religion jeans
pandora outlet
polo shirts
ecco outlet
ralph lauren outlet
canada goose jackets
ferragamo shoes sale
ralph lauren polo
air max uk
coach outlet online
true religion outlet store
ralph lauren outlet
coach outlet
tory burch outlet online
swarovski outlet
uggs outlet
michael kors outlet
cartier outlet
polo outlet
michael kors factory outlet
canada goose outlet
christian louboutin shoes
prada handbags
asics running shoe
michael kors wallets
nike outlet store
coach outlet online
ray ban sunglasses
mulberry outlet
uggs outlet
true religion outlet
michael kors outlet
ralph lauren shirts
fitflops outlet
dansko shoes
michael kors outlet clearance
ugg outlet store
coach handbags online outlet
fitflops shoes
michael kors handbags
canada goose outlet
ugg boots outlet
polo ralph lauren shirts
nike shoes
pandora charms
swarovski outlet store
hermes birkin bag
canada goose jackets
moncler coats
michael kors
canada goose outlet store
new balance shoes
cheap jordans for sale
mulberry handbags
ugg outlet
ugg outlet store
mlb jerseys wholesale
christian louboutin shoes
michael kors handbags
cheap ugg boots
polo ralph lauren
ray-ban sunglasses
los angeles lakers jerseys
uggs outlet
supreme clothing
toms sko
coach outlet clearance
supreme clothing
uggs outlet
moncler outlet
ralph lauren polo
canada goose outlet store
canada goose parka
longchamp pas cher
ugg boots for women
nike trainers uk
nba jerseys wholesale
michael kors wallets for women
ugg boots
nike air max 2015
burberry outlet store
michael kors outlet clearance
mlb jerseys
coach outlet
moncler coats
christian louboutin outlet
coach outlet
prada outlet online
michael kors handbags
kd shoes
pandora jewelry
polo ralph lauren outlet
nike outlet
coach outlet
kate spade sale
canada goose
coach outlet
kate spade outlet online store
coach outlet online
cheap nfl jerseys
michael kors outlet store
michael kors
cheap ray ban sunglasses
canada goose jackets
tory burch outlet online
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
moncler jackets
uggs outlet
ray ban sunglasses
swarovski outlet store
adidas nmd
oakley sunglasses
fitflops sale clearance
ugg outlet online clearance
moncler jackets
adidas shoes
cheap ray ban sunglasses
ugg boots clearance
nike shoes
tory burch outlet
oakley sunglasses
uggs outlet
true religion jeans
nfl jersey wholesale
ugg boots
longchamp pliage
ugg boots on sale
michael kors outlet
canada goose outlet store
polo ralph lauren outlet online
canada goose outlet
oakley sunglasses
oakley sunglasses
michael kors outlet
air max 90
soccer cleats
adidas outlet store
pandora jewelry
uggs outlet
coach outlet store online
michael kors outlet clearance
nike shoes
polo ralph lauren
cheap jordans
nhl jerseys
links of london
michael kors outlet
puma outlet
giuseppe zanotti shoes
puma outlet
michael kors outlet
coach factory outlet
air max 2015
ugg boots
christian louboutin sale
ugg boots clearance
swarovski uk
pandora charms sale clearance
ray ban sunglasses
cheap ray ban sunglasses
uggs outlet
oakley sunglasses
longchamp handbags
christian louboutin sale
yeezy boost 350
christian louboutin outlet
[url=http://www.uggsoutlet-stores.us
xiaozhengm123 kovo 12 2018 04:35:26
chenlina20180312
adidas superstar
the north face
alexander mcqueen shoes
jordan 8
nike air force
ray bans
nike flip-flops
birkenstock outlet
moncler pas cher
basketball shoes
north face
cheap mlb jerseys
moncler
polo ralph lauren
cheap oakley sunglasses
supreme uk
burberry outlet
pandora charms
scarpe mbt
moncler jackets
michael kors outlet
bcbg
balance shoes
ugg boots
adidas shoes
belstaff jackets
swarovski
nike air max
air max
adidas outlet
oakley vault
coach outlet
canada goose sale
nike huarache
michael kors outlet clearance
jordans
longchamp
nike outlet
timberland pro
nike presto
cheap ray bans
adidas football boots
canada goose outlet
air max 90
true religion
asics
nike free run
nike blazer shoes
canada goose
timberland boots
ralph lauren outlet
marc jacobs
air max 2018
fitflops
baseball bats
cheap ray bans
uggs outlet
ugg boots
true religion jeans
polo ralph
polo ralph lauren
ray ban sunglasses wholesale
nike free
kate spade outlet
ray ban
canada goose
flops
jordans
louboutin
roshe run
michael kors
dansko shoes
burberry outlet canada
lebron 15
louboutin
ugg australia
ralph lauren
michael kors outlet online
adidas shoes
cheap mlb jerseys
nike dunks
air max
prada
coach outlet online
ugg australia
asics running shoes
nike tennis
ray ban
uggs outlet
christian louboutin
pandora jewelry
north face jackets clearance
supreme
michael kors handbags
nike flip-flops
timberland
north face uk
van cleef & arpels jewelry
canada goose down jacket
supreme
uggs
nba jerseys
hermes bags
north face
ugg outlet
polo ralph lauren
timberland outlet
ralph lauren
louboutin
longchamp outlet
nike shox
flops
supreme outlet
mulberry
louboutin
ray ban outlet
the north face
burberry outlet
mishka clothing
nike cortez
michael kors outlet online
adidas flip flops
jordan
ugg outlet
michael kors handbags
louboutin
kate spade
ralph lauren
canada goose jackets
michael kors
kevin durant shoes
jordan
adidas jeremy scott
christian louboutin
mbt shoes
hermes kelly bag
adidas yeezy boost
nike air max
flip flops
miu miu shoes
links of london
fingerlings monkey
michael kors outlet
ugg
coach handbags
air max
nike sb
uggs outlet
supra shoes
moncler outlet
coach outlet online
stussy hoodie
nfl jerseys
ray ban
rayban
coach outlet online
swarovski jewelry
vibram fivefingers
jordan shoes
ralph lauren uk
north face outlet
coach factory outlet
nike air max
michael kors handbags
moncler uk
cheap nhl jerseys
air huarache
ray ban
north face jackets
nike factory outlet
timberland boots
true religion jeans
the north face
air jordan
pandora jewelry
ugg boots
pandora jewelry
nike roshe
air jordan
mizuno running shoes
yeezy shoes
oakley sunglasses
nike air
moncler jacken
salvatore ferragamo
coach outlet online
baseball jerseys
coach handbags
kate spade
swarovski crystal
cheap nfl jerseys
ugg factory outlet
birkenstock shoes
juicy couture
true religion jeans
ferragamo
polo ralph
ralph lauren
ugg outlet
under armour outlet
north face uk
christian louboutin
rolex replica watches
nike mercurial superfly
ugg clearance
the north face
michaelkors outlet
ugg canada
giuseppe zanotti shoes
oakley sunglasses
canada goose jackets
dolce and gabbana
converse
bvlgari rings
polo ralph
pandora jewelry
michael kors
ugg
balenciaga shoes
jordan shoes
north face
ralph lauren
mlb jerseys
mcm bags
polo outlet
uggs outlet
nike store
michael kors outlet
ugg
the north face
michael kors outlet
nike revolution
pandora charms
nike dunks
undefeated shoes
ugg boots
louboutin
ferragamo shoes
ugg outlet
moncler
mac cosmetics
louboutin
michael kors outlet
jordan 4
michael kors
ugg outlet
ralph lauren
air max
flip-flops
balenciaga shoes
coach factory outlet
jordan 6
ugg outlet store
doudoune canada goose
carnival shoes
longchamp
adidas outlet
mont blanc
ugg
ray ban
moncler outlet
air max 2017
jordans
beats by dre headphones
canada goose outlet
canada goose
north face
ray ban sunglasses
cheap nfl jerseys
michael kors taschen
ugg
harden vol 1
valentino shoes
coach outlet
jordan shoes
nike free
stan smith shoes
dior handbags
canada goose outlet
tory burch uk
coach outlet online
ugg outlet
wedding shoes
polo shirts
moncler
air max 95
north face outlet
michael kors handbags
air max
jordan
cartier jewelry
toms outlet
oakley sunglasses
louboutin
coach factory online
bottega veneta
converse shoes
oakley sunglasses cheap
michael kors outlet
north face jackets
red bottoms
barcelona jersey
prada
mont blanc
coach outlet
jordan shoes
adidas wings
manchester united jersey
ugg clearance
coach
ugg outlet store
coach factory outlet
hermes
birkenstock sandals
prada handbags
jordan xx9
ugg outlet
tory burch outlet
stuart weitzman shoes
hermes outlet
nike factory outlet
nike outlet
air max plus
burberry outlet
jordan
prada bags
jordan 1
moncler
new balance
oakley sunglasses
asicsasics running shoes
north face
tory burch
moncler jackets
kate spade
moncler outlet
scarpe mbt
snapbacks wholesale
air jordan 11
air max 1
stan smith shoes
oakley sunglasses
burberry outlet
michael kors
manolo blahnik
nike uk
pandora charms
louboutin
fitflops
canada goose outlet
nfl jerseys wholesale
air max 270
supreme
uggs
ralph lauren
air max 97
jordans
air jordan
coach outlet online
jordan shoes
coach factory outlet online
nhl jerseys
longchamp outlet
tommy hilfiger
tod's shoes
burberry scarf
canada goose
air force 1
jordan 12
ugg outlet
kate spade outlet
flip flops
nike kyrie 3
michael kors handbags
kate spade outlet
nike huarache
moncler
air jordan
light up shoes
ugg outlet
blackhawks jersey
nfl jerseys
longchamp
ray ban sunglasses
pandora jewelry
nike lunarglide
canada goose coats
nike outlet
nike blazer
coach
jordan 5
soccer jerseys
givenchy handbags
moncler outlet
kobe 11
michael kors outlet
moncler
nike outlet
adidas slides
nike free
tory burch outlet
ralph lauren
nike shoes
hermes
canada goose
oakleys
adidas yeezy 350
pandora jewelry
true religion jeans
herve leger dresses
curry shoes
jimmy choo shoes
ralph lauren outlet
longchamp handbags
mont blanc pens
cheap jordans
cheap rolex watches
nike tn
jordan 3
oakley sunglasses
flip flops
oakley sunglasses wholesale
converse shoes
coach outlet
michael kors outlet
chenlina20180312
xiaozhengm123 balandžio 03 2018 08:23:07
michael kors outlet online
nike air max
canada goose jackets
pandora jewelry
pandora jewelry
coach outlet online store
canada goose outlet store
yeezy shoes
uggs outlet
pandora jewelry
mulberry bags
coach outlet online
lacoste clothing
coach outlet
ray ban sunglasses
coach outlet
mulberry handbags
pandora charms
fred perry
michael kors outlet
coach outlet store online
coach outlet
pandora jewelry sale
canada goose jackets
supreme shirts
coach outlet online
coach factory outlet
pandora charms
coach outlet
ralph lauren uk
true religion jeans
pandora bracelet
polo ralph lauren
fred perry shirts
michael kors outlet clearance
christian louboutin sale
ed hardy outlet
air max 90
supreme outlet
nike shoes
ugg boots clearance
kate spade outlet
polo shirts
polo shirts
ray ban sunglasses
true religion outlet
michael kors outlet clearance
michael kors handbags
michael kors handbags
canada goose outlet
michael kors outlet
mbt shoes
oakley sunglasses wholesale
christian louboutin outlet
uggs outlet
mbt
cheap oakley sunglasses
kate spade handbags
pandora outlet
coach outlet online
polo ralph lauren
pandora outlet
kate spade sale
polo ralph lauren
pandora charms
cheap nike shoes
pandora jewelry
coach outlet online
coach outlet
ralph lauren
air jordan retro
ferragamo shoes sale
coach outlet
ralph lauren polo
pandora charms
kate spade
uggs outlet
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet online
canada goose coats
canada goose outlet store
true religion jeans
pandora jewelry
nike outlet store
kate spade outlet
kate spade sale
mulberry bags
mcm bag
nike air max
ray ban sunglasses
coach outlet
pandora outlet
mulberry sale
ugg boots clearance
mcm outlet
ray ban sunglasse
ugg outlet
coach outlet store online
pandora jewelry outlet
fitflop sandals
polo ralph lauren
pandora jewelry outlet
coach factory outlet
ultra boosts
michael kors outlet
cheap snapbacks
mont blanc outlet
ugg boots on sale
hermes outlet
michael kors official site
nike outlet store
pandora jewelry
canada goose jackets
ralph lauren outlet
pandora jewelry
adidas nmd
uggs outlet
ralph lauren outlet
michael kors
ray ban sunglasses outlet
polo outlet
air jordan 4 retro
pandora charms sale clearance
canada goose
oakley sunglasses outlet
cheap nba jersey
michael kors outlet online
cheap nfl jerseys
uggs outlet
moncler outlet
uggs outlet
prada outlet stores
pandora charms
true religion jeans
coach outlet
coach outlet clearance
michael kors handbags clearance
michael kors outlet online
canada goose jackets
pandora outlet
michael kors outlet
michael kors outlet store
air max 90
pandora outlet
oakley sunglasses
michael kors outlet online
pandora outlet
ralph lauren outlet
kate spade outlet online
ray ban sunglasses
polo ralph lauren outlet online
canada goose outlet store
christian louboutin sale
fred perry clothing
ferragamo shoes
moncler coats
coach outlet
nfl jerseys wholesale
ugg boots clearance
ralph lauren
michael kors outlet
kate spade handbags
michael kors outlet stores
nike outlet online
ugg boots
longchamp handbags
adidas shoes
ray ban sunglasses outlet
ralph lauren pas cher
canada goose jackets
jordan shoes
ugg boots clearance
polo ralph lauren
mlb jerseys wholesale
adidas shoes for men
polo ralph lauren outlet
michael kors outlet online
christian louboutin outlet
oakley sunglasses
mbt outlet
coach outlet
canada goose outlet
michael kors outlet clearance
fitflops sale clearance
pandora jewelry outlet
coach factory outlet
polo ralph lauren
ralph lauren
yeezy boost
michael kors handbags
canada goose outlet
canada goose jackets
ralph lauren uk
coach outlet online
pandora outlet
mulberry sale
longchamp outlet
canada goose
giuseppe zanotti shoes
canada goose jackets
yaoxuemei20180403
xiaozhengm123 balandžio 17 2018 01:52:23
2018.04.17chenlixianglouboutin pas cher
timberland boots
puma shoes
celine handbags
nike air max 97
chrome hearts jewelry
weitzman shoes
kobe bryant shoes
spain world cup jersey
ray ban sunglasses
salvatore ferragamo
nike vapor max
hermes birkin bag
nike store
polo ralph lauren
yeezy shoe
jimmy choo shoes
bijoux swarovski
thomas sabo uk
chaussure nike
michael kors outlet
ray ban sunglasses
swarovski gioielli
mizuno
omega watches
nike air max
polo ralph lauren
michael jordan
converse shoes
scarpe hogan
hermes birkin
vans pas cher
burberry
michael jordan
blazer nike
nike free
air max 95
cheap eyeglasses
fendi
adidas slides
montres
lebron james shoes
balenciaga sneakers
cheap jerseys
iphone cases
vans scarpe
free running
brazil world cup jersey
christian louboutin
oakley vault
ferragamo
salvatore ferragamo
new balance
air jordan
balance shoes
air max
nike shoes
christian louboutin
jordan
hogan
burberry outlet
kenzo clothing
prada outlet
pandora uk
adidas superstar
true religion jeans
oakley sunglasses
nike roshe
asics gel
guess factory
mulberry handbags
air force
valentinos
adidas zx flux
lebron 11
kate spade uk
nike air
coach outlet
jordan 4
dansko shoes
nike kyrie 2
flip flops
fendi handbags
links of london uk
nike uk
fitflops outlet
barbour jackets
michael kors outlet online
iphone x case
polo lacoste pas cher
jordan
manolo blahnik shoes
swarovski jewelry
michael kors canada
hilfiger outlet
true religion jeans
orologi rolex
nike air max
cheap oakley sunglasses
longchamp pas cher
jordan
portugal world cup jersey
pandora bijoux
pandora charms
nike roshe run
air max
converse
goyard handbags
jordans
lebron shoes
rolex watches
mizuno running shoes
jordan 5
oakley sunglasses
mac cosmetics
lunette oakley
adidas outlet store
supra shoes
longchamp handbags
prom dresses
tommy hilfiger pas cher
dansko outlet
converse all stars
yves saint laurent
nike air max
louboutin outlet
replica watches
supra shoes
nike air max 2017
pandora bracciali
oakley sunglasses
jordan xx9
nike free
burberry outlet
nike outlet
belgium world cup jerseys
louboutin
ray ban
karen millen
lunette ray ban
nike clothing
cheap jordans
longchamp outlet
mercurial superfly
nike air max
cheap wedding dresses
ray ban sunglasses
beats headphones
mulberry
france world cup jersey
converse
nike roshe
burberry sale
jordan 1
mont blanc pens
ed hardy
louboutin
pandora jewelry
nike free run
softball bats
occhiali oakley
tory burch
wedding dress
mont blanc pens
replica watches
nike pas cher
giuseppe zanotti outlet
adidas clothing
nike air max
kevin durant shoes
air max plus
louboutin
timberland
vans outlet
hilfiger uk
adidas originals
replica watches
reebok outlet
nike huarache
ray ban sunglasses
longchamp handbags
ray ban occhiali
germany world cup jersey
air max 2018
jordan 6
sac vanessa bruno
asics trainers
nike air max
longchamp
true religion
bottega veneta
montre pas cher
nike soccer shoes
prada
air force
stuart weitzman
nike blazer
timberland pas cher
coach outlet online
nike outlet
nike air max 90
coach outlet
timberland shoes
cheap jordan shoes
nike mercurial
polo ralph lauren
ralph lauren
prada handbags
jordan 12
reebok shoes
rolex watches
longchamp outlet
guess pas cher
reebok shoes
new balance soldes
nike air max
jordan 3
miu miu shoes
balance shoes
kobe 9 elite
instyler
nike air max
swarovski
boy london clothing
air jordan
dolce and gabbana
vans outlet
kates pade outlet online
christian louboutin
coach factory outlet
mac cosmetics outlet
michael kors uk
tory burch
michael kors
soccer jerseys
asics running
nike roshe run
adidas shoes
air max
nike air max
oakley sunglasses
ralph lauren
sac michael kors
adidas flip-flops
kate spade
salomon shoes
true religion outlet
ralph lauren outlet
christian louboutin
sac longchamp
michael kors uk
clarks shoes
para jumpers
air max 90
nfl jerseys
converse chuck taylor
furla handbags
roshe run
jordans
argentina world cup jersey
iphone 7 cases
jordan pas cher
michael kors
new balance
beats headphones
true religion outlet
mizuno
nike air max
new balance femme
jordan
dolce and gabbana
versace handbags
cheap jerseys
nike factory outlet
nike shoes
adidas outlet store
marc jacobs
cheap wedding dresses
lacoste shoes
michael kors
oakley uk
jordan 11
nike free run
ray ban pas cher
ai max
nike outlet store
ray ban sunglasses
skechers sneakers
mac makeup
asics gel
nike blazer
adidas soccer cleats
mac makeup
ralph lauren uk
air max
bottega
adidas trainers uk
roty burch outlet
fitflop
guess canada
ray ban
chloe handbags
marc by marc jacobs
michael kors
polo ralph lauren
hermes
five finger shoes
nike huarache
oakley pas cher
michael kors outlet
timberland boots
hogan shoes
true religion
fitflops
ghd hair straighteners
nike free
sac michael kors
softball bats
tn pas cher
roshe run
adidas running shoes
michael kors factory outlet
converse uk
tods shoes
bcbg max azria
cheap oakley sunglasses
polo ralph lauren
ralph lauren outlet
cartier bracelet
burberry
air max
herve leger dresses
cheap basketball shoes
beats by dre
montre homme
pandora jewelry
nike roshe run
nike free
adidas superstar
ai max
air max 90
adidas shoes
michael jordan
bcbg
adidas outlet store
michael kors handbags
nike air force 1
england world cup jersey
2018.4.17chenlixiang
xiaozhengm123 gegužės 11 2018 16:02:58
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
yeezy shoes
true religion
polo outlet
jordan
tod's shoes
nfl jerseys
superdry clothing
manolo blahnik shoes
toms outlet online
ray ban sunglasses wholesale
michael kors outlet
adidas jeremy scott
salvatore ferragamo
cheap oakley sunglasses
oakley canada
asics running shoes
balenciaga sandals
polo ralph lauren
coach handbags
baseball bats
timberland pro
louis vuitton
kate spade handbags
beats by dre
dior handbags
coach outlet online
oakley sunglasses
ralph lauren
mont blanc pens
adidas outlet
ray ban
true religion jeans
suicoke sandals
mulberry handbags
burberry outlet online
jordan 5
nike outlet store
michael kors handbags outlet
adidas stan smith shoes
oakley sunglasses
polo outlet
cheap rolex watches
michael kors
red bottom shoes
converse shoes
balenciaga shoes
wedding shoes
michael kors handbags
louis vuitton outlet
coach outlet
oakley sunglasses
pandora jewelry
coach handbags
michael kors outlet
true religion jeans
fitflops
nike uk
baseball jerseys
louis vuitton
soccer jerseys
coach outlet online
burberry scarf
louis vuitton
louis vuitton outlet
beats by dre
air max plus
louboutin
kate spade outlet
michael kors outlet
fingerlings monkey
kevin durant shoes
givenchy handbags
ray ban sunglasses
dansko shoes
michael kors handbags
oakley sunglasses
adidas wings
louboutin
asics
nike roshe
snapbacks wholesale
jordan xx9
van cleef & arpels jewelry
bottega veneta
jordan shoes
ray ban
ray ban
jordan pas cher
alexander mcqueen shoes
air force 1
nike outlet
jordans
flip flops
polo ralph
air jordan
cheap nfl jerseys
flip-flops
juicy couture outlet
nike flip-flops
swarovski jewelry
audemars piguet
off-white clothing
polo ralph
nike revolution
hermes outlet
manchester united jersey
air max
barcelona jersey
michael kors outlet clearance
fila sneakers
longchamp handbags
malone souliers mules
nike mercurial vapor
ralph lauren uk
herve leger dresses
nike tn
supra shoes
nike shox
nike kyrie 3
mlb jerseys
miu miu shoes
michael kors taschen
cheap nfl jerseys
nike blazer
ray ban
louis vuitton outlet
hermes birkin bags
nike tennis
oakley sunglasses
air max 270
dolce and gabbana
nike free
adidas slides
ray ban sunglasses
birkenstock shoes
michael kors outlet
adidas outlet store
air max 2017
stussy hoodie
nike outlet online
cheap nhl jerseys
kate spade
oakley sunglasses wholesale
coach outlet online
louis vuitton outlet
timberland boots
ray ban sunglasses
longchamp
jordan retro
blackhawks jersey
mac cosmetics
under armour outlet
mont blanc
louis vuitton
off-white clothing
swarovski crystal
louis vuitton outlet online
birkenstock outlet
air jordan 11
ray ban
tory burch outlet
harden vol 1
air max
true religion jeans
puma fenty sandals
kate spade
roshe run
air huarache
air jordan shoes
jordan shoes
nike air max
ralph lauren uk
breguet watches
nike lunarglide
air max
burberry outlet
coach factory outlet online
adidas flip flops
mishka clothing
pandora jewelry
pandora jewelry
stuart weitzman shoes
coach outlet
adidas superstar
louis vuitton handbags
birkenstock sandals
michael kors outlet
cheap mlb jerseys
prada handbags
coach
polo ralph lauren
ralph lauren
flip-flops
belstaff jackets
wholesale nfl jerseys
mbt shoes
jordan 12
nike air max
polo outlet
mont blanc pens
jordans
ralph lauren
nike free
coach factory outlet
nike blazer
james harden shoes
coach outlet online
air max 1
adidas outlet store
replica watches
coach outlet
michael kors outlet
converse
jordan shoes
adidas yeezy
louis vuitton handbags
louis vuitton
timberland boots
nike shoes
louis vuitton
michael kors
scarpe mbt
coach outlet
ralph lauren uk
cheap mlb jerseys
air max 90
red bottoms
valentino shoes
longchamp outlet
cheap nba jerseys
timberland boots
coach factory online
mcm bags
jordans
louis vuitton
cheap ray bans
toms outlet
pandora jewelry canada
coach factory outlet online
michael kors outlet
cheap rolex watches
breitling watches
flops
cartier jewelry
nike outlet
michael kors handbags
michael kors outlet
supreme
pandora outlet
adidas shoes
y3 shoes
air max 2018
carnival shoes
flip flops
new balance sandals
christian louboutin
rolex watches
pandora uk
bvlgari rings
air jordan 14
jordans
louis vuitton
adidas outlet
nike outlet
oakley vault
rolex watches
longchamp outlet
nike presto
nike outlet
air max
nike air huarache
kate spade
nike epic react
ray ban sunglasses
air jordan
prada
adidas ultra boost
adidas nmd
basketball shoes
nike air force
fitflops outlet
ferragamo shoes
gucci outlet
nike sb
hermes kelly bag
adidas stan smith
nike shoes
air jordan
birkenstock
asics running shoes
vibram five fingers
tory burch
balenciaga shoes
louboutin
marc jacobs
cheap jerseys
timberland outlet
mizuno running shoes
polo ralph lauren outlet
ray ban
nike huarache shoes
adidas football boots
louis vuitton handbags
nhl jerseys
air max 97
coach outlet online
supreme uk
puma slides
kate spade
ralph lauren
coach factory outlet
jordan
nike shoes for men
coach outlet
pandora charms
vans shoes
supreme outlet
air jordan
hermes uk
lebron 15
louboutin
light up shoes
hollister outlet
true religion jeans
longchamp
air max 95
polo shirts
new balance
michael kors outlet online
kobe 11
coach factory outlet
yeezy 500 blush
jordan 3
balance shoes
nike free run
nfl jerseys wholesale
nike free run
prada
michael kors outlet
coach outlet online
jordan 6
converse shoes
burberry outlet canada
jordan 8
celine outlet
hermes
pandora jewelry canada
swarovski
adidas uk
burberry outlet
flops
cheap replica watches
nike dunks
coach
jordan 1
links of london
birkenstock sandals
adidas yeezy 350
undefeated shoes
nike air max
gucci slides
tory burch outlet
bcbg
giuseppe zanotti shoes
jimmy choo shoes
longchamp
tag heuer watches
louis vuitton outlet
vans shoes
polo ralph lauren
curry shoes
oakley sunglasses
supreme
true religion jeans
michael kors uk
coach outlet online
ferragamo outlet
pandora charms
adidas nmd
nike cortez
cheap nfl jerseys
polo ralph lauren
louis vuitton outlet
nike uk
jordan 4
nike air
christian louboutin outlet
christian louboutin
christian louboutin shoes
christian louboutin outlet
coach outlete
coach outlet online
michael kors outlet store
nfl jerseys wholesale
tory burch
tory burch bags
prada bags
prada handbags
columbia sportswear
louboutin
kobe 12
20185.12chenjinyan
xiaozhengm123 gegužės 29 2018 04:52:40
2018.5.29chenlixiangyoga pants
lululemon
supra shoes
nike air max
ray ban
nike outlet
montre homme
longchamp handbags
yves saint laurent
christian louboutin
lebron soldier 10
wedding dress
pandora jewelry
ralph lauren
nike vapor max
nike air force 1
asics gel
softball bats
replica watches
chaussure nike
michael kors factory outlet
nike roshe run
longchamp outlet
nike kd 8
dolce and gabbana
manolo blahnik
adidas shoes
jordan 3
pandora uk
ralph lauren outlet
air max 95
air jordan
under armour shoes
roshe run
sac michael kors
pelikan pens
christian louboutin
nike air
vetements clothing
adidas zx flux
ed hardy
asics running
oakley sunglasses
converse uk
timberland pas cher
linda farrow sunglasses
omega watches
persol sunglasses
miu miu shoes
converse
adidas trainers uk
guess factory
beats headphones
nike air max
nike air max
replica watches
roty burch outlet
adidas superstar
iphone cases
ferragamo belt
ray ban occhiali
hogan
longchamp
converse
hogan shoes
air max plus
michael kors handbags
herve leger dresses
jimmy choo shoes
tods shoes
polo ralph lauren
oakley vault
marc by marc jacobs
new balance femme
salvatore ferragamo
rolex watches
timberland boots
jordan 1
versace sunglasses
tory burch
nike roshe
onitsuka tiger shoes
cheap wedding dresses
mac cosmetics
mac cosmetics outlet
jordan 6
tommy hilfiger polo shirts
mulberry handbags
soccer jerseys
louboutin outlet
tiffany rings
mac cosmetics
bottega
reebok shoes
jordan 11
nike kyrie 2
adidas running shoes
lebron james jerseys
new balance soldes
nike roshe run
ray ban wayfarers
vans scarpe
converse chuck taylor
nike free
michael kors outlet
adidas clothing
belgium world cup jerseys
nine west
kevin durant shoes
marc jacobs handbags
valentinos
jordan pas cher
cheap oakley sunglasses
russell westbrook shoes
air jordan
bijoux swarovski
guess pas cher
saucony shoes
pandora jewelry
russell wilson jerseys
burberry sale
new balance
ray ban sunglasses
scarpe hogan
teva sandals
nike blazer
stuart weitzman
jordan
mont blanc pens
sac longchamp
timberland boots
lunette oakley
pandora bijoux
spain world cup jersey
michael kors
miu miu sunglasses
pandora charms
michael jordan
para jumpers
vans outlet
longchamp pas cher
moose knuckles jackets
jordan
nike shoes
kobe bryant shoes
nike air max
lacoste jeans
nike air max 97
beats by dre
nike blazer
ai max
ralph lauren jeans
jordan
polo ralph lauren
tommy hilfiger pas cher
clarks shoes
nike store
ray ban
france world cup jersey
russell westbrook jersey
fitflop
lebron soldier 9
nike air trainers
jordan
ralph lauren
supra shoes
true religion
jordan 4
nike hyperdunks
cheap jordan shoes
ray ban
michael kors canada
furla handbags
lululemon outlet
michael kors outlet
nike roshe run
kyrie irving jerseys
ysl bags
adidas outlet store
michael kors outlet online
replica watches
bcbg max azria
fitflops outlet
woolrich jackets
ray ban pas cher
fitflops
weitzman shoes
thomas sabo uk
hilfiger uk
cheap wedding dresses
reebok shoes
tiffany co
mikimoto jewelry
visconti pens
polo ralph lauren
asics trainers
jordans
salvatore ferragamo
monster headphones
lebron james shoes
nike outlet
mac makeup
nike clothing
bottega veneta
montres
iphone 7 cases
nike air max 90
kobe 9 elite
michael kors
flip flops
ai max
swarovski jewelry
skechers sneakers
ray ban sunglasses
nike air max
air max
ray ban sunglasses
mizuno
air max 2018
levi's jeans
pandora bracciali
converse all stars
prada outlet
jordan 5
pandora jewelry
coach outlet online
nike air max
air max
softball bats
coach outlet
louboutin
supreme clothing
adidas slides
nike roshe
nike free run
mizuno running shoes
nike free
brazil world cup jersey
philipp plein outlet
nike kd 10
blazer nike
kate spade uk
versace bags
ferragamo
oakley sunglasses
air force
ray ban
asics gel
lebron shoes
jordan xx9
cheap oakley sunglasses
timberland
lebron 13
swarovski gioielli
sac michael kors
dansko shoes
new balance
lebron 11
montre pas cher
lunette ray ban
nike huarache
mulberry handbags
steph curry jerseys
nike free run
fendi handbags
kenzo clothing
nike air max
nike air max
omega watches
nike air max
reebok outlet
bcbg
cheap basketball shoes
tory burch shoes
true religion outlet
prada
chrome hearts jewelry
adidas outlet store
snapback hats
adidas outlet store
paul george shoes
prom dresses
marc jacobs
versace clothing
free running
nike air max
yeezy shoe
lee jeans
nike dunks sb
michael kors uk
air max
louboutin
lebron 15
germany world cup jersey
skechers sandals
cheap jerseys
adidas originals
england world cup jersey
balance shoes
supra shoes
orologi rolex
nike air max
mizuno
true religion
lebron ambassador 10
vans shoes
burberry
omega watches
guess canada
mac makeup
spalding basketball
balance shoes
hermes birkin
occhiali oakley
coach outlet
pasotti ombrelli
soccer jerseys
iphone x case
reebok shoes
nicholas kirkwood shoes
michael kors
rolex watches
tn pas cher
hilfiger outlet
michael kors
tiffany and co
argentina world cup jersey
lebron 14
michael kors outlet
burberry outlet
air max 90
oakley sunglasses
new balance
sophia webster shoes
nike factory outlet
barbour jackets
timberland shoes
nike pas cher
nike uk
roshe run
air max
five finger shoes
beats headphones
instyler
air force
replica watches
dolce and gabbana
tiffany jewelry
polo ralph lauren
links of london uk
kate spade
yves saint laurent sunglasses
tiffany jewelry
prada sunglasses
versace handbags
swarovski
christian louboutin
nike soccer shoes
adidas outlet
ralph lauren outlet
portugal world cup jersey
salomon shoes
adidas soccer cleats
oakley pas cher
louboutin pas cher
ray ban sunglasses
michael jordan
vans outlet
giuseppe zanotti outlet
jordans
oakley sunglasses
dansko outlet
hermes
nike free
the hundreds clothing
nike shoes
ysl makeup
tory burch
swarovski rings
michael kors uk
nike air max 2017
marcelo burlon
christian louboutin
air max
true religion outlet
boy london clothing
polo lacoste pas cher
tom brady jerseys
lacoste shoes
goyard handbags
tory burch sandals
cheap jordans
mulberry
tom ford sunglasses
air max 90
true religion jeans
manolo blahnik shoes
lebron soldier 11
adidas flip-flops
louboutin
ray ban sunglasses
michael jordan
mercurial superfly
adidas superstar
karen millen
x-large clothing
nobis jackets
maui jim sunglasses
nike kyrie 2
burberry outlet
true religion jeans
police sunglasses
hermes birkin bag
vans pas cher
nike mercurial
celine handbags
puma shoes
ghd hair straighteners
ralph lauren
longchamp outlet
kates pade outlet online
nike outlet store
sac vanessa bruno
philipp plein outlet
converse shoes
victoria's secret pink
nike free
parajumpers jackets
cheap jerseys
longchamp handbags
adidas outlet store
prada handbags
nfl jerseys
coach factory outlet
burberry
fendi
mont blanc pens
oakley sunglasses
oakley uk
michael kors outlet
michael kors outlet clearance
nike flight bonafide
balenciaga sneakers
polo ralph lauren
mac makeup
puma outlet
cartier bracelet
jordan 12
chloe handbags
2018.5.29chenlixiang
xiaozhengm123 birželio 12 2018 09:20:43
nike free 4.0
kate spade handbags
abercrombie
mbt shoes
canada goose outlet
adidas originals
birkenstock sandals
adidas yeezy boost
mikimoto pearls
adidas outlet
jordan shoes
alden shoes
dior handbags
ugg boots
nike air force 1
coach outlet store
swarovski crystal
christian louboutin outlet
ugg outlet
converse all star
prana clothing
nike air max zero
moncler jackets
michael kors outlet canada
polo ralph lauren outlet online
birkenstock sandals
reebok shoes
coach outlet
mbt shoes
coach outlet
coach outlet
moncler coats
nike cortez
pandora outlet
uggs outlet
adidas yeezy
coach outlet
coach factory outlet
cheap ray bans
adidas shoes
new balance outlet
moncler outlet
nike outlet store
canada goose jackets
hermes handbags
adidas nmd
mcm outlet
skechers shoes
kate spade handbags
michael kors outlet
abercrombie and fitch
pandora charms sale clearance
coach outlet
christian louboutin shoes
coach outlet
kate spade
coach outlet online
discount oakley sunglasses
coach outlet store
mlb jerseys
coach factory outlet online
pandora charms
air max 97
lacoste polo shirts
timberland boots
nike air more money
michael kors factory outlet
vans shoes
nike zoom
valentino shoes
timberland boots
oakley sunglasses
canada goose sale
tory burch outlet online
michael kors outlet
supreme clothing
michael kors handbags
cheap jordan shoes
jordan shoes
nba jerseys
fitflops sale
ray ban sunglasses discount
fitflops
michael kors outlet
adidas outlet
teva sandals
pandora charms
pandora jewelry
rolex watches
canada goose jackets
ferragamo outlet
cheap jordans
johnston and murphy outlet
keen shoes
nike shoes
pandora jewelry
adidas outlet
asolo boots
coach outlet
toms outlet
adidas stan smith
converse outlet store
coach factory outlet
canada goose outlet
coach factorty outlet
moncler jackets
pandora charms
jimmy choo
supra shoes
prada outlet
burberry outlet
coach factory outlet
cheap nfl jerseys
michael kors outlet
fitflops
keen sandals
michael kors outlet
valentino shoes
yeezy boost
wolverine boots
coach outlet
canada goose outlet
adidas yeezy
ecco shoes
tiffany outlet
cheap oakley sunglasses
moncler outlet
chopard watches
pandora jewelry
michael kors outlet clearance
ugg outlet
uggs
dr martens boots
mulberry bags
uggs
nike react shoes
moncler jackets
pandora charms sale clearance
nike dunks
lebron james shoes
philipp plein outlet
fitflops
ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet
prada handbags
ralph lauren outlet
timberland boots
air max 2018
coach factory outlet online
cole haan shoes
louis vuitton outlet online
berluti shoes
birkenstock sandals
adidas yeezy
michael kors outlet
uggs canada
canada goose outlet
fendi handbags
canada goose outlet
supreme clothing
ecco shoes
michael kors outlet
michael kors
nike air max
columbia shoes
nike outlet
toms shoes
moncler
nike shox
coach factory outlet
asics outlet
adidas shoes
nike air presto
kate spade outlet
fitflops
red bottoms shoes
nike free run
cheap oakley sunglasses
adidas nmd
ugg australia
coach outlet
dr martens
michael kors outlet
cartier outlet
merrell shoes
jordans
ralph lauren
air max 2017
cheap mlb jerseys
timberland outlet
nike shoes
polo outlet store
coach factory outlet
louis vuitton outlet store
dooney and bourke handbags
givenchy handbags
coach factory outlet
tiffany and co
florsheim shoes
canada goose sale
birkenstock shoes
polo outlet
louis vuitton
coach outlet
pandora jewelry
polo ralph lauren outlet
moncler outlet
oakley sunglasses
michael kors outlet
pandora jewelry
pandora jewelry outlet
pandora jewelry official site
pandora charms
coach outlet
kate spade outlet
nike outlet online
cheap nba jerseys
nike outlet
supreme clothing
the frye company shoes
pandora jewelry
nike shoes
air max 90
moncler outlet
jordan retro
dansko shoes
cheap oakley sunglasses
armani exchange outlet
air jordan shoes
christian louboutin
coach factory outlet
pandora jewelry
ralph lauren outlet
polo outlet
coach outlet
kate spade outlet store
coach factorty outlet
columbia sportswear
louis vuitton outlet online
michael kors handbags
unomagli shoes
pandora charms
arcteryx boots
jordans
louboutin shoes
adidas yeezy boost
birkenstock
ray ban sunglasses
cheap mlb jerseys
red bottom shoes
tory burch outlet
coach outlet online
ralph lauren outlet
jimmy choo outlet
timberland outlet
moncler jackets outlet
coach outlet store
coach outlet
puma rihanna shoes
harry winston jewelry
nike shoes for men
yeezy boost
ecco outlet
polo ralph lauren outlet online
ugg boots on sale
oakley sunglasses
kate spade outlet
nike basketball shoes
kate spade handbag
coach outlet
coach outlet
canada goose jackets
ray ban sunglasses discount
salvatore ferragamo
rolex watches
naot sandals
louis vuitton
canada goose jackets
michael kors outlet
michael kors outlet clearance
coach factory outlet
moncler outlet
canada goose outlet
adidas nmd shoes
oakley sunglasses
vasque boots
coach factory outlet
yeezy boost
north face jackets
michael kors outlet canada
coach outlet canada
canada goose uk
garmont boots
reef sandals
cheap jordans
uggs outlet
nike huarache
birkenstock outlet
ugg boots
ralph lauren sale clearance
nike air max
polo ralph lauren outlet online
ugg boots on sale
van cleef and arpels jewelry
cheap uggs
coach outlet store
salvatore ferragamo
kevin durant shoes
nike outlet
longchamp outlet
fitflops sale clearance
adidas shoes
jordan shoes
philipp plein shirt
ralph lauren uk
salewa shoes
louis vuitton outlet
air more uptempo
nike store
hermes outlet
air max 97
pandora charms sale
pandora outlet
birkenstock shoes
birkenstock sandals
manolo blahnik shoes
michael kors outlet canada
nike outlet online
pandora outlet
fitflops
hermens bags
michael kors outlet online
coach outlet online
danner boots
nike air max shoes
burberry outlet
salomon shoes
ugg outlet
swarovski outlet
michael kors outlet
supra shoes
ray ban sunglasses
nike shoes
air jordans
mcm handbags
valentino shoes outlet
oakey sunglasses
kobe bryant shoes
ysl handbags
vasque shoes
michael kors outlet
red wing outlet
air max 2019
air jordan shoes
pandora jewelry
timberland outlet
nfl jerseys wholesale
birkenstock outlet
adidas yeezy boost
coach outlet store
pg 2
hermes handbags
coach factory outlet
ugg boots
ralph lauren uk
fred perry polo
nike air max outlet
adidas shoes
kenneth cole shoes
jimmy choo outlet
nike zoom
michael kors outlet clearance
uggs
cheap jordans
coach outlet
supreme new york
ralph lauren outlet
red wing shoes
oakley sunglasses outlet
tiffany and co
dolce and gabbana handbags
salvatore ferragamo shoes
saint laurent handbags
coach factory outlet
pandora
canada goose sale
fitflops sale clearance
jordan retro 11
canada goose outlet
canada goose
bally handbags
timberland boots outlet
coach factorty outlet
red bottoms
air jordans
kyrie 4 shoes
mbt
tory burch outlet
mulberry outlet
fred perry
john lobb boot maker shoes
coach outlet store online clearances
mont blanc
jordan shoes
michael kors
nike air max
gucci outlet
coach outlet
kate spade outlet store
coach factorty outlet
nike air max 1
coach outlet
vans store
coach outlet
pandora charms
ugg outlet
nike shoes
cheap nike air max
canada goose uk
pandora store
longchamp outlet online
north face jackets
ralph lauren sale
toms outlet
dr martens outlet
replica watches
givenchy handbags
adidas superstar
salvatore ferragamo shoes
versace handbags
nike outlet
hermes birkin
michael kors outlet
cheap mlb jerseys china
caterpillar boots
cheap jordans
adidas campus
michael kors outlet
coach outlet
moncler jackets
saint laurent outlet
coach factory outlet
coach canada
canada goose jackets
adidas
allen edmonds shoes
kate spade
canada goose
air max 2018
puma shoes
ysl outlet
hermes bags
underarmour shoes
nike epic react flyknit
ralph lauren outlet
ecco shoes
kate spade outlet store
louis vuitton handbags
nike tessen
michael kors outlet clearance
nike air max 270
polo ralph lauren outlet
kobe shoes
ultra boost
yeezy boost 350
nike air max 87
cheap nfl jerseys
moncler jackets
converse shoes
polo ralph lauren
ray ban sunglasses
canada goose jackets
oakley sunglasses
cheap jordans
yeezy boost
canada goose outlet
michael kors outlet online
pandora jewelry
ralph lauren sale clearance
chch handbags
christian louboutin
kate spade
coach outlet
canada goose outlet
coach factory outlet
ralph lauren outlet
ugg outlet
adidas yeezy
ralph lauren sale clearance
ralph lauren
cheap ray ban sunglasses
pandora jewelry official site
fitflops sale
lowa boots
ray ban sunglasses
salvatore ferragamo shoes
louis vuitton outlet
moncler outlet
ecco shoes for men
adidas shoes
kate spade outlet
coach outlet
mulberry uk
kate spade bags
hermes handbags
coach outlet
jordan shoes
christian louboutin outlet
cheap jordans for sale
timberland boots
canada goose jackets uk
adidas superstar
nike air max axis
coach outlet
asics shoes
yeezy 350 boost
givenchy outlet
ralph lauren outlet
pandora outlet
nmd adidas
michael kors outlet online
cole haan outlet
louboutin shoes
harden vol 1
ferragamo shoes
coach outlet store
coach factory outlet
coach outlet store online
vionic sandals
teva shoes
michael kors outlet online
nike air max 95
adidas shoes
nike huarache
pandora charms
coach outlet
oakley sunglasses
adidas nmd
pandora jewelry outlet
cheap jordans free shipping
mont blanc pens
new balance shoes
nike air foamposite
fitflops sale clearance
christian louboutin outlet
jordan shoes
north face outlet
kate spade outlet
gap polo shirts
coach outlet store
pandora jewelry
louboutin shoes
birkenstocks
mammut boots
nike cortez
canada goose outlet
pandora charms sale clearance
mulberry handbags
salomon shoes
180612yueqin
xiaozhengm123 birželio 28 2018 12:44:40
20180628 junda
coach outlet
ugg outlet
swarovski crystal
nike roshe
michael kors outlet
tory burch outlet
michael kors handbags
michael kors
birkenstock outlet
fitflops
denver broncos jerseys
canada goose jackets
adidas nmd
ray ban sunglasses
manchester united jersey
76ers jerseys
ugg outlet
puma outlet
prada sunglasses
spurs jerseys
mishka clothing
yeezy boost
cheap jordans
bottega veneta outlet
denver broncos jerseys
nike air force 1
barcelona jersey
michael kors outlet
undefeated clothing
diesel jeans
birkenstock sandals
canada goose outlet
chrome hearts outlet
mavericks jerseys
fitflops sale clearance
san francisco 49ers jerseys
ugg boots
ray ban sunglasses
oakley sunglasses
ugg outlet
balmain jeans
true religion jeans
cheap jordans
coach outlet
gucci outlet
michael kors outlet
nike presto
magic jerseys
kate spade outlet
nike foamposite
jack wolfskin
balenciaga sneakers
cheap jordans
cavaliers jerseys
cheap jordans
polo ralph lauren
ugg boots
oakley sunglasses
kate spade outlet
isabel marant outlet
fred perry polo shirts
swarovski crystal
hermes birkin
kate spade outlet
ferragamo outlet
belstaff jackets
chloe sunglassess
fitflops shoes
pandora charms
ralph lauren polo shirts
coach outlet store online
air max 2017
cheap nfl jerseys
burberry outlet
ray ban sunglasses
mcm outlet
adidas soccer shoes
adidas crazy
ugg outlet
tory burch outlet
salomon shoes
cheap jordans
pandora charms
herve leger outlet
coach outlet
cheap jordans
true religion outlet
clippers jerseys
ugg outlet
oakley sunglasses
polo outlet
kd 9
jordan shoes
bvlgari jewelry
kate spade outlet
fitflops
christian louboutin outlet
trailblazers jerseys
lakers jerseys
kings jerseys
kobe bryant shoes
gentle monster sunglasses
nuggets jerseys
coach handbags
nba jerseys
jordan shoes
oakley sunglasses
longchamp pliage
coach outlet
coach outlet
polo shirts
prada shoes
bulgari jewelry
uggs
coach outlet
michael kors
swarovski outlet
soccer shoes
polo ralph lauren
michael kors outlet
michael kors outlet
keen shoes
canada goose outlet
coach outlet
michael kors outlet
canada goose outlet
michael kors wallets
cartier jewelry
off white
uggs outlet
ugg outlet
fendi handbags
dolce and gabbana
ugg outlet
prada handbags
nike revolution
nobis outlet
true religion jeans
air jordan 4
kate spade outlet
christian louboutin outlet
longchamp outlet
air huarache
michael kors outlet
polo ralph lauren
michael kors outlet
tory burch outlet
supreme uk
mulberry outlet
pandora charms
y3 shoes
nike air max
five fingers shoes
oakley sunglasses
ugg boots
cheap mlb jerseys
michael kors outlet
pandora charms
pandora charms
ugg outlet
christian louboutin outlet
oakley sunglasses
adidas outlet
canada goose outlet
polo ralph lauren
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
ysl outlet
michael kors outlet
ray ban sunglasses
coach outlet online
brequet wathes
oakley sunglasses
warriors jerseys
ralph lauren pas cher
adidas nmd
polo ralph lauren
kate spade outlet
cheap jordans
oakley sunglasses
oakley sunglasses
pelicans jerseys
saucony shoes
michael kors outlet
true religion uk
reebok outlet store
malone souliers
ugg outlet
givenchy jewelry
yeezy boost
gucci outlet
christian louboutin outlet
canada goose parka
canada goose jackets
wizards jerseys
polo outlet
cheap mlb jerseys
canada goose jackets
under armour outlet
michael kors outlet
dsquared2 jeans
stephen curry shoes
ferragamo outlet
air huarache
cheap nhl jerseys
cheap jerseys
ferragamo outlet
brequet wathes
louboutin pas cher
champion clothing
canada goose coats
coach outlet
polo ralph lauren
coach outlet online
polo ralph lauren
uggs outlet
nfl jersey wholesale
michael kors outlet
fila shoes
louboutin shoes
suicoke sandals
reebok trainers
polo outlet
converse shoes
coach outlet
wellensteyn jackets
ray ban sunglasses
canada goose jackets
coach factory outlet
true religion outlet
furla handbags
oakley sunglasses
new balance shoes
true religion jeans
canada goose outlet
cheap jordans
polo ralph lauren
coach outlet
canada goose outlet
air max 90
michael kors outlet
basketball shoes
michael kors outlet
oakley sunglasses
ecco shoes
mulberry handbags
karen millen dresses
air jordan 4
michael kors outlet
canada goose outlet
mulberry handbags
michael kors
true religion jeans
mulberry outlet
coach outlet online
ray ban sunglasses
coach canada
moncler outlet
marc jacobs outlet
coach outlet
pandora jewelry
canada goose outlet
mulberry bags
ray ban sunglasses
montblanc pens
coach outlet online
christian louboutin shoes
mulberry handbags
hermes outlet
coach outlet
hermes belt
oakley sunglasses
canada goose outlet
canada goose jackets
yeezy boost 350
coach outlet online
true religion outlet
harden shoes
links of london
adidas wings
canada goose outlet
ray ban sunglasses
tory burch outlet
suns jerseys
indianapolis colts jerseys
canada goose jackets
swarovski outlet
michael kors outlet
coach outlet
cheap football shirts
cheap snapbacks
tag heuer watches
air max 97
polo outlet
coach outlet
michael kors outlet
polo ralph lauren
pandora jewelry
ubiq shoes
coach outlet
pandora charms sale clearance
ferragamo outlet
ray ban sunglasses
canada goose outlet
christian louboutin shoes
michael kors outlet online
ugg outlet
pandora charms
nike store
christian louboutin outlet
mbt shoes
oakley sunglasses
nike roshe one
coach outlet
jordan shoes
james harden jerseys
hermes outlet
air jordan release dates
ferragamo shoes
nike blazer pas cher
michael kors outlet
nike store
burberry outlet
guess factory
san antonio spurs jerseys
ray ban sunglasses
minnetonka outlet
hornets jerseys
ralph lauren polo shirts
ugg boots
tory burch outlet
bcbg dresses
grizzlies jerseys
a bathing ape
coach outlet
knicks jerseys
polo outlet
chicago blackhawks jerseys
michael kors handbags
carrera sunglasses
cheap jordans
fossil watches
kevin durant shoes
air max 90
pandora
michael kors outlet
golden goose sneakers
tory burch outlet
pandora charms
adidas uk
michael kors outlet
air max 90
10 deep clothing
supra shoes
true religion jeans
canada goose jackets
light up shoes
moncler outlet
burberry outlet
fitflops sale
christian louboutin outlet
mizuno running shoes
air jordan retro
michael kors handbags
canada goose
air jordan shoes
ugg boots
dc shoes
longchamp handbags
kate spade outlet
pistons jerseys
canada goose outlet
canada goose jackets
christian louboutin outlet
michael kors outlet
bape clothing
harry winston jewelry
miu miu handbags
huf clothing
jordan shoes
barbour jackets
fingerlings monkey
alife clothing
timberwolves jerseys
ralph lauren polo shirts
toms shoes
jimmy choo shoes
kappa clothing
polo ralph lauren
ferragamo shoes
coach outlet online
coach outlet online
true religion jeans
air max 95
coach outlet
soccer jerseys
prada outlet
isabel marant shoes
air more uptempo
canada goose outlet
kevin durant shoes
cheap jordans
kyrie 4
simulation shoes
pandora charms
fitflops outlet
jordan shoes
jazz jerseys
ralph lauren polo
bulls jerseys
nike factory outlet
polo ralph lauren
polo ralph lauren
canada goose outlet
bucks jerseys
pandora jewelry
air max uk
canada goose jackets
air jordan shoes
jordan shoes
oakley sunglasses
michael kors
nike shoes
true religion jeans
kate spade outlet
true religion jeans
ugg boots
nike outlet
tods outlet
oakley sunglasses
longchamp pas cher
houston texans jerseys
air force 1
longchamp solde
kobe 9
world cup jerseys
longchamp solde
true religion jeans
nets jerseys
michael kors uk
nike outlet
christian louboutin outlet
michael kors handbags
dior outlet
stuart weitzman shoes
true religion jeans
tory burch outlet
longchamp outlet
ugg outlets
dansko shoes
jordan shoes
canada goose jackets
columbia sportswear
fitflops sale clearance
coach outlet online
coach outlet online
longchamp handbags
stussy clothing
ray ban sunglasses
raptors jerseys
oakley sunglasses wholesale
manolo blahnik outlet
ray ban sunglasses
nba jerseys
jordan shoes
merrell shoes
jimmy choo sunglasses
vans shoes
cheap jordans
lacoste soldes
adidas trainers
ugg boots clearance
baltimore ravens jerseys
true religion jeans
armani exchange
moncler outlet
canada goose jackets
arcteryx jacket
moncler outlet
cleveland cavaliers jersey
true religion outlet
mont blanc pens
football shirts
canada goose outlet
oakley sunglasses
moncler jackets
pandora outlet
cheap jordans
kevin durant jerseys
uggs outlet
asics shoes
coach handbags
celtics jerseys
g-star jeans
nhl jerseys
michael kors outlet
nike pegasus
mulberry handbags
canada goose outlet
pandora outlet
nike air max 2015
coach outlet
oakley sunglasses
ferragamo outlet
ed hardy clothing
nfl jerseys wholesale
ray ban sunglasses
michael kors outlet
air max 90
michael kors outlet
kate spade outlet
oakley sunglasses
chopard jewelry
real madrid jersey
ugg outlet
mac makeup
michael kors handbags
longchamp handbags
coach outlet online
coach outlet
mulberry bags
canada goose outlet
coach outlet
swarovski outlet
kate spade outlet
moncler jackets
pandora charms
canada goose jackets
fitflops sale clearance
freshjive clothing
valentino outlet
jordan shoes
ray ban sunglasses
pandora charms
kate spade outlet
palladium boots
canada goose outlet
oakley sunglasses wholesale
burberry outlet
oakley sunglasses
polo ralph lauren
uggs outlet
coach factory outlet
jerseys from china
air jordan 12
giuseppe zanotti outlet
uggs outlet
supreme clothing
longchamp handbags
swarovski outlet
canada goose outlet
michael kors outlet
alexander mcqueen shoes
longchamp outlet
coach outlet
audemars piguet watches
kobe shoes
coach factory outlet
polo ralph lauren
pandora charms
soccer jerseys
futbol baratas
ray ban sunglasses
cheap jordans
ugg outlet
tory burch outlet
nba jerseys
fitflops sale
toms shoes
golden state warriors jerseys
camel shoes
ray ban sunglasses
jordan 32
michael kors outlet
nike air max 90
nike store uk
ugg outlet
cheap jerseys
chloe outlet
visvim shoes
michael kors outlet online
gucci outlet
nhl jerseys
givenchy handbags
nike shoes
michael kors
uggs outlet
canada goose jackets
nike shoes
calvin klein jeans
cazal sunglasses
lakers jerseys
hawks jerseys
le coq sportif shoes
rockets jerseys
jeep shoes
ralph lauren outlet
bally shoes
balenciaga sneakers
basketball jerseys
chelsea jersey
kd 10 elite
kate spade outlet
toms shoes
lebron james shoes
michael kors outlet
michael kors outlet
pacers jerseys
ray ban sunglasses
gucci handbags
canada goose outlet
chrome hearts outlet
heat jerseys
van cleef & arpels jewelry
ugg outlet
gucci outlet
air jordan 3
michael kors outlet
lacoste polo shirts
longchamp bags
thunder jerseys
clarks shoes
adidas outlet
xiaozhengm123 liepos 09 2018 05:42:47
canada goose jackets
nfl jerseys
coach factory outlet
michael kors handbags
michael kors handbags
michael kors outlet
canada goose outlet
coach outlet online
polo outlet
polo outlet
polo ralph lauren
true religion jeans
polo ralph lauren
michael kors outlet clearance
true religion outlet
polo ralph lauren
ray ban sunglasses
coach outlet
canada goose outlet
canada goose outlet
michael kors outlet
coach outlet
adidas outlet
coach outlet online
coach outlet
nike outlet
polo ralph lauren
coach outlet
cheap oakley sunglasses
cheap jordans
coach outlet
pandora outlet
nike shoes
canada goose outlet
pandora charms
pandora outlet
pandora charms
lebron james shoes
kate spade outlet
coach outlet
ray ban outlet
asics running shoes
hermes belts
coach outlet
prada outlet
polo outlet
kobe bryant shoes
ugg boots clearance
ralph lauren sale clearance
pandora outlet
mbt shoes
michael kors outlet
michael kors outlet
polo outlet
moncler outlet
coach outlet online
michael kors outlet clearance
oakley sunglasses wholesale
uggs outlet
michael kors outlet
nfl jerseys wholesale
adidas superstar shoes
coach outlet
ugg outlet
michael kors outlet
michael kors outlet
ugg boots
canada goose jackets
yeezy boost
adidas outlet
cheap jordans
coach outlet online
vibram fivefingers
nike kyrie 3
coach outlet
ugg outlet
ralph lauren uk
nike shoes
ugg outlet
coach outlet
nhl jerseys
michael kors handbags
michael kors handbags
canada goose outlet
cheap nfl jerseys
adidas yeezy shoes
ugg outlet
christian louboutin outlet
kate spade outlet
coach outlet
oakley sunglasses
valentino outlet
michael kors outlet
coach factory outlet
ralph lauren outlet
nike air max
christian louboutin outlet
ray ban sunglasse
mlb jerseys wholesale
uggs outlet
pandora jewelry outlet
coach outlet
coach outlet
cheap ray bans sunglasses
coach outlet
manolo blahnik outlet
true religion jeans
christian louboutin outlet
oakley sunglasses
oakley sunglasses
canada goose outlet
michael kors outlet
coach outlet
michael kors outlet
moncler outlet
polo ralph lauren
true religion outlet
coach factory outlet
polo ralph lauren
michael kors outlet
kate spade outlet
nike shoes
christian louboutin shoes
cheap nfl jerseys
adidas outlet
yaoxuemei20180709
xiaozhengm123 rugpjūčio 06 2018 10:50:49
pandora outlet
asics running shoes
uggs outlet
oakley sunglasses
coach factory outlet
michael kors handbags
ugg boots
michael kors outlet clearance
coach outlet
canada goose jackets
michael kors outlet clearance
kate spade outlet
cheap nfl jerseys
cheap nfl jerseys
true religion outlet
lebron james shoes
polo ralph lauren
canada goose jackets
michael kors handbags
ugg outlet
cheap jordans
coach outlet
michael kors outlet
canada goose outlet
coach outlet
mbt shoes
nike shoes
kate spade outlet
coach outlet
mcm handbags
coach factory outlet
kate spade handbags
michael kors outlet
cheap jordans
fred perry polo shirts
ugg boots
pandora outlet
nfl jerseys wholesale
moncler jackets
michael kors outlet
kate spade outlet
pandora charms
true religion jeans
coach outlet
pandora outlet
cheap jordans
ray ban sunglasse
kate spade outlet
michael kors outlet
ray ban outlet
canada goose outlet
coach outlet
adidas outlet
coach outlet
coach outlet online
pandora jewelry
polo ralph lauren
moncler outlet
cheap mlb jerseys
ugg outlet
adidas nmd shoes
tory burch outlet
polo ralph lauren
rolex watches
true religion jeans
coach outlet
adidas superstar shoes
michael kors handbags
nike shoes outlet
michael kors outlet
ugg outlet
moncler outlet
superdry clothing
polo outlet
pandora jewelry outlet
fitflops sale clearance
kate spade outlet
nfl jerseys
pandora jewelry
nfl jerseys wholesale
mcm outlet
polo ralph lauren
uggs outlet
polo outlet
mont blanc pens
coach outlet
nhl jerseys
nfl jerseys wholesale
michael kors outlet
pandora charms
cheap nfl jerseys
michael kors outlet
nike air max
christian louboutin outlet
mbt shoes
michael kors outlet
gucci outlet
adidas yeezy shoes
converse
canada goose jackets
giuseppe zanotti outlet
oakley sunglasses wholesale
coach factory outlet
polo ralph lauren
oakley sunglasses
oakley sunglasses
polo ralph lauren
nfl jerseys
michael kors outlet
uggs outlet
oakley sunglasses
ralph lauren outlet
christian louboutin outlet
ugg outlet
oakley sunglasses wholesale
ed hardy clothing
adidas yeezy
canada goose jackets
yeezy boost 350
michael kors outlet
fred perry polo shirts
polo ralph lauren
ed hardy
polo ralph lauren
true religion outlet
michael kors outlet
nike trainers
michael kors outlet
ugg outlet
uggs canada
mbt shoes
nfl jerseys wholesale
polo outlet
mbt shoes
true religion jeans
coach outlet online
michael kors outlet
uggs canada
lacoste outlet
ray ban sunglasses
moncler outlet
vans shoes
kate spade outlet
ray ban sunglasse
adidas shoes
pandora charms
cheap ugg boots
ferragamo outlet
coach factory outlet
ugg boots
yaoxuemei20180806
xiaozhengm123 rugsėjo 08 2018 03:34:36
chenlina20180908
adidas stan smith
red bottom shoes
prada bags
lee jeans
nike epic react
north face jackets
giuseppe zanotti
nike air max plus
canada goose sale
pandora jewelry canada
nike store
kate spade
fila shoes
air jordan 12
nike roshe
ray ban sunglasses
birkenstock outlet
spalding basketball
air jordan 3
puma shoes
hogan outlet
ralph lauren polo
camisetas de fútbol
kate spade outlet
mulberry handbags
adidas nmd
nike tn
ray ban sunglasses
baseball bats
x-large clothing
kyrie 2
designer belts
kyrie 3
mk purse
polo outlet
mcm bagsk
christian dior handbags
supreme clothing
canada goose coats
birkenstock sandals
ugg outlet
kobe shoes
saucony running shoes
ralph lauren outlet
cheap michael kors bags
nike running shoes
bcbg dresses
manchester united jersey
nike air force 1
pandora jewelry
true religion outlet
converse shoes
michael kors handbags
harden vol 2
kate spade outlet
jordan 11
nike shoes for men
vendita maglie calcio
nfl jerseys
tom ford sunglasses
air jordan 6
nike outlet store
canada goose outlet store
jimmy choo shoes
air max 1
ralph lauren outlet
supreme hoodie
tiffany jewelry
coach factory outlet
stan smith
beats headphones
fingerlings monkey
air max 97
paul george shoes
ray bans
marcelo burlon
versace clothing
pandora charms
coach outlet
nike air max 270
superdry clothing
nike free run
nike cortez
nike air max
fitflops
russell westbrook jersey
coach handbags
hermes
soccer jerseys
nike air max
monster headphones
air jordan 8
adidas yeezy 350 boost
moncler outlet online
columbia outlet
ナイキ スニーカー
nike blazer
ugg outlet
ralph lauren outlet
shoe carnival
cheap nfl jerseys
kate spade outlet
pandora charms
nike shox
vetements clothing
north face backpacks
ambassador 10
tag heuer watches
ugg outlet store
ugg outlet
ugg boots
van cleef & arpels
teva sandals
adidas superstar
ugg for kids
moncler jackets
ugg shoes
ugg boots outlet
links of london jewellery
supreme clothing
ray ban sunglasses
oakley sunglasses outlet
ralph lauren jeans
swarovski crystal
juicy couture handbags
kd 10
nike tennis
ralph lauren
michael kors bags
nike blazer
coach outlet
coach outlet
adidas yeezy boost 350
tods shoes
ugg sale
air jordan 5
coach outlet
oakley sunglasses
ugg sale
true religion
ugg boots for men
nike roshe
oakley sunglasses
coach handbags
tory burch shoes
oakley sunglasses
off-white clothing
soccer jersey
ugg outlet
christian louboutin outlet
timberland boots
columbia sportswear
nike sb
polo outlet
sac longchamp
north face outlet online
balenciaga shoes
adidas nmd
christian louboutin shoes
nobis jackets
lululemon
adidas slides
levi's jeans
jordan shoes
coach handbags
ugg clearance
adidas football boots
michael kors outlet clearance
north face jackets
mac makeup
barcelona jersey
ralph lauren outlet
versace handbags
adidas outlet store
adidas ultra boost
mont blanc
wedding shoes
jordan 14
ralph lauren
miu miu shoes
cheap replica watches
nike vapormax
snapback hats
huarache
nike shoes for women
mlb jerseys
tommy hilfiger shirts
yeezy shoes
cheap jerseys
puma slides
fitflops
ray ban sunglasses
omega watches
police sunglasses
pasotti ombrelli
nike air max 2018
ugg sale
michael kors handbags
pandora outlet
moncler outlet online
nike air force 1
adidas jeremy scott
snapback hats
true religion
tiffany jewelry
uggs outlet online
ugg boots clearance
jordan pas cher
nike air max
herve leger
coach factory outlet
nike factory store
nike trainers
maillot de foot
coach handbags
pandora jewelry
fussball trikots
adidas store
burberry outlet
cheap nfl jerseys
nike outlet store
converse shoes
soccer jerseys
hermes bags
ralph lauren
canada goose outlet
ugg boots
ysl makeup
cartier bracelet
oakley sunglasses
stussy
moose knuckles jackets
timberland outlet
michael kors purse
louboutin shoes
lebron 15
arcteryx sale
true religion
birkenstock sale
cheap rolex watches
cheap mlb jerseys
dansko shoes
ray ban sunglasses
camisetas de fútbol
red bottom shoes
michael kors outlet
coach outlet online
coach outlet
air jordan
longchamp
longchamp handbags
nike presto
pandora charms
coach factory outlet
givenchy handbags
jordan shoes
michael kors outlet
ray ban sunglasses
coach factory outlet
nike air max
miu miu sunglasses
valentino shoes
victoria's secret outlet
the north face
michael kors handbags sale
air jordan
north face jackets
ray ban sunglasses
manolo blahnik
supra shoes
the north face outlet
ugg outlet
kobe 11
canada goose sale
coach outlet store online clearance
jordan shoes
oakley sunglasses outlet
ray ban sunglasses for women
north face outlet store
kd 8
moncler jackets
michael kors handbags
ray ban
canada goose jackets
jordan shoes
football shirts
puma fenty
coach outlet
jordan pas cher
mikimoto jewelry
prada outlet
pandora jewelry
beats headphones
kate spade handbags
cheap nfl jerseys
hollister clothing
christian louboutin
skechers shoes
the north face jackets
vans shoes
ugg outlet
mont blanc pens
salvatore ferragamo
oakley sunglasses
ralph lauren outlet
jordan shoes
oakley sunglasses
michael kors taschen
bottega veneta handbags
ugg boots
supreme clothing
pandora charms
coach outlet online
coach outlet online
pandora charms
jordan
coach outlet online
manolo blahnik
canada goose outlet
michael kors outlet
canada goose down jackets
lebron 14
russell westbrook shoes
ronaldo jersey
nike lunarglide
uggs
ugg slippers
timberland boots
coach outlet
nike free run
mbt shoes
suicoke sandals
ugg sale
yoga pants
burberry sale
scarpe mbt
fitflops
ray ban sunglasses outlet
timberland boots
philipp plein outlet
prada sunglasses
ferragamo belt
maui jim sunglasses
vans old skool
light up shoes
ugg outlet
woolrich jackets
tom brady jersey
nike hyperdunk
ugg boots sale
nike air max
nike outlet
under armour shoes
ralph lauren polo
christian louboutin shoes
michael kors outlet clearance
michael kors outlet clearance
christian louboutin outlet
valentino shoes
asics running shoes
lebron 13
saint laurent sunglasses
ralph lauren outlet
christian louboutin shoes
prada
jimmy choo shoes
curry shoes
russell wilson jersey
hundreds clothing
hermes bags
belstaff jackets
pelikan pens
nike factory store
ralph lauren
mcm handbags
jordans
ugg outlet
ralph lauren polo
y-3 shoes
canada goose outlet
uggs
nine west shoes
versace sunglasses
canada goose jackets
air jordan
hermes kelly bag
canada goose canada
michael kors handbags
nike air max
tiffany bracelet
yeezy 500
soccer jerseys
mlb jerseys
moncler jackets
vans shoes
ugg australia
off-white clothing
nba jerseys
new balance shoes
coach outlet
swarovski jewelry
coach outlet sale
ugg outlet
adidas outlet store
maglia calcio
swarovski crystal
new balance shoes
fitflops
michael kors bags
tory burch
cristiano ronaldo jersey
pandora charms
visconti pens
christian louboutin shoes
birkenstock sandals
nike huarache
mizuno running shoes
adidas outlet store
burberry canada
red bottom shoes
coach outlet
michael kors outlet clearance
mac cosmetics
ugg outlet
vibram shoes
parajumpers jackets
stuart weitzman shoes
cheap supra shoes
air jordan 1
ugg boots
fjallraven kanken
balenciaga triple s
prada handbags
soldier 9
breguet watches
longchamp handbags
polo shirts
nike sb
nike revolution
converse shoes
tory burch bags
cheap mlb jerseys
audemars piguet watches
ugg boots
north face outlet
uggs outlet
jordan shoes
chaussures christian louboutin
nfl jerseys
womens ugg boots
lululemon sale
kd shoes
nike factory store
ugg australia
soldier 10
baby uggs
ralph lauren
harden vol 1
ralph lauren outlet
christian louboutin shoes
ferragamo
ugg sale
nhl jerseys
mont blanc
ralph lauren polo
ugg for women
air max 95
adidas outlet store
adidas flip flops
ray ban sunglasses
basketball shoes
tory burch shoes
hermes birkin bag
coach outlet online
kate spade purse
reebok shoes
ray ban sunglasses cheap
adidas wings
philipp plein
maillot de foot pas cher
true religion
stephen curry jersey
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses outlet
malone souliers
nike outlet store
bvlgari jewelry
ugg outlet
burberry outlet
lebron james jersey
oakley sunglasses
lebron 15
coach outlet online
celine handbags
true religion
oakley sunglasses cheap
north face outlet
linda farrow sunglasses
michael kors outlet clearance
mishka clothing
longchamp outlet
nike mercurial
ralph lauren outlet
nike free run
nike shoes
trikots günstig
air jordan 4
nike basketball shoes
kate spade handbags
new balance
ugg store
nike shoes
rolex watches
coach outlet
under armour shoes
alexander mcqueen
jordan shoes
flip-flops
uggs outlet
ray ban sunglasses
breitling watches
vans store
dolce and gabbana
christian louboutin shoes
nicholas kirkwood
lebron soldier 11
flipflops
adidas outlet
ugg boots
supreme pas cher
nike air max
timberland outlet online
kate spade
nfl jerseys
fitflop sandals
nfl jerseys
onitsuka tiger
undefeated clothing
longchamp handbags
nike flight bonafide
ugg for men
michael kors outlet clearance
persol sunglasses
nfl jerseys
fitflops
omega watches
new balance shoes
air max 90
marc jacobs handbags
nike air max 2017
oakley sunglasses
longchamp handbags
nhl jerseys
nike socks
nike flip-flops
michael kors handbags
sophia webster
jordans
nike outlet store
marc jacobs bags
hermes belt
converse shoes
tiffany jewelry
mac cosmetics
nike dunks
balenciaga shoes
nfl jersey
jordan xx9
ysl handbags
nfl jerseys wholesale
tory burch handbags
michael kors handbags
cheap michael kors bags
chenlina20180908
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Vartotojas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis

Pamiršai slaptažodį?
Užklausk
Atsitiktinė nuotrauka
bebrai
bebrai
Medžioklėje
Naujausios foto

Ivertinkite!!!


Stirniukas


Stirniukas

Draugai

Chat'as
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

masihakudisini
06/05/2015 13:53
http://1234.xp3.biz/?p=6

adminah
19/03/2015 12:35
http://komputermesh.blogs
pot.com/2014/12/jokowarin
ocom-tempat-berbagi-infor
masi-Mengenai-Pertanian-I
ndonesia.html


adminah
19/03/2015 12:34
Belanja online peralatan dan perlengkapan kantor [url=http://komputermesh.
blogspot.com/2015/02/Klik
officecoid-belanja-online
-peralatan-dan-perlengkap
an-kantor.html]Klikoffice
.co.id


getozein
17/10/2014 22:20
Sarang303 http://online-saka.blogsp
ot.com/2014/08/sarang303-
agen-bola-sbobet-ibcbet.h
tml


masihakudisini
01/10/2014 23:09
[url=http://masihakudisin
i.blogspot.com/2014/09/vc
ccoid-provider-vcc-murah-
di-indonesia.html]Provide
r Vcc Murah Di Indonesia[/url]


gwbtnfwuzz
14/09/2014 04:57
[url=http://www.mwatechno
logy.com/news.php?p=101]g
ucci ペアリ&
#12531;グ[/url] [url=http://www.mwatechno
logy.com/news.php?p=81]&#
12464;ッチ 


uviwxvsqcb
31/08/2014 15:48
[url=http://www.mwatechno
logy.com/news.php?p=234]g
ucci エコバ&
#12483;グ[/url] [url=http://www.mwatechno
logy.com/news.php?p=205]&
#12464;ッチs &#


cmhgtdqzno
30/08/2014 09:42
[url=http://www.davidaspe
nson.com/images/lists.asp
?p=181]UGG Chausson[/url] [url=http://www.davidaspe
nson.com/images/lists.asp
?p=459]UGG Cardy Size Guide[/url] [url=http://www.davida


oegucdhzqm
28/08/2014 05:11
[url=http://www.seaviewan
esthesia.com/event.php?pa
ge=603]ヴィ&#
12488;ン 安いビ&
#12472;ネス&#
12496;ッグ[/u
rl] [url=h


masihakudisini
26/08/2014 15:35
Camry Mobil Hybrid Terbaik Indonesia http://masihakudisini.blo
gspot.com/2014/08/mobil-h
ybrid-indonesia.html


Šaukyklos archyvas
Skaitiklis
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.