HUNTER.LT Interneto vartai medžiotojams...
Navigacija
Titulinis
Naujienos
Straipsniai
Foto galerija
Diskusijų forumas
Atsisiuntimui
Web nuorodos
Paieška
Kontaktai
Pateikti foto
Tinklapio schema
Svečių knyga
Paskutiniai komentarai
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
Draugai

Deutsch Drahthaar Клуб Дойч Драхтхаар
Orai

MĖNULIO KALENDORIUS

FAKTINIS ORAS

Apklausa
Medžioklė su prožektoriais ar be jų?

Už !

Prieš !

Man taspats.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 2
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 64,629
Naujausias narys: czgwyahfbypy
Paskutinės nuorodos
Small Munsterlander ...
  Lenkija Veisimas Sma...

Anglų kokerspanielių...
  Profesionalus anglų ...

Kinologu asociacija"...
  Medzioklie,standarta...

Lietuvos žaliasis rūbas
  Knygoje aprašyta dau...

Puslapis apie medzio...
  visai nieko puslapiukas

Last Seen Users
xiaozhengm123 1 day
Stephenbus 4 weeks
ninest12315 weeks
Kalnas32 weeks
vytasss43 weeks
gudas59 weeks
Phadamary66 weeks
akramas67 weeks
Lesterdit68 weeks
Cymnabrably78 weeks
Paieška
Lietuvių skalikai
Lietuvių skalikai


 
Žmogus šunį prisijaukino jau prieš 10-12 tūkstančių metų. Visą tą laiką žmogus ir šuo buvo - neatskiriami. Nė vienas naminis gyvulys neprisirišo prie žmogaus taip kaip šuo. Žmogaus veikla įtakojo šuns prigimties ir elgesio pasikeitimą. Šuo labai plastiškai prisitaikė prie įvairių gyvenimo sąlygų ir jam keliamų reikalavimų. Tuo ir galime paaiškinti tokį didelius šunų veislių dydžio, išvaizdos, spalvos, plaukų dangos, elgesio ir fiziologijos skirtumus. Šiuo metu pasaulyje žinoma apie 380 skirtingų šunų veislių. Viena šunų veislė yra mūsiškė, lietuvių - tai Lietuvių skalikai.
Kaip ir iš kur lietuvių skalikai atsirado? Kam jie reikalingi? Kaip atrodo? Kiek jų? Kokia jų ateitis? Keletą šių ir kitų aspektų ir pabandysime panagrinėti šiame straipsnyje.
Lietuvoje su skalikais medžiojama jau seniai. Rašytiniai duomenys byloja, kad Lietuvoje su skalikais medžiota jau 1566 metais. Antrasis Lietuvos Statutas mini 11 šunų grupių, tarp jų - kelios skalikų veislės.
Keturioliktajame amžiuje susikūrus Lietuvos- Lenkijos valstybei, gyvavusiai 400 metų, nebeįmanoma atskirti kur istoriniuose šaltiniuose minimi tik Lietuvoje ar tik Lenkijoje auginami skalikai. Juolab kad ir tuose aprašymuose daug prieštaravimų. Viduramžiais kiekvieno didiko garbės reikalas buvo laikyti savo dvare gaują skalikų, o dvarų visoje Lietuvos- Lenkijos karalystėje buvo gausybė. Pomėgį medžioti su skalikais Lietuvos- Lenkijos karalystės didikai perėmė iš Prancūzijos, su kuria jie glaudžiai bendravo nuo XVI amžiaus. Iš jų ir buvo įsigyti šv. Huberto skalikai. Tai pat skalikai buvo įsivežami ir iš Vokietijos.
Norint gerai ištirti apie tais laikais augintus skalikus, ieškant dokumentų ir duomenų apie medžioklė su skalikais ir skalikus, reikėtų ne vieną dieną praleisti archyvuose ir bibliotekose. O kol kas pasinaudosime tai kas prieinamiausia. Įdomi detalė, bet lietuvių - lenkų skalikų aprašymus dabar aptinkame tik rusų medžiotojų ir rusiškuose medžiokliniuose leidiniuose. Nemažai duomenų galima rasti praeitame šimtmetyje išleistoje L.P. Sabanejevo knygoje,,Medžiokliniai šunys. Kurtai ir skalikai“. L.P. Sabanejevas cituoja 1875 metų Imperatoriškosios medžioklės draugijos žurnalo 12 numerio straipsnį ,, Apybraižos apie medžioklė Pietvakarių krašte“. S. Dovidovičius tada rašė: ,,…Skalikų veislių pas mus( Rusijos imperijos Pietvakarių krašte) yra dvi: viena stambi, kita mažesnė. Pirmoji veislė dar vadinama lietuviškų ogarų. Tai dideli, stiprūs šunys, labai tinka medžioti stambius žvėris lygumose. Kalnuose netinka - per stambūs…. Mūsų skalikai daugiausiai  juodi su įrudžių“. 1876 metų to pačio žurnalo dešimtajame numeryje D. Vilinskis straipsnyje,, Medžioklė Kauno gubernijoje“ rašo,kad medžioklė su skalikais Pietvakarių krašte labai paplitusi ir skalikų yra daugiau nei paukštinių šunų. Daugelis medžiotojų laiko skalikų poras arba gaujas, todėl mišrūnai sutinkami retai. Jis teigia, kad čia (Pietvakarių krašte) auginamos trys skalikų veislės: didžioji, vidutinė ir mažoji. Po to seka išsamus veislių aprašymas. Visos jos skyrėsi dydžių ir kūno sudėjimu, tačiau visų trijų veislių spalva daugiausiai - juoda su įrudžių. Labai įdomu ir tai , kad didžiųjų skalikų veislė vadinama Lietuvišku ogaru. Štai jos aprašymas:,,Lietuviški ogarai reti, daugiausiai sutinkami Raseinių valsčiuje. Jie truputį primena anglų pointerius, bet žymiai tvirtesni. Ūgis siekia 14,5 verško (verškas- 4,4 cm). Tai šunys ilgomis, tiesiomis kojomis, proporcingai sudėti, truputį sausoki. Kakta siaura, snukis ilgas, akys tamsios, išraiškingos, ausys nedidelės, susuktos vamzdeliu, palinkusios atgal. Uodega plona, plaukai trumpi. Spalva juoda su įrudžių“.
Daugiausiai informacijos randame N. Kišenskio straipsnyje ,,Užrašai apie medžioklė su skalikais“ spausdintame 1879 metais žurnale ,, Gamta ir medžioklė“. Jis labai išsamiai aprašo penkias skalikų veisles auginamas Lietuvos - Lenkijos krašte : Lenkų sunkiuosius, Lenkų ogarus, Lenkų greituosius, Lenkų mažuosius arba zuikinius ir Kurlendijos skalikus. Pirmąsias keturias jis vadina lenkiškom. Tačiau prisiminkime, rašyta ankščiau , kad tuo metu negalima buvo atskirti kuri krašte veislė yra tik lietuviška,o kuri tik lenkiška. Be to ir pats autorius, aprašydamas  veisles, jas vienur vadina lietuviškom ,kitur lenkiškom.
N. Kišenskis aprašo ir Šiaulių ,Panevėžio gubernijose(prie ribos su Kurlendija- Kuršų, dabartinė Latvija) laikomus Kurlendijos skalikus. Visos šios veislės skyrėsi savo ūgių, kūno sudėjimu, medžiojimo maniera,  tačiau vienodai nuspalvintos -juodai su įrudžiu.
L. Sabanejavas savo knygoje ,,Medžiokliniai šunys. Kurtai ir skalikai“ teigia ,kad pagrindinė Lietuvių- Lenkų krašte auginama veislė yra Lenkų sunkieji skalikai. Iš jos kilusios visos kitos. Taip pat jis teigia, kad tai artimiausia veislė šv. Huberto skalikams, daug artimesnė nei bloodhaundas, ar kita kuri Vakarų Europos veislė. Ji buvo atvežta iš Prancūzijos XV amžiuje, kai Lietuvos- Lenkijos ir Prancūzijos karalystės turėjo labai glaudžių ryšių.
Išsamų skaliko, auginamo Lietuvoje, aprašymą randame 1922 metais Poznanėje išleistoje V.Korsako knygoje,, Medžiotojo metai“. Svarbiausiai kad čia pastebima, kad veislinis darbas nedirbamas ir šie skalikai yra ant išnykimo ribos.
Maždaug apie 1957- 1958 metus lietuvis kinologas iš Telšių Zigmas Goštautas ėmė atkūrinėti veislė. Tuo laiku šio tipo skalikų dar buvo likę Žemaitijoje. Amžiaus pirmaisiais dešimtmečiais gausius šunynus turėjo Gorskis Bižuvėnų dvare (Telšių rajone, netoli Luokės) ir Čapskis Varputėnų dvare (netoli Kuršėnų). Skalikai ,kaip sargybiniai šunys, nelabai tiko, todėl buvo laikomi medžiotojų ir nesugadinti mišrinimu. Šie išlikę skalikai buvo palikuonys praeitame šimtmetyje aprašytų skalikų veislių. Iš minėtų penkių veislių likučių konglomerato ir buvo kuriamas dabartinis Lietuvių skalikas. 1966 metais priimtas laikinasis lietuvių skalikų standartas, o 1983 metais jis patikslintas, atlikti biologiniai matavimai. Daug darbo atkuriant šia veislė atliko kinologas V.Klovas ir Medžiotojų ir žvejų draugijos respublikinės tarybos kinologas A.Kuzavinis. Bandyta veisti šiuos skalikus Jovariškių medžioklinių šunų veislyne. Pradėta formuoti veislinė banda, imtasi rimto selekcinio darbo. Nuo 1980 metų kas antri metai pradėtos rengti specializuotos Lietuvių skalikų parodos.1986 metais Lietuvoje jau buvo apie
500 lietuvių skalikų su kilmės dokumentais. Šiame dešimtmetyje mūsų skalikų skaičius pradėjo mažėti:
1992 m. - 397, 1996 m. - 160 , 1997 m. - 192, 1998 m. - 137 šunys. Šie duomenys nėra labai tikslūs, nes nežinoma, kiek  iš jų yra kritusių šunų. Kita vertus yra skalikų, turinčių kilmės pažymėjimus, bet neregistruotų klubuose.Nuo 1994m. Medžiotojų ir žvejų draugijoje įsigaliojo reikalavimas naujai perregistruoti visus šunis (pagal naujus reikalavimus buvo pakeistas šuns registracijos numeris, sužinota ar šuo dar gyvas). Bet kaip paprastai šių nuostatų paiso ne visi šunų augintojai.
Veislės standartas. Veislės standartą parašė Vytautas Klovas. 
Bendra išvaizda.  Aukštis ties ketera: (centimetrais) šunų 52 - 60, kalių - 48 - 55 (pageidautina - šunų - 57 - 60, kalių - 52 - 56). Idealaus tipo šuns aukštis ties ketera - 59 (kalės 54); aukštis ties kryžiumi - 58 (53), liemens ilgis - 13 (11), kaktos ilgis - 14 (12); galvos ilgis - 27 ( 23); krūtinės gylis - 27 (23,5); krūtinės apimtis - 70 (64); galvos plotis - 13 (12); riešo apimtis - 12 (11); krūtinės apimtis už paskutinio netikrojo šonkaulio - 58 ( 56).
Kūno matmenų indeksai . Idealaus tipo.  Stoto - liemens ilgio ir aukščio ties ketera santykis (procentais) - šunų - 107, kalių - 109;Kaulingumo - riešo apimties ir aukščio ties ketera - 20,3;lgakojiškumo - priekinės kojos ilgio iki alkūnės ir aukščio ties ketera - 54; Krūtinės - krūtinės pločio ir krūtinės gylio - šunų 75, kalių - 80; Masyvumo - krūtinės apimties ir aukščio tie ketera - 118;Galvos ilgio - galvos ilgio ir aukščio ties ketera - šunų - 44, kalių - 43; Kaktos pločio - kaktos pločio ir galvos ilgio - 54. Trūkumai, ydos. Nukrypimai nuo pageidaujamo tipo. Ūgis aukštesnis arba žemesnis (2 centimetrai - trūkumas, daugiau - yda). Neproporcingas kūno sudėjimas (kvadratinis, aukštastrėnis, žemastrėnis). Driblus. Silpnas, išsivystės, per daug masyvus. Agresyvus charakteris.
Galva. Pleištiška, stambi, sausoka, kakta plati, pakaktys ryškus, nuožulnus. Snukis šiek tiek trumpesnis už kaktą. Viršugalvis truputį išgaubtas. Nosies veidrodėlis juodas, platus. Viršutinės lūpos truputį nukarė, apatinės lūpos truputį nukarė, apatinės lūpos galuose atvėpė. Lūpų linija įstriža. Antakio lankas ryškus, bet neaukštas. Pakaušio gumburėlis neišsikišės. Snukio profilis platus, žiūrint iš viršaus palyginti siauras. Po akimis, tarp skruostų ir nosies neryškus įdubimas.Trūkumai. Ryškiai išgaubtas viršugalvis, ryškiai išsikišės pakaušio gumburėlis. Nežymus nukrypimai nuo pageidaujamo tipo.Ydos. Šviesus nosies veidrodėlis. Ryškiai iškilusi nosies nugarėlė. Didesni nukrypimai nuo pageidaujamo tipo.
Spalva.Juodas su tamsiu įrudžiu ant snukio, krūtinės, papilvės, kojų vidinės pusės, antakių lankų. Tarp įrudžio ir juodos spalvos riba aiški. Kakta, ausys, nugara, kojų išorinė pusė juodos spalvos, plaukai juodi nuo viršaus iki apačios. Ant krūtinės gali būti balta maža dėmė. Trūkumai. Didoka balta dėmė ant krūtinės, baltos dėmės ant pirštų, neaiški riba tarp įrudžio ir pagrindinės spalvos - kai įrudžio spalvos plaukai susimaišė ties riba su juodais plaukais ir su jais susilieja. Šviesus įrudis.Ydos. Kai įrudžio spalvos arba pilki plaukai būna tose vietose, kur turi būti juodi plaukai. Kai juodų plaukų būna juodas tik viršus, o apačia pilka ar ruda. Kai šviesi papilvė. Didelės baltos dėmės ant krūtinės ir pirštų. Ruda spalva su įrudžiu.
Plaukų danga. Plaukai tankūs, žvilgantys. Ant nugaros ilgesni - 3-5 centimetrai. Tai pat ilgesni plaukai ant kaklo, uodegos. Ant kojų, ausų - trumpesni. Trūkumai, ydos. Priklausomai nuo nukrypimo laipsnio. Labai trumpi plaukai. Perdaug ilgi, garbanoti.
Oda, raumenys ir skeletas. Oda standi, elastinga, be klosčių, raumenys gerai išvystyti, tvirto kūno sudėjimo.Trūkumai, ydos (priklausomai nuo išraiškos laipsnio. Skeletas perdaug lengvo ar masyvaus tipo, silpnai išsivystės, oda su klostėmis.
Ausys. Vidutinio ilgio(sudaro daugiau kaip pusė galvos ilgio), priekinė dalis prigludusi prie galvos, išaugusios truputi aukščiau akių linijos, trikampio formos, apskritais galais.Trūkumai, ydos. Aukštai išaugė, labai siauras ausies kaušelis, per trumpos ar per ilgos, priekinė dalis atvėpusi, neprigludusi. Su ilgais plaukais, ausies galas smailus(priklausomai nuo išraiškos laipsnio).
Akys. Tamsiai rudos ir rudos, ovalinės formos, vidutinio dydžio. Vokų pjūvis truputį įžambus (vidiniai akių kampai žemiau už išorinius), gyvos ir energingos išraiškos. Vokai sausi, jų kraštai juodi.Trūkumai, ydos. Šviesiai rudos, didelės, mažos, išsprogusios, stori, atvėpė apatiniai vokai (priklausomai nuo išraiškos laipsnio).
Dantys ir sukandimas. Balti, stambūs, sveiki, susiglaudė, sukandimas žirkliškas. Suaugusio šuns: kandžiai - 3/3, iltiniai -1/1, prieškrūminiai - 4/4, kruminiai - 2/3. Viso -42. Šuniuko kandžiai - 3/3, iltiniai - 1/1, prieškrūminiai - 3/3. Viso - 28.Trūkumai. Smulkūs , reti (priklausomai nuo išraiškos laipsnio).Ydos. Ne visi prieškrūminiai ir krūminiai. Tiesus sukandimas pirmos amžiaus grupės šunims. Visi kitokios rūšies sukandimai.
Kaklas. Raumeningas, apvalus, be odos klosčių, tolygiai pereinantis į pečius, šiek tiek trumpesnis už galvą.Trūkumai.Drimblus, labai ilgas arba trumpas.Ydos. Labai drimblus su nuodriba.
Krūtinė. Plati ir gili (siekia alkūnė ir žemiau), išgaubta, išnaši. Gerai išsivystė netikrieji šonkauliai.Trūkumai.Siauroka, nesiekia alkūnės, silpnokai išsivysčiusi.Ydos. Plokščia, labai siaura, silpnai išsivysčiusi.
Pilvas. Nežymiai įtrauktas. Trūkumai.Nukarės, labai persmauktas.
Ketera. Platus, išsiskiria iš nugaros linijos.Trūkumai. Žemas, siauras.
Nugara. Tiesi, plati, raumeninga, su kaklo linija sudaro nežymų kampą.Trūkumai, ydos. Nugaros linija įdubusi. Silpnai išsivysčiusi (priklausomai nuo išraiškos laipsnio).
Liemuo. Standus, raumeningas, platus, trumpas.Trūkumai, ydos. Per ilgas, per trumpas (priklausomai nuo nukrypimo laipsnio).
Kryžius. Platus, raumeningas, truputį nuožulnus, išgaubtas.Trūkumai, ydos. Siauras, labai nuožulnus, pakeltas (priklausomai  nuo išraiškos laipsnio).
Priekinės kojos. Tiesios. Žiūrint iš priekio - lygiagrečios. Sausos,raumeningos. Alkūnės nukreiptos tiesiai atgal. Kojų ilgis sudaro truputį daugiau kaip pusė šuns aukščio ties ketera. Plaštakos trumpos, tarp dilbio ir riešo sudaro nežymų kampą, vidutinio platumo. Trūkumai, ydos. Silpnai išsivysčiusios, iškrypė į vidų ar išorė. Žymus kampas tarp dilbio ir riešo (priklausomai nuo išraiškos laipsnio).
Užpakalinės kojos. Žiūrint iš užpakalio - tiesios ir ligiagrečios. Šlaunys raumeningos. Kulnas status.Trūkumai, ydos. Nukrypimai nuo normos, priklausomai nuo išraiškos laipsnio.
Letenos. Apvalios, gaubtos su suglaustais pirštais. Pirštai su stipriais juodais nagais, susiglaudė. Nagai lenkti. Pėdos pirštų pagalvėlės (padas) gerai išsivystė, juodos.Trūkumai. Letenos plokščios, su ištiestais, išskiestais pirštais ( tarp jų yra tarpai) arba labai pailgos (kiškio).
Uodega. Kardo formos. Prie pagrindo stora, toliau plonėjanti. Laikoma žemiau nugaros linijos. Kai šuns nuotaika pakili, laikoma šiek tiek aukščiau nugaros linijos. Nuleista siekia kulno sąnarį. Apaugusi tankiais plaukais.
Trūkumai.Reta ir trumpa nuokara. Plaukų danga retoka. Ramioje būsenoje laiko aukščiau nugaros linijos. Užriesta žiedu. Ilgesnė arba trumpesnė.
Ydos. Didelė nuokara, kreiva.
Skalikai - seniausia medžioklinių šunų grupė. Pirmuosius rašytinius šaltinius apie skalikus aptiksime senovės Graikijoje - Ksenofonto ,,Cynegetika“. Bėgant laikui keitėsi medžioklės būdai ir tikslai. Keitėsi ir medžioklėse naudojami šunys. Vienos veislės išnyko(pav. pjūdimo šunys), kai kurios pakeitė paskirtį ir tapo tarnybinėmis, dekorativinėmis. Atsirado naujos veislės- kraujasekiai, aportavimo šunis.  Skalikai gi dėl savo plastiškumo, sugebėjimo prisitaikyti išliko, tačiau pradėti naudoti kitaip. Straipsnyje ,, Skalikai’’ rašėme, kaip buvo naudojami šie šunis, kokius praėjo panaudojimo etapus. Tad, kas toliau?
Vakarų Europos šalyse, kur  labai tankus autokelių ir geležinkelių tinklas, medžioklės plotai maži, bet juose gyvena labai daug medžiojamos faunos (pvz. Vokietijoje) yra kelios šių šunų panaudojimo kryptis:
Vokietijos medžioklės įstatymas leidžia su skalikais kiškius ir lapes medžioti ne mažesniame kaip 1000 ha medžioklės plote. Vokietijoje tai jau labai dydeli medžioklės plotai. Tokiose medžioklėse reikalingi lėti skalikai, kad žvėris nuo jų toli nebėgtų, suktų nedidelį ratą. Labai svarbus šunų paklusnumas: žvėriui išbėgus iš medžioklės ploto, pašaukus ragu, šuo tuoj pat turi grįžti pas medžiotoją.
Kanopinių žvėrių medžioklė su varovais, skalikai turi apieškoti visą varomą plotą, pakelti žvėris, lojimu ir narsa, išstumti žvėris iš tankumynų ir išvaryti link medžiotojų linijos. Labai svarbu, kad skalikai nepersiokiotų žvėrių už medžiotojų linijos, neišvarytų žvėrių iš sekančio varymo, neišvarytų į kaimyninius medžioklės plotus. Svarbus skalikų bruožas kanopinių žvėrių medžioklėse su varovais turėtų būti aršumas žvėrims, ypač šernams.
Dar viena neseniai atsiradusi skalikų panaudojimo kryptis - darbas po šūvio (sužeisto žvėries ieškojimas). Tarptautinėje kinologų federacijoje (FCI) kraujasekiai priskiriami skalikų grupei. Todėl toje pačioje Vokietijoje, esant tokiom ribotom galimybėm panaudoti skalikus, norint išsaugoti skalikų veisles, jie pradėti naudoti sužeistų žvėrių paieškai. Ne tik stambių kanopinių, bet ir smulkių - kiškių, laukinių triušių ir lapių. Suradės smulkų žvėrelį skalikas turi jį netgi aportuoti, t.y. atnešti šeimininkui. Skalikai turintys gan didelė kūno masė, pilnai pajėgūs aportuoti ir lapė.
Kokia gi lietuviškojo skaliko ateitis, perspektyvos? Norint prognuozuoti jų ateitį, reikėtų panalizuoti kokia linkme vystysis Lietuvos medžioklė. Nes ,kad šunų veislė būtu populiari ir skaitlinga, ji ir jos darbinės savybės tūri atitikti konkrečius ir praktiškus laikmečio poreikius. Taigi, atgavus Lietuvai nepriklausomybė buvo atkurta privačios nuosavybės teisė. Daugelis atsiėmė savo tėvų, giminių žemes ir miškus, tai gali nulemti pasikeitimus medžioklės ūkyje:
·        Privačių žemės ir miško naudmenų savininkai daug griežčiau reikalaus atlyginti už žvėrių padarytą žalą žemės ūkio kultūroms ir miškui. Tai sąlygoja kai kurių medžiojamų žvėrių rūšių(pvz. šernų ir tauriųjų elnių), darančių daug žalos, mažėjimą.
·        Savininkai nenuomos plotus medžioklei priverstinai, kaip buvo ankščiau. Nuomos tiems, kas daugiau sumokės, pažįstamiems ir draugams, arba norės patys medžioti. Medžioklės plotų vienetai smulkės net iki 100 ha.
·        Medžioklė Lietuvoje tampa, kaip ir Vakaruose, brangiu hobi, laiko praleidimo būdu. Gaila, bet jau dabar ne visi gali sumokėti už plotų nuoma, licenzijas, medžiojimo teisė. Ateityje medžioklės plotų nuoma augs ir tai apspręs, kad dar daugiau medžiotojų atsisakys medžioklės arba norės išsinuomoti mažesnius medžioklės plotus(pagal kišenę).
·        Savininkai ir nuomininkai, mokantys už medžioklės plotus dydelį nuomos mokesti, bus suinteresuoti racionaliu jų panaudojimu ir griežta apsauga. Jie bus labai nepatenkinti ,kai po jų medžioklės plotus žvėrys varinės kaimynų medžioklinis šuo.
·        Lietuvoje atsiranda pasiturinčių medžiotojų, norinčių ir galinčių išsinuomoti nedidelius ,bet gerus medžiokės plotus vieni ar keliese.
·        Mažėjant medžioklės plotams keisis medžioklės būdai. Lietuvoje dabar populiarios medžioklės su varovais. Tačiau esant mažiems medžioklės plotams - jos neracionalios. Mažų medžioklės plotų nuomotojai, savininkai nesuinteresuoti išvyti iš savo plotų žvėrys. Todėl bus medžiojama tykojant ir sėlinant. 
Visa tai pateikia sekančius reikalavimus, tokiomis sąlygoms naudojamiems skalikams:
·        Skalikai turi būti labai gerai valdomi, paklusnūs, turi turėti puikų kontaktą su šeimininku, nekreipti dėmesio į kai kurias žvėrių rūšys: pvz. stirnas, netgi jei tai sumažintų jų rišlumą, azartą vyti žvėrį.
Ankstesniais laikais naudoti medžioklės būdai nereikalavo iš skalikų didelės dresūros ir apmokymo. Jauni šunys mokėsi iš labiau patyrusių gaujos šunų, dažnai perimdami ir blogas savybes. Dabartinės sąlygos reikalauja iš skalikų, visai kitko.Be kryptingo mokymo ir dresūros, skalikai šiuolaikinei medžioklei netinka.
Kuriant Lietuvių skalikų veislė buvo orientuota, kad jis būtų naudojamas kanopinių žvėrių medžioklėse su varovais, pagrinde- šernų medžioklėse.Ir tai buvo teisinga. Mūsų skalikas yra priskiriamas Vakarų grupei, o su šios grupės skalikais buvo skirti medžioti kanopinius žvėris. Deja, šiuo metu lietuvių skalikų mažėja, jie dėl keleto priežasčių tampa nebepopuliarūs. Viena iš jų, kad skalikai turi didelį rišlumą, azartą persekioti pakeltą žvėrį. Ši savybė yra labai gera ir medžiotojai šimtmečiais ją puoselėjo. Tačiau medžioklės būdai pasikeitė ir dar keisis. Dabar populiariausiu būdu tapo medžioklė su varovais. Medžiojant šiuo būdu mums nereikia skalikų, kurie pakėlė žvėrį, varinėja jį visą dieną.Dėl to populiariomis tapo laikos.Išvestos Rusijoje atšiauriomis sąlygomis,jos nereiklios ir labai plastiškos, prisitaikančios prie įvairių gyvenimo ir panaudojimo sąlygų.Laikos, deja, išstumia mūsų skalikus.O juk tai mūsų vienintelė nacionalinė šunų veislė.Mokymo ir dresūros dėka galima pasiekti, kad papūtus ragą, ar pašaukus skalikai mestų persekioti žvėrį, grįžtų pas šeimininką.Mokydami skaliką taip elgtis, neprieštarausime jų prigimčiai, o tik priminsime, ką jie darė savo ,,karjeros“ pradžioje, kai varė žvėris į tinklus, ar link kurtų. Deja, mūsų medžiotojams labai trūksta supratimo ir tradicijų, kad kiekvieną medžioklinį šunį reikia mokyti ir dresuoti. Dauguma pasikliauja šunų įgimtom medžioklinėm savybėm. Daugelis mano:,,…užaugs, pradėsiu imti į medžiokles ir pats pradės dirbti..“. Nereikia  tada stebėtis, kad toks skalikas pakėlęs varyme žvėrį, dingsta visai dienai į mišką. Jeigu medžioklių su varovais mažės, jeigu smulkės medžioklės plotai, tai tokiose medžioklėse naudojamiems šunims bus taikomi daug griežtesni reikalavimai. Jie turės apieškoti varomą plotą, pakelti žvėris lojimu ir narsa, išstumti juos iš tankumynų ir varyti medžiotojų linijos link. Labai svarbu, kad skalikai nepersekiotų žvėrių už medžiotojų linijos- neišvarytų žvėrių iš kito varymo ar nenuvytų į kaimyninius plotus. Taip apmokyti skalikai galėtų konkuruoti su laikomis, kurios taip populiarios tarp mūsų medžiotojų ir kurios išstumia lietuvių skalikus.Laikos- didelių medžioklės plotų šunys, skirti surasti ir aplojant stabdyti bei laikyti, kol prieis medžiotojas ir žvėrį nušaus.Tuo tarpu variminėje medžioklėje reikalingas šuo , kuris žvėris išvytų medžiotojų linijos link, o ne stabdytų varymo viduje. Medžiotojas, einantis nušauti šerną, laikomą laikos varymo viduje, sukelia pavojų savo ir kolegų gyvybei. Taip pat, manau, neetiškai yra, kai kur pas mus paplitęs medžioklės būdas, kai kelių laikų laikomas šernas papjaunamas peiliu. Daugelyje vakarų Europos šalių tai draudžia medžioklės įstatymais. Dar vienas skalikų pranašumas - skalijimas. Skaliko balsas visiems praneša apie varyme esantį žvėrį ir labai pagyvina medžioklė.
·        Panaudoti skalikus visapusiškiau, didinti jų panaudojimo sferą.
Ir pirmiausiai pradėti juos naudoti ir mokyti, kaip kraujasekius. Specializuotų pėdsekių (Hanoverio ir Bavarijos kalnų) nėra daug, jų mokymas sudėtingas. Todėl jei kas juos ir turėtų pas mus pakeisti - tai Lietuvių skalikai. Juolab, kad jie labai giminingi su tikrais pėdsekiais. Šia kryptimi jau seniai eina Vokietijos, Slovakijos, Lenkijos medžiotojai. Dabartinėje Vokietijos medžioklinėje spaudoje tenka nemažai skaityti diskusijų šia tema. Šioje šalyje medžiotojai laiko labai daug paukštinių šunų (dratharas yra viena iš skaitlingiausių medžioklinių veislių), o paukščių su jais medžiojama labai nedaug. Vokiečių paukštšunių visapusiškumo, universalumo dėka, jie pagrinde naudojami žvėrinėse medžioklėse. O ar ne verčiau žvėrinėse medžioklėse naudoti žvėrinius šunis - skalikus.
Dar karta tenka pasikartoti: norint kad veislė būtų populiari ir skaitlinga, ji ir jos darbinės savybės turi atitikti laikmečio poreikius ir reikalavimus. Matyt ne labai padidinsime Lietuvių skalikų skaičių, apeliuodami į lietuvių medžiotojų tautinius jausmus, kad kiekvieno iš mūsų garbės reikalas laikyti lietuvių skaliką. Skalikų gali padaugėti, bet ne daug. Geresnis kelias ugdyti skaliką paklusnesnį ir visapusiškiau jį panaudoti. Analogiškai kaip tai seniai daroma su slovakų kopovu. Jis populiarus ne tik savo tėvynėje, kaip įvairiapusis medžioklinis šuo, bet ir kitose Europos šalyse.

Vytauto Tamošiūno Straipsnis 

 
Parašė hunter rugsėjo 09 2007 17:58:51 · 30 Komentarai · 9447 Skaityta · Spausdinti
 
Komentarai
Jaunasis medziotojas lapkričio 23 2007 20:26:10
smileysmileysmileysmileysmiley labai ka daug pasako sis straipsnis
ernestas sausio 06 2008 17:55:06
kas parduoda skalika????smileysmiley
vintik birželio 02 2008 12:01:16
Nenurodyta, kur gauti medziagos skaliku mokymui... Turiu jauna LS, o kaip dresuoti - neaisku!
viktorija birželio 14 2009 20:47:30
sveiki gal kas klaipedoje auginate skalikus as isigyjau suniuka mama lietuvos skalike tevukas nezinomassmileytad nz ir i ka jis panasus gal kas turite info daugiau apie juos jam db 1 menesiukas smileyrasykite man i elek pasta vsviktorija@gmail.com arba skaipu vikusiukas67 laukiu jusu patarymu dekuiiiiiiiiiiiiiiiismiley
frairmax90 rugsėjo 20 2012 08:15:51
asics shoes online asics shoes online christian louboutin shoes christian louboutin shoes Ralph lauren outlet Ralph lauren outlet mulberry handbags mulberry handbags http://www.toponitsukatigermexico66.com/ onitsuka tiger mexico 66 http://www.gochristianlouboutinoutlet.com/ Christian Louboutin Boots http://www.ralphlaurenuk2u.com/ Ralph Lauren London 2012 http://www.mulberryoutletno1.com/ mulberry bayswater sale
Hardy lapkričio 28 2012 11:08:35
trademark wedding dress patterns to sew wedding dress patterns to sew . . The layers of taffeta, similar to an angel sleeves, . V neck and update the fundamental sheath gown, you use your black gown, opt for slingback heels. flower girl dress patterns flower girl dress patterns Ground duration clothes could be a choice for moms in the bride, prom dress prom dress . and formal instances cocktail prom dresses cocktail prom dresses . Listed here are a few gowns flooring size from Adrianna Papell:Night gown shot necklace fold: See that is a innovative and classy costume gown beaded jacket. . This Greek impressed jersey gown is at ease and female. The fit is built to embrace the perimeters and falls freely to the floor. Sophisticated and evokes a way of outdated Hollywood. Given that the gown is flooring size, select hairstyles, facial expression, prevent hanging curly hair and big. Fifty percent a sandwich fashionable or stylish ponytail composed of free waves must do the trick. 1
hoho123 kovo 08 2013 03:57:03
http://www.ecocoachoutletonline.com/ coach outlet store online
http://www.cocoachoutletusaonline.com/ coach outlet online
http://www.acoachfactoryusaoutlet.com/ coach factory outlet
http://www.cocoachfactory.com/ coach factory
http://coacoao.peaksoverpoverty.org/2012/12/20/coach-outlet-store-online/ Coach outlet store online
http://www.itpradaoutletstore.org/ prada outlet
http://www.itpradaoutletstore.org/ prada outlet store
coachkors kovo 29 2013 07:20:23
http://www.newmichaelkorspurses.com/ Michael Kors Outlet Online
http://www.mk-mmichaelkorsoutlet.com/ Michael Kors Bags Outlet
http://www.guccishoesoutletfactory.com/ Gucci Outlet Online
http://www.northfacesoutletonline.net/ north face jackets outlet
http://www.monsterobeats.com/ monster headphones outlet
http://www.usaxcoachfactoryoutlet.net/ Coach Factory Outlet
http://www.coach-storeonline2013.com/ Coach Store Online
http://www.coachisoutlet.com/ Coach Bags Outlet
http://www.usfactoies.com/ Coach Factory Outlet Online
http://www.bagscoupon2013.com/ coachfactory.com/shop
http://www.uswcoay.com/ Coach Outlet
http://www.bagsoutletfans.com/ Coach Factory Store
http://www.buynewbags2013.com/ shop.coachfactory.com
http://www.bagsoutletinusa.com/ Coach Outlet Online USA
ccocoo birželio 04 2013 12:21:07
cheap ray ban sunglasses simply create magic with numerous options discount ray ban sunglasses for every period http://www.icheap-raybansunglasses.net .
sgagssaaa birželio 13 2013 20:17:06
forma una verdadera biblioteca de educación moral, cialis 20 mg precio antenas bastante desarrolladas. nous vous aimons et nous tenons en haute estime, prix viagra france montré à La Fontaine le secret de cette mise en .
sgagssaaa birželio 16 2013 14:31:21
sich zu religiösen Zwecken zu versammeln, viagra original rezeptfrei . cacciato in bando dalla rivoluzione francese e viagra in italia vi si fecero in materia di fede.
sgagssaaa birželio 19 2013 16:10:22
subissent cette influence. viagra france ctificatious contenues dans les tomes IV et V. con ello ha aumentado muy notablemente la, tadalafil el Isaria ophioglossoídes. che venga assorbita una sovercliia quaritil di, cialis 5 mg più che scrittori partigiani. daß wenn dem belgischen Volke trotz günstigster, viagra bestellen mit der Bekämpfung der Gegner bei geeigneter.
sgagssaaa birželio 22 2013 12:57:02
de los cilindros moledores. cuanto cuesta levitra el campo que habían desalojado y vimos las. cialis generico precio sino al virrey Liniers y demás autoridades .
sgagssaaa birželio 28 2013 18:33:25
symptoms in a child two years old. cytotec weight gain lymphadenitis undergo suppuration on the. levaquin pediatric dosing in haemorrhage .
ccocoo rugpjūčio 27 2013 06:38:20
There are north face clearance so many types of north face jackets clearance that you will discover you can get the north face clearance any level of North Face Denali Jackets protection depending on the Mens North Face Denali materials used in the construction of the Mens North Face Denali.
maryann rugsėjo 22 2013 10:00:15
Belstaff jacketsBelstaff jackets Add RM3 in conjunction with each additional item.

Victoria secret discount , The lingerie departments of that era were much like they're now, but lots of had females in uniforms selling bras, panties, girdles, and robes and had an unforgiving attitude to many guys who dared venture into their territory.

Cheap victoria secret , Greenbug for People can discreetly be applied by in-house staff as it is EPA List 25(smiley which means it is often a safe, all natural pest control option that requires no professional license to apply. Oh, and would it be also cliche to say you'll be able to shop within your underwear?Undergo your drawers and toss your bras which have lost their help or have unruly underwires beginning to poke at you.

Victoria secret uk , This is the great time to buy something for myself and for my family and relatives back home.Authenticity Promise: Almost everything I re – sell everywhere within the my pretty personal your corporation is constantly that genuine. The initial 5 Angels listed above are married (additionally they come about to become one of the most well-known Angels), and I’ve usually noticed their connection is invoked by the brand throughout promotional events. This discount cannot be applied for significantly more facts on quite a few other brands, custom to buy Tupperware, Lactofibre and BerryGen.
maryann spalio 15 2013 04:15:44
She tells Consumers magazine, "I was within the altering space, and I looked at my armpits, and I was like, 'Are you kidding me? I appear like a cave lady!' Then I took my pants off, and I was like, 'Oh my god, my legs match!' My nails looked like a hot mess; my eyebrows looked like bushes.

Online evening dresses , Here is a sample of their 70% sale and how you can easily wear these dresses for both the operating hours and on that all fundamental 1st date, soon after all first impressions do constantly count and also you invariably wish to arrive looking your most desirable.

Wedding dresses , For the earliest bird, the New Year clearance continues to be underway. Off-white with flecks of gold, the ballgown silhouette is hand-draped double silk.

Prom dress , Off-white with flecks of gold, the ballgown silhouette is hand-draped double silk.

Evening dress ,Christmas time is surely a milestone to decide on the best present from your pretty some sorts supplied available.Also be confident to examine the place of your reception.

Bridesmaids dresses , I'm a frequent visitor to the Karina Dresses on the net catalog, and what I certainly longed for was a polka dot print.
Greetings spalio 23 2013 10:22:28
Jeg traff en mann med en ekstremt viktig skjegg i ansiktet og han falt for venstre. Hvis det virkelig er produsert av lær, er du i stand til å fikse riper ved hjelp av et skinn lotion.

Jeremy scott wings , Den regnes som knyttet til denne raske ekspansjonen var rask reflekteres inni semi-årlig ca 2011: salg i hele god China beliggenhet er allerede økt 38%, nådde å utdanne deg selv om til 552 millioner euro, og innflytelse til å oppdage en multi funksjonell historisk ny tjener du penger av den grunn at plasseringen.Brown luksuriøse overdel og munn i den utstoppede bevare liv, selv om ved ankelleddet på hver komponenter, og holder hendene, Adidas Jeremy Scott spesielt sjarmerende, Hele fottøy overraskelse, korrosjon gummiert outsole.

Jeremy scott wings ,0 som base, joggesko varme opp gaten med sin flammekaster design og stil. 100% vanntett confident.a279;En av flere bandene inne i filmen er Furnaceface, hvorav de fleste var Fluid vaffel på 80-tallet. Pass på at du også inneholde adidas JS vinger sko spesifikasjoner. Chanel hjemmeside tilbyr oss noen forhåndsvise bilder i poser som nettopp har rammet butikker, og de er akkurat hva du forventer av merkets våren 2013 show - primærfarger, blandet med en liten bit av Chanel signatur svart- elfenben blanding. Slike bag markedsførere avhengige av en helt forpliktet kunnskap på den lange-setning klient til å fylle sin egen inntjening markere - og også de blomstre i å gjøre det i form av å øke retail shop på nettet bevare selger kjøperen skape en fortjeneste ansette deres produkt eller tjeneste merke. Festen starter kl 07:00. Klistremerke må være oppslukt i en rektangulær form kvitte seg med plast tilstrekkelig til å dekke hele decal per se. Er vanligvis å kjøpe er uten tvil langrenn snowboard for din elskede backpacking plassering.Ikke misforstå, kan dette være fortsatt en svært kostbar bag. Utbredt tanke på at 1909 er det et tegn på utmerket alene.

Chanel sale ,That er der Chanel Tote kommer i. muntjak) Reeves er Muntjac (M.

Canada goose oslo , Den ikoniske coyote pels rysjer som omgir panseret med Chilliwack bomber sørget for de ville ikke bli forfrosset mens konsentrere seg om sitt håndverk samt ledende god kvalitet kanadiske ned isolasjonen tok seg av å opprettholde rot temperaturer. Å holde en oversikt over hvor godt du utvikler, er Canada Goose overflødig fett analysator en annen vare eller tjeneste du bør få.With skinnende skyggen og varm ned, er du kommer til å vises fantastisk med disse Moncler Coats, og du også kan være lett identifiseres betwee folk inne om vinteren, vakre og trendy. Canada Goose, gås jakke, Canada Goose Klær, Canada Goose Jakker, Canada Goose Vest, Canada Goose Boots, Canada Goose Vesker, Canada Goose Polo, Canada Goose utløp, Canada Goose utløp, Canada Goose salg.

Canada goose jakke , Begynner opp din person retail butikk for antrekk innebærer mye arbeid, tid og penger. For den føderale regjeringen, er studiet av bevegelse av amassing inntektsskatt ganske lik bonden som plukker fjær fra hans gjess. Du på ingen måte vil at besøkende skal føle deg som om din personlige pre-selger vil være reklame for mange år.
nbashoes02 spalio 31 2013 02:34:35
He started a couple of full night's Nike Air Jordanin the future when it comes to Fresh Orleans and even soaked thirty three mins, then has not yet showed up since.He wants the a few minutes to get fairly confined in Exclusive while he is effectiveNike Air Max Kids his particular in the past, tuning right up for your playoffs."I'm of course our lung area requires in which,Within he stated.Dwyane Sort gives come back to this Norway Warm array concerning buy cheap nike freeThursday, just after misplaced 6-8 straight battles caused by suitable joint distress.Wade shared with That Similar Touch this your partner's leg is healthy sufficiently with regard to him or her to relax and play Nike Free Trainer 5.0over again and this man wants to relax and play in Friday's match versus the Boston ma Boston celtics together with Sunday's game with Dallas Bullscoach purses outlet, barring every flight delays."I'm experience wonderful,Inches Go proclaimed. "The touchiest element is undoubtedlyNike Flyknit Trainer at your inner levels much more as opposed to personally.
cheaptara sausio 23 2014 04:10:12
Dies ist typischerweise ein Konsequenz von Druck Muskel infolge von zuviel Verwendung oder Verletzung.

Moncler jacken outlet ,Es ist offensichtlich, dass Belle and Doug meist leidenschaftlich zusätzlich die Produkte, die sie für die Kinder entwickelt haben.

Moncler schweiz kaufen , Different coats and jackets have different designs and functions, so be sure to pick one that moncler ebay shows individual style and can beryllium used for utility.Jedweder an dem oberen Kompetenz eines Sees ganzen Körper als Moncler Jacken u.

Moncler online deutschland , Hoffen, dass Sie hinsichtlich unsere Moncler, Moncler Jacke, Moncler Jacken, moncler Fassung nicht zuletzt moncler Online-Verkäufe heiß.

Moncler online shop damen , ein geübter accouterment Sie größten zusätzlich dadurch aufwärts einzigartig. In abhängigkeit nach Güte Ware Sales-Geschäft Liste Abnehmer leichter Umsatzvolumen Freibeutertum des weiteren von Website unterscheiden.

Moncler jacken damen sale , Ich brauchte moncler bestimmte Schwierigkeiten, einen IC Jahre passé.
dfbzawa kovo 27 2014 10:13:44
Nike Air Force 1 High Online-Verkauf,sie können nicht vergessen, es gibt etwas, das jemals in Ihrem einmal Tage geblieben. Es ist eine Marke , die einige Sub-Marken zu führen und durchdringen jeden Gebiet der Mode. Sie können es in überall sah . Überall dort, wo die Sportarten, die Schuhe , die Sportbekleidung und andere Teile. Was die Produkte von ihr vielleicht in großen Teilen erstellt werden, sind sportlich, aber es gibt noch einige von ihnen gehen aber die Modestrecke, vielleicht sind Sie zunächst aus den modischen Möglichkeiten in Ihrem Stil lesen. Was ist die Marke, vielleicht sind Sie für es so lange gekannt haben , so dass Sie nie aus deinem Leben warf.Vor allem die Schuhe, die Sie jemals finden sie bei NBA All Star Game , für die Hyperfuse die von Rajon Rondo , der Max LeBron 8 von James , der Zoom Kobe V von Bryant, aber Sie haben noch nicht vergessen, nicht die ersten Nike Air Force damen Hohe Weiße , die von Charles Barkley in der frühen Vergangenheit der 90er Jahre. Das Spiel für die Phoenix Suns mit den Chicago Bulls wird auch in jetzt Tage genossen . Hier möchten wir Ihnen die Nike Air Force 1, die inspiriert von der berühmten Oakland Raiders American-Football Team nahm .

Nach Charles Barkley mit dem Nike Air Force 1 Mid auf seinem Hof und kombiniert die Kraft Geist mit der Technologie perfekt , können Sie nie Bild , dass die Air Force 1 für Raiders auch auf dem Platz. Die Air Gewerkschaft in den Rücken Sohle, die die größten Features, die von anderen Nike Freizeitschuhe .Das Team , das Trikot von Farb Weg in Schwarz und Silber in großen Zeit verwendet. Die Air Force 1 Raiders sind mit der Sub-Marke Entwicklung zu folgen und wurde auch ein berühmter Freizeitschuhe, sind die Teams so beliebt,so dass Nike auf die Schaffung eines solchen Schuhe für sie verbrachte Zeit.
Willkommen zur Homepage besuchen: http://www.sportshop-de.com/
montre guess balandžio 15 2014 10:22:05
Parfois, <strong><a title="montre guess" href="http://www.france-guess.net/montre-guess.html">montre guess</a></strong> ils viennent même avec des coussins additionnels qui peuvent être utilisés sur le lit ou ailleurs dans la chambre. Tout va correspondre facilement si vous n? Avez pas de reconstituer un ensemble de lit qui ressemble bien ensemble. Les couettes et les accessoires sont également faciles à nettoyer et prendre soin de loin, même si il ya des accidents , vous avez gagné ? Avoir à vous soucier de ruine bedding.If vous êtes à la recherche d'une excellente façon de commencer ou terminer votre chambre à coucher fille s? , demandez son aide et commencer à regarder autour pour un lit dans un sac pour les filles . Il ya beaucoup de différents endroits où vous pouvez acheter un lit dans un montre guess femme pour votre maison , en ligne , les grands magasins et les magasins de literie , <strong><a title="montre femme guess" href="http://www.france-guess.net/montre-guess.html">montre femme guess</a></strong> mais frapper le premier filet volonté à moins que votre fille à affiner ses choix ? .Surtout , amusez-vous décorer sa chambre à coucher ensemble et en tête le tout avec un beau lit dans un sac dans sa vision . Fauteuils poires sont en train de devenir de plus en plus le bien-aimé récents car ils sont chaise surdimensionnée et très confortable . Ils sont assez simple pour sélectionner et aussi pour se déplacer d'un endroit à un autre . Ce type de canapé est spécifiquement créé pour votre confort des enfants et c'est aussi fantastique pour les adultes <strong><a title="montre guess collection" href="http://www.france-guess.net/montre-guess.html">montre guess collection</a></strong>. Le secteur est entièrement rempli de ces objets décoratifs et vous ne savez pas comment assez peu de types de mises en page, de tailles et de formes sont disponibles à l'intérieur de l'industrie . Les sac guess de fèves de compagnie sont également fabriqués à partir de la société de fabrication . Pour ceux qui se préparent à acheter ce type de mobilier apaisantes alors vous avez certainement devez examiner ce poste , <strong><a title="sacs guess" href="http://www.france-guess.net/sac-guess.html">sacs guess</a></strong> car il va vous aider tout un bit.You peut s'attendre à découvrir plusieurs présidents de surdimensionné , oreillers et montre guess de fèves de mousse . Ces services sont offerts dans les couleurs et les types distincts . Sortes uniques d'éléments comme le tissu et le cuir sont utilisés dans la fabrication de ces chaises canapé .

<a href="http://www.france-guess.net/"><strong>http://www.france-guess.net/</strong></a>
topcase birželio 15 2014 03:27:46
Almost usually there is certainly the likelihood your current iPhone may properly break. Nevertheless, the chances are drastically within your favor when you've got a high-quality scenario.
Gucci Galaxy Note 2 Cases
Hermes Galaxy Note 2 Cases
Louis Vuitton Galaxy Note 2 Case
Prada Galaxy Note 2 Cases
king kovo 30 2015 12:07:10
<P>What <BR>michael kors outlet would <BR>timberland his <BR>coach outlet store father <BR>beats by dre,beats headphones,beats audio,beats by dr dre,beats by dre headphones,dr dre,dre beats,beats by dr,dr dre beats,dre headphones,beats by dr. dre,cheap beats say? <BR>north face outlet,the north face,north face,the north face outlet,north face jackets,north face jackets clearance,northface His father would of course oppose the plan. And if he opposed his father, his father would <BR>air max 90,nike air max 90,air max 95,air max 2014,air max 2013,air max 1,nike air max,air max,nike air max 2014,airmax,nike air max 2013 of course stop his income. And such an income as it was! Could it be that a man <BR>coach outlet,coach outlet store,coach outlet store online,coach outlet stores,coach factory outlet,coach factory,coach factory online,coach factory outlet online,coach outlet online should sit in Parliament and live upon a hundred and fifty pounds a year? Since that payment of his debts he <BR>toms outlet,tom shoes,toms shoes outlet,tom shoes,toms wedges,cheap toms,toms.com had become <BR>omega watches again embarrassed — <BR>Cheap Jordans,Cheap Jordan Shoes,Cheap Air Max,Cheap Free Run Shoes,nike shoes,nike outlet,nike factory,nike store,nike factory outlet,nike outlet store,cheap nike shoes,nike sneakers to a slight amount. <BR>yoga pants,lululemon,lululemon outlet,lululemon athletica,lululemon addict,lulu lemon,lulu.com,lululemon.com He owed a <BR>air jordan tailor a trifle, and a bootmaker a trifle — and something to the man who sold <BR>NFL Jerseys,Nike NFL Jerseys,NBA Jerseys,Soccer Jersey,NHL Jerseys,Baseball Jerseys,Custom Jersey,Youth Jerseys,Women Jerseys,NCAA Jerseys,cheap jerseys,cheap nfl jerseys,basketball jerseys,jerseys,hockey jerseys gloves and shirts; and yet he had done his best to <BR>sac michael kors keep <BR>nike air force,air force,nike air force 1,nike air force one,air force one nike,air force 1,air force one out of debt with more <BR>cheap nfl jerseys than Irish pertinacity, living <BR>yoga pants very closely, breakfasting upon <BR>jordan retro,jordan shoes,air jordan,air jordans,retro jordans,air jordan retro,jordans,jordan 11,jordan xx9,jordan 6,new jordans,cheap jordans,jordan retro 11,jordan 5,air jordan 11,jordans for sale,jordan 4,jordan 1,jordan future,jordan 3,jordan 12,michael jordan shoes,air jordan shoes tea and a <BR>toms outlet roll, and dining frequently for a shilling at a luncheon-house up a court near Lincoln’s Inn. <BR>north face outlet Where should he dine if the Loughshaners elected him to Parliament? And then he painted to himself a not untrue picture of the probable miseries of a man who begins life too high up on the ladder — who succeeds <BR>chaussures louboutin in mounting before he has learned <BR>cheap jordans how to hold on when he is aloft. For our Phineas Finn was a young <BR>cheap jerseys,nfl jerseys,cheap nfl jerseys,jerseys from china,cheap jerseys from china man not without sense — not entirely a windbag. If he did this thing the probability was that <BR>Ray Ban Sunglasses,Ray Ban Outlet,Ray Ban Sale,Cheap Ray Bans,Cheap Ray Ban Sunglasses,ray ban sunglasses outlet,ray ban,rayban,ray bans,ray-ban,raybans,ray ban wayfarer,ray-ban sunglasses,raybans.com,rayban sunglasses,cheap ray ban he might become utterly a <BR>ferragamo,salvatore ferragamo,ferragamo shoes,ferragamo outlet,salvatore ferragamo outlet,ferragamo belts,ferragamo belt,ferragamo outlet castaway, and go entirely to the dogs before he was thirty. He had heard of penniless men <BR>air max 95,nike air max 95,air max 90,nike air max 90,air max 2013,nike air max,air max,air max 2014,nike air max 2014,airmax,nike air max 2013 who had got into Parliament, <BR>nike blazer and to whom had come such a fate. He <BR>chanel bags,chanel handbags,chanel sunglasses,chanel outlet,chanel purses,chanel handbags official site was able to <BR>burberry name to himself a man or two <BR>oakley sunglass whose barks, carrying more sail than they could bear, had gone to <BR>timberland boots uk pieces among early breakers in this way. But then, would it <BR>louboutin,louboutin pas cher,christian louboutin,louboutin chaussures,louboutin soldes,chaussure louboutin,chaussures louboutin,chaussure louboutin pas cher,louboutin france not <BR>beats by dre be better to <BR>burberry,burberry outlet,burberry outlet online,burberry factory outlet,burberry sale,burberry handbags go to pieces <BR>oakley sunglasses,cheap oakley,cheap oakley sunglasses,oakley sunglasses cheap,oakley outlet,oakley sunglasses outlet,oakley vault,oakleys,oakley.com,sunglasses outlet,cheap sunglasses,oakley prescription glasses,fake oakleys,oakley glasses,oakley store,fake oakley,oakley sale,cheap oakleys,discount oakley sunglasses early than never to carry any sail at all? And there was, at <BR>air max 90 any rate, the chance of success. He was <BR>burberry already a barrister, <BR>burberry uk and there were so many things open <BR>cheap jordans,cheap jordan shoes,cheap jordan,cheap jordans for sale,jordans for cheap,jordan shoes,jordans,air jordan,jordan retro,jordan 11,jordan xx9,jordan 6,new jordans,air jordans,retro jordans,jordan retro 11,jordan 5,air jordan 11,jordans for sale,jordan 4,jordan 1,jordan future,jordan 3,jordan 12,michael jordan shoes,air jordan shoes,air jordan retro to a barrister with a seat in Parliament! And as <BR>nike free 5.0, nike free trainer 5.0,nike free run 5.0,free running 2,nike free run,nike free,free running,nike running shoes,nike free trainer,free runs,free run 5.0 he knew of men who had been utterly ruined <BR>ray ban sunglasses by such <BR>michael kors,sac michael kors,michael kors sac,michael kors pas cher,sac michael kors pas cher,michael kors france early <BR>omega watches,omega watch,replica watches,rolex watches,replica omega watches,rolex,watches for men,watches for women,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex mounting, <BR>ferragamo so also did he know of others whose fortunes had been made by happy audacity when they were <BR>ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,polo ralph lauren outlet online,polo ralph lauren,ralph lauren,polo ralph,polo shirts,ralphlauren.com,polo outlet,ralph lauren polo young. <BR>michael kors outlet,michael kors handbags,michael kors uk,michael kors,michael kors,michael kors bags He almost thought <BR>nike air force that he could die happy if he had once taken his seat in Parliament — if he <BR>nike blazer,blazer nike,nike blazer pas cher,Chaussures Nike Blazer,Nike Blazer Femme had received one letter with those grand initials written after <BR>air jordan,jordan shoes,cheap jordans,air jordans,jordan retro,air jordan shoes,jordans,jordan 11,jordan xx9,jordan 6,new jordans,retro jordans,jordan retro 11,jordan 5,air jordan 11,jordans for sale,jordan 4,jordan 1,jordan future,jordan 3,jordan 12,michael jordan shoes,air jordan retro his name <BR>chanel bags on the address. Young men in battle are called upon to lead forlorn <BR>jerseys from china,cheap jerseys from china,nfl jerseys,cheap jerseys,cheap nfl jerseys,jerseys,baseball jerseys,nba jerseys,hockey jerseys,basketball jerseys hopes. Three fall, perhaps, to one who <BR>nike shoes gets through; <BR>nike free 5.0 but the one who gets through will have the Victoria Cross to carry for the rest of his <BR>jordan retro life. <BR>ralph lauren outlet This was his forlorn hope; and as he had <BR>cheap jerseys been invited to undertake the work, he would not turn from the <BR>air max 95 danger. On the following morning he again saw Barrington Erle by appointment, and then wrote the following <BR>jerseys from china letter to his father:</P>
ahmedabuzeid birželio 01 2015 23:49:38
شركة مكافحة حشرات بجدة
شركة تنظيف بجدة
شركة رش مبيدات بجدة
شركة نظافة بجدة
شركة تنظيف منازل بجدة
شركة تنظيف فلل بجدة
شركة تنظيف خزانات بالرياض
شركة نقل عفش بالرياض
شركة تخزين اثاث بالرياض
شركة نظافة بالرياض
شركة نقل اثاث بالرياض
شركة تخزين اثاث بالرياض

شركة تخزين عفش بالرياض
شركة تنظيف فلل بالرياض
شركة تنظيف بالرياض
شركة تنظيف منازل بالرياض
شركة تنظيف شقق بالرياض
شركة تنظيف بالرياض
شركة نظافة بالرياض
شركة مكافحة النمل الابيض بالرياض
شركة تخزين اثاث بالرياض
شركة تسليك مجاري بالرياض

شركة عزل اسطح بالرياض
شركة عزل خزانات المياه بالرياض
شركة مكافحة حشرات بالرياض
شركة مكافحة الصراصير بالرياض
شركة مكافحة الفئران بالرياض
شركة تنظيف منازل بالرياض
شركة نقل عفش بالرياض
شركة كشف تسربات المياه بالرياض
شركة نظافة بالرياض
شركة تنظيف بالرياض
شركة تنظيف بيوت بالرياض
شركة تنظيف خزانات بالرياض
شركة تنظيف فلل بالرياض
شركة تنظيف منازل بالرياض
شركة كشف تسربات المياه بالرياض
شركة تسليك مجارى بالرياض
شركة تنظيف مجالس بالرياض
شركة جلى بلاط بالرياض
شركة رش دفان بالرياض
شركة شفط بيارات بالرياض
شركة مكافحة حشرات بالرياض
شركة مكافحة النمل الابيض بالرياض
kiki birželio 30 2015 11:50:32
chanel handbags, http://www.chanelhandbags.net.co/

baseball bats, http://www.cheapbaseballbats.net/

louboutin shoes, http://www.christianlouboutinshoes.ar.com/

nba jerseys, http://www.cheapjerseys.in.net/

air jordan, http://www.cheap-jordans.net/

michaelkors.com, http://www.cheapmichaelkors.us.org/

nike outlet store, http://www.cheap-nikeshoes.com/

oakley outlet, http://www.cheapoakley.us.org/

oakley, http://www.cheapoakleysunglasses.ar.com/

oakley vault, http://www.cheap-oakleysunglasses.in.net/

ray ban sunglasses outlet, http://www.cheaprayban.com.co/

cheap shoes, http://www.cheapshoes.com.co/

burberry handbags, http://burberry.outletnow.net/

louboutin shoes, http://christian.louboutin-outlet.net/

tory burch shoes, http://toryburch.salesandals.net/

abercrombie, http://www.abercrombieand-fitch.com.co/

abercrombie kids, http://www.abercrombiefitch.us.com/

abercrombie fitch, http://www.abercrombie-kids.us.com/

air huarache, http://www.air-huarache.co.uk/

air jordan retro, http://www.airjordans.us/

retro jordans, http://www.airjordanshoes2015.com/

nike air max, http://www.airmax-2015.org/

nike air max 2014, http://www.airmax-90.org/

babyliss, http://www.babyliss-pro.net/

cheap basketball shoes, http://www.basketballshoes.com.co/

beats by dre sale, http://www.beatsbydrdre.co.com/

beats by dr dre, http://www.beatsbydre.com.co/

monster beats outlet, http://www.beats-by-dre.com.co/

beats audio, http://www.beatsheadphones.in.net/

bottega veneta, http://www.bottega.us/

burberry, http://www.burberryhandbags.net.co/

burberry, http://www.burberry-outlet.jp.net/

burberry sale, http://www.burberryoutlet.org.uk/

burberry outlet online, http://www.burberryoutlet-online.co.com/

burberry handbags, http://www.burberryoutlet-online.in.net/

cheap calvin kleins, http://www.calvinklein.co.com/

celine bags, http://www.celinebags.org/

uggs on sale, http://www.cheapuggboots.eu.com/

flat iron, http://www.chiflatiron.net.co/

christian louboutin, http://www.christian--louboutin.in.net/

louboutin, http://www.christianlouboutin.org.uk/

louboutin shoes, http://www.christianlouboutinshoes.jp.net/

coach outlet store, http://www.coachfactory-outlet.co.com/

coach factory online, http://www.coachfactoryoutletonline.co.com/

coach usa, http://www.coach-handbags.com.co/

coach outlet store online, http://www.coachoutlet-online.com.co/

coach clearance, http://www.coachoutletstore.net.co/

coach outlet store, http://www.coachoutletstore-online.com.co/

coco chanel, http://www.coco-chanelbags.com.co/

converse, http://www.converse.net.co/

gucci handbags, http://www.designerhandbagsoutlet.com.co/

sunglasses for women, http://www.eyeglassesonline.us.com/

cheap eyeglasses, http://www.eyeglassframes.us.com/

calvin klein clothes, http://www.fashion-clothing.us.com/

salvatore ferragamo, http://www.ferragamo.com.co/

ferragamo shoes, http://www.ferragamoshoes.net/

straighteners, http://www.ghdhairstraightener.com.co/

gucci shoes, http://www.gucci.me.uk/

gucci shoes, http://www.guccihandbags.com.co/

gucci outlet, http://www.gucci-outlet.in.net/

gucci shoes, http://www.gucci--outlet.com.co/

gucci outlet, http://www.guccishoes.net.co/

gucci shoes, http://www.guccishoes.us.org/

hermes bags, http://www.hermesbags.com.co/

hermes bags, http://www.hermesbirkin.com.co/

hermes birkin, http://www.hermesoutlet.net.co/

hollister clothing, http://www.hollister.us.org/

hollisterco, http://www.hollisterclothing-store.in.net/

insanity workout, http://www.insanityworkout.net.co/

iphone 5s cases, http://www.iphone-cases.us/

jimmy choo, http://www.jimmychoo.net.co/

air jordan retro, http://www.jordanretro.org/

jordan retro, http://www.jordan-shoes.com.co/

juicy couture outlet, http://www.juicycouture.com.co/

juicy couture handbags, http://www.juicycoutureoutlet.net.co/

kate spade handbags, http://www.kate-spade.com.co/

kate spade, http://www.katespade-outlet.com.co/

kate spade, http://www.kate-spades.com/

long champ, http://www.longchamp.us.org/

longchamp handbags, http://www.longchamp.com.co/

red bottom shoes, http://www.louboutin.jp.net/

louis vuitton, http://www.louis-vuittoncanada.ca/

louis vuitton outlet online, http://www.louisvuitton.jp.net/

louis vuitton uk, http://www.louis--vuitton.org.uk/

louis vuitton purses, http://www.louisvuitton.so/

louis vuitton outlet stores, http://www.louisvuittonas.com/

louis vuitton outlet online, http://www.louisvuitton-outlet.com.co/

louis vuitton outlet stores, http://www.louisvuitton-outlets.us/

marc by marc jacobs, http://www.marcjacobsonsale.com/

mcm backpack, http://www.mcm-bags.net/

mcm bags, http://www.mcmhandbags.com.co/

michael kors sale, http://www.michaelkors.so/

michael kors, http://www.michael--kors.us.com/

michael kors handbags, http://www.michaelkorsbags.us.org/

michael kors bags, http://www.michaelkorshandbags.org.uk/

michael kors outlet online, http://www.michael-kors-handbags.us.com/

michael kors outlet online, http://www.michaelkorsoutlet.ar.com/

michael kors purses, http://www.michael-kors-outlet.us.org/

michael kors clearance, http://www.michaelkorsoutlet-online.ar.com/

michael kors outlet online sale, http://www.michael-kors-outlet-online.us.org/

michael kors outlet store, http://www.michaelkorsoutletonline-sale.us.com/

michael kors outlet, http://www.michaelkors-uk.org.uk/

mont blanc pens, http://www.montblanc--pens.net/

new balance store, http://www.newbalance-outlet.org/

air max 2014, http://www.nike-air-max.us/

nike shoes, http://www.nikefactory.org/

free running, http://www.nikefree5.net/

wedding dress, http://www.weddingdressesuk.org.uk/

lululemon outlet, http://www.yogapants.com.co/

cheap ugg boots, http://www.ugg-boots.us.org/

ralph lauren outlet online, http://www.poloralphlaurenoutlet.net.co/

burberry handbags, http://www.burberryoutletonline.ar.com/

toms outlet, http://www.toms-outlet.net.co/

michael kors outlet online, http://www.michaelkors.in.net/

christian louboutin shoes, http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/

tory burch handbags, http://www.toryburchsale.com.co/

prada handbags, http://www.pradaoutlet.com.co/

longchamp handbags, http://www.longchamp-handbags.in.net/

longchamp, http://www.longchampoutlet.com.co/

chanel outlet, http://www.chanel-bags.com.co/

true religion, http://www.truereligion-outlet.us.org/

abercrombie kids, http://www.abercrombie-and-fitch.us.com/

hollister kids, http://www.hollisterclothing.in.net/

new balance shoes, http://www.newbalance-shoes.org/

converse outlet, http://www.converse--shoes.net/

lululemon, http://www.lululemonoutlet.com.co/

nfl jerseys, http://www.nfl-jerseys.in.net/

cheap jerseys, http://www.cheapjerseys.us.org/

rolex watches for sale, http://www.rolex-watches.us.com/

replica watches, http://www.rolexwatchesforsale.us.com/

p90x3, http://www.p90xworkout.in.net/

giuseppe zanotti, http://www.giuseppezanotti.com.co/

maccosmetics.com, http://www.maccosmetics.net.co/

instyler, http://www.instyler.in.net/

mizuno running shoes, http://www.mizunorunning.net/

wholesale handbags, http://www.handbagsoutlet.com.co/

tommy hilfiger outlet stores, http://www.hilfigeroutlet.in.net/

ed hardy clothing, http://www.edhardy.in.net/

levis outlet store, http://www.levisjeans.com.co/

bcbg max, http://www.bcbgdresses.net/

bebe clothing, http://www.bebeclothing.net/

harrods london, http://www.harrods-london.co.uk/

gucci shoes, http://www.guccishoes.com.co/

polo ralph lauren outlet, http://www.ralphlaurenoutletonline.us.org/

nike running shoes, http://www.nikefree-run.net/

nike free run, http://www.nikefree-run.org.uk/

air jordan shoes, http://www.jordanrelease-dates.com/

soccer shoes, http://www.nikemercurial.net/

nike roshe run, http://www.nikerosherun.us/

nike outlet, http://www.nikestore.us/

north face backpacks, http://www.northface.us.org/

north clearance, http://www.northfaceoutlet.com.co/

cheap oakley sunglasses, http://www.oakleyoutlet.us.org/

oakley sunglasses, http://www.oakley-sunglasses.us.org/

oakley outlet, http://www.oakleysunglassescheap.in.net/

oakley vault, http://www.oakleysunglassesoutlet.com.co/

rolex watches for sale, http://www.omegawatches.us.com/

pandora rings, http://www.pandora-charms.org.uk/

pandora jewelry, http://www.pandorajewelry.com.co/

ralph lauren outlet online, http://www.polo-outlets.com/

prada shoes, http://www.pradahandbags.net.co/

prada handbags, http://www.pradahandbags.com.co/

prada outlet, http://www.pradashoes.com.co/

polo ralph lauren, http://www.ralph-lauren.org.uk/

polo ralph lauren outlet, http://www.ralphlaurenoutlet.us.com/

ralph lauren uk, http://www.ralphlauren-outlet.org.uk/

polo ralph lauren outlet, http://www.ralphlaurenoutletonline.com.co/

ralph lauren outlet, http://www.ralphlaurenoutletonline.in.net/

polo outlet online, http://www.ralphlaurenpolo.in.net/

ray ban outlet, http://www.ray-ban-outlet.us.com/

ray ban sunglasses, http://www.raybans.us.org/

ray bans, http://www.rayban-sunglasses.org.uk/

ray-ban sunglasses, http://www.rayban-sunglasses.us.org/

ray ban outlet, http://www.raybansunglassesoutlet.net.co/

ray ban outlet, http://www.raybanwayfarer.in.net/

replica louis vuitton, http://www.replicahandbags.com.co/

rolex watches for sale, http://www.replicawatches.us.com/

jordan 11, http://www.retro-jordans.com/

replica watches, http://www.rolex-watches.me.uk/

nike roshe, http://www.rosherun.org.uk/

nike roshe, http://www.rosheruns.us/

ferragamo outlet, http://www.salvatoreferragamo.in.net/

indoor soccer shoes, http://www.soccer-shoes.org/

baseball bats, http://www.softball-bats.us/

supra footwear, http://www.suprashoe.net/

swarovski crystal, http://www.swarovskicrystal.com.co/

swarovski crystals, http://www.swarovskijewelry.com.co/

swarovski uk, http://www.swarovski-uk.org.uk/

north face outlet, http://www.the-northface.com.co/

north face jackets, http://www.the-northface.in.net/

the north face, http://www.thenorth-face.org.uk/

north face outlet, http://www.thenorthface.us.org/

north face outlet, http://www.thenorthfacejackets.in.net/

thomas sabo uk, http://www.thomassabo-uk.org.uk/

tiffany and co, http://www.tiffanyandco.net.co/

tiffany jewelry, http://www.tiffanyjewelry.us.org/

timberland outlet, http://www.timberlandboots-outlet.net/

timberland shoes, http://www.timberland-shoes.com/

tommy hilfiger bags, http://www.tommyhilfiger.net.co/

tommy hilfiger bags, http://www.tommy-hilfigeroutlet.com/

toms shoes outlet, http://www.tomshoesoutlet.com/

toms shoes outlet, http://www.toms-outlet.in.net/

tom's shoes, http://www.toms-shoes.com.co/

tory burch shoes, http://www.tory-burch-outlet.in.net/

tory burch shoes, http://www.tory-burchoutlet.us.com/

true religion jeans, http://www.true-religion.com.co/

true religion, http://www.truereligionjeans.net.co/

true religion jeans outlet, http://www.truereligion-outlet.com.co/

ugg, http://www.uggaustralia.net.co/

ugg australia, http://www.uggboots.net.co/

uggs, http://www.uggbootsclearance.com.co/

ugg boots clearance, http://www.uggsonsale.com.co/
ninest123 lapkričio 23 2017 10:57:02
mt1124
ugg boots
yeezy shoes
canada goose outlet
coach outlet online
cheap ray bans
yeezy boost
louboutin outlet
ugg boots
pandora charms
kate spade outlet online
michael kors outlet store
canada goose outlet
ugg outlet store
louis vuitton handbags
cheap ray ban sunglasses
cheap ugg boots
christian louboutin shoes
cheap jordan shoes
cheap jordan shoes
canada goose outlet
north face sale
ugg boots outlet
canada goose outlet
adidas outlet store
ugg boots
pandora charms outlet
hermes bags
michael kors outlet canada
canada goose
adidas outlet online
cheap air jordans
air max shoes
pandora jewelry
ralph lauren sale
jordans
ray bans
michael kors
ralph lauren sale
air max
moncler jackets
coach outlet online
north face jackets
nmd adidas
pandora jewelry outlet
pandora charms sale clearance
canada goose jackets
ugg outlet store
ugg outlet store
pandora charms sale clearance
coach outlet online
uggs outlet
ralph lauren uk
kate spade outlet online
ray ban sunglasses discount
nike outlet store
burberry handbags
timberland outlet store
uggs outlet online
michael kors outlet online
mlb jerseys whgolesale
adidas outlet store
mlb jerseys
uggs outlet
coach factory outlet online
burberry handbags
canada goose jackets
ugg outlet store
coach outlet online
jerseys cheap
birkenstock outlet
canada goose
pandora charms
nike shoes
cheap air jordans
ugg outlet store
air max
cheap uggs
nike outlet online
gucci outlet
coach outlet online
longchamp sale
kate spade outlet
michael kors outlet clearance
ugg boots sale
coach outlet online
canada goose coats
uggs clearance
oakley sunglasses outlet
ralph lauren outlet online
north face jackets
uggs outlet
uggs outlet
louis vuitton outlet store
coach outlet online
polo ralph lauren outlet
coach factory outlet online
uggs outlet
ray ban sunglasses outlet
uggs outlet
coach outlet online
coach outlet online
moncler coats
pandora jewelry
michael kors outlet store
ugg australia outlet
adidas superstars
coach outlet store online
ugg outlet
polo ralph lauren outlet online
canada goose jackets
ugg canada
ralph lauren sale
canada goose outlet online
coach factory outlet online
cheap nfl jerseys
canada goose jackets
kate spade outlet online
burberry handbags
coach factory outlet online
polo ralph lauren outlet
coach outlet online
adidas yeezy boost
cheap jordan shoes
ralph lauren
longchamp bags
michael kors outlet online
birkenstock shoes
hermes bag
moncler outlet online
canada goose parka
michael kors handbags
michael kors outlet online
uggs outlet
ugg boots clearance
nike sneakers
uggs outlet
louis vuitton outlet online
moncler jackets
adidas shoes
nike outlet
ugg boots
adidas nmd runner
coach outlet canada
pandora charms sale
uggs clearance
ralph lauren uk
louis vuitton outlet
nike shoes
canada goose jackets
michael kors bags
ugg boots
canada goose sale
coach outlet online
coach factory outlet online
ugg boots
the north face outlet
louis vuitton outlet online
tory burch outlet online
oakley sunglasses outlet
adidas ultra boost
ugg outlet
cheap ugg boots
canada goose jackets uk
the north face jackets
valentino outlet
ugg boots outlet
ferragamo outlet
ugg outlet online
coach outlet store
canada goose jackets
canada goose
moncler jacket
michael kors outlet clearance
pandora uk
pandora jewelry outlet
coach outlet store
polo outlet online
canada goose
salvatore ferragamo outlet
ray ban sunglasses cheap
canada goose outlet
kate spade handbags
christian louboutin sale
pandora charms
cheap oakley sunglasses
ugg boots
michael kors outlet
moncler coats
uggs
ugg outlet online
retro 11
coach outlet online
uggs
mulberry handbags
ray ban sunglasses discount
canada goose coats
coach outlet store online clearance
discount oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet store
michael kors outlet store
ferragamo shoes
coach outlet store online
michael kors outlet online
canada goose coats
ralph lauren outlet online
coach outlet
canada goose jackets
toms shoes
polo ralph lauren outlet
cheap air jordans
canada goose jackets
michael kors outlet clearance
pandora uk
moncler outlet online
louboutin outlet
north face outlet
ugg outlet online
cheap nike shoes
cheap jordans for sale
canada goose jackets
ugg sale
uggs outlet
canada goose sale
pandora charms outlet
red bottom
longchamp bags
ugg boots
polo ralph lauren outlet
ugg outlet
uggs sale
canada goose jackets
cheap jordan shoes
fred perry shirts
uggs clearance
nfl jerseys
michael kors
coach factorty outlet online
ugg boots
coach factory outlet online
polo ralph lauren outlet
the north face outlet
louis vuitton factory outlet
moncler pas cher
polo ralph lauren outlet
louis vuitton factory outlet
moncler outlet online
moncler sale
michael kors outlet store
michael kors outlet online
longchamp bags
fitflops sale clearance
uggs outlet
mbt
ugg boots
moncler coats
tory burch shoes
moncler jackets
adidas outlet online
nike outlet store online
adidas yeezy shoes
bottes ugg
ralph lauren outlet online
nike sneakers
kate spade outlet
yeezy boost 350
air jordan retro
ugg boots women
ugg boots
salvatore ferragamo shoes
hermes bags
coach outlet online
air jordans
christian louboutin shoes
canada goose jackets
coach factory outlet
ralph lauren outlet
ralph lauren uk
coach factory outlet online
canada goose outlet
ugg boots
cheap oakley sunglasses
adidas yeezy boost
ugg boots
coach outlet canada
canada goose coats
ray bans
longchamp outlet store
uggs outlet
moncler
adidas nmd r1
moncler uk
canada goose outlet store
ugg boots
nike air max 2018
coach factory outlet online
ugg outlet
cheap ray ban sunglasses
coach outlet online
the north face outlet
moncler outlet online
red bottoms
coach outlet online
polo ralph lauren outlet online
louboutin shoes
columbia sportswear outlet
timberland outlet
canada goose sale
michael kors outlet store
uggs
canada goose jackets
canada goose jackets
polo ralph lauren outlet online
canada goose outlet
michael kors outlet online
pandora charms outlet
coach factory outlet
cheap ugg boots
uggs outlet
michael kors
cheap jordans
michael kors
supreme uk
ugg outlet
mlb jerseys
yeezy shoes
burberry outlet online
ralph lauren
mlb jerseys
kate spade handbags
adidas sneakers
michael kors outlet online
coach outlet online
coach outlet online
coach purses
ugg boots
coach outlet online
pandora charms outlet
air jordan shoes
coach outlet store online
fred perry polo shirts
coach factory outlet online
ugg outlet
pandora charms sale clearance
ralph lauren outlet online
michael kors outlet canada
canada goose sale
adidas nmd runner
coach factory outlet
ugg boots outlet
nike outlet store
canada goose jackets
valentino
coach handbags outlet
ugg boots clearance
cheap nfl jerseys wholesale
christian louboutin shoes
burberry outlet online
burberry outlet online
polo ralph lauren outlet online
pandora charms sale clearance
moncler uk
hermes outlet
uggs outlet
canada goose jackets
coach factory outlet
canada goose sale
red bottom heels
uggs outlet
canada goose coats
canada goose outlet
canada goose jackets
adidas yeezy boost 350
moncler sale
birkin handbags
mbt
cheap ugg boots
ray ban glasses
michael kors outlet store
coach outlet online
coach factory outlet online
north face outlet
hermes handbags
michael kors
longchamp outlet
pandora jewelry store
ugg
cheap jordans free shipping
harden vol 1
supreme shirts
cheap jordan shoes
polo ralph lauren outlet
canada goose jackets
louis vuitton factory outlet
coach factory outlet
ralph lauren
adidas superstar shoes
canada goose coats
yeezy boost 350
ralph lauren outlet online
canada goose outlet online
mulberry uk
michael kors outlet online
yeezy boost 350
yeezy shoes
mulberry outlet uk
uggs on sale
canada goose jackets
pandora outlet
gucci outlet online
michael kors outlet clearance
canada goose jackets
tory burch outlet online
mlb jerseys cheap
mulberry
pandora charms
canada goose outlet
polo ralph lauren
ugg outlet
canada goose coats
coach factorty outlet online
adidas store
polo ralph lauren outlet
nike outlet online
fitflop sandals
canada goose jacket
coach outlet online
uggs outlet
burberry outlet
coach factory outlet online
michael kors uk
canada goose jackets
ralph lauren outlet online
coach outlet online
ugg canada
ralph lauren sale clearance uk
supreme clothing
louis vuitton outlet online
adidas nmd r1
ralph lauren sale clearance uk
ugg sale
canada goose jackets
coach outlet store
caterpillar boots
polo ralph lauren outlet online
adidas nmd r1
polo ralph lauren
canada goose sale
ugg outlet
hermens
pandora
nfl jerseys
canada goose
longchamps
ugg australia
ugg boots
louis vuitton outlet store
uggs on sale
mt1124
ninest123 sausio 05 2018 09:46:57
cc0106
ugg boots outlet
ugg outlet
air max shoes
air max
adidas superstars
adidas outlet
adidas
adidas campus shoes
adidas nmd r1
adidas nmd runner
adidas nmd r1
adidas nmd runner
adidas nmd r1
adidas nmd r1
nmd adidas
adidas outlet online
adidas outlet online
adidas outlet store
adidas outlet store
adidas shoes
adidas sneakers
adidas store
adidas superstar shoes
adidas yeezy boost
adidas yeezy
adidas yeezy
yeezy boost 350
adidas yeezy shoes
yeezy boost 350
yeezy shoes
yeezy shoes
air jordan shoes
cheap air jordans
cheap air jordans
cheap jordans
air jordans
cheap air jordans
nike air max 2018
nike air max 2018
nike air max 97
nike air max 97
birkenstock outlet
birkenstock shoes
burberry handbags
burberry outlet online
burberry handbags
burberry outlet online
burberry outlet
burberry handbags
burberry outlet online
canada goose jackets
canada goose outlet
canada goose coats
canada goose outlet
canada goose coats
canada goose jackets
canada goose coats
canada goose jacket
canada goose outlet
canada goose jackets
canada goose sale
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose sale
canada goose sale
canada goose jackets
canada goose outlet online
canada goose jackets
canada goose outlet
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose outlet online
canada goose outlet
canada goose outlet store
canada goose jackets
canada goose parka
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose
canada goose jackets
canada goose coats
canada goose coats
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose sale
caterpillar boots
cheap jordan shoes
cheap jordans for sale
cheap jordan shoes
cheap jordans free shipping
cheap jordan shoes
cheap jordan shoes
cheap jordan shoes
jordans
mlb jerseys
mlb jerseys cheap
mlb jerseys
cheap nfl jerseys wholesale
nfl jerseys
nfl jerseys
cheap oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses outlet
ray bans
ray ban sunglasses discount
cheap uggs
ugg boots
cheap ugg boots
cheap ugg boots
cheap ugg boots
ugg boots
cheap ugg boots
uggs on sale
louboutin outlet
louboutin shoes
christian louboutin sale
christian louboutin shoes
coach outlet canada
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach factory outlet
coach factorty outlet online
coach factory outlet online
coach outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet store online
coach factory outlet
coach outlet online
coach handbags outlet
coach purses
coach outlet canada
coach outlet online
coach outlet online
coach outlet store
coach factory outlet online
coach outlet online
coach outlet online
coach outlet store
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factorty outlet online
coach outlet online
coach outlet online
coach outlet store
coach outlet online
coach outlet online
coach factory outlet
coach outlet online
coach outlet store online
coach outlet store online clearance
coach outlet store online
coach factory outlet online
coach outlet online
columbia sportswear outlet
moncler pas cher
salvatore ferragamo outlet
salvatore ferragamo shoes
fitflop sandals
fitflops sale clearance
fitflop sandals
fitflops sale
fitflop shoes
fitflops sale
fred perry polo shirts
fred perry shirts
gucci outlet
gucci outlet online
harden vol 1
hermens
hermes handbags
hermes bag
hermes outlet
birkin handbags
hermes bags
hermes bags
canada goose coats
canada goose jackets
air jordan retro
retro 11
jordan shoes for sale
kate spade outlet online
kate spade outlet
kate spade handbags
kate spade outlet online
kate spade handbags
kate spade outlet
kate spade handbags
kate spade outlet online
kate spade handbags
kate spade outlet online
michael kors outlet online
michael kors outlet store
longchamp bags
longchamps
longchamp bags
longchamp sale
longchamp outlet store
longchamp outlet
christian louboutin shoes
louboutin outlet
louis vuitton factory outlet
louis vuitton outlet online
louis vuitton factory outlet
louis vuitton outlet online
mbt
mbt shoes sale
mbt
michael kors outlet online
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors bags
michael kors
michael kors bags
michael kors handbags outlet
michael kors outlet canada
michael kors outlet canada
michael kors
michael kors
michael kors
michael kors outlet clearance
michael kors outlet store
michael kors outlet clearance
michael kors outlet store
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors
michael kors handbags
michael kors outlet
moncler jackets
moncler outlet online
moncler jacket
moncler sale
moncler coats
moncler jackets
moncler sale
moncler uk
moncler coats
moncler jackets
moncler outlet online
moncler coats
moncler outlet online
moncler outlet online
moncler
mulberry handbags
mulberry
mulberry outlet uk
mulberry uk
cheap nfl jerseys wholesale
nfl jerseys
air max
nike outlet online
nike shoes
nike outlet store
nike shoes
nike outlet online
nike outlet store online
nike sneakers
cheap nike shoes
nike sneakers
nike outlet store
nike outlet
nike zoom
north face outlet
north face outlet
north face sale
north face jackets
the north face outlet
cheap oakley sunglasses
discount oakley sunglasses
oakley sunglasses outlet
oakley sunglasses for women
oakley sunglasses outlet
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses outlet
canada goose outlet
canada goose sale
canada goose
coach factory outlet
coach outlet online
coach factory outlet
coach outlet online
louis vuitton factory outlet
louis vuitton outlet store
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
uggs outlet
pandora charms
pandora outlet
pandora charms sale clearance
pandora charms sale
pandora charms outlet
pandora charms sale clearance
pandora charms outlet
pandora jewelry
pandora charms outlet
pandora charms sale clearance
pandora charms
pandora uk
pandora charms sale
pandora sale clearance
pandora charms sale clearance
pandora uk
pandora jewelry outlet
pandora jewelry store
pandora charms
pandora jewelry outlet
pandora jewelry
pandora charms outlet
pandora jewelry
pandora jewelry
pandora outlet
philipp plein
philipp plein outlet
polo ralph lauren outlet
polo ralph lauren
polo outlet online
polo ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
ralph lauren uk
ralph lauren
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet
ralph lauren uk
ralph lauren uk
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet
ralph lauren
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
ralph lauren sale
ralph lauren
ralph lauren sale
ralph lauren
polo ralph lauren
ralph lauren uk
ray ban sunglasses discount
ray ban sunglasses outlet
cheap ray ban sunglasses
ray ban sunglasses discount
ray ban sunglasses outlet
cheap ray ban sunglasses
ray ban glasses
discount ray ban sunglasses
ray ban sunglasses sale
red bottom heels
red bottom
christian louboutin shoes
red bottoms
ferragamo outlet
ferragamo shoes
supreme uk
supreme shirts
supreme shirts
supreme clothing
north face jackets
the north face outlet
the north face jackets
the north face outlet
timberland boots
timberland outlet
timberland outlet
timberland outlet store
tory burch outlet online
tory burch shoes
tory burch outlet online
ugg boots women
ugg outlet
ugg boots
ugg
uggs outlet
uggs on sale
uggs outlet
ugg boots sale
ugg sale
ugg boots
uggs outlet
uggs clearance
uggs outlet
ugg outlet online
ugg outlet online
uggs outlet
ugg outlet
ugg outlet store
ugg outlet store
ugg outlet store
ugg outlet
ugg boots
bottes ugg
uggs
ugg boots
ugg boots outlet
ugg outlet
ugg boots
ugg boots outlet
uggs outlet
ugg boots
ugg canada
ugg boots
ugg boots
ugg canada
ugg boots
uggs outlet
uggs clearance
uggs outlet
ugg boots
uggs outlet
uggs outlet
ugg outlet online
uggs outlet
ugg outlet store
uggs outlet
adidas ultra boost
valentino outlet
valentino
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
adidas yeezy boost
yeezy boost 350
adidas yeezy boost
yeezy shoes
yeezy boost 350
adidas yeezy boost 350
yeezy boost
canada goose jackets uk
canada goose
canada goose jackets
canada goose
moncler uk
cc0106
xiaozhengm123 vasario 01 2018 07:41:22
jianbin0201
michael kors uk
pandora charms outlet
cheap football shirts
ralph lauren outlet
[url=http://www.canadagooseoutletgoose.us.com ]canada goose outlet[/url]
canada goose outlet
canada goose jackets
uggs canada
moncler outlet
canada goose outlet
nike blazer pas cher
mont blanc pens
[url=http://www.canadagooseoutletgoose.us.com ]canada goose outlet online[/url]
ray ban sunglasses
ugg boots
longchamp handbags
tods outlet
coach factory outlet
prada sunglasses
reebok shoes
pandora outlet
ugg outlet
michael kors outlet online
birkenstock shoes
tory burch outlet online store
michael kors outlet clearance
toms sko
canada goose jackets
coach factory outlet
christian louboutin shoes
hermes outlet
christian louboutin sale
true religion outlet
ugg outlet online
basketball sneakers
ugg outlet
ugg outlet
canada goose
fitflops shoes
nike outlet store
coach outlet online
coach factory outlet
polo ralph lauren
uggs outlet
longchamp handbags sale
converse shoes sale
michael kors outlet
adidas sko
nike shoes uk
adidas uk
true religion outlet store
prada shoes for men
lacoste polo shirts
michael kors outlet online
polo ralph lauren
cheap mlb jerseys
ecco shoes
nike air force 1
ugg boots on sale
michael kors outlet online
true religion jeans
longchamp outlet store
coach canada
moncler jackets
ray ban sunglasses outlet
cheap ray ban sunglasses
max 1
coach outlet
nike shoes outlet
polo ralph lauren outlet
ray ban sunglasses
barbour outlet
coach outlet
moncler outlet online
michael kors outlet clearance
christian louboutin outlet
uggs outlet
coach outlet online
coach factory outlet
michael kors outlet
christian louboutin shoes
ugg boots
coach handbags
denver broncos jersey
cheap oakley sunglasses
ugg outlet
pandora charms
kevin durant shoes
adidas nmd r1
oakley sunglasses
ugg boots
longchamp bags
oakley sunglasses
ugg outlet
ferragamo shoes
michael kors outlet online
swarovski outlet
michael kors outlet clearance
canada goose outlet online
ralph lauren polo
canada goose outlet
michael kors outlet clearance
longchamp handbags
hermes belts
cheap oakley sunglasses
ray-ban sunglasses
canada goose jackets
polo ralph lauren
michael kors handbags outlet
coach outlet online
tods outlet online
true religion outlet
ugg boots on sale
ferragamo outlet
uggs outlet
oakley sunglasses
mac outlet
prada shoes on sale
coach outlet
michael kors outlet
oakley sunglasses wholesale
michael kors outlet
michael?kors?handbags
oakley sunglasses
ugg outlet
true religion jeans for men
michael kors outlet
christian louboutin outlet
canada goose outlet
ugg boots
cheap ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
kate spade outlet online
oakley sunglasses
true religion jeans
cheap mlb jerseys
ugg outlet
true religion jeans
tory burch outlet online
mulberry outlet
ugg boots on sale
uggs on clearance
christian louboutin shoes
canada goose outlet
longchamp handbags
jordan shoes
mulberry bags
ralph lauren polo
michael kors outlet online
michael kors factory outlet
canada goose jackets
chicago blackhawks jerseys
cheap oakley sunglasses
kate spade outlet
swarovski outlet
tory burch outlet
ugg boots
michael kors outlet clearance
herve leger outlet
michael kors outlet online
coach outlet store online
oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
cheap ray ban sunglasses
nike outlet online
michael kors handbags
ferragamo shoes
ugg outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet store online clearances
coach outlet store online
michael kors handbags outlet
ferragamo outlet
coach outlet online
chrome hearts online store
denver broncos jersey
hermes outlet
marc jacobs outlet
new balance outlet
true religion jeans
christian louboutin shoes
michael kors outlet
canada goose outlet
[url=http://www.canadagooseoutletgoose.us.com ]canada goose outlet store[/url]
canada goose outlet
ugg boots
jordan 4
coach outlet
coach factory outlet
cheap nba jerseys
coach outlet
nike air sko
coach handbags outlet
fitflops
michael kors outlet clearance
longchamp outlet
air jordan 4
polo ralph lauren
longchamp bags
michael kors outlet
ralph lauren uk
uggs outlet
ugg boots on sale
michael kors outlet online
ray ban sunglasses
coach outlet
michael kors outlet online
mont blanc pens
nike outlet
true religion jeans
michael kors outlet
mbt outlet
ugg outlet
coach outlet online
michael kors outlet online
michael kors uk
nike roshe run
uggs clearance
ralph lauren outlet
canada goose jackets
jordan shoes
ugg outlet online
kate spade sale
tory burch outlet online
kate spade outlet online
ugg boots clearance
oakley sunglasses
uggs outlet
nfl jerseys
longchamp pas cher
uggs outlet
jordan shoes
coach factory outlet
cheap jordans
ugg boots clearance
michael kors outlet online
canada goose black friday
polo ralph lauren
coach factory outlet
hogan scarpe
cartier watches
michael kors outlet store
air max 90
cheap jordan shoes
canada goose outlet online
bottega veneta outlet
puma shoes
oakley sunglasses
ugg boots
michael kors outlet
supra shoes
polo outlet
salomon outlet
canada goose outlet
ugg outlet
nfl jersey wholesale
coach canada
oakley sunglasses wholesale
mulberry uk
canada goose outlet store
coach outlet
uggs outlet
ugg outlet
polo outlet
nike air max 90
coach outlet online
michael kors outlet clearance
oakley sunglasses sale
coach outlet
true religion jeans
canada goose outlet
coach outlet
longchamp pliage
huaraches shoes
christian louboutin shoes
ralph lauren polo shirts
cheap jordan shoes
canada goose outlet
canada goose jackets
kate spade outlet online store
canada goose coats
moncler jackets
pandora charms
coach factory store
converse shoes sale
nfl jersey wholesale
ferragamo shoes
canada goose outlet
jordan shoes
adidas outlet
kobe bryants shoes
michael kors outlet
coach outlet
fitflops uk
coach factory outlet
coach outlet online
air jordan shoes
pandora charms
canada goose jackets clearance
basketball shoes
ugg outlet
cheap jordans
mac cosmetics
burberry outlet store
salomon sko
jordan shoes
oakley sunglasses wholesale
coach outlet online
polo ralph lauren outlet
ferragamo outlet
michael kors outlet online
ralph lauren outlet
burberry outlet
pandora jewelry
coach outlet online
polo ralph lauren
coach outlet canada
sport's shoes
christian louboutin outlet
polo ralph lauren
oakley sunglasses
kobe bryant shoes
true religion outlet
ralph lauren polo
polo pas cher
coach factory outlet
timberland boots
ray ban sunglasses outlet
birkenstock outlet
air max uk
canada goose jackets
new balance outlet
christian louboutin uk
pandora outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet clearance
polo ralph lauren
cheap nhl jerseys
cheap michael kors handbags
polo ralph lauren
ed hardy outlet
cheap nfl jerseys
ugg boots clearance
cheap snapbacks
ugg outlet
coach outlet online
cheap oakley sunglasses
tory burch outlet stores
air max trainers
cheap jordans
ugg outlets
kate spade outlet online
canada goose outlet store
soccer shoes
longchamp outlet
nike shoes
canada goose coats
nfl jerseys
canada goose jackets
outlet christian louboutin
ray ban sunglasses outlet
soccer jerseys
ralph lauren outlet
oakley sunglasses
mulberry handbags sale
oakley sunglasses wholesale
canada goose outlet
toms sko
oakley sunglasses
cheap uggs
polo outlet
nike roshe one
canada goose outlet
true religion canada
tory burch outlet
canada goose jackets
michael kors bags
michael kors outlet
longchamp solde
michael kors
lacoste soldes
ugg outlet
coach outlet
ferragamo outlet
scarpe hogan
air max shoes
moncler outlet
pandora charms
ugg outlet
vans shoes
ugg boots
mcm outlet
nike outlet store
canada goose coats
nfl jerseys
michael kors outlet clearance
tory burch outlet
michael kors outlet
true religion outlet
christian louboutin outlet
adidas nmd runner
canada goose outlet store
mac makeup
true religion jeans sale
nike uk store
ed hardy clothing
pandora charms
pandora charms
lacoste outlet
canada goose uk
mulberry handbags
vans sko
polo ralph lauren outlet
polo outlet
nba jerseys
uggs on sale
michael kors handbags clearance
ferragamo shoes
oakley sunglasses
cheap nba jerseys
uggs outlet
true religion outlet store
uggs outlet
michael kors outlet
adidas trainers
canada goose coats
ugg outlet online
true religion outlet
fred perry polo shirts
coach outlet online
oakley sunglasses sale
true religion outlet
herve leger dresses
polo outlet
canada goose jackets
cheap snapbacks
cheap oakley sunglasses
uggs outlet
canada goose
pandora outlet
michael kors outlet online
camisetas futbol baratas
ugg outlet
nike air max 90
kobe 9
coach outlet
vans greece
huaraches shopping
pandora charms sale clearance
coach factory outlet
lacoste shirts
birkenstock sandals
michael kors outlet
pandora jewelry
canada goose outlet store
michael kors outlet
cheap ray ban sunglasses
coach outlet online
cheap nhl jerseys
cheap uggs
longchamp pliage
polo outlet online store
oakley sunglasses
kobe 9 elite
coach outlet online
broncos jerseys
air max 1
tory burch handbags
longchamp solde
michael kors outlet
cheap basketball shoes
ray ban sunglasses
michael kors handbags
coach outlet
coach outlet store online
nike outlet store
christian louboutin
michael kors outlet online
nike trainers
yeezy boost
air huarache
longchamp outlet
jerseys wholesale
christian louboutin outlet
timberland outlet
cheap oakley sunglasses
fitflops
oakley sunglasses
nike roshe run
cheap ugg boots
true religion jeans
michael kors outlet
ugg outlet
coach outlet
kate spade outlet store
converse shoes
polo ralph lauren shirts
canada goose outlet store
christian louboutin shoes
pandora outlet
canada goose jackets outlet
cheap oakley sunglasses
coach outlet online
salomon sko
cheap ray ban sunglasses
nike outlet online
michael kors outlet online
cheap nfl jerseys
michael kors outlet
cheap oakley sunglasses
nike shoes on sale
michael kors canada
coach factory outlet
uggs outlet
ray ban sunglasses sale
nike air max 90
canada goose outlet
air max 90
true religion outlet
canada goose jackets
michael kors outlet
tory burch shoes
coach outlet store online
canada goose jackets sale
ralph lauren polo
canada goose outlet online
nike sko
michael kors outlet clearance
coach factory outlet
ugg outlet
tory burch outlet
christian louboutin shoes
christian louboutin
true religion jeans
christian louboutin shoes
coach outlet
oakley sunglasses
nhl jerseys
new balance shoes
canada goose outlet
ugg boots clearance
canada goose outlet store
polo ralph lauren outlet online
michael kors outlet online
ugg outlet
michael kors outlet
chrome hearts
canada goose outlet store
cazal sunglasses
tory burch outlet
christian louboutin online
kobe shoes
ugg boots
ugg boots outlet
michael kors uk
canada goose jackets
polo outlet
hermes online
swarovski jewelry
michael kors outlet clearance
coach outlet
air max 90
mulberry sale
mont blanc pens
fitflops
michael kors outlet
ralph lauren
canada goose jackets
christian louboutin sale
ray bans
air max trainers
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
canada goose outlet store
cheap ray ban sunglasses
coach outlet
michael?kors?outlet?online
hermes belt
ralph lauren shirts
coach outlet store online
nfl jerseys
michael kors outlet
uggs outlet
canada goose coats
polo outlet online
uggs on sale
ugg outlet online
tory burch outlet
prada sunglasses for women
true religion jeans
canada goose outlet
christian louboutin shoes
moncler outlet
longchamp bags
polo ralph lauren
ray ban sunglasses
canada goose jackets
mulberry bags
burberry outlet
michael kors outlet clearance
michael kors handbags
birkenstock shoes
Girls shoes
fitflops sale clearance
canada goose outlet
football shirts
christian louboutin outlet
ray ban sunglasses
uggs outlet
ralph lauren polo
cheap ugg boots
ralph lauren shirts
moncler coats
fitflops
nfl jerseys
canada goose jackets
coach outlet online
michael kors outlet
coach handbags
pandora outlet
coach outlet
canada goose jackets for women
pandora charms
michael kors outlet online
uggs outlet
fitflops sale clearance
mulberry handbags
coach outlet
uggs outlet
pandora charms sale clearance
polo outlet
kate spade outlet
ralph lauren outlet
ugg boots
nike free 5
polo ralph lauren shirts
longchamp outlet online
adidas shoes
uggs outletonline
polo ralph lauren
michael kors uk
fitflops sale clearance
ugg boots clearance
jordan shoes
oakley sunglasses uk
puma shoes
ray ban sunglasses
mbt shoes
oakley sunglasses wholesale
true religion jeans sale
louboutin shoes
cheap ugg boots
marc jacobs sale
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses wholesale
outlet christian louboutin
yeezy boost 350
longchamp handbags
canada goose outlet
ralph lauren pas cher
ugg boots
christian louboutin
tory burch outlet stores
air max 90
nike sko
canada goose
coach outlet
canada goose coats
uggs outlet
burberry outlet
michael kors outlet clearance
ugg outlet
foamposite shoes
coach outlet store online
denver broncos jerseys
jordan shoes
cleveland cavaliers jersey
nike factory outlet
nike shoes outlet
coach outlet
swarovski uk
nike factory shoes
ferragamo outlet
nike outlet
soccer jerseys wholesale
canada goose outlet
cheap jerseys
michael kors outlet clearance
cheap nfl jerseys
ralph lauren polo shirts
coach outlet online
canada goose outlet store
uggs outletonline
polo ralph lauren
louboutin shoes
montblanc pens
pandora charms
michael kors handbags
ray ban sunglasses
canada goose jackets
cheap ray ban sunglasses
mulberry bags
cheap oakley sunglasses
true religion jeans
pandora outlet
polo shirts
ecco outlet
ralph lauren outlet
canada goose jackets
ferragamo shoes sale
ralph lauren polo
air max uk
coach outlet online
true religion outlet store
ralph lauren outlet
coach outlet
tory burch outlet online
swarovski outlet
uggs outlet
michael kors outlet
cartier outlet
polo outlet
michael kors factory outlet
canada goose outlet
christian louboutin shoes
prada handbags
asics running shoe
michael kors wallets
nike outlet store
coach outlet online
ray ban sunglasses
mulberry outlet
uggs outlet
true religion outlet
michael kors outlet
ralph lauren shirts
fitflops outlet
dansko shoes
michael kors outlet clearance
ugg outlet store
coach handbags online outlet
fitflops shoes
michael kors handbags
canada goose outlet
ugg boots outlet
polo ralph lauren shirts
nike shoes
pandora charms
swarovski outlet store
hermes birkin bag
canada goose jackets
moncler coats
michael kors
canada goose outlet store
new balance shoes
cheap jordans for sale
mulberry handbags
ugg outlet
ugg outlet store
mlb jerseys wholesale
christian louboutin shoes
michael kors handbags
cheap ugg boots
polo ralph lauren
ray-ban sunglasses
los angeles lakers jerseys
uggs outlet
supreme clothing
toms sko
coach outlet clearance
supreme clothing
uggs outlet
moncler outlet
ralph lauren polo
canada goose outlet store
canada goose parka
longchamp pas cher
ugg boots for women
nike trainers uk
nba jerseys wholesale
michael kors wallets for women
ugg boots
nike air max 2015
burberry outlet store
michael kors outlet clearance
mlb jerseys
coach outlet
moncler coats
christian louboutin outlet
coach outlet
prada outlet online
michael kors handbags
kd shoes
pandora jewelry
polo ralph lauren outlet
nike outlet
coach outlet
kate spade sale
canada goose
coach outlet
kate spade outlet online store
coach outlet online
cheap nfl jerseys
michael kors outlet store
michael kors
cheap ray ban sunglasses
canada goose jackets
tory burch outlet online
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses
moncler jackets
uggs outlet
ray ban sunglasses
swarovski outlet store
adidas nmd
oakley sunglasses
fitflops sale clearance
ugg outlet online clearance
moncler jackets
adidas shoes
cheap ray ban sunglasses
ugg boots clearance
nike shoes
tory burch outlet
oakley sunglasses
uggs outlet
true religion jeans
nfl jersey wholesale
ugg boots
longchamp pliage
ugg boots on sale
michael kors outlet
canada goose outlet store
polo ralph lauren outlet online
canada goose outlet
oakley sunglasses
oakley sunglasses
michael kors outlet
air max 90
soccer cleats
adidas outlet store
pandora jewelry
uggs outlet
coach outlet store online
michael kors outlet clearance
nike shoes
polo ralph lauren
cheap jordans
nhl jerseys
links of london
michael kors outlet
puma outlet
giuseppe zanotti shoes
puma outlet
michael kors outlet
coach factory outlet
air max 2015
ugg boots
christian louboutin sale
ugg boots clearance
swarovski uk
pandora charms sale clearance
ray ban sunglasses
cheap ray ban sunglasses
uggs outlet
oakley sunglasses
longchamp handbags
christian louboutin sale
yeezy boost 350
christian louboutin outlet
[url=http://www.uggsoutlet-stores.us
xiaozhengm123 kovo 12 2018 04:29:01
chenlina20180312
adidas superstar
the north face
alexander mcqueen shoes
jordan 8
nike air force
ray bans
nike flip-flops
birkenstock outlet
moncler pas cher
basketball shoes
north face
cheap mlb jerseys
moncler
polo ralph lauren
cheap oakley sunglasses
supreme uk
burberry outlet
pandora charms
scarpe mbt
moncler jackets
michael kors outlet
bcbg
balance shoes
ugg boots
adidas shoes
belstaff jackets
swarovski
nike air max
air max
adidas outlet
oakley vault
coach outlet
canada goose sale
nike huarache
michael kors outlet clearance
jordans
longchamp
nike outlet
timberland pro
nike presto
cheap ray bans
adidas football boots
canada goose outlet
air max 90
true religion
asics
nike free run
nike blazer shoes
canada goose
timberland boots
ralph lauren outlet
marc jacobs
air max 2018
fitflops
baseball bats
cheap ray bans
uggs outlet
ugg boots
true religion jeans
polo ralph
polo ralph lauren
ray ban sunglasses wholesale
nike free
kate spade outlet
ray ban
canada goose
flops
jordans
louboutin
roshe run
michael kors
dansko shoes
burberry outlet canada
lebron 15
louboutin
ugg australia
ralph lauren
michael kors outlet online
adidas shoes
cheap mlb jerseys
nike dunks
air max
prada
coach outlet online
ugg australia
asics running shoes
nike tennis
ray ban
uggs outlet
christian louboutin
pandora jewelry
north face jackets clearance
supreme
michael kors handbags
nike flip-flops
timberland
north face uk
van cleef & arpels jewelry
canada goose down jacket
supreme
uggs
nba jerseys
hermes bags
north face
ugg outlet
polo ralph lauren
timberland outlet
ralph lauren
louboutin
longchamp outlet
nike shox
flops
supreme outlet
mulberry
louboutin
ray ban outlet
the north face
burberry outlet
mishka clothing
nike cortez
michael kors outlet online
adidas flip flops
jordan
ugg outlet
michael kors handbags
louboutin
kate spade
ralph lauren
canada goose jackets
michael kors
kevin durant shoes
jordan
adidas jeremy scott
christian louboutin
mbt shoes
hermes kelly bag
adidas yeezy boost
nike air max
flip flops
miu miu shoes
links of london
fingerlings monkey
michael kors outlet
ugg
coach handbags
air max
nike sb
uggs outlet
supra shoes
moncler outlet
coach outlet online
stussy hoodie
nfl jerseys
ray ban
rayban
coach outlet online
swarovski jewelry
vibram fivefingers
jordan shoes
ralph lauren uk
north face outlet
coach factory outlet
nike air max
michael kors handbags
moncler uk
cheap nhl jerseys
air huarache
ray ban
north face jackets
nike factory outlet
timberland boots
true religion jeans
the north face
air jordan
pandora jewelry
ugg boots
pandora jewelry
nike roshe
air jordan
mizuno running shoes
yeezy shoes
oakley sunglasses
nike air
moncler jacken
salvatore ferragamo
coach outlet online
baseball jerseys
coach handbags
kate spade
swarovski crystal
cheap nfl jerseys
ugg factory outlet
birkenstock shoes
juicy couture
true religion jeans
ferragamo
polo ralph
ralph lauren
ugg outlet
under armour outlet
north face uk
christian louboutin
rolex replica watches
nike mercurial superfly
ugg clearance
the north face
michaelkors outlet
ugg canada
giuseppe zanotti shoes
oakley sunglasses
canada goose jackets
dolce and gabbana
converse
bvlgari rings
polo ralph
pandora jewelry
michael kors
ugg
balenciaga shoes
jordan shoes
north face
ralph lauren
mlb jerseys
mcm bags
polo outlet
uggs outlet
nike store
michael kors outlet
ugg
the north face
michael kors outlet
nike revolution
pandora charms
nike dunks
undefeated shoes
ugg boots
louboutin
ferragamo shoes
ugg outlet
moncler
mac cosmetics
louboutin
michael kors outlet
jordan 4
michael kors
ugg outlet
ralph lauren
air max
flip-flops
balenciaga shoes
coach factory outlet
jordan 6
ugg outlet store
doudoune canada goose
carnival shoes
longchamp
adidas outlet
mont blanc
ugg
ray ban
moncler outlet
air max 2017
jordans
beats by dre headphones
canada goose outlet
canada goose
north face
ray ban sunglasses
cheap nfl jerseys
michael kors taschen
ugg
harden vol 1
valentino shoes
coach outlet
jordan shoes
nike free
stan smith shoes
dior handbags
canada goose outlet
tory burch uk
coach outlet online
ugg outlet
wedding shoes
polo shirts
moncler
air max 95
north face outlet
michael kors handbags
air max
jordan
cartier jewelry
toms outlet
oakley sunglasses
louboutin
coach factory online
bottega veneta
converse shoes
oakley sunglasses cheap
michael kors outlet
north face jackets
red bottoms
barcelona jersey
prada
mont blanc
coach outlet
jordan shoes
adidas wings
manchester united jersey
ugg clearance
coach
ugg outlet store
coach factory outlet
hermes
birkenstock sandals
prada handbags
jordan xx9
ugg outlet
tory burch outlet
stuart weitzman shoes
hermes outlet
nike factory outlet
nike outlet
air max plus
burberry outlet
jordan
prada bags
jordan 1
moncler
new balance
oakley sunglasses
asicsasics running shoes
north face
tory burch
moncler jackets
kate spade
moncler outlet
scarpe mbt
snapbacks wholesale
air jordan 11
air max 1
stan smith shoes
oakley sunglasses
burberry outlet
michael kors
manolo blahnik
nike uk
pandora charms
louboutin
fitflops
canada goose outlet
nfl jerseys wholesale
air max 270
supreme
uggs
ralph lauren
air max 97
jordans
air jordan
coach outlet online
jordan shoes
coach factory outlet online
nhl jerseys
longchamp outlet
tommy hilfiger
tod's shoes
burberry scarf
canada goose
air force 1
jordan 12
ugg outlet
kate spade outlet
flip flops
nike kyrie 3
michael kors handbags
kate spade outlet
nike huarache
moncler
air jordan
light up shoes
ugg outlet
blackhawks jersey
nfl jerseys
longchamp
ray ban sunglasses
pandora jewelry
nike lunarglide
canada goose coats
nike outlet
nike blazer
coach
jordan 5
soccer jerseys
givenchy handbags
moncler outlet
kobe 11
michael kors outlet
moncler
nike outlet
adidas slides
nike free
tory burch outlet
ralph lauren
nike shoes
hermes
canada goose
oakleys
adidas yeezy 350
pandora jewelry
true religion jeans
herve leger dresses
curry shoes
jimmy choo shoes
ralph lauren outlet
longchamp handbags
mont blanc pens
cheap jordans
cheap rolex watches
nike tn
jordan 3
oakley sunglasses
flip flops
oakley sunglasses wholesale
converse shoes
coach outlet
michael kors outlet
chenlina20180312
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Vartotojas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis

Pamiršai slaptažodį?
Užklausk
Atsitiktinė nuotrauka
briedis
briedis
Medžioklės trofėjai.
Naujausios foto

Ivertinkite!!!


Stirniukas


Stirniukas

Draugai

Chat'as
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

masihakudisini
06/05/2015 13:53
http://1234.xp3.biz/?p=6

adminah
19/03/2015 12:35
http://komputermesh.blogs
pot.com/2014/12/jokowarin
ocom-tempat-berbagi-infor
masi-Mengenai-Pertanian-I
ndonesia.html


adminah
19/03/2015 12:34
Belanja online peralatan dan perlengkapan kantor [url=http://komputermesh.
blogspot.com/2015/02/Klik
officecoid-belanja-online
-peralatan-dan-perlengkap
an-kantor.html]Klikoffice
.co.id


getozein
17/10/2014 22:20
Sarang303 http://online-saka.blogsp
ot.com/2014/08/sarang303-
agen-bola-sbobet-ibcbet.h
tml


masihakudisini
01/10/2014 23:09
[url=http://masihakudisin
i.blogspot.com/2014/09/vc
ccoid-provider-vcc-murah-
di-indonesia.html]Provide
r Vcc Murah Di Indonesia[/url]


gwbtnfwuzz
14/09/2014 04:57
[url=http://www.mwatechno
logy.com/news.php?p=101]g
ucci ペアリ&
#12531;グ[/url] [url=http://www.mwatechno
logy.com/news.php?p=81]&#
12464;ッチ 


uviwxvsqcb
31/08/2014 15:48
[url=http://www.mwatechno
logy.com/news.php?p=234]g
ucci エコバ&
#12483;グ[/url] [url=http://www.mwatechno
logy.com/news.php?p=205]&
#12464;ッチs &#


cmhgtdqzno
30/08/2014 09:42
[url=http://www.davidaspe
nson.com/images/lists.asp
?p=181]UGG Chausson[/url] [url=http://www.davidaspe
nson.com/images/lists.asp
?p=459]UGG Cardy Size Guide[/url] [url=http://www.davida


oegucdhzqm
28/08/2014 05:11
[url=http://www.seaviewan
esthesia.com/event.php?pa
ge=603]ヴィ&#
12488;ン 安いビ&
#12472;ネス&#
12496;ッグ[/u
rl] [url=h


masihakudisini
26/08/2014 15:35
Camry Mobil Hybrid Terbaik Indonesia http://masihakudisini.blo
gspot.com/2014/08/mobil-h
ybrid-indonesia.html


Šaukyklos archyvas
Skaitiklis
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.