HUNTER.LT Interneto vartai medžiotojams...
Navigacija
Titulinis
Naujienos
Straipsniai
Foto galerija
Diskusijų forumas
Atsisiuntimui
Web nuorodos
Paieška
Kontaktai
Pateikti foto
Tinklapio schema
Svečių knyga
Paskutiniai komentarai
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
xiaozhengm123
Draugai

Deutsch Drahthaar Клуб Дойч Драхтхаар
Orai

MĖNULIO KALENDORIUS

FAKTINIS ORAS

Apklausa
Medžioklė su prožektoriais ar be jų?

Už !

Prieš !

Man taspats.

Norėdamas balsuoti turite prisijungti.
Vartotojų tinkle
Prisijungusių svečių: 1
Prisijungusių narių nėra

Registruoti nariai: 64,629
Naujausias narys: czgwyahfbypy
Paskutinės nuorodos
Small Munsterlander ...
  Lenkija Veisimas Sma...

Anglų kokerspanielių...
  Profesionalus anglų ...

Kinologu asociacija"...
  Medzioklie,standarta...

Lietuvos žaliasis rūbas
  Knygoje aprašyta dau...

Puslapis apie medzio...
  visai nieko puslapiukas

Last Seen Users
Phadamary 6 weeks
Stephenbus48 weeks
xiaozhengm12352 weeks
Valeriacvf55 weeks
Valeriaqkl55 weeks
ninest12360 weeks
yyyyy64 weeks
inetryconydot70 weeks
Kalnas115 weeks
vytasss126 weeks
Paieška
Graižtinių vamzdžių gaminimo būdai

Graižtinių vamzdžių gaminimo būdai

 Patyrę medžiotojai ir prisiekę šauliai-karabinieriai žino, kad kokybiškas vamzdis- siela ir širdis gero graižtinio ginklo. Jei pinigai įdėti į tokio ginklo isigijimą, gali bųti tikras: jis nepaves, kai lauki taikinio, laikydamas pirštą ant nuleistuko pasitikėdamas savo patirtimi ir įgudžiaisJuk tiek daug priklauso nuo tikslaus karabino šūvio. Žinoma, gerų rezultatų galima pasiekti tik esant prideramai pritaikytai buožei prie vamzdžio ir turint kokybiškus šovinius.

 Vamzdžio išpjovimo būdo reikšmę ir balistinio koeficiento svarbumą (kulkos sugebejimas nugaleti oro pasipriešinimą jai lekiant)išlaikant taiklų šūvį neįmanoma pervertinti. Todėl visiems šauliams naudinga žinoti apie kai kuriuos šios dienos graižtinių vamzdžių gamybos ypatumus.

 Daug kas galvoja, kad graižtvos ginkluose buvo išrastos XIII amžiuje, nors iš tikrūjų  šie ginklai buvo pradėti naudoti jau XV amžiuje*  Periode pereinant nuo dagtinio šatuvo i šautuvą užtaisomą per drūtgalį su šoviniais jam buvo pastoviai tobulinama kulkos ir graižtvų konstrukcija. Kaip svarbias šio proceso gaires galima paminėti briaunuotą Džosefo Vitvorto (Whitworth) kulką jo paties heksogonalinėms išpjovoms, kapitono Minje (Minie) kūginę kulką, turėjusia pravardę- "kulka-mama" (ždžių žaismas), ir keturbriaunę Džono Džeikobso (Jacobs) kulką.

Bet graižtinių vamzdžių pranašumas buvo pripažintas tik XIX amžiuje, kada anglų šaulys Viljamas Metfordas (Metford) išrado naujo tipo graižtvų pjovimą, suteikiantį didėjantį kulkos apsisukimų greitį jai judant vamzdžiu. Giroskopinis efektas, atsirandantis dėl šito, buvo didelis žingsnis gerinant šūvio glaustumą ir taiklumą.

Beveik uo pat metu amerikiečių  vamzdžių meistrai pradėjo reklamuoti savo naujo tipo pjovimo būdus. Pačiu garsiausiu tapo Gario Poupo (Pope) pjovimo būdas. Jis turėjo smulkias graižtvas, o plokšti laukų paviršiai buvo pjaunami su ypatingu kruopštumu. Pope vamzdžiai turėjo tokį glaustumą ir taiklumą, kad šauliai masiškai puolė perdarinėti savo ginklus pagal šią sistemą. Deja nedaugelis ginklininkų, tiesiog vienetai, pasiekdavo tai, ko troško jų užsakovai.Sėkmės paslaptis slypėjo dėmesyje, pastangose ir sugaištame laike, kurie buvo skirti kiekvienam vamzdžiui. Būtent tai darė juos ypatingai tiksliais. Esant tokiam požiūriui, užtikrinančiam aukščiausios kokybės gamybą, pati graižtvų forma nebevaidina ypatingos rolės.

 XX amžiaus pradžioje JAV ir Didžioji Britanija priėmė enfeldišką pjovimą (Enfield- to paties pavadinimo žymus karališkasis ginklų fabrikas), kuriame graižtvų spindulys buvo lygus pusei kulkos kalibro.Kadangi šis būdas buvo kur kas paprastesnis pramonės įsisavinimui, palaipsniui tapo dominuojančiu.  Prieš antrajį pasaulinį karą genialusis Čarlzas Niutonas (Newton) pasiūlė prabolinį pjovimo būdą, kur buvo pjaunamas tik vienas kiekvieno graižtvos lauko kraštas. Toks pjovimo tipas jau anksčiau buvo žinomas Didžiojoje Britanijoje***. Bet Newtonas pirmas ją ištobulino ir padrė tokią, kad ji tapo labiausiai tinkama savo laikmetyje.

 Vamzdžių plienas ir graižtvų pranašumas, pagamintų kalimo būdu ant šablono,  prieš graižtvas, padarytas pjovimo instrumentu, iššauke karštligiškus ginčus tarp supertikslaus šaudymo fanatų, medžioklėje arba šaudykloje. Bet nekiekvienas, netgi aukštos klasės šaulys negali paaiškinti kur paslėptas pranašumas vieno vamzdžio kitam,  vieno pjovimo kitam pjovimui. Iš kiekvieno ruošinio su gerai nuimtais vidiniais įtempimais, pagaminto iš kokybiško vamzdinio plieno - nerūdijančio arba chromomolibdeninio (toliau sutrumpintai CrMo), turinčio lygų paviršių, praėjusį koningavimą, gali išeiti kokybiškas vamzdis.

 Didžioji dalis sportininkų, sudarančių taikliūjų šauliu broliją, skaito ypatingai reikšmingą pasirinkimą ginklininko-vamzdininko. Jie stengiasi rasti garsiausius šaulių rato specialistus, sugebančius apdoroti ir paruošti vamzdžius taikliam šūviui. Tos  jų pastangos, deja, nepatvirtintos supratimu to, kaip gaminamas vamzdis. Taip pat jiems, kaip taisyklė nežinoma, kokios vamzdžio charakteristikos yra pirmaujančios, tai yra koks pjovimo būdas ir koks graižtvų žingsnis vamzdyje. Nuo tada, kai graižtvų  kampas ir žingsnis nustatomas pačių ginklininkų, bet kokios diskusijos neisigilinusių į šios temos plonybes, šaulius veda i aklavietę. Visi jie sutinka tik su tuo, kad trumpa kulka didelio kalibro skrisdama turi suktis lėčiau, nei ilga mažo kalibro kulka.

    
KOKYBIŠKO VAMZDŽIO GAMYBA

 Kokybiškas vamzdis savo kelią pradeda plieno liejyklos gamykloje. Kadangi ginklinio plieno paklausa ribota, tai tokios klasės metalą gamina nedaug įmonių. Stambiems šaunamojo ginklo gamintojams, kurie gali nupirkti visą lydinį- apie 14 tonų metalo- liejimo gamyklos pristato metalą pagal spec užsakymą ir garantuoja galutinio produkto kokybę. Švarus plienas apdorojant šiluminiu būdu įgauna ypatinga tvirtumą, kas taip pat reikalinga jo tolimesniam mechaniniam apdirbimui ir baigiant poliravimui.

 Smulkūs gamintojai priversti pirkti plieną atviroje rinkoje, tikėdamiesi, kad jis, galbūt, tiks vamzdžiams. Rūpestis dėl kokybės primygtinai reikalauja gamybos bazės atnaujinimo ir tyrinėjimo darbų atlikimo. O tai pabrangina gamybą ir apsunkina mažų firmų konkurenciją. Į tai žiūrėdami daugelis šaulių mano, kad firma sugebanti pagaminti daugiau ginklų padaro juos kokybiškus. Deja tai ne visada tiesa: prastos kokybės vamzdžiai, pagaminti pjovimo irankiais, nė kiek negeresni už vidutinės kokybės padarytus kalimo būdu ant šablono. Taip pat jūs galite nusipirkti vamzdį su graižtvomis padarytomis kalimo būdu, kuris turės tas pačią kokybę, kaip ir  vamzdis su graižtvomis, padarytomis pjovimo būdu, pjovimo instrumento pagalba. Taigi, renkantis vamzdį reikia vertinti ne tik tai kiek įmonė sugeba pagaminti produkcijos. Gaminio kokybei gali turėti įtakos daugelis faktorių. Būtina juos žinoti ir įvertinti įsigyjant ginklą. Papasakosiu apie kaikuriuos iš šių faktorių ir vamzdžių gamybos smulkmenas.

 Priklausomai nuo kalibro ir slėgio, issivystančio sovinio lizde,  gamintojai renkasi vieną iš triju vamzdinių plienų. Vamzdžiams su  žiedinio uždegimo gilzėmis22 kalibro ir dar mazesniems slegiams naudojamas 1137 markės plienas. Centrinio dūžio gilzėms nuo 243 iki 30-06, išvystancioms labai aukštus slėgius, standartinis yra  CrMo  4140 markės plienas. Tiksliniai vamzdžiai šiuo metu gaminami iš 416R plieno. Daugelio šiuolaikinių graižtiniu medžioklinių ir sportinių šautuvų  vamzdžiai ir mechanizmai yra pagaminti iš nerudijančio plieno. Tai Ruger MK II ALL Weather, Remington Model 700 Synthetic, Browning Stainless Stalker.

 Kai tik plieno ruosiniai nuimami nuo valcavimo linijos, jie yra termiškai apdorojami- normalizuojami arba atkaitinami. Normalizacijos procesas nuima plienui vidinius įtempimus, dėl ko vamzdis gali riestis ir linkti gamybos proceso metu.

  Specializuotos firmos ir kompanijos, tiekiančios vamzdžius gamintojams, tokios kaip Wilson Arms, Shilen, Hart,  pačios atlieka terminį ruošinių apdorjimą, kuris garantuoja kokybiška tolimesnį apdirbimą. Smulkios firmos paprastai ruošinius perka jau valcuotus, apipjaustytus, praėjusius terminį apdorojimą vidiniams įtempimams nuimti.

 Po to, kai ruošinys atpjautas reikiamo ilgio, apdirbami jo galai ir pažymima vieta gilzės lizdo gręžimui. Po to ruošinys tvirtinamas į tekinimo stakles taip, kad nebūtų "mušimo". Sukantis nuo 1000 iki 2000 aps/min greičiu  V formos nesisukantis gražtas juda gilyn nuimdamas 0,025mm drožlę per vieną apsisukimą. Gręžimo metu per gąžto kakalą paduodamas tepantis-šaldantis skystis kuris tuo pat metu išnešdamas metalo drožles. Jei plienas kokybiškas ir ruošinys sukasi vienodai, grąžtas eina griežtai per vidurį ir vamzdžio kanalas gaunasi lygus ir švarus.

 Paviršiaus po gręžimo nėra toks kokybiškas, kad galėtų pjauti gražtvas. Reikia nuimti skylės paviršiaus šiurkštumą ir padidinti tikslumą. Tam naudojami reiboriai su keturiomis išpjovomis kurie sukdamiesi lenda gilyn nejudamai įtaisytame vamzdyje.

 Gamintojai, gaminantys vamzdžius puansono pagalba, tokie kaip Hart Wilson, Douglas, Shilen ir MCGrowen po gręžimo vamzdžius reiboriuoja. Tai didina vamzdžio diametro tikslumą ir palengvina puansono parinkimą pagal vamzdžio kanalą.

 Reiboriavimas daro vamzdžio kanalo paviršių lygesnį, bet ši operacija atliekama tik mažų kalibrų vamzdžiams. Kad būtų pasiektas aukštas vamzdžio taiklumas,  visas vamzdžio kanalas turi būti vienodo diametro ir lygiu paviršiumi.

 Kai kurie ypač kokybiški vamzdžiai, pagaminti JAV ir Europoje, pries pjovimą  daromas koningavimas ir elektroceminis apdorojimas. Vamzdziai, pagaminti Steyer-Manlicher, prieš kalant graižtvas ruošinys koninguojamas, po to daromas elektrocheminis apdorojimas, del ko vidinė vamzdžio dalis tampa veidrodine.

                                
GRAIŽTVŲ DARYMAS

 Ruošdami vamzdžius graižtvų pjovimui, gamintojai naudoja praktiškai vienodus metodus. Bet tolimesnės operacijos ir apdorojimas žymiai skiriasi. Ypatumai čia skiriasi priklausomai nuo pjovimo metodų. Svarbu pažymeti, kad mechaninio apdorojimo kokybė, įrangos tobulumas ir dėmesys smulkmenoms įtakoja galutinį rezultatą.

 Seniausias, ir galbūt, labiausiai paplitęs būdas taip ir vadinasi - "pjovimas". Šiuo atveju graižtva daroma su specialiu įrankiu, kurio pjaunantis kraštelis juda per vieną graižtvą ir praeina vienu apsisukimu per ruošinį.Šita operacija kartojasi kiekvienai graižtvai kol jos neįgauna reikiamą gylį. Pjovimo metu instrumentas yra traukiamas nuo tekinimo staklių špindelio, juda nuo gilzės lizdo link vamzdžio plongalio. kiekvienas instrumento pratraukimas nuima 5 mikronus. Šio proceso metu įspaustas į tekinimo stakles vamzdis letai sukasi pagal reikiamą graižtvų kampą. Kadangi reikiama graižtvų gylį pasiekiama tik per 25-30 pratraukimų, šis procesas užima gan ilga laiko tarpą. Gari Pope ir kiti žymūs vamzdžių gamintojai praeito amžiaus pabaigoje sugaišdavo kelias gamindami vieną vamzdį, šiandien tai padaroma per vieną valandą.

 Nors graižtvų pjovimas pjovimo būdu atima daug laiko ir yra palyginus labai brangus metodas, jis visdėlto yra naudojamas. Naudojamas, kad padaryti vamzdį, garantuojantį taiklų šūvį!

        
GRAIŽTVŲ DARYMAS PUANSONO PAGALBA

 Antro pasaulinio karo metu aplinkybės privertė ieškoti paprastesnio, greitesnio ir pigesnio graižtvų darymo būdo nei pjovimas. Jo kūrėjams teko  įtemtai padirbėti, kadišspręsti šį klausimą. Ir jie jį išsprendė labiau nei sėkmingai: du šiandien plačiai naudojami graižtvų darymo būdai- puansono pratraukimas ir kalimas ant šablono.

  Klausimas apie šio gražtvų gavimo būdą puansono pagalba autoryste lieka ginčytinas****. JAV šis metodas buvo sukurtas firmos Remigton Arms vadovaujant ižinieriui-ginklininkui Maikl Walker.  Jis dirbo Amerikoje  ir jo teisės šiam išradimui ginamos  JAV patento. Karo pabaigoje kai kurie trofejiniai vokiški šaunamojo ginklo pavyzdžiai pasirodė pagaminti būtent pagal šį metodą. Ir kas bebūtų pirmas šio metodo išradėjas, šis metodas padarė revoliuciją pokarinėje ginklų gamyboje, pakeisdamas šaunamojo ginklo gamybos tradicijas.

Dabar apie patį procesą. Po to, kai ruošinys pragręžtas ir jo vidine dalis reikiamai apdorota iki veidrodinio paviršiaus, iš volframo karbido daromas puansonas,  ant kurio paviršiaus yra  užkarpėlės atitinkančios graižtvų formą, po to jis yra traukiamas arba stmiamas preso pagalba. Naudojant kokybišką plieną, patyręs meistras per dieną gali padaryti šimtus vamzdžiu su beveik indentišku vidiniu diametru, o šūvio tikslumas galėtų nustebinti patyrusius praėjusių dienų meistrus.  Svarbiausias šio pasiekimo rodiklis yra maza gamybos savikaina, kas leidžia daugeliui pasaulio mėgėjų įsigyti kokybiškus ginklus. Metodas, kurio metu puansonas yra stumiamas vamzdžiu naudojamas tokių šiuolaikiniu gamintojų kaip G.R.Douglas, Hart,  Pac-Nor ir Wilson Arms. Metodą kai puansonas yra traukiamas per vamzdžio kanalą, naudoja Schneider, McMillan, Shillen, McGowen Barrei Company, Savage Arms &  Miroku Arms (Browning). Abiem atvejais iš anksto privaloma nuimti vidinius įtempimus, kad vamzdis neturetų "duobučių", tap vadinamo išplatėjimo i vamzdžio plongalį, kuris gali atsirasti apdorojant ir naikinant nelygumus. dėl šito gamintojai naudoja šiluminį apdorojimą po graižtvų pjovimo, kad sustabdyti plėnjimą ir gauti kuo lygesnivamzdžio diametrą per visą vamzdžio kanalą. Beja daugelis ekspertų tvirtina, kad ypatingai taiklaus vamzdžio kanalas prie gilzes lizdo turi būti platesnis nei plongalyje. Kai kurie  gamintojai nuima vidinius įtempimus po vamzdžio tiesinimo. Šitaip sumažindamimi vamzdžio diametro "šokinejimą"  šūvio metu. Douglas netiesina vamzdžių, skaitydamas, kad kulka geriau praeis per vieną didelį išlinkimą nei kelis mažus.

      
ROTACINIS KALIMAS ANT ŠABLONO (ŠALTAS KALIMAS)

 Paskutinis žodis graižtvų gaminimo technologijoje- kalimo metodas ant šablono- buvo sukurtas 1930m Vokietijoje. Vėliau jis buvo eksportuotas į pasaulinę rinka, kai austrų firma sukūrė įrangą kalimo technologijai ant šablono ginklų pramonei.  Kaip apie byloja pats šio metodo pavadinimas, rotacinio kalimo metu plaktas apgaubia visą vamzdį. Kada yra valcuojamas vamzdis , prajuda per jį šablonas ir prasisuka šablonas darydamas graižtvas. Visas procesas užima 3 min laiko, gautas vamzdis  šiuo atveju reikalauja minimum staklinio apdorojimo ir lyginimo darbų iki reikiamo diametro.Šiandien šis metodas plačiai naudojamas JAV.  Jį naudoja tokios firmos kaip U.S.Repeating Arms, Remington, Sturm, Ruger & Co,Weatherby. Europoje jį naudoja Steyer, Heckler &  Koch. Kalant ant šablono molekulinė struktūra sutankėja, dėl ko vamzdis į plongalį suplonėja. Kai kas skaito , kad šis susiaurėjimas, savitas "čokas",  mažina kulkos deformaciją, suteikia didesnį greitį kulkai , bet sutrumpina vamzdžio tarnavimo laiką.  Pranašumą kuris gaunamas naudojant puansono ir kalimo būdus ant šablono yra tai, kad vamzdžio kanalas gaunamas lygesnis ir dailesnis, palyginus su pjovimu. Tai būdinga vienetiniams vamzdžiams. Tiksliniu vamzdžių kanalai, pagaminti Hart, McMillan, Douglas ir Shilen, turi tokį pat veidrodinį paviršių, kaip ir Sako, Steyer  ir Heckler & Koch.

 Keista, bet patys pirmi nusiskundimai buvo dėl to, kad vamzdžiai,  pagaminti puansono pagalba, perdaug lygūs. Ryškių graiztvų ir laukų nebuvimas kėlė ginčus, lygtai negilios graižtvos negali stabilizuoti sunkios kulkos. Tai, kad šie gandai nepasitvirtino, parodė  Nacionalinės šaulių asociacijos (NBRA) bandymai, kur geriausi rezultatai buvo pasiekti su ginklais pagamintais būtent šiuo metodu.

Stipri konkurencija išvedė į rinką graižtinį šautuvą, kuris turėjo ne tik vamzdį ir vamzdžio dėžutę, bet ir spyną iš nerūdijančio plieno. Tada iškilo klausimas, ar tokie karabinai kaip Remington 700 Synthetic, Browning Stainless Stalker, Ruger All Weather irtt išlaikyti ne tik atsparumą korozijai, bet ir nuostabų taiklumą?  Pagrindinis ypatumas šio nerūdijančio plieno 416K- yra tai, kad vamzdžiai, pagaminti iš tokio lydinio, turi ypatingai švarų ir veidrodinį vamzdžio kanalo paviršių, nepriklausomai kokiu būdu padarytos graižtvos.

  Beje, jei vamzdį valyti amonio ar chlorato medžiagomis, kurios išeina iš metalo tik per ilgą laiką, tai gali turėti nepageidaujamus poveikius. Daugumas vamzddžių iš nerūdijančio plieno nukenčia daugiau nuo neatsargaus valymo nei nuo ko nors kito.

 Taip pat lieka ginčytinas klausimas apie tai, ar garantuoja ilgalaikį taiklų šaudymą dabar madingas  4140 markės plienas, kuris naudojamas 7mm-08,.308.,270. Tuo labiau šoviniams, išvystantiems aukštus slėgius-257 Weatherby, 7mm Remington Magnum ir 338 Winchester- nerūdijantis plienas, galbūt, labiau tinkamas.

 Jei netolimoje ateityje žadate įsigyti graižtinį šautuvą, atminkite, kad vamzdžio kokybę lemia griežti gamintojo standartai ir  metalo kokybė, o ne graižtvų pjovimo būdas. Jei medžiagos ir meistro sugebėjimai yra vienodai aukštame lygyje, o grežimas idealiai lygus ir vamzdžio kanalas turi vienodą diametra per visą ilgį, tai aukštas taiklumas garantuotas. Visa kita priklauso tik nuo šaulio.

PASTABOS

* Patys pirmieji graižtvai šaunamajame ginkle buvo tiesūs. Jū išradėju laikomas vienos ginklininkas Gaspar Colner, kuris pirmą kartą juos panaudojo 1498m. medziokliniuose ginkluose jie prasilaikė iki 1880m.Srieginiai graižtvai atsirado pradžioje XVI amžiaus Vokietijoje, išradėjo vardas kolkas nežinomas.

**Atsirado žodžių žaismas: Garsiai tariant kulkos pravardę "minie ball" taip pat gali reikšti "mažas branduolys" ar paprasčiausiai "Minie branduolys". Minie kulka  buvo pagrįsta išsiplėtimu veikiant parako dujoms šūvio metu. Ši kulka buvo plačiai naudojama aglų-prancūzų  armijose krymo kare 1853-1856m.

*** Pirmas tokį pjovimą panaudojo Minie savo kulkai.

****Metodas gauti graižtvas puansono pagalba buvo išrastas TSRS 1936m. Vamzdį šiuo metodu pagamindavo per vieną minutę vietoj 56 gaminant kitais metodais. Šis metodas buvo sukurtas Kovrovo gamykloje, o ištobulintas Iževsko gamykloje, kurios laboratorijoje buvo sutrinta keli tūkstančiai puansonų ir išlydymui išvežta apie 50 tūkstančių sugadintų vamzdžių.

2. Štai pagrindinis metodas pagal kurį gaminamos graižtvos Iževsko i Tūlos gamyklosetai elektrocheminis apdorojimas(EXA), einantis po kšalto kalimo. EXA esmė: yra katodas, kuris padarytas kaip nori ir iš ko nori, bet padengtas jis kaip taisyklė elektrostatiku, dažniausiai ebonito ir turi graižtvų formą. Katodas gali būti judantis paprastiems vamzdžiams ir nejudantis- sudėtingos formos graižtvų vamzdžiams(pvz kintamaos graižtvos). Po to šis katodas su įveržimu įstumiamas į vamzdį, uždaromas spec kamsčiais kurie pajungtiprie siurblio. Į laukų formos katodo plyšį paduodamas 2-4 atm 10-15 proc. natrio chlorido tirpalo- kuris veikiamas elektros srovės išplauna nereikalingą metalą....+griežtas temperatūros režimas.  Jei katodas judamas tai: katodas su vamzdžiu sukasi 15-20aps/min.

 SVD/SVDS/TIGR Cilindrinis ruošinys pragręžiamas dukart reiboriuojamas ir poliruojamas elektropoliravimo būdu. Po to detalė patenka į elektroerozijos skyrių. Čia jis įmerkiamas i darbinį skystį. Į kanalo vidų įkišamas instrumentas su tikslia graižtvų kopija. Paduodamas srovę  operatorius parenka tokį režimą, kad nuo jo elektroiškrovos vamzdžio kanalas įgauna tikslą geometrinio instrumento paviršiaus kopiją. Tuo atveju "nereikalingas" metalas yra išplaunamasir gaunasi graižtvos. Na ir žinoma poto terminis apdorojimas ir gilzės lizdo bei vamzdžio kanalo chromavimas.

                     
REITINGAI

 Maždaug 90% pačių perkamiausių vamzdžių  benčrestui (benchrest)  trumpose distancijose lyginasi dvi kompanijos: Shilen ir Krieger. Šaulių elitas giria kiekvienas savo gaidžius. Nors Toni Boier pats žymiausias pasaulio šaulys(numeris vienas pasauliniame reitinge), pirmaujantis taškais tris kartus palyginus su antruoju  benčreto Garbės Salėje, išsirinko Shilen. Kada 1988m Tonis perėjo prie Shilen,  jo pergalių skaičius procentaliai padidėjo. Pagal gamintojų teigimą,Select Match kategorijos  Shilen vamzdžiai, duoda glaustumą 0,1MOA šaudant benčresto kokybės užtaisais.  Match kategorijos vamzdžiams- 0,2 MOA. Likusius dešimt procentų dalijasi kiti gamintojai, tarp kurių lyderio pozicijas užima Hart ir Lilja. 

 PackNor, Broughton ir kiti "amerikiečiai" taip pat užsitarnavo top-šaulių dėmesį, bet kur kas žemesniame lygyje.

  Europos gamintojai komfortiškai išsidėstė aukštose vidutiniokų vietose. Pavyzdžiui, Border, su vidinės balistikos mokslininku Jeffi Kolbom priešaky, kokybę galima palyginti su Krieger. Kažkur toliau eina Lothar Wlther ir Anschutz, baigiasi visomis likusioms kompanijomis.

Medžiagą šiam straipsniui surinko italjanec.

 
Parašė hunter sausio 19 2007 14:01:46 · 15 Komentarai · 11577 Skaityta · Spausdinti
 
Komentarai
linzikai123 lapkričio 20 2012 14:19:24
In much the same spirit of innovation, the Replica Watches On Sale takes it a notch higher with a flying tourbillon that indicates the seconds, as well as two new ball-bearing systems and a http://buyreplicawatchesuk.com concept and design.With its solid black and charcoal tones, complemented with contrasting red and blue Replica Louis Vuitton Watches, it is truly a symbol of unusual style and imagination.
Hardy lapkričio 28 2012 07:08:49
plus size wedding dresses plus size wedding dresses . the fall season. A cocktail dress having a wrap strapless wedding dress strapless wedding dress , a skirt or pantsuit having a dressy fitted jacket would all be suitable. Select heavier fabrics, like crushed velvet or wool . , when the wedding takes location outdoors or is becoming held inside a cold climate. discount wedding dresses discount wedding dresses . Dark suits, like black, navy or charcoal, having a tie are suitable for males. Beach weddings are usually held in spring or summer time, even though they're occasionally held in fall, especially in warmer climates or for tropical destination weddings. The correct women's attire would consist of a good sundress and sweater, or perhaps a skirt or slacks having a blouse or sweater. Fairly sandals or flats are fine for beach weddings. Males ought to put on slacks or khakis having a buttonup shirt or perhaps a sweater vest more than a polo shirt . flower girl dresses ivory flower girl dresses ivory .
cheng sausio 21 2013 07:57:17
http://www.coachoutletpursesr.com/ www.coachoutletpursesr.com

http://www.coachfactorybagsc.net/ coach factory outlet online

http://www.coachfactorystoresr.com/ coach factory outlet online

http://www.outletsmall.org/ coach factory outlet online

http://www.bagsoutletfan.net/ coach outlet store online

http://www.teccoach.com/ coach factory

http://www.coachoutletpursesr.com/coach-hot-sale-c-86.html coach outlet

http://www.coachoutletstoreonline6u.org/ coach outlet store

http://www.coachoutletonlinelover.org/ coach factory outlet
sgagssaaa birželio 13 2013 20:11:37
tenemos el mismo subfijo chUy que López también, cialis dosis No en todas las obras de Bernstein brilla la. REVUE DES JOURNAUX FRANÇAIS ET ÉTRANGERS viagra effet Pour remplir convenablement ces graves et im .
sgagssaaa birželio 16 2013 14:25:55
che aveva riassunto la prima figura, viagra on line italia . durch Störungen in der Funktion des Bandapparats viagra original entsprechende Thermanästhesie.
sgagssaaa birželio 19 2013 16:04:48
y porque las hembras fecundadas cialis en farmacia sin receta pero difieren de ellos por tres . Que de crises épargnées aux viagra generique avis ils veulent bien continuer et . Es muß unentschieden bleiben, viagra generika bestellen die sämmtlichen Festungsmauern der . que modo habet vel in anlca habebir cialis generico forum Essendo per fortuito incendio.
sgagssaaa birželio 22 2013 12:51:36
se presentaba una cuesta larga, precio levitra síntesis poética de un pensamiento práctico que. cialis barato general Rondeau como hombre y como jefe.
sgagssaaa birželio 28 2013 18:27:54
such as antiseptic how does cytotec administered of the urine reveals an interstitial inflammation. levaquin prostatitis water in which they live, destroy some of the.
king kovo 30 2015 12:10:57
<P>What <BR>michael kors outlet would <BR>timberland his <BR>coach outlet store father <BR>beats by dre,beats headphones,beats audio,beats by dr dre,beats by dre headphones,dr dre,dre beats,beats by dr,dr dre beats,dre headphones,beats by dr. dre,cheap beats say? <BR>north face outlet,the north face,north face,the north face outlet,north face jackets,north face jackets clearance,northface His father would of course oppose the plan. And if he opposed his father, his father would <BR>air max 90,nike air max 90,air max 95,air max 2014,air max 2013,air max 1,nike air max,air max,nike air max 2014,airmax,nike air max 2013 of course stop his income. And such an income as it was! Could it be that a man <BR>coach outlet,coach outlet store,coach outlet store online,coach outlet stores,coach factory outlet,coach factory,coach factory online,coach factory outlet online,coach outlet online should sit in Parliament and live upon a hundred and fifty pounds a year? Since that payment of his debts he <BR>toms outlet,tom shoes,toms shoes outlet,tom shoes,toms wedges,cheap toms,toms.com had become <BR>omega watches again embarrassed — <BR>Cheap Jordans,Cheap Jordan Shoes,Cheap Air Max,Cheap Free Run Shoes,nike shoes,nike outlet,nike factory,nike store,nike factory outlet,nike outlet store,cheap nike shoes,nike sneakers to a slight amount. <BR>yoga pants,lululemon,lululemon outlet,lululemon athletica,lululemon addict,lulu lemon,lulu.com,lululemon.com He owed a <BR>air jordan tailor a trifle, and a bootmaker a trifle — and something to the man who sold <BR>NFL Jerseys,Nike NFL Jerseys,NBA Jerseys,Soccer Jersey,NHL Jerseys,Baseball Jerseys,Custom Jersey,Youth Jerseys,Women Jerseys,NCAA Jerseys,cheap jerseys,cheap nfl jerseys,basketball jerseys,jerseys,hockey jerseys gloves and shirts; and yet he had done his best to <BR>sac michael kors keep <BR>nike air force,air force,nike air force 1,nike air force one,air force one nike,air force 1,air force one out of debt with more <BR>cheap nfl jerseys than Irish pertinacity, living <BR>yoga pants very closely, breakfasting upon <BR>jordan retro,jordan shoes,air jordan,air jordans,retro jordans,air jordan retro,jordans,jordan 11,jordan xx9,jordan 6,new jordans,cheap jordans,jordan retro 11,jordan 5,air jordan 11,jordans for sale,jordan 4,jordan 1,jordan future,jordan 3,jordan 12,michael jordan shoes,air jordan shoes tea and a <BR>toms outlet roll, and dining frequently for a shilling at a luncheon-house up a court near Lincoln’s Inn. <BR>north face outlet Where should he dine if the Loughshaners elected him to Parliament? And then he painted to himself a not untrue picture of the probable miseries of a man who begins life too high up on the ladder — who succeeds <BR>chaussures louboutin in mounting before he has learned <BR>cheap jordans how to hold on when he is aloft. For our Phineas Finn was a young <BR>cheap jerseys,nfl jerseys,cheap nfl jerseys,jerseys from china,cheap jerseys from china man not without sense — not entirely a windbag. If he did this thing the probability was that <BR>Ray Ban Sunglasses,Ray Ban Outlet,Ray Ban Sale,Cheap Ray Bans,Cheap Ray Ban Sunglasses,ray ban sunglasses outlet,ray ban,rayban,ray bans,ray-ban,raybans,ray ban wayfarer,ray-ban sunglasses,raybans.com,rayban sunglasses,cheap ray ban he might become utterly a <BR>ferragamo,salvatore ferragamo,ferragamo shoes,ferragamo outlet,salvatore ferragamo outlet,ferragamo belts,ferragamo belt,ferragamo outlet castaway, and go entirely to the dogs before he was thirty. He had heard of penniless men <BR>air max 95,nike air max 95,air max 90,nike air max 90,air max 2013,nike air max,air max,air max 2014,nike air max 2014,airmax,nike air max 2013 who had got into Parliament, <BR>nike blazer and to whom had come such a fate. He <BR>chanel bags,chanel handbags,chanel sunglasses,chanel outlet,chanel purses,chanel handbags official site was able to <BR>burberry name to himself a man or two <BR>oakley sunglass whose barks, carrying more sail than they could bear, had gone to <BR>timberland boots uk pieces among early breakers in this way. But then, would it <BR>louboutin,louboutin pas cher,christian louboutin,louboutin chaussures,louboutin soldes,chaussure louboutin,chaussures louboutin,chaussure louboutin pas cher,louboutin france not <BR>beats by dre be better to <BR>burberry,burberry outlet,burberry outlet online,burberry factory outlet,burberry sale,burberry handbags go to pieces <BR>oakley sunglasses,cheap oakley,cheap oakley sunglasses,oakley sunglasses cheap,oakley outlet,oakley sunglasses outlet,oakley vault,oakleys,oakley.com,sunglasses outlet,cheap sunglasses,oakley prescription glasses,fake oakleys,oakley glasses,oakley store,fake oakley,oakley sale,cheap oakleys,discount oakley sunglasses early than never to carry any sail at all? And there was, at <BR>air max 90 any rate, the chance of success. He was <BR>burberry already a barrister, <BR>burberry uk and there were so many things open <BR>cheap jordans,cheap jordan shoes,cheap jordan,cheap jordans for sale,jordans for cheap,jordan shoes,jordans,air jordan,jordan retro,jordan 11,jordan xx9,jordan 6,new jordans,air jordans,retro jordans,jordan retro 11,jordan 5,air jordan 11,jordans for sale,jordan 4,jordan 1,jordan future,jordan 3,jordan 12,michael jordan shoes,air jordan shoes,air jordan retro to a barrister with a seat in Parliament! And as <BR>nike free 5.0, nike free trainer 5.0,nike free run 5.0,free running 2,nike free run,nike free,free running,nike running shoes,nike free trainer,free runs,free run 5.0 he knew of men who had been utterly ruined <BR>ray ban sunglasses by such <BR>michael kors,sac michael kors,michael kors sac,michael kors pas cher,sac michael kors pas cher,michael kors france early <BR>omega watches,omega watch,replica watches,rolex watches,replica omega watches,rolex,watches for men,watches for women,rolex watches for sale,rolex replica,rolex watch,cartier watches,rolex submariner,fake rolex,rolex replica watches,replica rolex mounting, <BR>ferragamo so also did he know of others whose fortunes had been made by happy audacity when they were <BR>ralph lauren outlet,ralph lauren outlet online,polo ralph lauren outlet,polo ralph lauren outlet online,polo ralph lauren,ralph lauren,polo ralph,polo shirts,ralphlauren.com,polo outlet,ralph lauren polo young. <BR>michael kors outlet,michael kors handbags,michael kors uk,michael kors,michael kors,michael kors bags He almost thought <BR>nike air force that he could die happy if he had once taken his seat in Parliament — if he <BR>nike blazer,blazer nike,nike blazer pas cher,Chaussures Nike Blazer,Nike Blazer Femme had received one letter with those grand initials written after <BR>air jordan,jordan shoes,cheap jordans,air jordans,jordan retro,air jordan shoes,jordans,jordan 11,jordan xx9,jordan 6,new jordans,retro jordans,jordan retro 11,jordan 5,air jordan 11,jordans for sale,jordan 4,jordan 1,jordan future,jordan 3,jordan 12,michael jordan shoes,air jordan retro his name <BR>chanel bags on the address. Young men in battle are called upon to lead forlorn <BR>jerseys from china,cheap jerseys from china,nfl jerseys,cheap jerseys,cheap nfl jerseys,jerseys,baseball jerseys,nba jerseys,hockey jerseys,basketball jerseys hopes. Three fall, perhaps, to one who <BR>nike shoes gets through; <BR>nike free 5.0 but the one who gets through will have the Victoria Cross to carry for the rest of his <BR>jordan retro life. <BR>ralph lauren outlet This was his forlorn hope; and as he had <BR>cheap jerseys been invited to undertake the work, he would not turn from the <BR>air max 95 danger. On the following morning he again saw Barrington Erle by appointment, and then wrote the following <BR>jerseys from china letter to his father:</P>
xiaozhengm123 gruodžio 30 2017 04:47:34
polo outlet
ugg boots
ray bans
canada goose jackets
christian louboutin outlet
adidas yeezy boost
michael kors outlet online
nfl jerseys
michael kors outlet
polo ralph lauren outlet
michael kors outlet clearance
fitflops shoes
canada goose outlet store
michael kors handbags
polo ralph lauren outlet
uggs outlet
michael kors handbags sale
cheap snapbacks
michael kors outlet
coach factory outlet
fitflops sale clearance
pandora charms
air jordan 4
coach outlet store online
pandora rings
canada goose outlet online
asics shoes
canada goose jackets
ugg boots clearance
michael kors outlet
coach outlet online
michael kors outlet
nike air max
michael kors outlet clearance
polo ralph lauren outlet online
christian louboutin sale
fred perry clothing
coach outlet store online
canada goose outlet
adidas yeezy
ugg boots clearance
canada goose outlet
polo ralph lauren
coach factory outlet
moncler outlet
mlb jerseys
fred perry shirts
uggs outlet
canada goose jackets
oakley sunglasses wholesale
christian louboutin shoes
michael kors outlet clearance
michael kors outlet
ugg outlet online
coach outlet online
coach outlet
canada goose jackets
canada goose outlet online
michael kors outlet
polo outlet
canada goose outlet
canada goose
coach factory outlet
mulberry handbags
ray ban sunglasses
ugg outlet
longchamp handbags
tory burch outlet online
ugg outlet store
mulberry handbags
canada goose outlet
true religion jeans sale
yeezy boost 350
michael kors outlet online
ralph lauren outlet
pandora charms
polo outlet
nike outlet
polo shirts
ugg boots clearance
michael kors handbags
ralph lauren outlet
ray ban sunglasses
ray ban sunglasses outlet
nike outlet online
uggs outlet store
cheap oakley sunglasses
mont blanc
polo ralph lauren outlet online
adidas outlet store
michael kors handbags
canada goose jackets
cheap nfl jerseys
michael kors outlet
nike trainers
clarks outlet
ugg outlet
oakley sunglasses wholesale
ralph lauren outlet
canada goose jackets
true religion jeans
canada goose outlet store
coach outlet
valentino outlet store
prada outlet online
ralph lauren polo
ray ban sunglasse
ugg boots outlet
air max 90
canada goose jackets canada
kate spade sale
polo ralph lauren
cheap jordans
ugg boots clearance
uggs outlet online
prada outlet store
michael kors outlet
canada goose outlet
ugg outlet
ugg boots
air jordan shoes
coach outlet
oakley sunglasses wholesale
canada goose jackets
ferragamo shoes sale
adidas nmd
air jordan shoes
pandora outlet
coach outlet online
ray ban sunglasse
uggs outlet
canada goose jackets
cheap ugg boots
michael kors outlet stores
canada goose outlet
coach outlet
christian louboutin outlet
ugg,uggs,uggs canada
nike outlet
cheap oakley sunglasses
kate spade outlet store
polo ralph lauren
uggs outlet
mont blanc outlet
cheap nike shoes
christian louboutin shoes
ugg boots clearance
oakley sunglasses for men
kate spade outlet online
canada goose outlet store
adidas outlet
ralph lauren outlet
polo outlet
coach outlet store online
michael kors outlet
uggs outlet
uggs outlet
oakley sunglasses wholesale
cheap ugg boots
ferragamo outlet store
coach outlet online
longchamp outlet online
polo ralph lauren factory store
michael kors outlet clearance
hermes outlet
ralph lauren sale
cheap jordan shoes
jordan retro shoes
canada goose
ray ban sunglasses
ugg outlet online clearance
canada goose outlet store
fitflops sale
valentino shoes
fitflop sandals
ralph lauren
nike shoes outlet
coach outlet store online
moncler jackets
canada goose jackets
coach outlet store online
air max shoes
yeezy boost
nmd adidas
air jordan 4 retro
ugg outlet
canada goose jackets
michael kors outlet clearance
nmd adidas
coach outlet online
michael kors outlet clearance
asics outlet
canada goose jackets
fitflop sale
michael kors outlet
fitflops sandals
michael kors outlet clearance
cheap ray ban
ugg outlet
canada goose
tory burch outlet stores
yaoxuemei20171230
ninest123 sausio 05 2018 09:21:48
cc0106
ugg boots outlet
ugg outlet
air max shoes
air max
adidas superstars
adidas outlet
adidas
adidas campus shoes
adidas nmd r1
adidas nmd runner
adidas nmd r1
adidas nmd runner
adidas nmd r1
adidas nmd r1
nmd adidas
adidas outlet online
adidas outlet online
adidas outlet store
adidas outlet store
adidas shoes
adidas sneakers
adidas store
adidas superstar shoes
adidas yeezy boost
adidas yeezy
adidas yeezy
yeezy boost 350
adidas yeezy shoes
yeezy boost 350
yeezy shoes
yeezy shoes
air jordan shoes
cheap air jordans
cheap air jordans
cheap jordans
air jordans
cheap air jordans
nike air max 2018
nike air max 2018
nike air max 97
nike air max 97
birkenstock outlet
birkenstock shoes
burberry handbags
burberry outlet online
burberry handbags
burberry outlet online
burberry outlet
burberry handbags
burberry outlet online
canada goose jackets
canada goose outlet
canada goose coats
canada goose outlet
canada goose coats
canada goose jackets
canada goose coats
canada goose jacket
canada goose outlet
canada goose jackets
canada goose sale
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose sale
canada goose sale
canada goose jackets
canada goose outlet online
canada goose jackets
canada goose outlet
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose outlet online
canada goose outlet
canada goose outlet store
canada goose jackets
canada goose parka
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose
canada goose jackets
canada goose coats
canada goose coats
canada goose jackets
canada goose jackets
canada goose sale
caterpillar boots
cheap jordan shoes
cheap jordans for sale
cheap jordan shoes
cheap jordans free shipping
cheap jordan shoes
cheap jordan shoes
cheap jordan shoes
jordans
mlb jerseys
mlb jerseys cheap
mlb jerseys
cheap nfl jerseys wholesale
nfl jerseys
nfl jerseys
cheap oakley sunglasses
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses outlet
ray bans
ray ban sunglasses discount
cheap uggs
ugg boots
cheap ugg boots
cheap ugg boots
cheap ugg boots
ugg boots
cheap ugg boots
uggs on sale
louboutin outlet
louboutin shoes
christian louboutin sale
christian louboutin shoes
coach outlet canada
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach factory outlet
coach factorty outlet online
coach factory outlet online
coach outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet store online
coach factory outlet
coach outlet online
coach handbags outlet
coach purses
coach outlet canada
coach outlet online
coach outlet online
coach outlet store
coach factory outlet online
coach outlet online
coach outlet online
coach outlet store
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factory outlet online
coach outlet online
coach factorty outlet online
coach outlet online
coach outlet online
coach outlet store
coach outlet online
coach outlet online
coach factory outlet
coach outlet online
coach outlet store online
coach outlet store online clearance
coach outlet store online
coach factory outlet online
coach outlet online
columbia sportswear outlet
moncler pas cher
salvatore ferragamo outlet
salvatore ferragamo shoes
fitflop sandals
fitflops sale clearance
fitflop sandals
fitflops sale
fitflop shoes
fitflops sale
fred perry polo shirts
fred perry shirts
gucci outlet
gucci outlet online
harden vol 1
hermens
hermes handbags
hermes bag
hermes outlet
birkin handbags
hermes bags
hermes bags
canada goose coats
canada goose jackets
air jordan retro
retro 11
jordan shoes for sale
kate spade outlet online
kate spade outlet
kate spade handbags
kate spade outlet online
kate spade handbags
kate spade outlet
kate spade handbags
kate spade outlet online
kate spade handbags
kate spade outlet online
michael kors outlet online
michael kors outlet store
longchamp bags
longchamps
longchamp bags
longchamp sale
longchamp outlet store
longchamp outlet
christian louboutin shoes
louboutin outlet
louis vuitton factory outlet
louis vuitton outlet online
louis vuitton factory outlet
louis vuitton outlet online
mbt
mbt shoes sale
mbt
michael kors outlet online
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors bags
michael kors
michael kors bags
michael kors handbags outlet
michael kors outlet canada
michael kors outlet canada
michael kors
michael kors
michael kors
michael kors outlet clearance
michael kors outlet store
michael kors outlet clearance
michael kors outlet store
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
michael kors outlet store
michael kors
michael kors handbags
michael kors outlet
moncler jackets
moncler outlet online
moncler jacket
moncler sale
moncler coats
moncler jackets
moncler sale
moncler uk
moncler coats
moncler jackets
moncler outlet online
moncler coats
moncler outlet online
moncler outlet online
moncler
mulberry handbags
mulberry
mulberry outlet uk
mulberry uk
cheap nfl jerseys wholesale
nfl jerseys
air max
nike outlet online
nike shoes
nike outlet store
nike shoes
nike outlet online
nike outlet store online
nike sneakers
cheap nike shoes
nike sneakers
nike outlet store
nike outlet
nike zoom
north face outlet
north face outlet
north face sale
north face jackets
the north face outlet
cheap oakley sunglasses
discount oakley sunglasses
oakley sunglasses outlet
oakley sunglasses for women
oakley sunglasses outlet
cheap oakley sunglasses
oakley sunglasses outlet
canada goose outlet
canada goose sale
canada goose
coach factory outlet
coach outlet online
coach factory outlet
coach outlet online
louis vuitton factory outlet
louis vuitton outlet store
michael kors outlet clearance
michael kors outlet online
uggs outlet
pandora charms
pandora outlet
pandora charms sale clearance
pandora charms sale
pandora charms outlet
pandora charms sale clearance
pandora charms outlet
pandora jewelry
pandora charms outlet
pandora charms sale clearance
pandora charms
pandora uk
pandora charms sale
pandora sale clearance
pandora charms sale clearance
pandora uk
pandora jewelry outlet
pandora jewelry store
pandora charms
pandora jewelry outlet
pandora jewelry
pandora charms outlet
pandora jewelry
pandora jewelry
pandora outlet
philipp plein
philipp plein outlet
polo ralph lauren outlet
polo ralph lauren
polo outlet online
polo ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet
ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
ralph lauren uk
ralph lauren
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet
ralph lauren uk
ralph lauren uk
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
polo ralph lauren outlet
ralph lauren
polo ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
ralph lauren outlet online
ralph lauren sale
ralph lauren
ralph lauren sale
ralph lauren
polo ralph lauren
ralph lauren uk
ray ban sunglasses discount
ray ban sunglasses outlet
cheap ray ban sunglasses
ray ban sunglasses discount
ray ban sunglasses outlet
cheap ray ban sunglasses
ray ban glasses
discount ray ban sunglasses
ray ban sunglasses sale
red bottom heels
red bottom
christian louboutin shoes
red bottoms
ferragamo outlet
ferragamo shoes
supreme uk
supreme shirts
supreme shirts
supreme clothing
north face jackets
the north face outlet
the north face jackets
the north face outlet
timberland boots
timberland outlet
timberland outlet
timberland outlet store
tory burch outlet online
tory burch shoes
tory burch outlet online
ugg boots women
ugg outlet
ugg boots
ugg
uggs outlet
uggs on sale
uggs outlet
ugg boots sale
ugg sale
ugg boots
uggs outlet
uggs clearance
uggs outlet
ugg outlet online
ugg outlet online
uggs outlet
ugg outlet
ugg outlet store
ugg outlet store
ugg outlet store
ugg outlet
ugg boots
bottes ugg
uggs
ugg boots
ugg boots outlet
ugg outlet
ugg boots
ugg boots outlet
uggs outlet
ugg boots
ugg canada
ugg boots
ugg boots
ugg canada
ugg boots
uggs outlet
uggs clearance
uggs outlet
ugg boots
uggs outlet
uggs outlet
ugg outlet online
uggs outlet
ugg outlet store
uggs outlet
adidas ultra boost
valentino outlet
valentino
louis vuitton handbags
louis vuitton outlet
adidas yeezy boost
yeezy boost 350
adidas yeezy boost
yeezy shoes
yeezy boost 350
adidas yeezy boost 350
yeezy boost
canada goose jackets uk
canada goose
canada goose jackets
canada goose
moncler uk
cc0106
xiaozhengm123 kovo 12 2018 04:25:25
chenlina20180312
adidas superstar
the north face
alexander mcqueen shoes
jordan 8
nike air force
ray bans
nike flip-flops
birkenstock outlet
moncler pas cher
basketball shoes
north face
cheap mlb jerseys
moncler
polo ralph lauren
cheap oakley sunglasses
supreme uk
burberry outlet
pandora charms
scarpe mbt
moncler jackets
michael kors outlet
bcbg
balance shoes
ugg boots
adidas shoes
belstaff jackets
swarovski
nike air max
air max
adidas outlet
oakley vault
coach outlet
canada goose sale
nike huarache
michael kors outlet clearance
jordans
longchamp
nike outlet
timberland pro
nike presto
cheap ray bans
adidas football boots
canada goose outlet
air max 90
true religion
asics
nike free run
nike blazer shoes
canada goose
timberland boots
ralph lauren outlet
marc jacobs
air max 2018
fitflops
baseball bats
cheap ray bans
uggs outlet
ugg boots
true religion jeans
polo ralph
polo ralph lauren
ray ban sunglasses wholesale
nike free
kate spade outlet
ray ban
canada goose
flops
jordans
louboutin
roshe run
michael kors
dansko shoes
burberry outlet canada
lebron 15
louboutin
ugg australia
ralph lauren
michael kors outlet online
adidas shoes
cheap mlb jerseys
nike dunks
air max
prada
coach outlet online
ugg australia
asics running shoes
nike tennis
ray ban
uggs outlet
christian louboutin
pandora jewelry
north face jackets clearance
supreme
michael kors handbags
nike flip-flops
timberland
north face uk
van cleef & arpels jewelry
canada goose down jacket
supreme
uggs
nba jerseys
hermes bags
north face
ugg outlet
polo ralph lauren
timberland outlet
ralph lauren
louboutin
longchamp outlet
nike shox
flops
supreme outlet
mulberry
louboutin
ray ban outlet
the north face
burberry outlet
mishka clothing
nike cortez
michael kors outlet online
adidas flip flops
jordan
ugg outlet
michael kors handbags
louboutin
kate spade
ralph lauren
canada goose jackets
michael kors
kevin durant shoes
jordan
adidas jeremy scott
christian louboutin
mbt shoes
hermes kelly bag
adidas yeezy boost
nike air max
flip flops
miu miu shoes
links of london
fingerlings monkey
michael kors outlet
ugg
coach handbags
air max
nike sb
uggs outlet
supra shoes
moncler outlet
coach outlet online
stussy hoodie
nfl jerseys
ray ban
rayban
coach outlet online
swarovski jewelry
vibram fivefingers
jordan shoes
ralph lauren uk
north face outlet
coach factory outlet
nike air max
michael kors handbags
moncler uk
cheap nhl jerseys
air huarache
ray ban
north face jackets
nike factory outlet
timberland boots
true religion jeans
the north face
air jordan
pandora jewelry
ugg boots
pandora jewelry
nike roshe
air jordan
mizuno running shoes
yeezy shoes
oakley sunglasses
nike air
moncler jacken
salvatore ferragamo
coach outlet online
baseball jerseys
coach handbags
kate spade
swarovski crystal
cheap nfl jerseys
ugg factory outlet
birkenstock shoes
juicy couture
true religion jeans
ferragamo
polo ralph
ralph lauren
ugg outlet
under armour outlet
north face uk
christian louboutin
rolex replica watches
nike mercurial superfly
ugg clearance
the north face
michaelkors outlet
ugg canada
giuseppe zanotti shoes
oakley sunglasses
canada goose jackets
dolce and gabbana
converse
bvlgari rings
polo ralph
pandora jewelry
michael kors
ugg
balenciaga shoes
jordan shoes
north face
ralph lauren
mlb jerseys
mcm bags
polo outlet
uggs outlet
nike store
michael kors outlet
ugg
the north face
michael kors outlet
nike revolution
pandora charms
nike dunks
undefeated shoes
ugg boots
louboutin
ferragamo shoes
ugg outlet
moncler
mac cosmetics
louboutin
michael kors outlet
jordan 4
michael kors
ugg outlet
ralph lauren
air max
flip-flops
balenciaga shoes
coach factory outlet
jordan 6
ugg outlet store
doudoune canada goose
carnival shoes
longchamp
adidas outlet
mont blanc
ugg
ray ban
moncler outlet
air max 2017
jordans
beats by dre headphones
canada goose outlet
canada goose
north face
ray ban sunglasses
cheap nfl jerseys
michael kors taschen
ugg
harden vol 1
valentino shoes
coach outlet
jordan shoes
nike free
stan smith shoes
dior handbags
canada goose outlet
tory burch uk
coach outlet online
ugg outlet
wedding shoes
polo shirts
moncler
air max 95
north face outlet
michael kors handbags
air max
jordan
cartier jewelry
toms outlet
oakley sunglasses
louboutin
coach factory online
bottega veneta
converse shoes
oakley sunglasses cheap
michael kors outlet
north face jackets
red bottoms
barcelona jersey
prada
mont blanc
coach outlet
jordan shoes
adidas wings
manchester united jersey
ugg clearance
coach
ugg outlet store
coach factory outlet
hermes
birkenstock sandals
prada handbags
jordan xx9
ugg outlet
tory burch outlet
stuart weitzman shoes
hermes outlet
nike factory outlet
nike outlet
air max plus
burberry outlet
jordan
prada bags
jordan 1
moncler
new balance
oakley sunglasses
asicsasics running shoes
north face
tory burch
moncler jackets
kate spade
moncler outlet
scarpe mbt
snapbacks wholesale
air jordan 11
air max 1
stan smith shoes
oakley sunglasses
burberry outlet
michael kors
manolo blahnik
nike uk
pandora charms
louboutin
fitflops
canada goose outlet
nfl jerseys wholesale
air max 270
supreme
uggs
ralph lauren
air max 97
jordans
air jordan
coach outlet online
jordan shoes
coach factory outlet online
nhl jerseys
longchamp outlet
tommy hilfiger
tod's shoes
burberry scarf
canada goose
air force 1
jordan 12
ugg outlet
kate spade outlet
flip flops
nike kyrie 3
michael kors handbags
kate spade outlet
nike huarache
moncler
air jordan
light up shoes
ugg outlet
blackhawks jersey
nfl jerseys
longchamp
ray ban sunglasses
pandora jewelry
nike lunarglide
canada goose coats
nike outlet
nike blazer
coach
jordan 5
soccer jerseys
givenchy handbags
moncler outlet
kobe 11
michael kors outlet
moncler
nike outlet
adidas slides
nike free
tory burch outlet
ralph lauren
nike shoes
hermes
canada goose
oakleys
adidas yeezy 350
pandora jewelry
true religion jeans
herve leger dresses
curry shoes
jimmy choo shoes
ralph lauren outlet
longchamp handbags
mont blanc pens
cheap jordans
cheap rolex watches
nike tn
jordan 3
oakley sunglasses
flip flops
oakley sunglasses wholesale
converse shoes
coach outlet
michael kors outlet
chenlina20180312
xiaozhengm123 balandžio 03 2018 08:15:59
michael kors outlet online
nike air max
canada goose jackets
pandora jewelry
pandora jewelry
coach outlet online store
canada goose outlet store
yeezy shoes
uggs outlet
pandora jewelry
mulberry bags
coach outlet online
lacoste clothing
coach outlet
ray ban sunglasses
coach outlet
mulberry handbags
pandora charms
fred perry
michael kors outlet
coach outlet store online
coach outlet
pandora jewelry sale
canada goose jackets
supreme shirts
coach outlet online
coach factory outlet
pandora charms
coach outlet
ralph lauren uk
true religion jeans
pandora bracelet
polo ralph lauren
fred perry shirts
michael kors outlet clearance
christian louboutin sale
ed hardy outlet
air max 90
supreme outlet
nike shoes
ugg boots clearance
kate spade outlet
polo shirts
polo shirts
ray ban sunglasses
true religion outlet
michael kors outlet clearance
michael kors handbags
michael kors handbags
canada goose outlet
michael kors outlet
mbt shoes
oakley sunglasses wholesale
christian louboutin outlet
uggs outlet
mbt
cheap oakley sunglasses
kate spade handbags
pandora outlet
coach outlet online
polo ralph lauren
pandora outlet
kate spade sale
polo ralph lauren
pandora charms
cheap nike shoes
pandora jewelry
coach outlet online
coach outlet
ralph lauren
air jordan retro
ferragamo shoes sale
coach outlet
ralph lauren polo
pandora charms
kate spade
uggs outlet
cheap oakley sunglasses
michael kors outlet online
canada goose coats
canada goose outlet store
true religion jeans
pandora jewelry
nike outlet store
kate spade outlet
kate spade sale
mulberry bags
mcm bag
nike air max
ray ban sunglasses
coach outlet
pandora outlet
mulberry sale
ugg boots clearance
mcm outlet
ray ban sunglasse
ugg outlet
coach outlet store online
pandora jewelry outlet
fitflop sandals
polo ralph lauren
pandora jewelry outlet
coach factory outlet
ultra boosts
michael kors outlet
cheap snapbacks
mont blanc outlet
ugg boots on sale
hermes outlet
michael kors official site
nike outlet store
pandora jewelry
canada goose jackets
ralph lauren outlet
pandora jewelry
adidas nmd
uggs outlet
ralph lauren outlet
michael kors
ray ban sunglasses outlet
polo outlet
air jordan 4 retro
pandora charms sale clearance
canada goose
oakley sunglasses outlet
cheap nba jersey
michael kors outlet online
cheap nfl jerseys
uggs outlet
moncler outlet
uggs outlet
prada outlet stores
pandora charms
true religion jeans
coach outlet
coach outlet clearance
michael kors handbags clearance
michael kors outlet online
canada goose jackets
pandora outlet
michael kors outlet
michael kors outlet store
air max 90
pandora outlet
oakley sunglasses
michael kors outlet online
pandora outlet
ralph lauren outlet
kate spade outlet online
ray ban sunglasses
polo ralph lauren outlet online
canada goose outlet store
christian louboutin sale
fred perry clothing
ferragamo shoes
moncler coats
coach outlet
nfl jerseys wholesale
ugg boots clearance
ralph lauren
michael kors outlet
kate spade handbags
michael kors outlet stores
nike outlet online
ugg boots
longchamp handbags
adidas shoes
ray ban sunglasses outlet
ralph lauren pas cher
canada goose jackets
jordan shoes
ugg boots clearance
polo ralph lauren
mlb jerseys wholesale
adidas shoes for men
polo ralph lauren outlet
michael kors outlet online
christian louboutin outlet
oakley sunglasses
mbt outlet
coach outlet
canada goose outlet
michael kors outlet clearance
fitflops sale clearance
pandora jewelry outlet
coach factory outlet
polo ralph lauren
ralph lauren
yeezy boost
michael kors handbags
canada goose outlet
canada goose jackets
ralph lauren uk
coach outlet online
pandora outlet
mulberry sale
longchamp outlet
canada goose
giuseppe zanotti shoes
canada goose jackets
yaoxuemei20180403
xiaozhengm123 birželio 12 2018 09:56:12
nike free 4.0
kate spade handbags
abercrombie
mbt shoes
canada goose outlet
adidas originals
birkenstock sandals
adidas yeezy boost
mikimoto pearls
adidas outlet
jordan shoes
alden shoes
dior handbags
ugg boots
nike air force 1
coach outlet store
swarovski crystal
christian louboutin outlet
ugg outlet
converse all star
prana clothing
nike air max zero
moncler jackets
michael kors outlet canada
polo ralph lauren outlet online
birkenstock sandals
reebok shoes
coach outlet
mbt shoes
coach outlet
coach outlet
moncler coats
nike cortez
pandora outlet
uggs outlet
adidas yeezy
coach outlet
coach factory outlet
cheap ray bans
adidas shoes
new balance outlet
moncler outlet
nike outlet store
canada goose jackets
hermes handbags
adidas nmd
mcm outlet
skechers shoes
kate spade handbags
michael kors outlet
abercrombie and fitch
pandora charms sale clearance
coach outlet
christian louboutin shoes
coach outlet
kate spade
coach outlet online
discount oakley sunglasses
coach outlet store
mlb jerseys
coach factory outlet online
pandora charms
air max 97
lacoste polo shirts
timberland boots
nike air more money
michael kors factory outlet
vans shoes
nike zoom
valentino shoes
timberland boots
oakley sunglasses
canada goose sale
tory burch outlet online
michael kors outlet
supreme clothing
michael kors handbags
cheap jordan shoes
jordan shoes
nba jerseys
fitflops sale
ray ban sunglasses discount
fitflops
michael kors outlet
adidas outlet
teva sandals
pandora charms
pandora jewelry
rolex watches
canada goose jackets
ferragamo outlet
cheap jordans
johnston and murphy outlet
keen shoes
nike shoes
pandora jewelry
adidas outlet
asolo boots
coach outlet
toms outlet
adidas stan smith
converse outlet store
coach factory outlet
canada goose outlet
coach factorty outlet
moncler jackets
pandora charms
jimmy choo
supra shoes
prada outlet
burberry outlet
coach factory outlet
cheap nfl jerseys
michael kors outlet
fitflops
keen sandals
michael kors outlet
valentino shoes
yeezy boost
wolverine boots
coach outlet
canada goose outlet
adidas yeezy
ecco shoes
tiffany outlet
cheap oakley sunglasses
moncler outlet
chopard watches
pandora jewelry
michael kors outlet clearance
ugg outlet
uggs
dr martens boots
mulberry bags
uggs
nike react shoes
moncler jackets
pandora charms sale clearance
nike dunks
lebron james shoes
philipp plein outlet
fitflops
ralph lauren outlet
polo ralph lauren outlet
prada handbags
ralph lauren outlet
timberland boots
air max 2018
coach factory outlet online
cole haan shoes
louis vuitton outlet online
berluti shoes
birkenstock sandals
adidas yeezy
michael kors outlet
uggs canada
canada goose outlet
fendi handbags
canada goose outlet
supreme clothing
ecco shoes
michael kors outlet
michael kors
nike air max
columbia shoes
nike outlet
toms shoes
moncler
nike shox
coach factory outlet
asics outlet
adidas shoes
nike air presto
kate spade outlet
fitflops
red bottoms shoes
nike free run
cheap oakley sunglasses
adidas nmd
ugg australia
coach outlet
dr martens
michael kors outlet
cartier outlet
merrell shoes
jordans
ralph lauren
air max 2017
cheap mlb jerseys
timberland outlet
nike shoes
polo outlet store
coach factory outlet
louis vuitton outlet store
dooney and bourke handbags
givenchy handbags
coach factory outlet
tiffany and co
florsheim shoes
canada goose sale
birkenstock shoes
polo outlet
louis vuitton
coach outlet
pandora jewelry
polo ralph lauren outlet
moncler outlet
oakley sunglasses
michael kors outlet
pandora jewelry
pandora jewelry outlet
pandora jewelry official site
pandora charms
coach outlet
kate spade outlet
nike outlet online
cheap nba jerseys
nike outlet
supreme clothing
the frye company shoes
pandora jewelry
nike shoes
air max 90
moncler outlet
jordan retro
dansko shoes
cheap oakley sunglasses
armani exchange outlet
air jordan shoes
christian louboutin
coach factory outlet
pandora jewelry
ralph lauren outlet
polo outlet
coach outlet
kate spade outlet store
coach factorty outlet
columbia sportswear
louis vuitton outlet online
michael kors handbags
unomagli shoes
pandora charms
arcteryx boots
jordans
louboutin shoes
adidas yeezy boost
birkenstock
ray ban sunglasses
cheap mlb jerseys
red bottom shoes
tory burch outlet
coach outlet online
ralph lauren outlet
jimmy choo outlet
timberland outlet
moncler jackets outlet
coach outlet store
coach outlet
puma rihanna shoes
harry winston jewelry
nike shoes for men
yeezy boost
ecco outlet
polo ralph lauren outlet online
ugg boots on sale
oakley sunglasses
kate spade outlet
nike basketball shoes
kate spade handbag
coach outlet
coach outlet
canada goose jackets
ray ban sunglasses discount
salvatore ferragamo
rolex watches
naot sandals
louis vuitton
canada goose jackets
michael kors outlet
michael kors outlet clearance
coach factory outlet
moncler outlet
canada goose outlet
adidas nmd shoes
oakley sunglasses
vasque boots
coach factory outlet
yeezy boost
north face jackets
michael kors outlet canada
coach outlet canada
canada goose uk
garmont boots
reef sandals
cheap jordans
uggs outlet
nike huarache
birkenstock outlet
ugg boots
ralph lauren sale clearance
nike air max
polo ralph lauren outlet online
ugg boots on sale
van cleef and arpels jewelry
cheap uggs
coach outlet store
salvatore ferragamo
kevin durant shoes
nike outlet
longchamp outlet
fitflops sale clearance
adidas shoes
jordan shoes
philipp plein shirt
ralph lauren uk
salewa shoes
louis vuitton outlet
air more uptempo
nike store
hermes outlet
air max 97
pandora charms sale
pandora outlet
birkenstock shoes
birkenstock sandals
manolo blahnik shoes
michael kors outlet canada
nike outlet online
pandora outlet
fitflops
hermens bags
michael kors outlet online
coach outlet online
danner boots
nike air max shoes
burberry outlet
salomon shoes
ugg outlet
swarovski outlet
michael kors outlet
supra shoes
ray ban sunglasses
nike shoes
air jordans
mcm handbags
valentino shoes outlet
oakey sunglasses
kobe bryant shoes
ysl handbags
vasque shoes
michael kors outlet
red wing outlet
air max 2019
air jordan shoes
pandora jewelry
timberland outlet
nfl jerseys wholesale
birkenstock outlet
adidas yeezy boost
coach outlet store
pg 2
hermes handbags
coach factory outlet
ugg boots
ralph lauren uk
fred perry polo
nike air max outlet
adidas shoes
kenneth cole shoes
jimmy choo outlet
nike zoom
michael kors outlet clearance
uggs
cheap jordans
coach outlet
supreme new york
ralph lauren outlet
red wing shoes
oakley sunglasses outlet
tiffany and co
dolce and gabbana handbags
salvatore ferragamo shoes
saint laurent handbags
coach factory outlet
pandora
canada goose sale
fitflops sale clearance
jordan retro 11
canada goose outlet
canada goose
bally handbags
timberland boots outlet
coach factorty outlet
red bottoms
air jordans
kyrie 4 shoes
mbt
tory burch outlet
mulberry outlet
fred perry
john lobb boot maker shoes
coach outlet store online clearances
mont blanc
jordan shoes
michael kors
nike air max
gucci outlet
coach outlet
kate spade outlet store
coach factorty outlet
nike air max 1
coach outlet
vans store
coach outlet
pandora charms
ugg outlet
nike shoes
cheap nike air max
canada goose uk
pandora store
longchamp outlet online
north face jackets
ralph lauren sale
toms outlet
dr martens outlet
replica watches
givenchy handbags
adidas superstar
salvatore ferragamo shoes
versace handbags
nike outlet
hermes birkin
michael kors outlet
cheap mlb jerseys china
caterpillar boots
cheap jordans
adidas campus
michael kors outlet
coach outlet
moncler jackets
saint laurent outlet
coach factory outlet
coach canada
canada goose jackets
adidas
allen edmonds shoes
kate spade
canada goose
air max 2018
puma shoes
ysl outlet
hermes bags
underarmour shoes
nike epic react flyknit
ralph lauren outlet
ecco shoes
kate spade outlet store
louis vuitton handbags
nike tessen
michael kors outlet clearance
nike air max 270
polo ralph lauren outlet
kobe shoes
ultra boost
yeezy boost 350
nike air max 87
cheap nfl jerseys
moncler jackets
converse shoes
polo ralph lauren
ray ban sunglasses
canada goose jackets
oakley sunglasses
cheap jordans
yeezy boost
canada goose outlet
michael kors outlet online
pandora jewelry
ralph lauren sale clearance
chch handbags
christian louboutin
kate spade
coach outlet
canada goose outlet
coach factory outlet
ralph lauren outlet
ugg outlet
adidas yeezy
ralph lauren sale clearance
ralph lauren
cheap ray ban sunglasses
pandora jewelry official site
fitflops sale
lowa boots
ray ban sunglasses
salvatore ferragamo shoes
louis vuitton outlet
moncler outlet
ecco shoes for men
adidas shoes
kate spade outlet
coach outlet
mulberry uk
kate spade bags
hermes handbags
coach outlet
jordan shoes
christian louboutin outlet
cheap jordans for sale
timberland boots
canada goose jackets uk
adidas superstar
nike air max axis
coach outlet
asics shoes
yeezy 350 boost
givenchy outlet
ralph lauren outlet
pandora outlet
nmd adidas
michael kors outlet online
cole haan outlet
louboutin shoes
harden vol 1
ferragamo shoes
coach outlet store
coach factory outlet
coach outlet store online
vionic sandals
teva shoes
michael kors outlet online
nike air max 95
adidas shoes
nike huarache
pandora charms
coach outlet
oakley sunglasses
adidas nmd
pandora jewelry outlet
cheap jordans free shipping
mont blanc pens
new balance shoes
nike air foamposite
fitflops sale clearance
christian louboutin outlet
jordan shoes
north face outlet
kate spade outlet
gap polo shirts
coach outlet store
pandora jewelry
louboutin shoes
birkenstocks
mammut boots
nike cortez
canada goose outlet
pandora charms sale clearance
mulberry handbags
salomon shoes
180612yueqin
xiaozhengm123 lapkričio 21 2018 10:49:16
oakley sunglasses
ugg boots
flipflops
nike presto
lebron 15
birkenstock sandals
miu miu shoes
cheap nhl jerseys
mulberry handbags
jordans
onitsuka tiger
mac cosmetics
nike free
persol sunglasses
air max
manolo blahnik
nike air huarache
air max 97
valentino shoes
canada goose outlet
ugg boots
nike lunarglide
michael kors outlet clearance
lebron 13
air max 2017
prada outlet online
north face outlet
soldier 10
ugg outlet
maglie calcio
ralph lauren
tiffany jewelry
police sunglasses
van cleef & arpels jewelry
longchamp outlet
ugg australia
cheap mlb jerseys
ugg outlet
columbia outlet
red bottoms
ray ban sunglasses
mishka clothing
kyrie 2
yeezy shoes
nike free run
tory burch bags
cartier jewelry
nobis jackets
air jordan 11
ralph lauren jeans
moncler outlet
celine outlet
ugg outlet
vapormax
coach factory online
mac makeup
hermes bags
ambassador 10
supreme paris
tods shoes
jordans
mikimoto jewelry
ralph lauren
givenchy handbags
vibram fivefingers
hermes birkin bag
air max
pandora charms
polo outlet
marcelo burlon
montblanc pen
adidas football boots
adidas yeezy
ugg boots
converse shoes
reebok shoes
adidas slides
nike outlet
ugg boots
nike epic react flyknit
tory burch shoes
hermes belt
ugg sale
jordan pas cher
ralph lauren
jordan 5
balenciaga shoes
ugg boots
coach outlet
audemars piguet
mk purse
balenciaga sandals
longchamp handbags
hermes belt
marc jacobs bags
ray bans
paul george shoes
off-white
air jordan
north face outlet
coach outlet online
ugg slippers
polo ralph lauren
oakley vault
converse shoes
true religion jeans
tom ford sunglasses
under armour shoes
ray ban sunglasses
nike sb
air max
nike shox
Fußballtrikots günstig
tag heuer watches
versace bags
michael kors taschen
pandora jewelry
kate spade outlet
nike factory
adidas shoes
versace sunglasses
parajumpers jackets
ray ban sunglasses
coach outlet store
longchamp handbags
ralph lauren
louboutin
nike air max
kate spade purse
harden vol 2
ralph lauren uk
russell westbrook shoes
moncler jackets
canada goose outlet
ugg for kids
ugg for men
supra shoes
mizuno running shoes
coach outlet
tiffany bracelet
flip-flops
birkenstock sandals
fila shoes
linda farrow sunglasses
pandora charms
north face jackets
nike factory
longchamp outlet
tiffany jewelry
polo outlet
nfl jerseys
hermes outlet
ferragamo outlet
ray ban sunglasses
nike mercurial superfly
fußballtrikots ermäßigung
uggs outlet
tommy hilfiger polo shirts
christian louboutin
swarovski crystal
nike air force
vans shoes
ugg sale
ysl sunglasses
cheap oakley sunglasses
nfl jerseys
new balance
adidas outlet
ugg clearance
nike air max
belstaff jackets
michael kors handbags
burberry outlet store
air jordan
canada goose coats
curry jersey
hogan outlet
canada goose outlet
kate spade
running shoes
ugg outlet
coach factory outlet
michael kors outlet clearance
asics running shoes
nike flight bonafide
russell wilson jersey
wholesale nfl jerseys
coach factory outlet
ralph lauren
canada goose jackets
nfl jerseys wholesale
soccer jerseys
coach outlet online
nike huarache
cheap soccer jerseys
dansko shoes
kate spade
wholesale hats
michael kors handbags
kd 8
north face outlet
ugg outlet
vendita maglie calcio
tory burch sandals
manchester united jersey
ugg outlet
ray ban sunglasses
supreme uk
cristiano ronaldo jersey
michael kors outlet clearance
ugg sale
pandora jewelry
bcbg dresses
undefeated shoes
nike blazer
nike outlet store online
true religion jeans
beats by dre
supra shoes
ray ban
balenciaga triple s
ugg boots for men
air max
baseball bats
adidas originals
ralph lauren
ugg outlet
michael kors outlet online
burberry canada
cheap nba jerseys
cheap mlb jerseys
y-3 shoes
wedding shoes
michael kors handbags
michael kors uk
air max 2018
maillot de foot
pelikan pens
moncler outlet
timberland boots
ugg boots
nike outlet
ugg factory outlet
air jordan
kd 10
canada goose outlet
michael kors bags
nike tn
valentino shoes
pandora jewelry canada
camisetas fútbol
ugg sale
ronaldo jersey
burberry handbags
hermes belt
malone souliers shoes
barcelona jersey
christian louboutin shoes
supreme clothing
manolo blahnik
ナイキ スニーカー
kate spade handbags
michael kors handbags
nfl jerseys
nike outlet
ralph lauren
nike hyperdunk
fitflop
ysl handbags
air jordan 14
jimmy choo
montblanc
hermes bags
north face
coach factory outlet online
adidas outlet
flops
christian louboutin shoes
supreme clothing
nike outlet
puma fenty
polo ralph lauren
jordan 1
adidas nmd
stuart weitzman shoes
nike tennis
yoga pants
levi's jeans
ray ban sunglasses
longchamp handbags
air jordan
coach outlet online
oakley sunglasses
light up shoes
coach outlet online
fitflop
air jordan
stussy hoodie
canada goose jackets
jordan retro
dolce & gabbana
nike cortez
adidas wings
replica watches
coach outlet
nhl jerseys
jordan 6
ugg outlet
uggs
philipp plein outlet
baby uggs
spalding basketball
louboutin outlet
ugg clearance
kobe shoes
ugg outlet store
adidas ultra boost
vans shoes
kobe 11
tory burch outlet
skechers sandals
lululemon
ugg outlet
north face outlet
coach outlet online
canada goose jackets
cheap nfl jerseys
ray ban
ray ban sunglasses
polo ralph lauren
vetements clothing
kate spade outlet
new balance sandals
lebron james jersey
coach handbags
canada goose jackets
bottega veneta
arc'teryx clothing
links of london
nfl jerseys
michael kors outlet clearance
michael kors handbags
ray ban
woolrich jackets
timberland outlet
coach outlet online
ugg shoes
herve leger dresses
maui jim sunglasses
moncler outlet
cheap nfl jerseys
ferragamo shoes
tiffany jewelry
christian louboutin shoes
coach handbags
mac cosmetics
saucony running shoes
michael kors outlet
true religion jeans
pandora charms
hollister outlet
ugg boots
off-white shoes
cheap nfl jerseys
pandora jewelry canada
jordan 8
timberland boots
jordan xx9
coach outlet
fingerlings monkey
mbt shoes
cheap nfl jerseys
curry shoes
giuseppe zanotti shoes
nike roshe
adidas outlet store
ugg sale
pandora jewelry
columbia sportswear
coach outlet
basketball shoes
canada goose jackets
pasotti ombrelli
oakley sunglasses wholesale
moncler outlet
jordan shoes
vans outlet
coach outlet online
oakley sunglasses
christian louboutin outlet
ugg outlet
flip flops
air force 1
air max plus
michael kors handbags
mont blanc pens
nike blazer
timberland
russell westbrook jersey
north face jackets
philipp plein outlet
north face outlet
converse
jordan shoes
nike flip-flops
nike free run
christian louboutin
coach outlet
ralph lauren
nike dunks
nike shoes
michael kors handbags
ugg boots
ugg boots
nike kyrie 3
adidas flip flops
fitflops
converse shoes
the north face
shoe carnival
nike shoes for men
soccer shirts
nike socks
under armour outlet
ugg outlet
canada goose jackets
moose knuckles jackets
ray bans
snapback hats
camisetas de futbol baratas
burberry outlet
nike revolution
air max 270
canada goose outlet
miu miu sunglasses
prada
coach outlet
kate spade
lebron 15
new balance shoes
x-large clothing
ugg boots
marc jacobs handbags
supreme
puma outlet
monster headphones
nike outlet
omega watches
adidas yeezy
fjallraven kanken
christian louboutin
bvlgari rings
superdry
oakley sunglasses
mcm handbags
rayban
adidas uk
ralph lauren polo shirts
jordan 12
coach handbags outlet
cheap jordan shoes
true religion jeans
coach outlet
oakley sunglasses
cheap mlb jerseys
maillot de foot
air jordan
true religion jeans
hundreds clothing
nicholas kirkwood shoes
moncler jackets
tory burch
air jordan 3
tom brady jersey
victoria's secret outlet
ray ban
pandora jewelry
basketball shoes
lululemon sale
yeezy 500
longchamp handbags
nike outlet store
ugg for women
prada handbags
polo ralph lauren
soccer jersey
lebron 14
nike running shoes
teva sandals
nike outlet
moncler outlet
soldier 9
swarovski jewelry
canada goose jackets
canada goose sale
ysl makeup
sophia webster shoes
rolex watches
swarovski rings
coach purse
ugg australia
ralph lauren
soccer jerseys
ugg boots
nike dunks
birkenstock outlet
nfl jerseys
air max 95
louboutin shoes
coach factory outlet
michael kors outlet
ralph lauren
baseball jersey
michael kors outlet
soldier 11
air max
jordans
coach outlet
breitling watches
visconti pens
lee jeans
north face outlet
coach handbags
birkenstock sandals
vans shoes
versace clothing
ralph lauren
nine west shoes
alexander mcqueen shoes
nike uk
ralph lauren
ray ban outlet
ugg boots
ugg boots
oakley sunglasses cheap
christian louboutin
christian louboutin
fitflops sale clearance
suicoke
puma slides
mcm bags
omega watches
uggs outlet
ugg outlet
christian louboutin
cheap replica watches
kd shoes
uggs on sale
juicy couture
jimmy choo
nike roshe
jordan shoes
air max 1
jordan 4
adidas nmd
stan smith
dior handbags
scarpe mbt
michael kors outlet
breguet watches
michael kors handbags
oakley canada
prada handbags
harden vol 1
salvatore ferragamo shoes
true religion
longchamp
kate spade handbags
oakley sunglasses
ray ban sunglasses
moncler outlet
timberland boots
adidas jeremy scott
prada sunglasses
adidas superstar
air max 90
adidas outlet
201811.21wengdongdong
Rašyti komentarą
Prisijunkite, norėdami parašyti komentarą.
Reitingai
Balsuoti gali tik nariai.

Prašome prisijungti arba prisiregistruoti.

Nėra reitingų.
Prisijungti
Vartotojas

SlaptažodisDar ne narys?
Registruotis

Pamiršai slaptažodį?
Užklausk
Atsitiktinė nuotrauka
2 serniokai
2 serniokai
Medžioklės trofėjai.
Naujausios foto

Ivertinkite!!!


Stirniukas


Stirniukas

Draugai

Chat'as
Jei norite rašyti žinutes, turite prisijungti.

masihakudisini
06/05/2015 13:53
http://1234.xp3.biz/?p=6

adminah
19/03/2015 12:35
http://komputermesh.blogs
pot.com/2014/12/jokowarin
ocom-tempat-berbagi-infor
masi-Mengenai-Pertanian-I
ndonesia.html


adminah
19/03/2015 12:34
Belanja online peralatan dan perlengkapan kantor [url=http://komputermesh.
blogspot.com/2015/02/Klik
officecoid-belanja-online
-peralatan-dan-perlengkap
an-kantor.html]Klikoffice
.co.id


getozein
17/10/2014 22:20
Sarang303 http://online-saka.blogsp
ot.com/2014/08/sarang303-
agen-bola-sbobet-ibcbet.h
tml


masihakudisini
01/10/2014 23:09
[url=http://masihakudisin
i.blogspot.com/2014/09/vc
ccoid-provider-vcc-murah-
di-indonesia.html]Provide
r Vcc Murah Di Indonesia[/url]


gwbtnfwuzz
14/09/2014 04:57
[url=http://www.mwatechno
logy.com/news.php?p=101]g
ucci ペアリ&
#12531;グ[/url] [url=http://www.mwatechno
logy.com/news.php?p=81]&#
12464;ッチ 


uviwxvsqcb
31/08/2014 15:48
[url=http://www.mwatechno
logy.com/news.php?p=234]g
ucci エコバ&
#12483;グ[/url] [url=http://www.mwatechno
logy.com/news.php?p=205]&
#12464;ッチs &#


cmhgtdqzno
30/08/2014 09:42
[url=http://www.davidaspe
nson.com/images/lists.asp
?p=181]UGG Chausson[/url] [url=http://www.davidaspe
nson.com/images/lists.asp
?p=459]UGG Cardy Size Guide[/url] [url=http://www.davida


oegucdhzqm
28/08/2014 05:11
[url=http://www.seaviewan
esthesia.com/event.php?pa
ge=603]ヴィ&#
12488;ン 安いビ&
#12472;ネス&#
12496;ッグ[/u
rl] [url=h


masihakudisini
26/08/2014 15:35
Camry Mobil Hybrid Terbaik Indonesia http://masihakudisini.blo
gspot.com/2014/08/mobil-h
ybrid-indonesia.html


Šaukyklos archyvas
Skaitiklis
Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytojų skaitliukai
Powered by PHP-Fusion copyright © 2003-2006 by Nick Jones.
Released as free software under the terms of the GNU/GPL license.