Medžiotojų būreliams irgi leidžiama pervesti 2% pajamų mokesčio Mantas Valužis
Parašyta hunter Lapkričio 21 2006 12:48:22
Medžiotojų būreliams irgi leidžiama pervesti 2% pajamų mokesčio Mantas Valužis
Išplėstos naujienos
Medžiotojų būreliams irgi leidžiama pervesti 2% pajamų mokesčio Mantas Valužis

Medžiotojų būrelių nariai gali pasinaudoti galimybe pervesti 2% nuo sumokėto pajamų mokesčio medžiotojų būreliui ir taip sumažinti su šiuo laisvalaikio leidimu susijusias išlaidas, tačiau tokie būreliai turi turėti paramos gavėjo statusą.

Lietuvos gyventojai turi teisę nuo per metus gautų pajamų išskaičiuota pajamų mokesčio dalimi iki 2% paremti pasirinktą įmonę ar įstaigą, kuri pagal Labdaros ir paramos įstatymą (LPĮ) turi teisę gauti paramą.
Be kitų įstaigų tokia parama gali būti suteikta ir medžiotojų būreliams, tačiau tokie būreliai turi gauti paramos gavėjo statusą. Dėl šio statuso asociacijos privalo kreiptis į VĮ Registrų centro filialą.

Sąrašas – internete
"Medžiotojų būreliai steigiami ir savo veiklą vykdo pagal Asociacijų įstatymo nuostatas, todėl jiems kaip parama gali būti pervedama iki 2% pajamų mokesčio, jeigu jie yra įgiję paramos gavėjo statusą", – pažymi Darius Buta, Valstybinės mokesčių inspekcijos Viešųjų ryšių skyriaus specialistas.
Paramos gavėjo statusą turinčių vienetų sąrašą galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt (Duomenų bazės>Paramos gavėjų duomenys). Rimas Bareišis, medžiotojų klubo "Giedra" prezidentas, pažymi, kad šia lengvata naudojasi nemažai medžiotojų būrelių narių, tačiau nepanoro atskleisti, kokią dalį jo vadovaujamo klubo pajamų sudaro tokios lėšos.
"Tai priklauso ir nuo pačių medžiotojų būrelių darbo užmokesčio dydžio, ir nuo kitų finansavimo šaltinių", – sako p. Bareišis.
Kaip medžiotojų būreliai panaudoja tokią paramą, kontroliuoja VMI. Jeigu parama panaudojama ne pagal Labdaros ir paramos įstatymo nuostatas, paramos suma priskiriama apmokestinamajam pelnui ir apmokestinama pelno mokesčiu, taikant 15% mokesčio tarifą.
Jeigu ne pagal paskirtį panaudotos paramos vertė didesnė kaip 250 MGL per metus arba 500 MGL per trejus metus, VMI suteikta teisė kreiptis į VĮ Registrų centrą, kad šis panaikintų paramos gavėjo statusą.

Saltinis: http://www.vz.lt/