miniBB: free php bulletin board and forum software
- Šåćčńņšąöč’ - Ķą÷ąėī - Īņāåņčņü - Ńņąņčńņčźą - Ļīčńź - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)

www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Medžioklė / Neribota stirnų medžioklė. Kaip tvarkote populiaciją?
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

Ąāņīš Ńīīįłåķčå
Katarina
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 11 Čžė 2020 20:42


Sveiki, medžiotojai!
Stebiu situaciją Lietuvoje ir mane labai domina jūsų patirtis be apribojimų stirnų medžioklėje.
Aišku, sumedžiosite ožius, bet kokie jūsų planai ir mintys apie stirnų ir jauniklių medžioklę, jų kiekį?
Kaip jūs laikykitės amžiaus ir lyčių struktūrą?
P.S. Atsiprašau už klaidas

Medžioklė, mano gyvenimo būdas

Anonimas


# Äąņą: 12 Čžė 2020 10:44


Nieko naujo nesugalvosi...
Limitus tiesiog reikia būrelio viduje nusistatyti, atsizvelgiant į plotuose esančią stirnų populiaciją...o skaičiuojant limitą, rekomenduojame sumedžioti ne daugiau 25 % populiacijos...plius skaičiuoti patinų ir patelių santykį...
Tuomet tiesiog nebus akibrokšto, kad vieną dieną stirnos pasibaigs...

albert
Hunting forever

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 12 Čžė 2020 21:43


Kaip su danieliais ? Jie taip pat medžiotini kaip stirnos be jokio liimito.
Juos reikia IŠIMTI Iš gamtos kaip invazinę rūšį?

patinus – nuo spalio 1 d. iki kovo 31 d.;

pateles ir jauniklius – nuo spalio 1 d. iki sausio 31[/b]


Anonimas


# Äąņą: 13 Čžė 2020 08:23


Tie limitai visiškas briedas. Nomenklatūros išmislas. Kad tik būtų ką kontroliuoti. Klubai ir patys puikiausiai moka susiskaičiuoti kiek galima išmedžioti populiacijos. To pavyzdys,- šernai. Ar jų sumažėjo dėl išmedžiojimo po licenzijų panaikinimo? Atvirkščiai. Tas pats ir su stirnomis. Jų tik padaugės,nors ir taip jų pilna.

Anonimas


# Äąņą: 13 Čžė 2020 09:30


Tarp šerno ir stirnos didelis skirtumas, jei žiūrėti is vislumo pusės...
O gal kažkam tenka matyri stirnas, vedžiojančias po 6-8 stirniukus....

Kinikas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 13 Čžė 2020 10:13


Katarina

Nemanau, kad stirnų limitų panaikinimas iš esmės kažką pakeitė. Gal tik tai, kad, tariamai, suteikus daugiau laisvės (nors realiai ją turėjome ir anksčiau, tik dabar į ją buvo besta pirštu), atsirado proga išbandyti medžioklės klubuose esantį sąmoningumo bei vidinio sutarimo lygį. Ar kas anksčiau trukdė atlikinėti realias apskaitas savo plotuose, deklaruoti užfiksuotus rezultatus ir pagal tai, vadovaujantis elementariausia populiacijos valdymo metodika, nusistatyti reikiamą sumedžioti šių žvėrelių kiekį? Nemanau. Pasikeitė tik tai, kad dabar, paskutinėse sezono medžioklėse, minimaliai viršijus limitą, nereikės sukti galvos dėl popierizmo. Tai šioks toks privalumas medžioklėje.

Dėl lyčių santykio kontrolės, niekas nepasikeitė. Bent jau mūsų klubui. Gaudavome limitus pagal savo nusistatytus prašymus. Kas dėl amžiaus kontrolės, nemanau, kad tai ką nors turi bendro su medžioklės limitavimu ar jo nebuvimu. Jei didžioji dalis stirnos patelių/jauniklių sumedžiojama varyminėse medžioklėse, tai kontrolė čia labiau kiekybinė nei kokybinė. Ar tai labai blogai? Nuomonių šiuo klausimu yra įvairių. Mano subjektyviu įsitikinimu, fanatizmas, net ir siekiant kilnių tikslų, nėra labai sveikintinas dalykas.

Kinikas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 13 Čžė 2020 10:46


Anonimas
Tie limitai visiškas briedas. Nomenklatūros išmislas. Kad tik būtų ką kontroliuoti.

Prie šios tamstos įžvalgos dar tiktų pridurti, kad žemė yra plokščia, skiepų pagalba žmones “čipuojami”, o tikrą tiesą supratę protai yra persekiojami, todėl privalo slapstytis, stengiantis išlikti anonimais 😉 Sutinku, panaikinus medžioklės apribojimus šernų medžiotojai neišnaikino, o tik dar labiau priveisė. Tik nemanau kad šį, iš esmės medžiotojų įvaizdžiui kenkiantį ir žemą ekologinio sąmoningumo lygį demonstruojantį trūkumą, vertėtų pristatinėti kaip privalumą. Jei ne afrikinis kiaulių maras (kad ir koks tai blogas dalykas būtų), vargu ar mes būtume sukontroliavę sprogusią šernų populiaciją. Tai yra akmuo į mūsų daržą.

Anonimas
Atsiuntė: 13 Liepa 2020 09:30

Šernų vislumas didesnis, tačiau stirnų medžioklės plotuose (jeigu tai nėra vien miškas) telpa ženkliai daugiau. Be to, esant tinkamoms sąlygoms, stirnos pakankamai vislios. Pamatyti stirną su dviem jaunikliais labai dažnas dalykas. Su trim - nėra jokia retenybė. Kažkada net su keturiais yra tekę matyti. Bet čia jau, manau, išskirtiniai atvejai.

Anonimas


# Äąņą: 13 Čžė 2020 11:18


Iki šiol nesu mates jokio tyrimo ar diskusijos apie limitavimo sistemos veiksminguma, efektyvuma ar nauda. Nesu mates, kad butu analizuojami praeito laikotarpuo skaiciai. Kiek gauto limito ivykdoma? Jei ne, tai kokios to priezastys. Kokia amziaus grupe ismedziojama labiausiai? Ar tai atitinka selekcijos principus ir t.t. ir pan...

Anonimas


# Äąņą: 13 Čžė 2020 18:05


Na taip...stirnos vedančios po keturis stirniukus...
Tikras medziotojas...

Kinikas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 13 Čžė 2020 23:55


Anonimas
Na taip...stirnos vedančios po keturis stirniukus...
Tikras medziotojas...


Dėl tikrumo nesiginčysiu, nelabai man aktuali šita savybė. Tiesiog mėgstu medžioklę ir tiek. Kas dėl mano komentaro apie stirnų vislumą, sužadinusio tamstai nevaldomo juoko priepuolį, pridėsiu kelis papildomus paaiškinimus.

Aš tik rašiau, kad esu stebėjęs stirną vedžiojančią keturis jauniklius. Jei gerai pamenu, stebėjau ją bent 3 kartus, visuomet vieną ir visuomet su keturiais jaunikliais. Kadangi pats labiau tikiu faktais nei kažkieno istorijom, nežinau ar tas aktualu tikriems medžiotojams, galiu net foto iš vieno tokio susitikimo įdėt. Žinoma ji daryta jau rugsėjo viduryje(padaryti aiškią foto anksčiau neturėjau galimybės), jaunikliai ūgtelėję, bet manau tamsta, kaip tikras medžiotojas, skiriate suaugusią stirną nuo jauniklio, tad nesunkiai pavyktų įvertinti jos turinį, jeigu pamatytumėte. Bala nematė, jeigu prisiregistruosit ir brūkštelsit į PM, pažadu ja pasidalinti 😊 Ar visi tie stirniukai atvesti vienos stirnos, rankos nukirst neduočiau. Ilgą laiką dėl to sukau galvą, turėjau minčių net su mokslininkais pasikonsultuot, bet taip ir neprisiruošiau. Šiaip ar taip, pagrindiniam lietuviškam medžiotojų selekcininkų rengimo almanache (turiu omenyje knygą - Lietuvos kanopiniai žvėrys), 104 puslapyje yra tokia, gan miglota pastaba, apie 1971-1974 metais sumedžiotas ir tirtas 206 stirnas. Kadangi rudenį embrionų dar nematyti, buvo nustatinėjamas kiaušidėse esančių geltonųjų kūnelių skaičius, apytikriai atitinkantis embrionų skaičių. Vienas buvo aptiktas 12,6% stirnų, du- 61,8%, trys –22,3%, keturi-3,3%. Sugretinęs savo stebėjimus su tuo ką perskaičiau, aš leidau sau spėti, kad yra tikimybė jog stirna atsives keturis jauniklius, nors ir labai menka. Žinoma, geriausiai būtų buvę visus tuos individus sumedžioti ir atlikti genetinius tyrimus, tačiau niekas to nepadarė. Tad mano stebėjimas lieka hipoteze, nors ir turinčia šiokį tokį faktinį pagrindą. Jei tamsta man faktiškai pagrįsite, paaiškinsite kodėl aš klystu, galėsime kartu iš to pasijuokti. Na ir dar apie medžioklės bei medžiotojų tikrumą ir netikrumą padiskutuoti. Paaiškinsit man kuo jie ten skiriasi 😊

Anonimas


# Äąņą: 14 Čžė 2020 09:41


Kaip ir pats minėjai, stirnos dažniausiai veda po du jauniklius. Retai tris, dar rečiau vieną. Atvesti jaunikliai, dar ne faktas, kad visi subręs. Silpnai išsivystę žūva pirmosiomis dienomis. Tada prisideda lapės, vilkai, lūšys, palaidi šunis, šienapjūtė, žmonių veikla, transporto judėjimas ir t.t. Daug įvairių faktorių dėl ko pas stirna dažniausiai lieka vienas jauniklis. Be abejo užauginti visi trys jaunikliai jau yra stebuklas. Neneigsiu, per savo 24 metų medžiotojo stažą tai pasitaikę. Bet atvejai gan reti. Bet tokie stirniukai dažniausiai būna silpnesni ir prasčiau išsivystę, o anksčiau prie sunkesnių žiemų, jų gyvenimas tuo laikotarpiu nutrūkdavo. Yra pačiam tekę sumedžioti jauniklį, kuris lapkritį buvo šiek tiek didesnis už kiškį. Ir manau rimta žiema jam būtų neįveikiama kliūtis.
Deja, bet keturių atvestų jauniklių stebėt neteko. Aišku, kad gamtoje įmanoma viskas. Juk ir mes nustembame, kai pasaulyje pas moterį gimsta iš karto 5 ar 6 vaikai ir jie vsisi išgyvena...bet čia priežiūra, pažengusi medicina ir t.t. O gamta silpnų negaili. Tad tavo atveju rugsėjo viduryje pamatyta stirna su keturiais jaunikliais man labiau asocijuojasi su kažkur žuvusia dar viena stirnos patele ir likusiais, prie kitos šeimos besišliejančiais našlaičiais...

Kinikas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 14 Čžė 2020 14:20


Jeigu ne keistas kolegų įprotis (suprantamas, tačiau nepateisinamas) daugumą komentarų šiame forume pasirašinėti po vienu ir tuo pačiu vardu - “anonimas”, diskutuoti būtų gerokai paprasčiau ir įdomiau. Gal net komentarų rašymo motyvai ir jų turinys minimaliai pasistūmėtų nuo “pyzdavocinio” link “informacinio”? O diskusijos vėl taptų diskusijomis. Bet ši viltis nutolusi gerokai toliau nei komunizmas jo buvusiems statytojams. Tad trumpai apibendrinsiu tai kas buvo pasakyta ir nebeteršiu Katarinos inicijuotos diskusijos apie stirnų populiacijos valdymą.

Pirminė mano pastaba apie stirnų vislumą buvo bandymas atkreipti dėmesį į tai, kad esant tinkamoms sąlygoms (pakartotinai akcentuoju šią sąlygą), medžioklės ploto vienetuose, kuriuose dirbamos žemės ir pievų yra daugiau nei didelių miškų masyvų, stirnų sutilps daugiau nei šernų. Suprantu, kad šernų vislumas, palikuonių skaičiaus prasme, yra našesnis. Tačiau jiems, kaip ir stirnoms, galioja tas pats nepalankių sąlygų veiksnys (jie dar ir medžiojami nuolatos, įskaitant paršavedes), dėl ko jau rudenį jauniklių lieka mažiau nei buvo atsivesta. Stirnų, dažniausiai, medžioklės plotų vienetuose būna ženkliai daugiau nei šernų, o ir vislumas (tinkamomis sąlygomis) nėra toks jau menkas. Taip, joms galioja tie patys gamtos dėsniai - ne visi jaunikliai išgyvena. Tai visiškai normalu, gamtoje taip ir turi būti. Priešingu atveju privalės žūt kažkas kitas. Tačiau, remiantis mano kukliomis žiniomis, net ir po itin sunkių žiemų, kuomet žūsta didelė dalis šių žvėrelių, taikant mažesnį medžioklinį presingą, populiacijos atsikuria palyginti sparčiai.

Kas dėl to nelemto ketvertuko, tai tik apibendrinu ką rašiau anksčiau: “esu matęs, bet tai veikiau išskirtiniai atvejai”. Kitaip tariant, jei visi palikuonys , mano stebėtame atvejyje ir buvo tos pačios patelės, dėl ko nesu absoliučiai tikras(beje, pirmas stebėjimas buvo rugpjūčio pradžioje), tai nėra įprastas dalykas. Nors ir labai įdomus, jeigu tikras.Tad šiuo klausimu rimto nuomonių skirtumo nėra Šiaip ar taip, tais pačiais metais, vasaros pabaigoje, rudens pradžioje, teko stebėti, jei tiksliai pamenu, dar du išaugintus trejetukus. Galbūt dalis jauniklių buvo įvaikinta, nežinau, nesiginčysiu. Dabar jau pradedu gailėtis, kad tas ketvertukas nebuvo sumedžiotas tyrimams. Galbūt, būtų dokumentuotas įdomus atvejis, arba, bent jau jaunos stirnienos mėsytės būtų

T__
Hunting forever

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 14 Čžė 2020 15:10



Kaip ir pats minėjai, stirnos dažniausiai veda po du jauniklius.

Nu kažin ar dažniausiai.

Anonimas


# Äąņą: 15 Čžė 2020 00:04


Siemet Panevevezio rajone stirna atsivede 4 jauniklius ir sekmingai augina.
Yra uzfiksuotas atvejis kai zuvusi stirna turejo 4 issivysciusius embrionus. Tikrai nera joks stebuklas stirna su 4 jaunikliais.

Anonimas


# Äąņą: 16 Čžė 2020 14:56


Vilkai ir lūšys siautėja , stinų visiškai nematom , retenybė stirna su jainikliu. Praktiškai jei matom tai be jaunikliu visur. Daugybe ir elnio pateliu be vaiku. Vaizdas vid,. lietuva.

T__
Hunting forever

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 16 Čžė 2020 20:57


18:37
15:29 - antimedžiotojo stilius. Tokiems taip ,,šviečia''.
Yra tekę girdėti iš tų, pas ką gyvena lūšys, kad stirnos be vaikų vaikšto. Plotai pas juos - turtingi, tai stirnos jiems, kaip medžioklės objektas - šešioliktoj vietoj, tad stirnų ,,suėdimu'' neapkaltinsi niekaip.

Prezidentas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 17 Čžė 2020 11:36


Kinikas
Prie šios tamstos įžvalgos dar tiktų pridurti, kad žemė yra plokščia, skiepų pagalba žmones “čipuojami”, o tikrą tiesą supratę protai yra persekiojami, todėl privalo slapstytis, stengiantis išlikti anonimais.

Jei tai sakoma su sarkazmu, tai suprantu....
Bet jei medžiotojas, stovintis savo kojom ant žemės taip kliedėtų...išvada viena...per daug dažnai "čipuojasi"....
Esu įsitikines, kad medžiotojas turi išlaikyt kritišką ir rialistišką protą...

______________________________________________
<<<Vieni kalba apie medžioklę - kiti gi medžioja...>>>

Prezidentas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 17 Čžė 2020 11:37


Atsiprašau...citatos neišryškinau...

______________________________________________
<<<Vieni kalba apie medžioklę - kiti gi medžioja...>>>

Kinikas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 17 Čžė 2020 13:20 - Ļīļšąāčė: Kinikas


Prezidentas
Jei tai sakoma su sarkazmu, tai suprantu....

Teisingai suprantat Suprasti kitaip galėtų tik žmogus nepasižymintis viena iš savybių, kurią pasak Jūsų, turi išlaikyti medžiotojas

Anonimas


# Äąņą: 17 Čžė 2020 13:48


Po nesunkių besniegių žiemų stirna su keturiais jaunikliais ne stebuklas, ne kart teko matyti. Faktas, kad jie užauga mažesni ir silpnesni, tad ir tokias pateles ir jauniklius be gailesčio medžiojam. Faktas, kad užaugusių jauniklių bus ženkliai mažiau, jei didelė lapių populiacija. Šios pagal vokiečių statistiką išnaikina 30 procentų jauniklių, iš jų 75 procentai būna ožiukai, nes pastarūjų kvapas stipresnis ir maži lengviau aptinkami. Pagal stebėjimus savuose plotuose, tai šimtaprocentinė tiesa. Dar keisčiau, kad pagautus stirniukus lapiukai ne visalaik suėda. Atvilktus motinos tik kandžioja ir tąso kol pasmirsta. Matyt atvelka ne mažai, kito paaiškinimo nesugalvoju. Na o kas liečia vilkus, stirnų atžvilgiu geras vilkas-negyvas vilkas. Nusispjaut man ant visų vilkų mylėtojų, mano požiūris toks pat kaip stirnos. Labai nesunkiai nustatom savo plotuose kur vilkai pradėjo marširuoti. Pradžioj stirnos pradeda glaustis sodybose, naktį ypač, o vėliau dingsta iš vis. Nemanau, kad visas išgaudo, bet, kad išluoja į gretimas teritorijas kaip su šluota, tai faktas. Lūšys irgi gerai prašnioja, tos būtent pirma jauniklius. bet lūšis išnaikina tik iš gyvenamo miško gabalo. Vilkas paskutinis svolačius, iš visos teritorijos, kuri apima tūkstančius ha. Šis parazitas, kitaip nepavadinsi, viską šluoja kaip su šluota. Kiek teko stebėt per termovizorių, bėgdami pasiskleidžia šimto, pusantro šimto metro juosta ir lekia ristele. kaip nekeita, žiemos metu to nedaro. Šis elgesys būdingas tik besniegiam laikotarpiui. Pradžioj galvojom, kad kaimo šunys paskui kalę. Vienu žodžiu geras vilkas-negyvas vilkas. Arba rezervate. Kas liečia selekciją, stirnų populiacija po visiškos vilkų invazijos iki kelių likusių stirnyčių, normaliai atsistato per tris metus iki 50 jau galimų sumedžioti vienetų. Aišku jei vilkų populiaciją sumažini kaip jie stirnų. Tik genofondas nebūtinai bus toks kaip buvo geras. Pradžioje sugarma visi paliegėliai iš aplinkinių teritorijų. O kad juos išvalyt ir atstatyt busvusius trofėjus, šešių metų dar neužteko. Ir briedas, kad atsistato savaime labai kokybiška populiacija. Be patelių ir jauniklių atrankos š kas bus, vien ožių atrankos neužtenka. Aišku didelis minusas šerimo uždraudimas. Šeriant tai pavykdavo žymiai greičiau ir peržiemodavo žymiai daugiau.
O temą įtariu užvedė Katerina Štern, žurnalo ,,Medžioklė,, redaktorė. Reikia temų žurnalui. Tad diskutuokit, žurnalas visai įdomus.

Petras
Hunting forever

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 20 Čžė 2020 09:57 - Ļīļšąāčė: Petras


T__
pas mus yra vilkų ir lūšių, bet stirnų ir elnių limitas kas metai didėja. Jei žiūrėsim visos Lietuvos mastu , stirnų kas metai sumedžiojama vis daugiau. Paradoksas, vilkų ir lūšių pilna ir jie suėda visas stirnas, bet medžiotojų sumedžiotų stirnų skaičius auga.

"Kurtuvėnų", "Ginkūnų" medžiotojų būreliai (Šiauliai)

forester99
Hunting forever

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 20 Čžė 2020 11:24


Kažkodėl dažnas medžiotojas stirnų,tame skaičiuje ir ožių nemato tiek,kad galima būtų teigti,jog jų(stirnų bei ožių) yra "pakankamai",o ypač kalvotose bei apaugusiose vietovėse,nes pasak jų - "Pralėkiau(automobiliu) per plotus ir nieko nesimato.Reiškias bus patvarkę vilkai,lūšys,na gal kas iš pašalės."
Gi tie patys "stebėtojai" kažkokiu stebuklingu būdu sugeba užmatyti ar rasti beveik laukuose esančiuose keliukuose vilko pėdas.Taigis,kaip yra natūroje?Ar tikrai tas stirneles "nugnaibo" tie "keturkojai parazitai"?

Vytautasn


# Äąņą: 20 Čžė 2020 12:21


Atkreipkit dėmesį,kad miškų masyvuose ir apie juos stirnų labai sumažėję.Jos vargšelės dabar gyvena gyvenvietėse ir apie jas, nes matomai joms tik ten darosi saugu.

Anonimas


# Äąņą: 20 Čžė 2020 12:35


Petras
forester99
Termovizorius viską mato....O dažnas buvimas savo plotuose stebint ir saugant nesunkiai suformuoja esamą vaizdą, tuo labiau, kai tai darom kone penkiolika metų. Gaila, pradžioj termovizorių neturėjom.

Petras
Hunting forever

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 20 Čžė 2020 12:37


Anonimas
Atkreipkit dėmesį,kad miškų masyvuose ir apie juos stirnų labai sumažėję
Atkreipiau dėmesį ir pastebėjau, kad stirnos laikosi iškirtuose biržės ir pamiškėse.

"Kurtuvėnų", "Ginkūnų" medžiotojų būreliai (Šiauliai)

Kinikas
Medžiotojas

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 20 Čžė 2020 13:34 - Ļīļšąāčė: Kinikas


Čia priėjo anonimas 20 Liepa 2020 12:48 ir savo turiningu komentaru praturtino diskusiją. Argumentas iškart visus įtikino, tik kuo, taip niekas (įskaitant patį argumento autorių) gerai ir nesuprato
Neironizuojant, tikrai būtų įdomu pamatyti kokią rimtesnę mokslinę publikaciją, skirtą Lietuvos medžioklės plotų, kuriuose elninių poluliacijas nusiaubė plėšrūnai, apžvalgai. Tikrai gali būti, kad tokių vietų yra, tačiau bendrame kontekste, man jos atrodo kaip anomalijos. Mano asmeninė patirtis per siaura, kad galėčiau ja remtis. Po Lietuvą važinėju nemažai ir ypač paskutiniais metais, sutinkamų briedžių, elnių, stirnų keliuose skaičius ženkliai išaugęs. Tai, jei neklystu, patvirtina ir autoįvykių, kuriuose nukentėjo laukinė fauna, statistika. Dauguma medžioklės kolektyvų kasmet didina elninių sumedžiojimo limitus. Net ir tie klubai, kurių plotuose vizituoja rimtos vilkų gaujos bei randama daug jų veiklos pėdsakų, sugeba didinti sumedžiojimo limitus. Kaip čia realiai yra? Ar medžiotojai medžioja orinius žvėris ar vilkai suėda mažiau nei mes manome?

Vytautasn


# Äąņą: 20 Čžė 2020 13:38


Deja,bet pas mus nej biržėse,nej iškirtose stirnų nėra.Dar laukuose matosi viena kita,tačiau dauguma gyvena apie gyvenvietę ir pačioje gyvenvietėje.

marcco
Hunting for living

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 20 Čžė 2020 16:04


Kinikas
senoj literatūroj, spėju vienam iš pirmųjų "Medžiotojo vadovų" buvo toks sakinys: stirna veda du, rečiau viena, ar tris ir labai retai keturis jauniklius. Žurnale "Mūsų gamta" būdavo tokia rubrika "Margi lapai" kur skaitytojai siųsdavo savo įdomius stebėjimus, ar atsitikimus. Vienas iš tokių stebėjimų kažkada buvo aprašytas ir būtent keturių ką tik gimusių jauniklių aptikimas pievoje. Gamtoje nesu aiškiai užfiksavęs ketvertuko, bet tikrai tikiu, kad pasitaiko.
p.s. tam anonimui, kuriam miško masyve vilkai išpjovė stirnas turiu naujienų - kiškius, matomai, irgi vilkai išpjovė, nes garantuotai ir kiškių masyve mažai.

"Negalima skirstyti Gamtos
kūrinių i blogus ir gerus. Šią taisyklę
reikėtų išmokti dar mokyklos suole ir
visą gyvenimą jos laikytis. Ką Gamta
sukūrė - viskas reikalinga, tobula ir
gražu."
-J.Tauginas-

T__
Hunting forever

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 20 Čžė 2020 22:32


Petras
Visų pirma, kalbu tik apie stirnas. Antra, tai, ką parašiau apie stirnų ir lūšių ,,santykius'', man asmeniškai pasakojo mano giminaitis, medžiotojas su stažu, gimęs, augęs ir tebegyvenantis vienkiemy vidury savo plotų. Pasakojo dar tada, kai niekas Lietuvoje neužsiiminėjo lūšių auginimu. Pasakojo pats, natūraliai, ne prie butelio, nenorėdamas pavaidinti, kad baisiai gudras ant to punkto, netraukiamas už liežuvio, kad, ė, davai, suskelk kokią nesąmonę apie lūšis, nes man reikia ant jų Hunter'yje ,,pavaryti''. Žodžiu, pasakojo žmogus, kuriuo neturiu pagrindo netikėti.
Kitas pavyzdys. Irgi ,,stažuotas'' medžiotojas iš mano būrelio. Gimęs, augęs miškų apsupty (komerciniai plotai), tebegyvena kaimeliūkštyje šalimais. Vakarais kartais girdi vilkų staugimą, žino konkretų kvartalą ir jo numerį, kur tie vilkai vaikus veda, pats vilkus matęs. Apie stirnas pasakoja tą patį: anksčiau būdavo pilna, kol vilkų nebuvo, dabar - nebesimato.
Nuo savęs irgi galiu pridurti. Šį pavasarį, vienoj vietoj laukiant bebrų, ant rapso kasvakar ganydavosi apie dešimt stirnų. Vieną kartą tenpat pasirodė vilkas (pats mačiau) - stirnų nebeliko. Visų jų suėst tikrai nesuėdė, bet išvijo jas iš tos vietos.
Bendrai paėmus (mūsų plotuose), stirnų yra daug ir jų nemažėja, tik jos nevienodai pasiskirstę: daug - laukuose, krūmeliuose, paupiuose, miškeliuose ir nedideliuose miškuose, mažiau - didesniuose miškuose.
O elnių skaičius stabiliai didėja.

T__
Hunting forever

Ó÷ąńņķčź

# Äąņą: 20 Čžė 2020 22:40


Katarina
Jei Jūs esate tapati Katarina iš ,,Medžioklės'' žurnalo, tai nepakenktų Jums taip ir prisistatyti. Manau, tai padėtų ,,privilioti'' daugiau rimtesnių komentarų ir atsakymų šia Jus dominančia tema.


. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Āąų īņāåņ
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Īņģåķčņü *×ņī żņī?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... 

» Ėīćčķ  » Ļąšīėü 
Āāåäčņå Ļšīńņī āāåäčņå óķčźąėüķūé Ėīćčķ.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 2
Narių - 1 [ T__ ]
Daugiausia: 419 [18 Ąļš 2021 19:42]
Svečių - 418 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Ļīääåšęźą: miniBB forum software © 2001-2024