miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)

www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Šunys.Medžioklinės šunų veislės pasirinkimas, auklėjimas, dresūra. / Wachtelhund (Vokiečių spanielis)
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>

Autorius Žinutė
donatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 1 Birželis 2015 11:06


Šis forumas neturi atskiros bendros temos apie Wachtelhundus. Yra kelios temos apie susitikimus, wahtelhundų lyginimus su Dratharais, bet atskiros bendros temos nėra. Tikiuosi forumomo moderatoriai neužpyks, jei wachtelhundų mylėtojai bendraus šioje temoje.

donatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 1 Birželis 2015 11:07 - Redagavo: donatas2007


NerSedb,

Sveikinimai su puikiu kalytės pasirodymu šeštadienio bandymuose!

Anonimas


# Atsiuntė: 1 Birželis 2015 11:11


donatas2007

tema jau yra

NerSedb
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Birželis 2015 12:41


donatas2007
Dekui, gaila kad pats negalejau dalyvaut. Bet Rimvydas puikiai pagelbejo, ir buvo labai geras vedlys.

Patarimas yra tai, ko mes klausiame jau žinodami atsakymą, bet norime, kad būtume jo nežinoję. (Erica Jong)

donatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 1 Birželis 2015 14:39


Anonimas
tema jau yra

Tema yra Perku Parduodu skiltyje. Parduos savininkas šuniukus ir tema bus uždaryta. Nieko baisaus nematau, jei Wachteliams yra sukurta bendra tema.

Beje Kėdainių rajonas pirmasis (norėtųsi tikėti, kad ne paskutinis), kuriame planuojamas medžiotojų supažindinimas su šia, Lietuvoje vis dar mažai žinoma, veisle.

donatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 1 Birželis 2015 23:00


https://www.youtube.com/watch?v=-BXQ0HE4hGA

NerSedb
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Birželis 2015 23:06 - Redagavo: NerSedb


Cia Lietuvoje ragu ieskotojas Byras vienas pirmuju sios veisles atstovu Lietuvoje
http://youtu.be/PYZ4RnuoPPI

Patarimas yra tai, ko mes klausiame jau žinodami atsakymą, bet norime, kad būtume jo nežinoję. (Erica Jong)

Anonimas


# Atsiuntė: 2 Birželis 2015 11:26


Sveiki,Wactelhundu veisles pristatymas Kedainiuose,numatytas Rugpjucio 22 d. kuriame galesime susipazinti ne tik su sios veisles spalvine gama ,bet ir su ju darbinem savybem.Pagarbiai.Rimvydas.

NerSedb
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Birželis 2015 20:50


Sveikinu kolega Rimvyda ir jo kalyte Unka siandien kraujesekiu lauko bandymuose iskovojus II laipsnio diploma sekant 18 val dirbtinu kraujo pedsaku.

Patarimas yra tai, ko mes klausiame jau žinodami atsakymą, bet norime, kad būtume jo nežinoję. (Erica Jong)

donatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 14 Birželis 2015 21:24


Sveikinu kolega Rimvyda ir jo kalyte Unka siandien kraujesekiu lauko bandymuose iskovojus II laipsnio diploma sekant 18 val dirbtinu kraujo pedsaku.Anonimas


# Atsiuntė: 16 Birželis 2015 11:59


NerSedb
donatas2007Ačiu ,kolegos ir Jūsų augintiniams linkiu ne mažesnių pasiekimų.Pagarbiai. Rimvydas.

NerSedb
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 16 Birželis 2015 14:41


Sveikinu Gintare, kurios kalyte Pola buvo sukergta su Biru ir susilauke grazios vados. Dziaugiuosi, kad Jusu suniukai papildys medziotoju gretas.

Patarimas yra tai, ko mes klausiame jau žinodami atsakymą, bet norime, kad būtume jo nežinoję. (Erica Jong)

NerSedb
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 16 Birželis 2015 16:24


Putpelinis šuo, kuris neturi nieko bendro su putpelėmis
​Vis dažniau medžioklėse pamatome ilgaplaukius, ilgaausius, rudos ar rudai pilkos spalvos, nedidelio ūgio, bet kresnus, linksmus, temperamentingus ir azartiškus šunelius, kurie medžioklės dalyvius stebina savo puikiomis darbinėmis savybėmis. Paklausus kas per veislė? Girdime įvairius atsakymus: vokiečių spanielis, vachtelis, vachtelhundas, putpelinis šuo, vachteliukas. Visi šie pavadinimai skirti įvardinti vieną veislę – vokiečių vachtelhundus.
​Vokiečių vachtelhundai kildinami iš viduramžių medžioklinių šunų, kurie vadinami „Spione“ ar „Stöberer“. Šių šunų paskirtis – surasti ir išbaidyti pasislėpusius paukščius medžiojant su tinklais ar plėšriaisiais paukščiais. XVI amžiaus vokiškuose rašytiniuose šaltiniuose jie dar vadinami vachtelhundais. Iš šių šunų taip pat kilo šiuolaikiniai mažiausi tilktį darantis šunys: Vokietijoje – mažasis miunsterlenderis (dar ir dabar vadinamas Heidewachtel), Prancūzijoje – Bretonės epaniolai (Epagneul Breton).
​Pradėjus medžioklėje naudoti šaunamuosius ginklus, medžioklių su tinklais ir plėšriaisiais paukščiais labai sumažėjo. Laukuose buvo medžiojama su tilktį darančiais šunimis, daugiausia – britų pointeriais ir seteriais. Medžioklei miške, krūmuose jie netiko. XIX a. pabaigoje vokiečių medžioklinėje spaudoje pradėjo atsirasti siūlymų atgaivinti vachtelhundus, kurių dar kai kur buvo išlikę. Daug diskutuota, kokias darbines savybes jie turi turėti. 1897 m. Friedrich Roberth žurnale „Zwinger und Feld“ įvardijo „atkuriamų“ vachtelhundų savybes: jie privalo savarankiškai, plačiai, sistemiškai apieškoti medžioklės plotą ir išbaidyti jame esančius žvėrys ir paukščius, sekti pėdsakais privalo prie žemės nuleidę galvą (žemutine uosle), sekdami pėdsakais ir persekiodami žvėrys privalo skalyti.
​Už vokiečių vachtelhundų atkūrimą turime būti dėkingi miškininkui Rudolf Frie, dar vadinamu vachtelių tėvų. Tai jo pastangomis vokiečių wachtelhundų atranka ir veisimas įgijo formas, kurios leido sukurti medžioklinių šunų veislę, skirtą medžioklei varant, sužeistų žvėrių paieškai ir vandens paukščių medžioklei. Beje, Rudolf Frie labai daug prisidėjo ir prie vokiečių medžioklinių terjerų – jagdterjerų – veislės kūrimo.
​Viskas prasidėjo 1906 metais. Veisimui buvo atrinkta 10 šunų (4 patinai ir 6 kalės) dviejų spalvinių formų: rudos ir rudai pilkos (braunschimmel). Rudų patino „Lord Augusta“ ir kalių „Wanda Augusta“ ir „Fleckensteins Rieke“, taip pat rudai pilkos kalės „Baby auf der Schance“ kraujas teka visuose vahtelhunduose.
Pirmasis vachtelių standartas sukurtas 1921 metais. Vokiečių vachtelhundas – vidutinio ūgio, ilgaplaukis, kresnas ir raumeningas, daugiau ilgas nei aukštas šuo. Aukštis ties ketera: patinų – nuo 48 iki 52 cm, kalių – nuo 45 iki 52 cm. Šie šunys veisiami dviejų spalvinių linijų: vieni šunys rudi, retai – raudoni su baltomis ar pilkomis dėmėmis ant krūtinės ir kojų, kiti – rudai pilki, retai – raudonai pilki. Anksčiau skyrėsi net šių linijų darbinės savybės. Rudi šiek tiek stambesni, turintys stipresnį kontaktą su vedliu, vadinami medžiojantys netoli (kurzjäger), labiau tiko medžioklei ,,prieš šautuvą“. Rudai pilki, šiek tiek lengvesni, vadinamieji medžiojantys toli (langjäger), labiau tiko medžioklėse varant ir sužeistų žvėrių paieškai, tačiau taikant vieningą bandymų sistemą šių dviejų linijų darbinės savybės suvienodėjo.
​1906 metais parengtos pirmosios vokiečių vachtelhundų bandymų taisyklės, kurios buvo keliskart koreguojamos. Šiuolaikinė vachtelių bandymų sistema yra trijų pakopų:
​1. Jaunimo (Jugendprüfung) – vertinamos įgimtos, tėvų perduotos savybės: uoslė, skalijimas sekant pėdsaku, paieškos sistemiškumas, savarankiškumas ir platumas, reakcija į vandenį, į šūvį, kontaktas su vedliu ir valdomumas.
2. Tinkamumo (Eignungsprüfung) – vertinamos įgimtos ir įgytos medžioklinės savybės medžioklėse varant ir vandenyje, taip pat darbas „po šūvio“: paukščių, žvėrelių aportavimas ir sužeistų kanopinių žvėrių paieška.
3. Visapusiškumo (Gebrauchsprüfung) – vertinamas šunų parengimas visapusiškam naudojimui medžioklėse miške. Šiuos bandymus sudaro net 23 elementai.
Tai viena griežčiausių ir sunkiausių medžioklinių šunų bandymų sistemų Vokietijoje.
​Lietuvoje pirmasis vokiečių vachtelhundas atsirado 1995 metais. Tai įvyko su medžiotojo, ginklininko ir vokiečių vachtelhundų augintojo iš Vokietijos Gottfried Prechtl rekomendacija ir pagalba. Gottfried Prechtl daug medžiojo Jurbarko miškų urėdijos profesionalios medžioklės plotuose ir įvertinęs medžioklės plotų, medžioklės Lietuvoje specifiką, patarė įsigyti šios veislės šunų. Pirma buvo atvežta Sindi vom Modautal (gim. 1995-05-07, rudai pilkos spalvos kalaitė), o 1998 m. – ir Vogt von Riedelstein (gim. 1998-06-11, rudai pilkos spalvos patinas). Tuo metu gyvenau Vokietijoje ir su Vogt von Riedelstein turėjau galimybę lankyti medžioklinių šunų rengimo kursus. 1999 m., kai Vogt buvo tik vieneri metai, sėkmingai išlaikiau Jagdeignungsprüfung (tinkamumo medžioklei) bandymus, iš 15 šunų Vogt buvo antras. 2000 m. į Lietuvą buvo atvežta trečias vachtelis – kalaitė Quetsche vom Lahntal (gim. 2000-02-05, rudai pilkos spalvos). Šie šunys buvo daug, įvairiapusiai ir sėkmingai naudojami tiek varant, tiek tykojimo medžioklėse, daugiausia tauriųjų elnių ir šernų. Vogt buvo puikus medžioklinis šuo, turėjo įgimtą savybę nurodyti apie surastą sumedžiotą žvėrį lojimu (Totverbeler). Quetsche vom Lahntal su Vogt von Riedelstein turėjo 2 šuniukų vadas.Evaldas Kuodaitis su Sindi vom Modautal po sėkmingos medžioklės varant.
Pastaba. 1997 metais dar buvo galima medžioti elninių žvėrių raguotus patinus medžioklėse varant.
​2003 m. iš Lenkijos Mindaugas Šertvytis įsigijo Reiną (Shrek Hanolmag), kuris turėdamas puikias darbines savybes labai populiarino vokiečių vachtelhundų veislę Lietuvoje. Šiuo metu savo puikiomis medžioklinėmis savybėmis vachtelius puikiai reprezentuoja Byras (Ural z Wilczych Lugow), kurio savininkas Modestas Mėlinauskas yra šios veislės entuziastas ir propaguotojas. Labai daug prisideda prie vachtelių garsinimo Lietuvoje Skirmantas Žvirblis su Loza z Labedziej ir Brunu.
Ar tinka vokiečių vachtelis Lietuvoje? Tam reikia paanalizuoti, kaip ir kokiais būdais medžioja vidutinis statistinis Lietuvos medžiotojas. Gegužės mėnesį jis pradeda tykoti ir sėlinti šernus. Birželį prie šernų prisideda stirninai. Vis daugiau Lietuvos medžiotojų įvaldo stirninų viliojimo ,,muzikavimą“ rujos metu. Rugpjūčio gale jis susiruošia paančiauti. Rugsėjį tykoja ar sėlina prie tauriųjų elnių ar briedžių patinų. Na, o spalį prasideda populiariausias Lietuvoje medžioklės būdas – varant. Taip pat vis daugiau entuziastų tykoja ir esant žemai oro temperatūrai. Statistiniam Lietuvos medžiotojui reikia šuns, kurį galima būtų naudoti medžioklėse varant, sužeistų žvėrių ir paukščių paieškai ir vandens paukščių medžioklei. Taigi vokiečių vachtelis (Vokietijoje jis dar vadinamas visapusiškas medžioklinis šuo miškui – waldgebrauchshund) kaip tik jam.
Daugiau kaip dėl 100 metų taikomos bandymų sistemos, atrankos ir porų parinkimo buvo išvesta medžioklinių šunų veislė, kurioje genetiškai įtvirtinta plati, savarankiška, sistemiška varomo medžioklės ploto apieška. Vachteliui būdinga sekti pėdsakais nosį nuleidus prie žemės (žemutine uosle): taip mažėja tikimybė pamesti pėdsakus, o tai labai padeda ir sekant senais sužeistų žvėrių pėdsakais. Viena iš svarbiausių šios naudojamos medžioklėse varant šunų veislės įgimtų savybių – tai sekimas šviežiais pėdsakais ir žvėrių persekiojimas su balsu. Varant, kai nėra vizualaus kontakto tarp šuns ir vedlio, lieka akustinis kontaktas. Iš skalijimo žinoma, kas darosi varymo metu: kur yra šuo, ką jis veikia, o iš skalijimo pobūdžio galima net spręsti, ką jis varo. Šuns skalijimas varant taip pat labai pagyvina medžioklę, daro ją emocingesnę. Vachtelhundai turi sveiką aršumą (piktumą) šernams ir elniniams žvėrims, o labai svarbu ne tik varant, bet stabdant ir aplojant sužeistus kanopinius žvėrys, kol prieis medžiotojas. Taip pat šios veislės šunys pasižymi labai išreikštu aršumu smulkiems laukiniams ir sulaukėjusiems plėšrūnams. Nors vachteliai nėra dideli, bet dėl kresno, stipraus sudėjimo puikiai aportuoja ne tik kiškį, bet ir lapę.
Jie dievina vandenį ir medžioklę jame. Šie temperamentingi, darbštūs, lengvai prižiūrimi šunys gali būti laikomi tiek voljere, tiek namie. Užima mažai vietos automobilyje ir bute. Jie puikūs šeimos šunys, vaikų žaidimų kompanionai.
Vokiečių vachtelhundai skirti daug, įvairiai ir kultūringai medžiojančiam medžiotojui, kuriam nereikia tilktį darančio medžioklinio šuns. Vytautas Tamošiūnas

Patarimas yra tai, ko mes klausiame jau žinodami atsakymą, bet norime, kad būtume jo nežinoję. (Erica Jong)

donatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 21 Birželis 2015 22:18


Šiandien ryte 8 mėn. wachteliukas turėjo pamoką.
https://www.youtube.com/watch?v=wznYApohB2A&featur e=youtu.be

Šūvio vietoje radau tik kelis lašus kraujo. Šernas nubėgęs tik apie 80 metrų, bet, kaip pirmam kartui, tai gera pamoka.

Anonimas


# Atsiuntė: 21 Birželis 2015 23:05


donatas2007
Tikri saunuoliai,nuosirdus sveikinimai. Pagarbiai.Rimvydas.

Modzia
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 22 Birželis 2015 00:26


Nuosirdziausi sveikinimai tau Donatai ir mano "anukleliui'
Graziai startuojate, taip ir toliau, pradedi skinti savo darbo vaisius.
Dziaugiuos uz tave.

,,Medžioklė yra dievų užsiėmimas, per klaidą atitekęs žmonėms''

NerSedb
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 22 Birželis 2015 09:06


donatas2007
Saunuoliai, taip ir toliau... Tokiu dziugiu akimirku kasdien bus vis daugiau.

Patarimas yra tai, ko mes klausiame jau žinodami atsakymą, bet norime, kad būtume jo nežinoję. (Erica Jong)

donatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 24 Rugpjūtis 2015 11:18


Vakar surado dar gyvą šernioką. Davė balso, tai greitai atskubėjo pagalbadonatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 28 Rugpjūtis 2015 10:32


Gal kas žinot, kur dar Lietuvoje galima užsisakyti tokį pavadėlį (su greito paleidimo karabinu ir su galimybe persimesti per petį, kad abi rankos būtų laisvos):
http://www.dogis.lt/index.php/pavada-iai/odiniai-p avada-iai/ranku-darbo-odinis-pavadys-su-rankena-ir -metaliniu-ziedu-plotis-16-mm-x-1-5-m.html

P.S. Čia dėl mažo susidomėjimo 3 mėnesius neatsiveža.

fazanas_
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 28 Rugpjūtis 2015 11:05


http://www.sarfas.lt/ pabandyk čia paskambynt gal susitarsi, kad pasiųs

NerSedb
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 28 Rugpjūtis 2015 11:37


dogis.lt pabandyk, jie siuncia, firma Prie Vilniaus

Patarimas yra tai, ko mes klausiame jau žinodami atsakymą, bet norime, kad būtume jo nežinoję. (Erica Jong)

donatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 28 Rugpjūtis 2015 14:17


NerSedb

Tai su dogis.lt ir kalbėjau. Bet vis neatsisiunčia. Interesantų permažai

Donkihotas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 28 Rugpjūtis 2015 14:51


donatas2007

Sunku ant paprasto odinio pavadėlio uzsideti paprasta metalini žiedą?

Ar pinigus nėra kur dėt?

forester99
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 28 Rugpjūtis 2015 15:08


donatas2007

Prašau į sveikatą ... http://hundesport.sprenger.de/?___store=hundesport _english

Manau sumanumo užteks susisiekti ar bent jau paieškoti kas parveš tas gėrybes?

P.S.Nežinia koks ten tas stebuklngas pavadėlis,kad jis tiek įvertintas,bet,nusipirkus ūkinių prekių parduotuvėje ar dar kur matuojamos sintetinės juostos norimos spalvos bei ilgio,dar karabiną už kelis "evribadžius" ir,apsilankius artimiausioje avalynės taisykloje pavadėlis mylimam augintiniui atsieis iki 10Eur.(all included).
Nebent yra kažkoks mistinis prestižo reikalas ar madų vaikymasis.Juk nuo to tavo augintinis nei geriau dirbs,nei bus sveikesnis.
Sėkmės kūryboje.

NerSedb
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 28 Rugpjūtis 2015 15:31


donatas2007
Pats uzsisakyk is vokietijos, atves greiciau, arba jei turi pazystamu kas vazineja i vokietija, tai praktiskai kiekvienoje medziokles reikmenu parduotuveje ju yra

Patarimas yra tai, ko mes klausiame jau žinodami atsakymą, bet norime, kad būtume jo nežinoję. (Erica Jong)

Darius74
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 3 Rugsėjis 2015 23:32


donatas2007
Radau pavadėlį. Susiskambinam, perduosiu.

donatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 7 Rugsėjis 2015 13:08 - Redagavo: donatas2007


Vakar dar viena treniruotė. Sužeista lapė įlindo į krūmus. Surado nesunkiai (tik jau nebe krūmuose).

https://www.youtube.com/watch?v=jm-0YTxEtI8&featur e=youtu.be

forester99
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 7 Rugsėjis 2015 16:00


donatas2007

O wachtelhund'ams uodegikių netrumpina?

donatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 7 Rugsėjis 2015 17:06


forester99

Vokiečiai, rusai ir kiti - trumpina. Lietuvoje, veterinaras nukirpęs šuniui uodegą, gali prarasti licenziją Pripratau ir man su uodega dar gražiau atrodo

donatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 8 Rugsėjis 2015 08:44


http://www.wachtelhund.de/tracker-praesentiert-das -erste-3g-faehige-ortungshalsband/

Kas mokat vokiškai? Kuo skikriasi nuo Garmin Astro?

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 2
Narių - 0
Daugiausia: 419 [18 Balandis 2021 19:42]
Svečių - 418 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2024