miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)


www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Medžioklė / Žvėriu auginimas aptvare
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

Autorius Žinutė
Lucky
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 30 Liepa 2008 15:51


Sveiki gal kas esate susipažine su žvėriu auginimo aptvare reikalavimais ir taisyklemis ??? Kokiu leidimu reikia ???

Labai ačiū.

Tadzis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 30 Liepa 2008 16:06


Parasyk fakso numeri arba emeila atsiusiu

Svarbiausia nesinervuoti ir gerai maitintis :)

Rolfas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 31 Liepa 2008 13:32


Tadzis
atsiusk ir man. idomu. berzanai@gmail.com arba berzanai@one.lt

zmogus privalo tureti tris savybes:sazine,prota ir meile gamtai
Ivanovas

wai wai wai


# Atsiuntė: 31 Liepa 2008 13:46


ATSIUKI IR MAN JAI NETINGI Uitvaras@gmail.com

Tadzis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 31 Liepa 2008 14:23


Jei kuris negausit tai parasykit issiusiu per nauja
ir tikiuosi rasit kokia programike kuom padaryti zoom in nes kitaip tai nieko nesuskaitysit

Svarbiausia nesinervuoti ir gerai maitintis :)

Remigijus J
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 31 Liepa 2008 15:56 - Redagavo: Remigijus J


Būčiau už siuntinį ir aš dėkingas. jaguaras@jagclub.lt - jeigu nesunku...

Zūlyje sakoma: " Šauna vamzdis, pataiko buožė. "

Tadzis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 31 Liepa 2008 16:19


Nu bandau siusti
bet as is yahoo.com tai gali ir po pusvalandzio tik atkeliauti tai jei iskart pulsi ziureti dar gali ir nebuti

Svarbiausia nesinervuoti ir gerai maitintis :)

Sarunas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 31 Liepa 2008 18:13


Tadzis
atsiusk ir man sia info... ateity,tikiu,pravers...
s.maigis@gmail.com

"Kiekvienas kvailys gali kritikuoti, smerkti ir reikšti nepasitenkinimą - dauguma kvailių taip ir daro. O norint suprasti ir pateisinti - reikia charakterio ir savikontrolės."

rags
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 31 Liepa 2008 20:41


Tadzis
atsiusk ir man jei nesunku,ten yra ir apie tauriuosius elnius?.... kmragas@gmail.com

wai wai wai


# Atsiuntė: 31 Liepa 2008 22:06


labai tjau didelis aciukas saunuolis

Remigijus J
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 31 Liepa 2008 22:24


Apie medžiojamųjų gyvūnų auginimą aptvaruose dabartinės Lietuvos teritorijoje pirmą kartą rašė kryžiuočių pasiuntinys K. H. Kyburgas, kai 1397 metais aplankė šalia Vilniaus esantį žvėryną. Jo aptvaruose buvo laikomi stumbrai, elniai. Žvėrių auginimas nebuvo vien medžioklinė kunigaikščių užgaida. Tai buvo svarbus maisto atsargų šaltinis, nes netikėtai kilus karo pavojui buvo galima apsirūpinti šviežia mėsa. Dar vienas žvėrynų privalumas – juose buvo renkamos žinios apie gyvūnus, jų elgseną, veisimąsi. Šiuo požiūriu svarbūs ir dabar Lietuvoje esantys aptvarai – jų šiuo metu yra apie 20. Aptvarų neabejotinai daugės, nes nelaisvėje išaugintų gyvūnų produkcijos poreikis nuolat didėja.
Atsižvelgiant į tai, kokią veiklą numatoma plėtoti, yra skiriami intensyvaus, pusiau intensyvaus ir ekstensyvaus ūkininkavimo voljeruose būdai. Intensyvaus elninių žvėrių auginimo aptvaruose žvėrių tankumas didelis – 1 ha aptvaro plotui tenka iki 10 elnių arba iki 20 danielių. Žvėrys čia šeriami ištisus metus. Tokiuose aptvaruose auginamiems žvėrims būtina nuolatinė veterinaro priežiūra. Kadangi aptvaruose auginamų gyvūnų elgsena ir biologija būna pakitusi, reikia specifinės žvėrių priežiūros: patinams nupjaunami ragai, kad vieni kitų nesužalotų. Medžioklės požiūriu tokie aptvarai nėra įdomūs, jie artimesni žemės ūkio sričiai. Pagrindinė intensyvaus žvėrių auginimo būdo paskirtis – gaminti mėsos produkciją, rečiau kitus produktus – pantus, ragus. Tai perspektyvi veikla, ypač tinkama nederlingose žemėse. Visuotinai pripažinta, kad po pieno gamybos – tai pelningiausia žemės ūkio šaka. Galima paminėti, kad elniniai žvėrys duoda didesnį produkcijos kiekį nei kiti ganykliniai gyvūnai. Net apie 60 % žvėries svorio gali būti perdirbama į mėsos produktus. Jokio naminio gyvulio skerdiena nesudaro tokio didelio kiekio.
Medžiotojams daug įdomesnis ekstensyvus žvėrių auginimo aptvaruose būdas, nes galima ne tik stebėti gyvūnus, bet ir išauginti gerų ragų turinčių žvėrių, o jeigu aptvarai pakankamai dideli – netgi rengti medžiokles. Tokiuose aptvaruose 1 elniui reikia 5 ha ploto, o bendras aptvaro plotas turėtų būti 100 ha ir daugiau. Papildomai žvėrys šeriami tik žiemą. Taip auginamų žvėrių elgsena nepakinta, gyvūnai patiria mažiau streso, išaugina gerus ragus.
Sunku nubrėžti ribą tarp medžioklės aptvare ir laisvėje. Kiekvienas amžius turi savą šios ribos sampratą – viskas priklauso nuo aptvaro dydžio. Daugelyje šalių, pasižyminčių senomis medžioklės tradicijiomis, sėkmingai plėtojama medžioklė aptvaruose. Ypač didelis dėmesys žvėrims auginti skiriamas Vengrijoje . Netgi Afrikoje steigiami milžiniški, iki 10 000 ha ploto aptvarai medžioti.
Priklausomai nuo pasirinkto žvėrių auginimo būdo, atitinkamai formuojama žvėrių banda, parenkamas tinkamas lyčių ir amžiaus santykis. Jei aptvaruose žvėrys auginami mėsai, patinų būna labai mažai: 1 patinui tenka iki 20 patelių. Jei pagrindinis tikslas – vertingi ragai, medžiokliniuose aptvaruose auginama daugiau patinų arba lyčių santykis artimas 1:1. Labai svarbi sėkmingo ūkininkavimo aptvaruose prielaida – kooperacija, sudaranti sąlygas keistis žvėrims. Jei viename aptvare auginama mažiau nei 500 vienos rūšies gyvūnų, nebūna užtikrinama genetinė populiacijos įvairovė, padaugėja apsigimimų. Hibridivizavimas medžiokliniuose aptvaruose vengtinas. Mėsos gamyba užsiimančiuose žvėrynuose pasiekta puikių rezultatų kryžminant įvairių rūšių elnius.
Ką reikia žinoti, norint steigti medžiojamųjų gyvūnų aptvarą ?
Norint auginti medžiojamuosius gyvunus ir steigti aptvarą, reikia vadovautis 2002 m. spalio 2d. Patvirtintomis „Laukinių gyvūnų laikymo nelaisvėje taisyklėmis“. Pagal šias taisykles auginti ir veisti gyvūnus aptvaruose galima tik gavus Aplinkos ministerijos departamentų išduotus leidimus. Aptvarai (voljerai) turi būti įrengti taip, kad juose laikomi žvėrys negalėtų ištrūikti į laisvę, o laisvėje gyvenantys tos pačios sistematinės grupės gyvūnai negalėtų į juos patekti. Paraiškoje leidimui gauti nurodoma būsimojo aptvaro vieta, plotas, numatomų veisti gyvūnų rūšys ir skaičius, laikymo tikslai, taip pat pateikiami žemės naudojimo teisėtumą nurodantys dokumentai bei Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pažyma, ar teritorija tinkama aptvarui (voljerui) steigti.
Lietuvoje aptvaruose galima auginti tauriuosius ir dėmėtuosius elnius, danielius, šernus, muflonus. Ypač tinkami ir perspektyvūs yra danieliai: jie greitai pripranta prie ganyklų, per palyginti trumpą laiką užaugina gerus ragus, lengvai žiemoja, yra atsparūs ligoms. Jų mėsa puikaus skonio. Šiuos žvėris perspektyvu aptvaruose auginti ir todėl, kad jie gali papildyti ir laisvėje gyvenančiųjų populiaciją. To nebūtų galima pasakyti apie dėmėtuosius elnius, nors juos veisti pelninga dėl pantų.
Parenkant vietą aptvarui labai svarbu tinkama vietovė, pirmiausia jos įvairovė. Aptvare turėtų būti ir miško žvėrims pasislėpti, tankaus eglyno kaip užuovėjoms šaltoms žiemoms, natūralios pievos ganytis, tekančio vandens šaltinis, nes pelkėtose vietose yra pavojus užsikrėsti helmintoze bei kitomis ligomis. Jei aptvare yra tik stovinčio vandens telkinys, būtina į pašarus kelis kartus per mėnesį įberti antihelmintinių preparatų.
Priklausomai nuo auginamų žvėrių rūšies parenkamas atitinkamas aptvaro tvoros aukštis bei tinklas. Elniams skirto aptvaro tvora turi būti ne žemesnė nei 2,5 m. Metalinio tinklo akys turi būti ne didesnės nei 10-15 cm, kad į aptvarus nešlįstų šernai, lapės, mangutai ar valkataujantys šunys, nes jie padaro daug žalos: sudrasko jauniklius, ankstyvą pavasarį vaikomos patelės išsimeta, šernai įjunksta į pašarus ir nuveja nuo šeryklų aptvare laikomus žvėris. Tinklo viela turi būti ne plinesnė nei 2,5 mm. Tvora turi būti tvirta, bet tinklas amortizuojantis, kad išgąsdinti žvėrys nesusižalotų. Stulpai kasami kas 4 – 6 m. Parankiausia naudoti impregnuotus medinius stulpus, jie būna tinkami net 20 metų, atrodo estetiškai, prie jų lengva tvirtinti vielos tinklą. Danieliams ir muflonams skirtų aptvarų aukštis turėtų būti 2 m, o šernų aptvarui pakanka 1,5 m, tik timklą dar pusę metro reikėtų įkasti į žemę. Priklausomai nuo auginamų žvėrių rūšies parenkamos šėryklos, įrengiamos pašiūrės nuo lietaus ar darganos.
Anksčiau laukinius žvėris auginti aptvaruose naudodavo specialias 5,6 mm Komarovo kulkas su paralyžiuojančiomis medžiagomis. Tačiau žvėrys dažnai būdavo sužeidžiami ir vėliau nugaišdavo, skirtingomis žvėrių rūšims nebuvo žinamos tikslios veikliųjų medžiagų dozės. Pastaruoju metu naudojamos specialios strėlytės ir švirkštai su raminamosiomis medžiagomis. Per keliolika minučių paveiktas gyvūnas užmiega ir miega kelias valandas. Bėda ta, kad į gyvūną pataikyti galima tik iš labai mažo, ne didesnio kaip 30 m atstumo. Veiksmingiausia gyvunus gaudyti specialiomis piltuvo formos gaudyklėmis, siaurajame gale pasibaigiančiomis gabenamąja dėže. Šiuo metu laisvėje gyvenančius gyvūnus gaudyti ir perkelti į aptvarus galima turint licenciją juos medžioti. Kadangi gaudyti ir gabenti žvėris yra nelengva, daug paprasčiau įsigyti žvėris, išaugintus mūsų šalies ar užsienio aptvaruose.

Medžiaga iš knygo " Didžioji medžioklės knyga II ". Išleido UAB " Statinio projektavimo studija". 2005, Vilnius.

Zūlyje sakoma: " Šauna vamzdis, pataiko buožė. "

Tadzis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Rugpjūtis 2008 08:39 - Redagavo: Tadzis


rags
visu zveriu auginimas aptvaruose kas liecia reikalavimus ko reikia kad galetum nesiskire niekuom ar tu auginsi muflonus ar danielius ar elnius
poperizmas ta prasme
nors va ziuriu remigijus nepatingejo ir parase viska ka reikia
skaityk esme ten visa yra

Svarbiausia nesinervuoti ir gerai maitintis :)

rags
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Rugpjūtis 2008 09:15


Tadzis
ar geriau ukininku buti,norint auginti zveris?

Tadzis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Rugpjūtis 2008 10:11


tiksliai nepasakysiu susirask 2002 m. spalio 2d. patvirtintas laukinių gyvūnų laikymo nelaisvėje taisykles. Manau kad nebutina bet tau paciam butu naudinga nes tai traktuojama kaip ukininkavimo saka ir manau galetum tam tikrom sritim gauti EU parama, aisku priklausomai koks pas tave lansaftas, nes dabar EU labai placiai kam skire lesas
PVZ. gyvatvoriu iveisimas kaskas su grioviu prieziura pievu ir t.t apie misku auginima jau nekalbu, ten labai reikia pasigilinti, bet manau puse idetu pinigu kaip gudrus lietuvis pasidengtum is EU

Svarbiausia nesinervuoti ir gerai maitintis :)

Remigijus J
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Rugpjūtis 2008 10:24


Manau tai perspektyvi, netgi labai perspektyvi ūikio šaka šiomis dienomis. Įdomu būtų sužinoti, kiek kainuoja žvėrys veisimui ? Ar galima žvėris nupirkti iš profesionaliais medžioklės plotais užsiimančių ūkių ? Pvz., Marijampolės ?

Zūlyje sakoma: " Šauna vamzdis, pataiko buožė. "

Tadzis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Rugpjūtis 2008 10:40


Remigijus J
ne tik kad galima bet ten tik ir gausi arba turesi gauti atskira leidima is aplinkos apsaugos ar kasko panasiai tiksliai nepamenu plotuose sugauti gyva

Svarbiausia nesinervuoti ir gerai maitintis :)

rags
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Rugpjūtis 2008 10:44


Remigijus J
pas mane tokia vieta,kad elniams butu tikras rojus,dabar ten tikros dziungles,yra ir misko ir pievu, pelkiu,tvenkiniu,net sodas 2ha su galingais pavieniais azuolais,klevais.ir reljefas banguotas.miskas nuo aukstapelkes iki zemapelkes,AUGA B.BT.Karklai.D,E IR P.bereikia tik tvarkyti dokumentus ir 10 metu svajone gali issipildyti.pasistatyti nameli ir klausyti elniu riaumojimo po langais

Remigijus J
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Rugpjūtis 2008 10:47 - Redagavo: Remigijus J


Rags,
Gera situacija, gera pas tave... Super dalykas ištikrųjų. O norėjau dar pasiteirauti kaip su plotų pirkimu ?

Zūlyje sakoma: " Šauna vamzdis, pataiko buožė. "

rags
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Rugpjūtis 2008 12:06


Remigijus J
nesupratau ,apie koki plotu pirkima klausi...ten nuosava zeme, miskas tik dar neturiu pilnos nuosavybes,matininkai tempia guma,o medziotoju burelio as savo plotuose galiu uzdrausti medzioti,viena problema tik aptvaru apsauga nuo norinciu ir gal vilkiuku ,nes uzuode nemaza banda mesytes vargu ar atsispirs neprakase aptvaru...kazin ar elniam 2,5m aukscio uzteks nes geras raguotis isijautes per ruja gali det per tvora.jei augint tai tik trofejinius ir daryt atranka ,kad pateliu netvarkytu bet koks.aisku be europos finansu butu sunku arba juodai babkiu reik turet,nes aptvarai nemazai kainuoja,o dar plotas nelygus ir staciakampis daug daugiau tinklo reikia kazkur virs 5000m

petras
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 1 Rugpjūtis 2008 13:47


rags
jei augint tai tik trofejinius ir daryt atranka
nu man cia nebesuprantami dalykai. koks trofejas? trofejas tai sumedzioto laisveje gyvenancio gyvuno. cia jei jau visai loseris esi ir nebesugebi sumedzioti laisveje, eini i tvarta ir karvutes ragai trofejiniais tampa. suprantu del krastovaizdzio pagrazinimui prie sodybos. trofejai voljere? tai kokiu medziotoju save reikia laikyti. tai taspats, kad is Dabrisiaus nusiperki vilkiuka, uzaugini prie budos, atseri, o po to, kai jis paciame jegu zydejime pufff. paskui visiems rodai ir giriesi, va as vilka paemiau. cia as viska netau taikau, tik is principo diskutuoju. kiek suprantu tu dar to nedarai.

"Kurtuvėnų", "Ginkūnų" medžiotojų būreliai (Šiauliai)

sadhu
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Rugpjūtis 2008 14:51


petras: bukim biedni bet teisingi, atvaziaves vokietis i "komercine" medziokle uz elnia su graziais ragais susimoka tiek kad net ausys linksta daznam lietuviskam medziotojui. jeigu pats esate susidure su tuom tai puikiai zinote kad vokietis elnia ir vienam hektare shauna i vidu voljero net neuzheidamas nuo salimais to "hektaro" pastatyto bokstelio. zmogus ir sako nori daryti uki, tik ne mesini o trofejini. tikram azartiskam medziotojui tokio trofejo nereikia, o vokieciui kuris nei paeina nei kantrybes tykot ar vilioti ieskoti turi ant sienos pats tas reikalas, istorija medziokles jis jau nuo saves sugalvos kokia tik nori. is kitos puses, ka valgyt tvarte auginta kiaule dauk skaniau ir smagiau karts nuo karto nusishaut koki elnia salia namu ;)

Remigijus J
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Rugpjūtis 2008 15:42


Kad vilkiokai neįlįstų naglai vidun - reikia kokių 60cm žemėn įkastvielinę sietką

Zūlyje sakoma: " Šauna vamzdis, pataiko buožė. "

kalnas


# Atsiuntė: 3 Rugpjūtis 2008 09:28


Būkim tolerantiški. Vieni sėlina puse dienos, kiti sėdi bokšteliuose, dar kiti važiuoja į komercines, galu gale yra toks medžiotojų porūšis, kurie eina į restoranus (ar į MAXIMĄ) žvėrienos kepsnio. Visokių yra - visokių reika, kad tiketika ir moralė neatrofuotusi.

rags
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 4 Rugpjūtis 2008 12:41


petras
o kodel aptvaruose elnio ragai ne trofejas,man ir numesti trofejas...jie tik parodose nera vertinami ,nes gyvena nelaisveje,o aptvare laikant as ir nenoriu laikyti tokiu elniu kad priejus jam ausis reikes kasyti.jie turi gyventi naturaliai tik tiek kad neiseitu is aptverto ploto apie 120 ha.manau jiems vietos slapstytis sociai,o del atrankos turi daryti ,norint suformuoti gera perspektyv.banda kuria galima ir i laisve paleisti pagerinti laisveje gyvenanciu elniu banda inesti naujo kraujo,arba prastesni galima but ir sumedzioti anksciau nelaukiant brandos.na ir savas lesas manau atgauti galima tik per 12metu kol pradetu naujas ratas suktis ir medziokle turi buti ne tokia kaip girdejau kitur priristus saudo valdzios vyrai...vienas yra pasakojes pries kazkur 20m. sunsku meziokles uky....gal DEDE is to krasto geriau zino ar tiesa,ten medziojo griskevicius ir AMB.

petras
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 4 Rugpjūtis 2008 13:10


rags
nesupyk, bet neturiu ka pasakyti.jei aptvare zverys "medziojami". mano manymu medziokle yra kai tu idedi i ja visas savo zinias, dali sekmes ir jei jau suklydai trofejo tu nebematysi. o cia- kur jis desis, nesiandien tai ryt ateis. cia jau kaip seksas uz pinigus - meiles neber.
man neirodysite, kad aptvare vadinasi medziokle. kai sveciavosi olandai ir sumedziojau serna, pirmas klausimas buvo, o kiek toli jis gali vaikscioti. kitas dalykas, serimas aptvare. neveltui buvo atimtas pasaulio rekordas is trofejaus kuris buvo isaugintas voljere. cia jus nieko naujo neatrandate, visi Balkanai tokiu bizniu uzsiima. ten kapitalistus durnina tik taip, bet neivienas rimtas medziotojas nesipasakoja kaip voljere medziojo. dar kita tokia tipo " karaliska medziokle" zinau tai fazanu medziokle kai juos is maisu meto.

"Kurtuvėnų", "Ginkūnų" medžiotojų būreliai (Šiauliai)

kalnas


# Atsiuntė: 4 Rugpjūtis 2008 13:42


Teisingai Petrai, tie "fazanai" nuo nutukimo nei paskrenda, nei pabėga, tik paaiškinkit man apie kažkiokią tai meilę rašėt, kas te per gyvūnas, ar jis laisvėj ar voljere gyvena?

Karpis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 8 Rugpjūtis 2008 19:31


Parasyk fakso numeri arba emeila atsiusiu

visur gerai ,bet miske geriausiai


Gal galėtumėte medžiagą atsiųsti į jolancikej@balticum-tv.lt.
Labai ačiū

Lucky
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 10 Rugpjūtis 2008 23:32


Sveiki, buciau dekingas jei atsiustumete visa reikiama info mailu. donatas@inproject.lt

labai ačiū.

Tadzis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Rugpjūtis 2008 00:36


Karpis
Lucky
viskas parasyta zodis zodin Remigijus Jpasisakime zmogus nepatingejo ir viska perrase taip kad paskaite tikrai viska suzinosite

Svarbiausia nesinervuoti ir gerai maitintis :)

Anonimas


# Atsiuntė: 24 Rugsėjis 2008 21:48


Sveiki, labai įdomi tema 'žverių auginimas aptvare', gal kas gali duot nuorodą kur susirasti informacijos šia tema. Ar diskutuokim. Dėkui!

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 14
Narių - 1 [ Guodabaj ]
Daugiausia: 228 [4 Balandis 2018 10:47]
Svečių - 227 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2019