miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)

www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Medžioklė / Šunys medžioklėje
. 1 . 2 . 3 . >>

Autorius Žinutė
valdas40
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 11:23 - Redagavo: valdas40


Sveiki, artėja 2018 metai, kai galima bus naudoti bet kokį šunį medžioklėje (nebūtinai jis turės būti medžioklinės veislės ir turėti kilmės dokumentus), svarbiausia, kad jis būtų praėjęs lauko bandymo testą. Ką apie tai manot?

fazanas_
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 11:36


Dar daug kas neaišku kol 2018 ateis tai vėl ka pakeis

T__
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 11:40


fazanas_
tai vėl ka pakeis
Ir dar nevieną kartą.

Anonimas


# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 12:20


Sveiki, ne rūbai žmogų puošia, kaip ir šuniukus ne veislė. Manau, kad nepriklausomai nuo veislės, jeigu šuniukas atliks gerai užduotis ir gaus darbinį diplomą,tai kodėl su juo nemedžioti.P.S.Pats medžioju su medžiokliniu šunimi, kuris turi ne vieną darbinį diplomą.Pagarbiai.Rimvydas.

valdas40
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 12:32


Bet žiūrint į tai, kad gerinant medžioklės kultūrą, gal reiktų naudoti ir tai veiklai skirtus šuniukus?

Anonimas


# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 12:39


valdas40
O tai jūs galvojat, kad pradės medžiot su olialiašuniais ar koliais?
Kaip medžiojo su medžioklinėm veislėm taip ir medžios visi, tik galimai pigiau bus galima nusipirkt tuos šunis, be kilmės dokumentų. Visas dėmesys bus skiriamas i darbines savybes ir paklusnumą.

valdas40
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 12:44


Įstatyme jau nėra parašyta kokie šuniukai turi būti (kokių veislių), kad ir „lenciūginis", svarbu, kad jis turėtų lauko bandymo TESTO diplomą.

Anonimas


# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 13:14


Viskam reikia laiko,medžioklės kultūra keičiasi ,paimkim,kad ir sportinius treningus,pastebimai mažėja juos dėvinčių,reiškia požiūris į medžioklę keičiasi. Tap bus ir su šuniukais,medžiotojas atsirinks kokio šuniuko jo medžioklės būdui reikia.Svarbu,kad šuo turėdamas darbinį diplomą būtų geras pagalbininkas medžiotojui.Pagarbiai.Rimvydas.

Anonimas


# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 13:46


valdas40
Nelabai supratot turbūt mane... Įstatyme parašyta, bet nereiškia, kad visi puls medžiot su lenciūginiais, kaip Jūs išsireiškėte. PVZ dratharas jis ir bus dratharas. Tik galėsit rinktis ar mokėti 800 eurų iš ,, gero veislyno" ar mokėti 50 eurų be kilmės liudijimo. Arba jagterjerą nusipirksi be dokumentų ir nereikės naudot kito stipusio šuns dokumentų, kaip čia kažkas siūlė

Anonimas


# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 13:50


valdas40
Esmė tame ir bus, jei šuo brangus, kilmingas, jo tėvai visokie kokie, bet Jūs su šuniu nedirbat ir neišsilaikot to elementaraus testo, tai tie kilmės liudijimai kaip sakant į vieną vietelę...

T__
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 13:55


Kalbant apie medžioklinių veislių šunis, darbinio diplomo reikalavimas jiems medžioklei - perteklinis ir visiškai absurdiškas. Jei šuo dirba ir naudojamas tik medžioklei - velniam tas diplomas? Jei nedirba - šuo ir taip nebus imamas į medžioklę, turi jis diplomą ar ne, t. y., toks šuo savaime atpuls. Žmonės patys sugeba atsirinkti dirbančius šunis. Jei šuo naudojamas ir veisimui - taip, diplomo reikia.

Anonimas


# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 14:12


T-
Pritariu 100procentu

Anonimas


# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 14:24


T__
Panašiai į gerą pusę mastai, tik ne patys žmonės apsispręs art šuo tinkamas medžioklei, o kompetetinga komisija
Na pats pagalvok, apie mašinos techninę būklę irgi ne patsžmogus sprendžia...
Net ir kiek jo turtas vertas įvertina vertintojai, už tam tikrą atlygį. Taip kad ir apie šunis patys nespresim.

T__
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 14:48


Anonimas
Kas geriau žino šunies darbą: jo šeimininkas ar kažkokia komisija? Į tuos pačius lauko bandymus atvažiuoja geri šunys, ir tai būna, kad tokiems ,,nedarbo dienos'' pasitaiko. Ir jei tamstos įprastai gerai dirbančiam šuniui tokia diena papuls prie komisijos, ir komisija tamstos šunį ,,nubalsuos'' kaip netinkamą medžioklei, ką apie komisiją ir diplomo reikalingumą pagalvosi? O grįžęs namo, kitą savaitgalį vesi tą patį šunį medžioklėn, ir jis dirbs, kaip visada, džiugindamas tavo širdį, nors ir be diplomo. Ką durnais laikysi: save ir savo šunį ar tą komisiją su jos privalomais diplomais?
Toks diplomų reikalavimas - grynai sovietinis paveldas, kai kažkoks ,,nadzoras'' sprendžia, kokį šunį gali vestis medžioklėn.

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 14:54


valdas40
Sveiki, artėja 2018 metai, kai galima bus naudoti bet kokį šunį medžioklėje (nebūtinai jis turės būti medžioklinės veislės ir turėti kilmės dokumentus), svarbiausia, kad jis būtų praėjęs lauko bandymo testą. Ką apie tai manot?
Jūsų žinios, o gal tik MT nuostatos traktavimas, kiek netikslūs .
Jau nuo 2014 m. balandžio 16 dienos, pagal LMŽD pageidavimą AM pakeitus Medžioklės LR teritorijoje taisykles, BUVO ir YRA GALIMA medžioti su bet kokiu šunimi, neturint jam medžioklės metu jokių dokumentų. Pirminiame MT pakeitimo projekte, siūlytame LMŽD, net buvo atsisakyta žodžio MEDŽIOKLINIS ir tik didelėmis Lietuvos kinologų draugijos pastangomis pavyko MT tą žodį išsaugoti.
Pasak LMŽD pirmininko pav., gerb. E. Tijušo, šuns dokumentų turėjimas medžioklėje buvo PERTEKLINIS reikalavimas, sukeliantis medžiotojams daug nepatogumų (be to už jų neturėjimą dar ir buvo baudžiama), todėl nutarta jų atsisakyti bei leisti medžioti su bet kuo. Dabar, kaip aš suprantu, nuo 2018-05-01 d., medžioklinis šuo naudojamas medžioklėje, vėl PRIVALĖS turėti DOKUMENTĄ, patvirtinantį, kad jis yra praėjęs (turi) "nustatyta tvarka atliktus medžioklinių šunų lauko bandymus", bent taip kalbama MT 12 punkte. Taigi, buvęs "palengvinimas" medžiotojams lyg ir vėl dingsta, o vietoje jo atsiranda žymus "pasunkinimas", nes nuo 2018-05-01, vedantis į medžioklę šunį, nesvarbu ar jis kokios tai medžioklinės veislės, kovinis, sarginis ar beveislis, nesvarbu ar jam 5 mėnesiai ar 5 metai, jo savininkas PRIVALĖS įrodyti, kad šuo yra ATLIKĘS lauko bandymus. Ar tai bus diplomas, ar antspaudas šuns Kilmės liudijime (veisliniams), ar, kaip aš juokauju, auskaras panašus į licenciją, o gal mikroschema, kad vėl neapkrauti medžiotojų - dar niekas nežino.
Neseniai LMŽD pateikė AM tos būsimos tvarkos projektą, pavadintą Medžioklinių šunų tinkamumo medžioklei TESTAIS. Jais tikrai neapsidžiaugsite, nes, mano supratimu, daugelyje vietų, daugumai testuojamųjų šunelių, tai bus "aukštasis pilotažas", kurio neįveikę, jie medžioklėse dalyvauti ir tobulinti įgūdžius, nebegalės, nes TESTO NEIŠLAIKYS. Kiek vėliau įkelsiu testo projektą bendram medžioklinių šunelių savininkų aptarimui.
Ir dar Jūsų pamąstymui - ar verta tempti į medžioklę kiemsargius ir kt. tariamai "medžioklinius" šunis ir kaip nustatyti, kad jis MEDŽIOKLINIS, jei jo veislės nėra šiame sąraše - http://www.hunter.lt/index.php?action=vthread&foru m=8&topic=19685&page=0#msg465007
Suprantama, kad šuo gali neturėti jo KILMĘ patvirtinančių dokumentų, bet visgi jis turėtų atitikti kažkurios medžioklinių šunų veislės požymius bei turėti medžioklei reikalingus instinktus. Tai minima ir teste, pavadinus "atitikimu kurios nors medžioklinių šunų veislės " fenotipui", nors man suprantamiau - atitikimas kažkurios veislės standartui ...

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

Anonimas


# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 16:11


Kad i LKD bamdymus priimami tik atitinkancius dokumentus turintys suniukai nebent LMZD renginiuos galetu cipe but ta informacija apie bandymus,patikrini ir matai,beto matytum ar tai tikrasis savininkas ir suniukui dingus,butu lengviau rast.

Rolandass
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 17:08


Kaip paruosti ( ismokinti ) suniuka kad jis "sudirbtu" reikiamam diplomui, jeigu nieko nekalbama apie suniuko amziu, nuo kurio pradetu galioti reikalaimas (pvz : nuo 24 men amziaus ).
Su suniu de darbini diplomo medzioti negalima, tai kaip suniukui lavintis - mokintis medzokles igudziu, kad jis taptu medziotoju, kur veliau dalyvaus darbiniu savybiu egzamine (patikroje) ?
Butu dar logika, jeigu toks reikalavimas pradetu galioti sunims nuo (pvz: 12 ar 24 men amziaus ). Kitaip logikos nera.

---------------------------------------
Foksas - tai velnias, jei ne velnias - tai ne Foksas !

Petia34
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 20:02


... sunkumai buvo kai vissus popierius turejao medziotojas su nim medziojantis turejo tureti.. manau, kad LMZD galejo padaryti paprasta pazymejima medziokliniams sunims (pvz. kaip ginklo leidimas lamionuotas) ir viskas butu tuo pasibaige... bet reikejo veziotis visus..

Medziokle geras dalykas visomis prasmemis :)

Apokalipse
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 20:08


pagrindine esme turetu buti nauju veisliu NEisradinejimas - medzioti su kilmingais sunimis pagal paskirti...Au au...

Visi medžioklinių laikų mylėtojai dalinasi Facebook: LAIKA LT

silven
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 20:31


Gediminas

kadangi medziokliniu sunu veisliu temoje rasyti neleidziama,noreciau paklausti baltarusu skalikai yra nepripazinta nei FCI nei LKD,tai sios veisles sunys medziokleje traktuojami irgi kaip lenciuginiai?

Yra ir daugiau tokiu veisliu kurios nera pripazintos nei FCI nei musu LKD,bet su kuriomis yra labai sekmingai medziojama tiek Vokietijoje,tiek Svedijoje,tiek kitose valstybese

Bulterjerai Lietuvoje irgi nera pripazinta kaip medzioklne sunu veisle,nors jie buvo isvesti butent tam.Esu mates sios veisles atstovus medziokleje,kurie pasireiske medziokleje tikrai ispudingaiKazkada Cekoslovakijoje ir DDR tai buvo geriausi sernu medziokles sunys,kurie medziokliniu instingtu neprarade ir dabar

su pagarba

donatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 20:58


silven
Lietuviu skalikas irgi nepripazintas FCI.

silven
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 21:12


nuotrauka
..
..


silven
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 21:14


donatas2007

bet pripazintas LKD

su pagarba

silven
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 21:24


nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka


silven
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 21:28


nuotrauka
nuotrauka
nuotrauka


silven
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 21 Spalis 2016 21:33


Na bet nuotrauku ikelimas siame forume
minimum turi buti su informatikos bakalauro diplomu,bet geriau butu,jei turetum magistra

admininams tikrai reiketu padirbeti sitoje srityje

su pagarba

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 22 Spalis 2016 01:12 - Redagavo: Gediminas


silven
noreciau paklausti baltarusu skalikai yra nepripazinta nei FCI nei LKD,tai sios veisles sunys medziokleje traktuojami irgi kaip lenciuginiai?
Atsakau - Jūsų pastaba tikrai teisinga ir baltarusių skalikas tikrai, neužilgo, bus įrašytas į LT medžioklinių šunų veislių sąrašą. Tuo labiau, kad šią veislę atkurti ėmėsi repatrijavęs Lietuvos kinologas, geras mūsų draugas Vladimiras Lazarenko. Baltarusių skaliko ten nėra dėl to, kad tuo metu, kai buvo ruošiamas sąrašas, veislės standartas (sukurtas 2008 metais) dar nebuvo pateiktas FCI su prašymu pripažinti veislę, nes gerokai trūksta šios veislės atstovų skaitlingumo, reikalingo pripažinimui. Mano žiniomis, baltarusių skalikų, įregistruotų LKD šunų veislių knygoje, dar nėra. Kad bus - neabejoju .
Sutinku, kad bulterjerai kažkada buvo naudojami ir medžioklėse, bet, deja, jų veislės standarte apie tai nebeužsimenama - http://www.fci.be/Nomenclature/Standards/011g03-en .pdf .
Tad, kodėl turėtume juos laikyti medžiokliniais, jei šią veislę išvedusi šalis, Didžioji Britanija, jų tokiais nebelaiko. Standartas atnaujintas 2011 metais ir nuo medžioklinių terjerų jie, kartu su stafordšyrais, FCI klasifikacijoje yra išskirti į atskira 3 sekciją - http://www.fci.be/en/nomenclature/3-Terriers.html - "jaučio tipo terjerai", o jaučių (gal taurų ar stumbrų) mes gi nebemedžiojame . Kai kas pasaulyje ir klasifikacijoje šalia bulterjerų esančius Stafordšyro terjerus laiko medžiokliniais, o pas mus jie yra įrašyti į pavojingų veislių sąrašą, tad ar norėtumėte ir, ar turėtume su tokiais kartu medžioti ?

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

silven
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 22 Spalis 2016 15:05 - Redagavo: silven


Gediminas

Aciu,kad pratrynete nevykusius bandymus ikelti nuotraukas
As neakcentuoju,kad siuo metu pagal medziokliniu sunu veisliu klasifikacija,baltarusiu skalikai nepapuola i si sarasa LKD.Yra daug puikiu medziokliniu veisliu,kurios nera populerios Lietuvoje,bet yra populerios tose salyse kuriose yra isvestos.Tarkime Ispanijoje labai populereja medziokliniu sunu veisle,su kuria jie medzioja isskirtinai sernus,yra espaniola alano https://www.youtube.com/watch?v=ooD621kR86s Vokietijoje ir Svedijoje siuo metu sparciai populereja Heideterjerai,be kuriu jie neisivaizduoja sernu medzioklu https://www.youtube.com/watch?v=2ZBSLxClt7w Nors turi savo ciut ne nacionalini pavelda kaip Jagdterjera,nenustoja eksperimentuoti ir isvedineja naujas veisles,kurios atitiktu sios dienos medziokliniu sunu veisliu poreikius
Asmeniskai as palaikauT__ poziuri,kaip turetu buti naudojami sunys medzioklese 100%

su pagarba

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 22 Spalis 2016 15:39 - Redagavo: Gediminas


Petia34
sunkumai buvo kai vissus popierius turejao medziotojas su nim medziojantis turejo tureti.. manau, kad LMZD galejo padaryti paprasta pazymejima medziokliniams sunims (pvz. kaip ginklo leidimas lamionuotas) ir viskas butu tuo pasibaige... bet reikejo veziotis visus..
Gaila, bet Jūsų, kaip, deja, ir daugelio medžiotojų, žinios yra nepakankamos
Nuo beveik neatmenamų laikų, MT apie šuns dokumentų turėjimą medžioklės metu buvo parašyta taip:
16.5. medžioklinio šuns kilmės liudijimą arba registracijos taloną ar kitą dokumentą, liudijantį šuns kilmę ar įregistravimą medžioklinių šunų registraciją vykdančioje organizacijoje, jeigu medžiojama su medžiokliniu šunimi.
Nuo dar labiau neatmenamų laikų, LMŽD buvo padarytas ir visur galiojo MEDŽIOKLINIO ŠUNS REGISTRACIJOS TALONAS, 6x9 cm dydžio ir puikiai telpantis įdėti į Medžiotojo bilietą. Jų įdiegimo pradžioje, šuns identifikavimui, kitoje talono pusėje klijuodavome šuns nuotrauką, vėliau pradėjome ten rašyti tatuiruočių, o dar vėliau - mikroschemų numerius.
Tą talonėlį medžiotojas įsidėdavo į bilietą ir pamiršdavo, iki to laiko, kai reikėdavo bilietą pratęsti (šiuolaikiškai - pateikti duomenis medžiotojų sąvadui). Tada jį, netyčia atrasdavo bei, kartu su medžiotojo bilietu, taip pat pateikdavo nemokamai perregistracijai, jei šunelis dar buvo gyvas. Perregistracija buvo reikalinga ir naudinga renkant statistinius duomenis, kokių veislių medžioklinių šunų ir kiek turime Lietuvoje.
Taigi jokių VISŲ POPIERIŲ, kaip teigiate Jūs, medžioklėje turėti nereikėjo. Pakako TALONO, "gyvenančio" medžiotojo biliete bei nesudarančio medžiotojui JOKIŲ nepatogumų ir jokių "perteklinių dokumentų", kaip teigė LMŽD, keisdama MT, nebuvo. Jei jau pamiršai medžiotojo bilietą, tai ir šuns dokumento (talono) neturėsi . Suprantama, kad buvo ir tinginių, nesugebėjusių paprašyti išrašyti tą taloną, bet ne apie juos čia kalbame.
Talonas, nekeliantis niekam jokių problemų, o panaikintas jis, mano nuomone, dėl to, gal ir kam tai keršijant (?), kad LMŽD prarado jų išdavimo monopolį, nes, savo noru, nebeliko vienintele Lietuvoje, medžioklinius šunis registruojančia bei jų kilmės dokumentus ir/ar talonus išduodančia organizacija - (MT p. 16.5. - liudijantį šuns kilmę ar įregistravimą medžioklinių šunų registraciją vykdančioje organizacijoje) atrodė taip ...
Panaikintas registracijos talonas
Panaikintas registracijos talonas


------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 22 Spalis 2016 16:06 - Redagavo: Gediminas


silven
Nėra už ką ...
Noriu pasakyti, kad Medžioklinių šunų veislių sąrašas (kaip pav. ir Darbo kodeksas ) nėra baigtinis dokumentas ir, atsiradus būtinumui ir/ar naujai veislei Lietuvoje, jis visada gali bei turi būti papildytas ir pataisytas.
Dabar, Jūsų ir kitų neabejingų medžioklinės šunininkystės problemoms kolegų dėmesiui bei aptarimui, Medžioklinių šunų tinkamumo medžioklei testai, kuriuos LMŽD, vienasmeniškai, su niekuo nepasitarus, bandė "prastumti" Medžioklės tvarkymo konsultacinėje taryboje prie AM, kaip MT 12 punkto, įsigaliosiančio nuo 2018-05-01 d., priedą. Labai norėčiau konstruktyvių pastabų ir pasiūlymų, iš suprantančių medžioklinę šunininkystę, kaip tokie testai turėtų atrodyti, kaip jie turėtų būti rengiami ir pan.. Visgi, mano kukliu supratimu, per 1,5 metų, turės būti "pratestuota" apie 3 tūkstančius medžioklinių šunų. Darbas milžiniškas, o kas, kur, kada ir kaip tai padarys - iki šiol neaišku, nes LMŽD ir vėl lyg ir nori tai monopolizuoti, bet ar ne per menkos jos pajėgos, jei viską kas parašyta testuose, vykdyti griežtai ir papunkčiui ?
MŠTMT
MŠTMT


------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

. 1 . 2 . 3 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 6
Narių - 0
Daugiausia: 419 [18 Balandis 2021 19:42]
Svečių - 418 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2021