miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)


www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Šunys.Medžioklinės šunų veislės pasirinkimas, auklėjimas, dresūra. / Sužeistu kanopinių žvėrių ieškotojų sąrašas
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

Autorius Žinutė
Vytautas Tamosiunas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 14:26


Sužeistu kanopinių žvėrių ieškotojų sąrašas:

Shortcut to: http://www.lmzd.lt/lt/naujienos/suzeistu-kanopiniu -zveriu-paieska/

Anonimas


# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 15:07


jei šuo be lauko bandymų ir pats nesi išklausęs seminarų tai išvis draudžiama ieškoti sužeisto žvėries?

Anonimas


# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 15:58


nedraudziama, tik duodamas sarasas zmoniu kurie turi sunis, galincius surasti suzeista zveri. jei pats nerandi pasauto zveries, galesi pasiprasyti siame sarase irasytu zmoniu pagalbos surandant

Anonimas


# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 16:03


Cituoju staripsnio istrauka:
"medžiotojas turintis didelį paieškų patyrimą, išmanantis ginklų kalibrus, jų tinkamumą kanopinių žvėrių medžioklei ir balistiką, sužeidimo požymius, žvėrių elgesį po sužeidimo, paieškos taktiką, medžioklinio šuns, naudojamo paieškai, rengimo ir panaudojimo ypatumus, ir su prastu šunimi pasieks gerų rezultatų." citatos pabaiga.
Na zinoma,turint cia isvardintu ziniu bagaza suns paieskai kaip ir nereikes.Na galima koki mopsiuka del kompanijos paimti,bet ieskos vis tik medziotojas

Citata:
"Jei ponas X su Y atvyksta ieškoti sužeisto šerno, medžiotojai nelaukia suradimo, ima galąsti peilius ir ruoštis žvėries dorojimui - 150 proc., kad suras." citatos pabaiga.
Dristu tvirtinti,kad daugelyje klubu yra zmoniu,kurie atvyke i miska su sunimu,o dar ir tinkamu sautuvu,zveri suras.Suzeista ar nelabai,vienoki ar kitoki,bet tikrai suras

Dabar rimciau,cituoju: "atlikta 4 890 paieškų, iš jų 55,1 proc. buvo sėkmingų" citatos pabaiga.
Skaiciai juokingi.Manau,kad po suvio,jeigu zveris nekrito vietoje,tinginys danas skambina [ o gal iskreipta tvarka yra priverstas skambinti ??? ] sauniajai paiesku tarnybai ir laukia rezultato.Is savo daugiau nei dvidesimties metu medziokles patirties sakau,kad ir be suns normalus medziotojas/pedsekys suras 55% suzeistu zveriu,kurie nekrito suvio vietoje.Isitikinus,jog zveris tikrai suzeistas,manau,kad galima surasti 70%-80% nuejusiu zveriu ir be suns. Tik tinginciam medziotojui ieskoti paciam,o ir ne kazin ka siandien suprantanciam apie pedsakus bei paieska [zinome, kaip siandien is visisku diletantu kepami medziotojai],zmogus su sunimi bus didelis pagalbininkas.
Irgi rimtai,citata:
"Turėti leidimą ginklui ir žinomą ginklą, tinkamą sužeistų žvėrių paieškai" citatos pabaiga.
Ponai,tai koks turi buti zinomas ginklas,tinkamas suzeistu zveriu paieskai??? Kas cia per stebuklas??? Yra juk megeju persekioti sernus su peiliu arba ietimi
O gal ketinate medziokleje iteisinti trumpavamzdzio ginklo [ pistoleto ] naudojima?Sabarkstynuose ir bruzgynuose butu labai tinkamas.

Apibendriname
Matau atskiru zmoniu bandyma susikurti sau pajamu saltini,priverciant medziotojus dresuoti tam tikru veisliu sunis paieskai,taip pat itrauktieji i sekliu sarasa tampa monopolistais,kas demokratineje visuomeneje nepriimtina.
Ir dar akivaizdus anachronizmo LMZD,miegancio letargo miegu noras uz nieko neveikima gauti kazkiek pinigu.Siandien LMZD,kaip ir kitos panasios medziokliu organizacijos, yra girnapuse medziotojams po kaklu.
Bet tokio pobudzio savanoriskos nepriklausomos medziotoju sekliu organizacijos,nesiremiancios i prazituojancias strukturas,susikurimas butu labai sveikintinas.

Andriusc
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 16:08


Kazin kiek tokia paslauga ikainojama? Siaip tai geras dalykas.

Žmonės pradeda ginčytis dėl to, kad vienas kito nesupranta, ir baigia vienas kito nesuprasdami todėl, kad ginčijosi.

Anonimas


# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 16:45


Andriusc
Isigyk pedsekį ar kitos veisles suneli išsimokink ir nieko nekainuos

Anonimas


# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 17:21


Isigyk pedsekį ar kitos veisles suneli išsimokink ir nieko nekainuos

Cituoju straipsni:
"medžioklę reglamentuojančiuose teisės aktuose kartotinai buvo padaryti pakeitimai ir įvestas privalomas sužeistų žvėrių ieškotojo iškvietimas esant aiškiems kanopinio žvėries sužeidimo požymiams" citatos pabaiga.

Neabejoju,kad atsirado grupe "isminciu" kurie nori uzurpuoti sunu mokyma bei zveriu paieska,priverstinai apmokestinant medziotojus "uz suteiktas paslaugas" Ives medziokles taisyklese punkta,kad po suvio butina iskviesti pona X ir sumoketi suma Y+Kn! procenta pervedant veltedziams is LMZD ir svaigsite is laimes,kaip kad pavasari slankas medziodami Aiskiai ruosiama dirva kiaulystei. Kadangi labusai labai geri teliukai,manau,jog sitas triukas gali pasisekti.

ARVYDASS
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 17:22


Anonimas
Pons ANONIMAS kaip visada protingas ir viskuom nepatenkintas.Jei tamsta būdamas aukštos erudicijos ir pėdsekystės meistras išdrysit nerašyti ONONIZMIŠKAI , nes tikrai ko gero Hunterietis esat, -žmonės tada į jus, nessurandat 80 procentų kreipsis.Ma no nuomone idėja sveikintina.Žmonės skundžiasi kad Bavarai ant sofos kirmija , turės progos padirbėti.

Anonimas


# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 17:24


ARVYDASS

Mokykis skaityti ir suprasti,kas parasyta:
"Bet tokio pobudzio savanoriskos nepriklausomos medziotoju sekliu organizacijos,nesiremiancios i prazituojancias strukturas,susikurimas butu labai sveikintinas"

ARVYDASS
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 17:29 - Redagavo: ARVYDASS


Labai braižas tamstos panašus į žmogaus labai preciziškai narstančio taisykles dėl medžioklinių šunų dokumentų.Pats aš į tą sarašą nepapuolu nes einu sužeistų ieškoti su ietimi kaip jūs išsireiškėt, bet man taip linksmiau.

dula
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 18:19


Va čia man patinka. Registruojuosi su savo bavarų pėdsekiu turinčiu antro laipsnio diplomą. Visas likusias salygas irgi atitinku.

peilis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 18:24


Mes turim foksa ir rades is 27 suviu 23. arba jis labai gerai iesko arba mes gerai saudom

Anonimas


# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 18:54


peilis
čia dar nieko nereiškia, reiks seminarus klausyti ir į parodas būtinai vežti

dula
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 19:00


čia dar nieko nereiškia, reiks seminarus klausyti ir į parodas būtinai vežti
seminarus klausyti netgi patartina ir tuo neužsiimantiems, blogiau tikrai nebus, tuo labiau, kad jie nemokami.

peilis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 19:11


as manau kad reiske kai suniu dar tik 2m. mes seminarus patys pasidarom. juokauju. seminarai yra gerai jei tuo uzsiimi rimtai. aisku nepakenks bet man tai nera butina. Mum foksiukas tik savo reikmem. musu bureliuj jo per akis uztenka. dyrba kai tokiu metu labai gerai. aisku ydomu ka jis parodys po kokiu dar 3m.

Rimantas S
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 22:35


Mieli man tie Bavarų pėdsekiai,stilingi išunys.Vienok nereikia pamiršti,kad ir medžioklės sąlygos pasikeitė,niekas jau planų nevykdo ,ir juo labiau neliko kas visus kanopinius medžioja su 5,6x39 kalibru.Medžiojam ramiai,laukdami,nesinervinsit turėdami sunkų kalibrą,po šūvio šalia pėdsako,būtent šalia pėdsalo,kad iki alkunių nesusitept krauju gal kokius 20 metrų nueit nepavargsit?.

ARVYDASS
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 22:43


Rimantas SVisa bėda kad pusė forumo giriasi kaip su 222 viską guldo, nes šauliai krūti, tik paskui po jų bokštelyje sėdėti negali nes nuo miško kvapas padlos dažnai sklinda, deja bet realybė dar vis tokia.

donatas2007
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 22:44 - Redagavo: donatas2007


Manyčiau sveikintina idėja. Kad Lietuvoje reikia pratinti medžiotojus ieškoti žvėries - tai čia faktas.
Anonimams
Pergyventi, kad Lietuvoje padarys, kaip Danijoje ir reikės priverstinai kviestis pėdsekius, manau neverta. Lietuvoje niekas to nepadarys. Vien jau todėl, kad mes ne danai, o lietuviai. Sužiūrėti, kas kur ką šovė, ar sužeidė ar pramazino yra neįmanoma. Kitas dalykas - 14 diplomuotų ieškotojų tikrai neaptarnautų visos Lietuvos. Taigi, nekelkite panikos. Reiktų mums džiaugtis, kad tokie žmonės, kaip Vytautas Tamošiūnas, nepraranda kantrybės ir vis dar talpina informaciją šiame forume.
Sąrašas manau yra daugiau rekomendacinio pobūdžio.
Asmeniškai aš savo šautus šernus ieškau su savo VS laika. Suranda šerną ir aploja. Man to pilnai užtenka. Aišku laika galbūt suranda viršutine uosle, o ne apatine, gal ilgiau ieško, ne nuosekliai. Diplomo pėdsakui, manau, tikrai negautų. Bet man esmė rezultatas. Šiais metais man rado keturis šernus (tris iš jų rado kitą dieną po nakties). Ir manęs tikrai niekas neprivers kviestis profesionalius pėdsekius. Man užtenka savo šuns. Bet yra daugybė medžiotojų, kurie neturi savo šunų ir gerb. V. Tamošiūno patalpinta informacija gali būti tikrai naudinga.

Skalis
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 22:54 - Redagavo: Skalis


Anonimai kažkokius vejus čia keletia. Juk tai neprivaloma naudotis šiuo sąrašu. Ne visi turi šunis ir nevisada žvėrys krenta vietoje. Žiema ir tai nevisada pavyksta rasti sužeista žvėri, ką jau kalbėti , vasaros metu, kai kraujo lašas yra nematomas. Tame sąraše kažkur ir aš figuruoju ir ne dėl to , kad pasipelnyti, o dėl to pacio azarto tiek man tiek šuniui. Ir jei atsiras kam reikia tai net minčių nekyla is to pragiventi. O jei nėra poreikio tai geriausia nekreipti į šia tema dėmesio. Atsiras tokiu kuriems amžiaus trofėjus sužeistas nuėjo ir turės nora jo nesupudyti. Tada ir prisimins V. Tamosiuno tema. Tad miegokitenramiai. Niekas nesiverzia su pavadziu į Jūsų valdas. Tai tik pasiūlymas.

--------------------------------------
Niekas taip negadina taikinio kaip pataikymas.

dula
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 22:55 - Redagavo: dula


Medžiojam ramiai,laukdami,nesinervinsit turėdami sunkų kalibrą,
nešaudami per augaliją, nešaudydami prietemoje, nešaudydami lygiavamzdžiais, nešaudydami neprišaudytais šautuvais, varyminėse lai šaudo tik stendinio šaudymo meistrai, ir prieš šaudami paprašykit žvėrį, kad nejudėtų. Ir nereiks tų pėdsekių. Ale vistiek pagalvoju, kad pvz vokietijoj niekada tų planų ir nevykdė, o ir žmonės ten išgali stambesniais šoviniais šaudyti, ir paruošimas šaulių rimtesnis, bet pėdsekystė išliko. Tai kažin dėl ko?
P.s. Skalis

Rimantas S
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Sausis 2010 23:20 - Redagavo: Rimantas S


dula
Jau čia tai ir sudėjot viską į krūvą,kaip medžiojant šauti nevertėtų,kad lieka tik fotomedžioklė.

ramasiute
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 12 Sausis 2010 12:10


Nežinau kodėl čia anonimas tokius statistinius duomenis išvedė "be suns normalus medziotojas/pedsekys suras 55% suzeistu zveriu,kurie nekrito suvio vietoje.Isitikinus,jog zveris tikrai suzeistas,manau,kad galima surasti 70%-80% nuejusiu zveriu ir be suns", turbūt prisižiūrėjo Namibijos ir PAR medžioklių, kur sužeistų žvėrių juodaodžiai ieško Pati auginu viena Bavara iš to sąrašo ir surastų žvėrių statistika ne 55%, o maždaug 95% ir nereikia čia piktintis, kad kažkas bizni nori prasukt, nes taip nėra, o ir nebūtina skambint medžiotojams iš to sąrašo, ypač kai turi kokį nors sekantį šunį ar pats esi nuostabus medžiotojas/pėdsekys. Lenkiu galvą prieš jus anonime jeigu galit rast žvėrį už kilometro, gal tegul ir jus į tą sąrašą įtraukia

Anonimas


# Atsiuntė: 12 Sausis 2010 12:26


ramasiute
mūsų rajone bavarų yra nemažai, bet bėda kad nieko nėra su jais radę, randa tik tada kai būna vieni, pasikvieti paieškai tai ten ištrypta viskas, žodžiu tralialia tralialia, iškarto reikėjo kviesti ir panašiai, kai čia paskaitinėji ,tai vos ne geriausi radėjai jie yra, pats galvojau apie juos ,bet daba tai reiks pasiimt takselį kokį ir pasimokint ant sekimo

ramasiute
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 12 Sausis 2010 15:20


Anonimas
Čia ne tik bavarui, bet ir kitų veislių šunims būtų sunku sekt kai prieš tai tuo pėdsaku praeina 5 medžiotojai ir 3 "Lietuvos lenciūginiai pėdsekiai". O tas "iškarto reikėjo kviesti", tai toks santikinis dalykas, nes reikia leisti žvėreliui atsigulti ir kiti tralialia, bavaras gali sekti iki 36 val. senumo pėdsaka, jeigu gerai paruoštas.

aurimas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 12 Sausis 2010 17:05 - Redagavo: aurimas


Sužeistu kanopinių žvėrių ieškotojų sąrašas:Aš vadinu didvyriais ne tuos, kurie laimedavo mintimi arba jega.Aš vadinu didvyriu tik ta, kuris buvo didis širdimi. R.Rolanas

Aleksandras
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 12 Sausis 2010 19:01 - Redagavo: Aleksandras


bavaras gali sekti iki 36 val. senumo pėdsaka
Yra faktų, kai sėkminga paieška budavo atlikta net po 48 val, plius dar pasnigus ant 'juodo pėdsako' . Šunys, žinoma, buvo atitinkamo paruošimo lygio.
Na, o diskusijos su anonomais, manau yra bereikalingas laiko gaišimas.
Kalbėtis galima su žmonėmis turinčiais sažinės, garbės ir drasos savais vardais pasirašyti. O pas tokius kaip čia anonimus, yra tik drabstymas iš pasalų purvais ir žmonių šmeižimas.

Vytautas Tamosiunas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 13 Sausis 2010 08:12


...

tukasG
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 13 Sausis 2010 08:59


Manau, kad idėja sukurti tokį sąrašą ir bandyti įvesti šiokią tokią tvarką - labai gera ir sveikintina. Kad šunys reikalingi, o kartais netgi būtini paieškai - tai akivaizdu, kad jie turi būti labai gerai paruošti - nei kiek ne mažiau akivaizdu, kad jų šeimininkai turi turėti puikias žinias tiek apie šuns paruošimą, tiek apie pačią paiešką irgi neginčytina, o ir kur greit surasti gerą pėdsekį, kai ką tik bala žino kur nubėgo sužeistas amžiaus trofėjus ( kaip teisingai sako Skalis )tikrai ne visi medžiotojai žino.
Ar būtinybė kviestis kvalifikuotą pedsekį, turėtų būti įteisinta įstatymiškai, ar tai turėtų būti tik kultūringos medžioklės tradicija - diskutuotina. Ar tai turėtų būti kieno nors labai griežtai kontroliuojama organizacija, ar tik šiaip savanoriškas entuziastų sambūris - taip pat diskutuotina.

**************************
Nėra padėties be išeities... Net jei esi suėstas - vis tiek dar yra dvi išeitys... :-)

Anonimas


# Atsiuntė: 13 Sausis 2010 13:02


Skalis
Tame sąraše kažkur ir aš figuruoju ir ne dėl to , kad pasipelnyti, o dėl to pacio azarto tiek man tiek šuniui. Ir jei atsiras kam reikia tai net minčių nekyla is to pragiventi

Esme tame,kad gera minti pasiglemzia parazituojanti struktura ir ja sunaikins,apvilkdma savo suplekusiu mastymu,sutrunijusiu "partiniu" rubu.
Jeigu tau nekyla noro "prasigyventi",tai kazkas jau mato galimybes pasinaudoti zmoniu naivumu,nerambius itikinant "добровольно - принудительно". Entuziastu deka susikuria, pavadinkime "pedsekiu" klubas,kuri aplimpa parazitai,besimaitinantys is entuziastu darbo. Noretusi,kad gera mintis isvengtu prielipu.

Skalis
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 13 Sausis 2010 13:10


Anonimas
Jeigu tau nekyla noro "prasigyventi",tai kazkas jau mato galimybes pasinaudoti zmoniu naivumu,nerambius itikinant "добровольно - принудительно".


Man jei gali paaiskink naiviam apie bizni cia. Kaip PVZ jei nuo kiekvienos paieskos manes paprasytu pervesti lita kazkam, kurio net pats nezinau ar gauciau, tai butu siunciama taip toli, , kad ir trys bavarai nerastu.
Jei susikurtu pedsekiu klubas tame nieko blogo nematau. Stai kaip PVZ yra skaliku klubas , kuom tai blogiau atsiliepe Lietuvos medziotojams ar Lietuviu skaliku veislei?

Tad buk ramus. Jei visa tai prades klesteti korupcija as pirmas garsiai nusiciaudesiu. tai ne tarnyba. Pats ruosiu suni pats kisu babkes ir apie dalybas kalbos nera. Jei kas man duotu paruosta sabaka ir suteiktu isimtine teise sekti suzeistuosius , tai butu kita kalba.

--------------------------------------
Niekas taip negadina taikinio kaip pataikymas.

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 5
Narių - 0
Daugiausia: 228 [4 Balandis 2018 10:47]
Svečių - 227 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2020