miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)

www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Šunys.Medžioklinės šunų veislės pasirinkimas, auklėjimas, dresūra. / Bešeimininkiai šunys MPV. Duomenų rinkimas

Autorius Žinutė
Nikte
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 17 Lapkritis 2021 14:22 - Redagavo: Nikte


Sveiki, esu Mindaugas Bakševičius rašau baigiamajį darbą apie bešeimininkių šunų paplitimą Lietuvoje ir jų daromą įtaką faunai. Ieškau MPV kuriuose yra bešeimininkių šunų gaujų, kurios egzistuoja daugiau nei 2 metus ir susidaro bent iš 4 individų. Labai noriu sudėti GPS prietaisus jog pažiūrėti užimamą teritoriją. GPS jau pasigaminau, bet susėmė "nuaras" nusižiūrėtą gaują Taigi prašau jei jūsų kameros užfiksuoja ar užfiksavo per pastaruosius 5m šunis be priežiūros ar bešeimininkius šunis. Pasidalinti video ar foto. Jei pas jus MPV yra tokia gauja susisiekti su manimi ir pasidalinti informacija. Naudojuos viber, telegram, wasap, messengeriu. Mindaugas Bakševičius +37065557078. Ačiū už pagalbą.

Gediminas
Hunting forever

Moderatorius

# Atsiuntė: 17 Lapkritis 2021 22:27 - Redagavo: Gediminas


forester99
Tamstai siūlyčiau pradėt nuo pradžių,t.y.nuo lietuvių kalbos pažinimo.
Manau, kad visai be reikalo, tik dėl kelių nežymių klaidelių, užsipuolate jaunąjį kolegą .
Nikte
Pritariu, kad Jūsų darbas (tyrimas) yra aktualus ir reikalingas, o ypač -medžiotojams, kad išsiaiškinti, ne tik tokių šunų gaujų įtaką laukinei faunai, bet ir tai, kiek jie gali padaryti žalos ūkiniams gyvūnams, kuri, kartais, beveik neabejotinai, gali būti "nurašoma" į vilkų gaujų sąskaitą.
Todėl prašau visų kolegų, turinčių bet kokių žinių ar įrodymų šia tema, padėti kolegai Mindaugui. Suprantama, sugaudyti tokius, bešeimininkius (tiksliau - valkataujančius) šunis ir uždėti GPS antkaklius, teks pačiam Mindaugui ...
Ačiū visiems iš anksto... !

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

Anonimas


# Atsiuntė: 18 Lapkritis 2021 18:43


Patres kai pataiso tai, geriau butu isvis nelietes...

hunter
Hunting forever

Adm

# Atsiuntė: 19 Lapkritis 2021 00:28 - Redagavo: hunter


Anonimas
Patres kai pataiso tai, geriau butu isvis nelietes...
Kaip parašo, taip ir pataisom. Primena vaikų darželį.

_________________________
www.hunter.lt

.


# Atsiuntė: 19 Lapkritis 2021 01:23


Taip taip, jau girdejom, mes patys kalti del to i ka pavirto forumas, jokios adminu atsakomybes tame nera. Cia kaip sakyti, kad gamykla prastai dirba nes darbuotojai netike, vadovybe gera, bet va ta visa liaudis tai bloga, lyg ne vadovyne valdo procesus ir nustato standartus ;)

albert
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 19 Lapkritis 2021 07:35


Nepagaunu ryšio tarp mokslo ir palaidų ciuckių.Čia mokymo reformos rezultatas? Dar medžiotojai pradės gaudyti šunis ir dėti jiems GPS?Atsipeikėk Nikte.
Jau su vilkais prisidirbo BV , kad stirnų nebeliko.Dabar šunis žymėsim antkakliais.Geriausias vaistas tokiems šunims yra 223.

Vytautasn


# Atsiuntė: 19 Lapkritis 2021 08:46


Palaidų ciuckių jau nebėra,juos seniai vilkai suskaičiavo,dabar ciuckius jau ir iš kiemų tempia.Geriau atliktumėt statistiką,kiek per metus LT ciuckių vilkai ištampo,tai turėsit bent kažkokį vaizdelį,o ne įsivaizduojamas ciuckių gaujas.Jos išnyko jau prieš 30 metų.

T__
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 19 Lapkritis 2021 13:15


Yra dar palaidų ,,kompanijų”. Vilkui lengviau nuo penciūgo šunį ,,atsegti”, negu nepririštus vaikytis.

rimantas46
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 19 Lapkritis 2021 17:33 - Redagavo: rimantas46


Nikte

rašau baigiamajį darbą apie bešeimininkių šunų paplitimą Lietuvoje ir jų daromą įtaką faunai.

Labai aktuali,perspektyvi ir savalaike tema... Jei ne paslaptis kokioje mokslo istaigoje siekiate ziniu,kas pasiule baigiamojo darbo tema ir kas darbo vadovas ? Nuojauta sako, kad tai kazkas is BV ar jiems artimos Zoosizo aplinkos.

Gediminas

Pritariu, kad Jūsų darbas (tyrimas) yra aktualus ir reikalingas, o ypač -medžiotojams, kad išsiaiškinti, ne tik tokių šunų gaujų įtaką laukinei fauna


Leisiu sau su Jumis nesutikti ,nes Jusu pritarimas tarsi patvirtina,kad tokios gaujos (po ne maziau kaip po keturis individus ir ne maziau dveju metu) egzistuoja. Ka tada veikia MPV naudotojai ? Abejingai stebi ir visa kalte vercia nekaltiems vilkams ? BV tai skaitydami turetu buti labai laimingi ir gal net kazkaip apdovanoti...Kad pasitaiko pavieniu atveju ir nukencia gyvunai neginciju.

Gediminas
Hunting forever

Moderatorius

# Atsiuntė: 20 Lapkritis 2021 00:34


rimantas46
Ka tada veikia MPV naudotojai ? Abejingai stebi ir visa kalte vercia nekaltiems vilkams ?
Būtent toks tyrimas (ir pagalba jam) ir gali atsakyti į šį Jūsų klausimą .

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

Anonimas


# Atsiuntė: 20 Lapkritis 2021 14:06


Nikte
Tokių gaujų ieškok Vilniuj ir Kaune apie turgų, nes medžioklės plotuose tokių nėra, jei ir atsiranda kokiam kaimo bomžui užgėrus, labai greitai ,,utilizuojamos,, vilkų. Kad apie gamtą žinai labai mažai, aišku iš tavo plano pagaut valkatas ir antkaklius uždėt, kas fiziškai neįmanoma, pagauna juos tik 223... Tuo labiau ieškai keturių du metus valkataujančių, čia kaip babajų aplink kokius Telšius ieškoti... Tavo darbo laukia visiškas fiasko, nes ieškai to , kas neegzistuoja. Va kaip kolega minėjo, susitemink vilkų papjautus kaimo žmonių šunis, tai bus statistika, kuri bus visiem įdomi. o dabar užsiimi šnipštu.

Gediminas
Hunting forever

Moderatorius

# Atsiuntė: 20 Lapkritis 2021 23:26


Anonimas
Tavo darbo laukia visiškas fiasko, nes ieškai to , kas neegzistuoja.
Gudriai, ir labai "stipriai", čia Jūs, Gerbiamasai, "išvartėte" ! Tiesiog tikras gamtos stebėjimų ir tyrimų specialistas pasirodo esate . Tai gal galite paaiškinti, kas čia tokie per žvėrys, tikrina jaukyklą, esančią už 2,5 km nuo artimiausios gyvenvietės ?!
Beje, čia į kamerą pakliuvo tik 2, o jų kompanijoje paprastai būdavo 4 -ri "dvortrjerai" ...
Šunys "revizoriai"
Šunys "revizoriai"


------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

Nikte
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 23 Lapkritis 2021 11:59 - Redagavo: NikteNepagaunu ryšio tarp mokslo ir palaidų ciuckių.Čia mokymo reformos rezultatas? Dar medžiotojai pradės gaudyti šunis ir dėti jiems GPS?Atsipeikėk Nikte.

Ši tema Lietuvoje nelabai liesta buvo. Nors tokie šunys egzistuoja ir yra dabartinė gamtos dalis apie juos tyrimų nėra. Nežinom teritorijų dydžio, kiek jie nepriklausomi nuo žmogaus, mitybos raciono, sąveikos su kita fauna. Trumpiau visos ekologijos ir kokią dalį jie užima vietinėje ekosistemoje. Kur yra tokios gaujos yra sumažėję lapių ir mangutų ir t.t. Klausimų daugybė atsakymų nelabai yra. Dėl to ir šis tyrimas.
Neprašau gaudyti ir dėti GPS, nebent bus savanorių pats tą padarysiu. Prašau informacijos kur tokių šunų yra.

Jei ne paslaptis kokioje mokslo istaigoje siekiate ziniu,kas pasiule baigiamojo darbo tema ir kas darbo vadovas ? Nuojauta sako, kad tai kazkas is BV ar jiems artimos Zoosizo aplinkos.
Mokausi VDU Žemės Ūkio Akademijoje. Su Baltijos vilku visiškai jokių sąsajų neturiu. Šią temą pasirinkau nes buvo įdomi ir netirtas toks reiškinys Lietuvoje.

Tavo darbo laukia visiškas fiasko, nes ieškai to , kas neegzistuoja.
Keletas įrodymų kad egzistuoja
gauja gyvuoja nuo 2015m šiuo metu susidaro iš 5 šunų.
sunys_ger.JPG
sunys_ger.JPG


Nikte
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 23 Lapkritis 2021 12:07


Radome stirną su nuplėštu apatiniu žandikauliu. Gryždami pro tą pačią vietą pastebėjome jog 3 šunys jau tą stirną saugo.
Prie stirnos
Prie stirnos


Petras
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 25 Lapkritis 2021 11:42 - Redagavo: Petras


Nikte
šiuo metu susidaro iš 5 šunų.
Pirmoje nuotraukoje 4 juodi. Antroje nuotraukoje 2 balti. Tai iš kiek susideda gauja?
Jei jau pagausite valkataujantį šunį, paleisti jo nebegalima. Priešingu atveju kenksite gamtai.
Reikia skirti neatsakingai žmonių laikomus šunis kurie valkatauja ir šunis gyvenančius be šeimininkų.
Mano žiniomis bešeimininkių šunų gaujų LT nėra.
Pernai tyriau savo plotuose laisvai lakstančių, bet turinčių šeimininką šunų mitybą žiemos metu. Jie sėkmingai medžioja stirnas ir bebrus. Ekskrementuose radau šių gyvūnų plaukų.

"Kurtuvėnų", "Ginkūnų" medžiotojų būreliai (Šiauliai)

albert
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 25 Lapkritis 2021 13:12


PetraiPetras

Jei toks , gudrus, patark, kaip pagaut bešeimininkį šunį.? Šnekėt mes čia visi galim apie problemas ir apie nieką. O konkrečiai? Patark Lt medžiotojams kaip elgtis , kaip ir kur gaudyti, kur nuvežti ar utilizuoti ? Pagaut tokį šunį neįmanoma. Yra vienas būdas- 223. Juk esi specialistas tuo klausimu. Manau, tavo nuomonė būt svari,

Gediminas
Hunting forever

Moderatorius

# Atsiuntė: 25 Lapkritis 2021 13:16


Petras
Mano žiniomis bešeimininkių šunų gaujų LT nėra.
Pritariu . O jei ir yra, tai labai nedaug. Daugumoje atvejų, susirenka kaimo "chebra", sėkmingai pamedžioja, prisiėda ir vėl išsiskirsto po sodybas, kluone, ant šieno, pagulėti iki sekančios medžioklės ...

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

Anonimas


# Atsiuntė: 25 Lapkritis 2021 21:47


Pries koki 15 metu, nedideliame miskelyje, urve, dvorterjeru veisles kale atsivede suniuku. Visi isgyveno ir suaugo. Dirbo kaip gauja, vieni vare kiti tykojo ir tt... zmogaus neprisileido per kilometra, ilgai vargom kol isgaudem...

trigrasis
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 27 Lapkritis 2021 15:41


pastebėjimas: esu tikras, kad miestiečiai, susikėlę į kaimo sodybas (arba praleidžiantys savo kaimo sodybose laisvalaikį) tikrai savo ciucikus dažnai paleidžia laisvai "pasiganyti" po laukus ir miškus. Nebūtinai visi šie ciucikai sugeba ką nors sumedžioti, bet laukinius gyvuliukus tikrai pavaiko.

albert
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 27 Lapkritis 2021 18:09


Anonimas
ilgai vargom kol isgaudem...
Pasidalink patirtim kaip gaudėt Pravers visiems.

Anonimas


# Atsiuntė: 27 Lapkritis 2021 18:19


albert
Panasiais budais kaip ir lapes ar kitus plesrunus. Tais laikais lyg ir ausis reikdavo pristatyti...

T__
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 27 Lapkritis 2021 18:25


Būkit protingi ir viešai nesigirkit ,,gaudymų'' niuansais. Čia apie kalibrus jau prirašė, nelabai galvodami...

albert
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 27 Lapkritis 2021 19:18


Anonimas
Tais laikais lyg ir ausis reikdavo pristatyti...
Na, ausis ar varnų kojas reikėdavo pristatyt Tais laikais/- praėjusio amžiaus apie 7 tą dešimtmetį. Tikrai ne prieš 15 metų.

albert
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 28 Lapkritis 2021 08:44


T__ Nikte

Čia apie kalibrus jau prirašė, nelabai galvodami...
Kas rašė apie kalibrus? Perskaičiau dar kartą- niekur neradau, kad būt apie tai kalba.Aš tai turėjau omeny vakciną - lenciūgą 2cm/2cm/3 m pririšt prie būdos.
Nelabai pagaunu minties, kodėl reikėtų sugaudyt šunis ,uždėt jiems GPS antkaklius ir vėl paleist bastytis po laukus.
Nikte tavo baigiamasis darbas perspektyvų neturi ir pasmerktas . Kol laikas, pasirink aktualesnę nūdienos temą gamtosauginiu klausimu. Ir kas tau patarė tą temą? O palaidais ciuckiais susitvarkysim mes patys.

Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 4
Narių - 0
Daugiausia: 419 [18 Balandis 2021 19:42]
Svečių - 418 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2021