miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)


www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Šunys.Medžioklinės šunų veislės pasirinkimas, auklėjimas, dresūra. / Dirbtiniai urvai
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

Autorius Žinutė
DaivaD.


# Atsiuntė: 5 Liepa 2006 18:36


Galbūt žinantys galėtų papasakoti, kur Lietuvoje yra dirbtiniai urvai, tinkami urvinių šunų treniruotėms? "Tinkami" - turiu omenyje ir jų būklę, ir žvėris, reikalingus darbui. Urvinių šunų sporto entuziastų daugėja, o urvą kol kas žimom tik vieną, Kaune. Turbūt tikriems medžiotojams tai pasirodys tik vaikų žaidimas, bet gal atsirastų norinčių prisijungti, o gal pagelbėti gerias patarimais? http://fauna.savel.org/forum.cgi?op=view_thread;bo ard=nuotykiais;thread=2485;start=0

O galbūt kas nors turi urvinių šunų lauko bandymų normatyvus ir galėtų pasidalinti?

Anonimas


# Atsiuntė: 5 Liepa 2006 18:45


Urvinių šunų sporto entuziastų daugėja,

URVINIU SUNU SPORTAS :)))

dabar labai populiaru "tureti sodyba", "varyti i gamta, kur nera civilizacijos", "plaukti kartu su chebra su baidaremis". Miescioniu - matrasniku skverbimasis i gamta kiekvienais metais vis dideja. Uzjauciu tikrus gamtos vaikus, gyvenancius arciau didmiesciu.. pop kultura plinta !

gerai kad toli nuo kauno gyvenu, maziau "gamtos myletoju ir megeju" !

DaivaD.


# Atsiuntė: 5 Liepa 2006 19:02


Ačiū gerbiamam Anonimui už atsiliepimą.
Jis tikriausiai labai gerai pažįsta mane ir mano bendraminčius, kad gali leisti saus spręsti apie mūsų priklausymą pop kultūrai. Ir tikriausiai jis turi pagrindo manyti, kad veislės darbinių savybių saugojimas daro žalą gamtai ar dar kam nors.

Indenas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 5 Liepa 2006 20:02 - Redagavo: Indenas


dabar labai populiaru "tureti sodyba", "varyti i gamta, kur nera civilizacijos", "plaukti kartu su chebra su baidaremis". Miescioniu - matrasniku skverbimasis i gamta kiekvienais metais vis dideja. Uzjauciu tikrus gamtos vaikus, gyvenancius arciau didmiesciu.. pop kultura plinta !

Nieko nesupratau ka tas zmogus norejo pasakyti:)) Ar jis pries urvinius sunis ar uz ar jam pavydu del ju populerejimo dievazi nieko nesupratau:))

Man asmeniskai tai begalo egzotiskas medziokles budas. Beja kiek supratau forume foto ne "lietuviskas urvas"? Kazkas panasaus gal yra ir lietuvoje?
urvas.JPG
urvas.JPG


_______________________________________
Ne tu renkiesi hobi, o hobis renkasi tave......:)

Anonimas


# Atsiuntė: 5 Liepa 2006 20:24


Indene, tu hunter.lt administratorius?

sorry, nenoriu taves izeist..

DaivaD.


# Atsiuntė: 5 Liepa 2006 20:28


Toje nuotraukoje latviškas urvas. Praėjusį savaitgalį kaip tik ten buvome. Vyko taksų ir medžioklinių terjerų paroda bei lauko bandymai. Patiko man tas jų urvas, taip pat labai patiko 2 hektarai tankaus miško, aptverti stipria tvora, kur gyvena du šernai.

Mes pastaruoju metu treniruojamės Kaune, Vaišvydavoje. Urvas - "aštuoniukė", jam tikriausiai reikėtų šiokio tokio remonto, tačiau naudotis juo pilnai galima.

Šioje nuotraukoje šiek tiek matoma Kauno urvo dalis:Indenas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 5 Liepa 2006 20:42 - Redagavo: Indenas


Indene, tu hunter.lt administratorius?

sorry, nenoriu taves izeist..As irgi nenoriu nieko izeist kiekvieno nuomone yra svarbi tam turbut ir buvo sukurtas sis forumas....
Tavo pasisakyme isdestyta viskas be vulgarumu sklandziai tai yra suprantamas asmeninis poziuris mano atsakymas nebuvo nei pagieza nei pasmerkimas tiesiok tai mano nuomone. Taciau as nesuprantu kas tame blogo kai zmogus domisi urvineis sunimis...
O gyvenu as toje pacioje aplinkoje zvejodamas museline meskere uloje kantriai atsakineju i mescioniu klausyma ar kimba:)) noredamas "uzkalti" vieta sodyboja deruosi su "kaimiskais mescionim" noredamas pateikti dzukijos gamtos grozi draugams, plaukiu su jai nors ir sukandes dantis su baidaremis:)) O del forumo administravimo tai administratorius yra hunter as tiesiok toks pats medziotojas kaip ir ce visi kiti ir dar pakankamai jaunas medzioju tik antra sezona:)))))
Tai tiek.... gyvenime daugelis dalyku yra paprastesni nei atrodo....

_______________________________________
Ne tu renkiesi hobi, o hobis renkasi tave......:)

Indenas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 5 Liepa 2006 20:44 - Redagavo: Indenas


[i]Toje nuotraukoje latviškas urvas. Praėjusį savaitgalį kaip tik ten buvome. Vyko taksų ir medžioklinių terjerų paroda bei lauko bandymai. Patiko man tas jų urvas, taip pat labai patiko 2 hektarai tankaus miško, aptverti stipria tvora, kur gyvena du šernai. [/i]

Turi du taksus? Ka paprastai su jais medzioji?
Taksas begalo idomaus harakterio suo:)))

_______________________________________
Ne tu renkiesi hobi, o hobis renkasi tave......:)

bucheris
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 5 Liepa 2006 21:37


mes su p. Daiva. D buvome susidure omnite outlooke, kai klausiau apie savo jaga, taciau nei cia ,nei omni niekas man ir neatsake, kur galeciau rasti dirbtinu urvu netoli Klaipedos.Bijau per savo nemoksiskuma sugadinti gera jaga. Gal kas Klaipedoj turi patyrusi urviny, noreciau bent viena seansa leisti savo suny padirbeti su asu.

( bucheris)

bucheris
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 5 Liepa 2006 21:49


ji labai myli ziurkes
Paveikslllis8.jpg
Paveikslllis8.jpg


DaivaD.


# Atsiuntė: 5 Liepa 2006 22:17


Turi du taksus? Ka paprastai su jais medzioji?
Taksas begalo idomaus harakterio suo:)))

Turiu dar ir trečią, miniatiūrinių taksų kalytę. Ir dar trečią šunį, kuris dėl trumpo kailio mūsų krašte nelabai tinkamas medžioklei, tačiau Ispanijoje su jais medžiojama įvairiausiais būdais, jie naudojami kaip skalikai stambių žvėrių varyme, ir kaip kurtai triušių medžioklėje
Nemedžioju. Kol kas nesu tam pasiruošusi :) Gaila, kad taip vėlai tuo susidomėjau, bet gal dar kada nors spėsiu.
Taksai iš tiesų labai įdomūs šunys. Nepaprastai įdomu stebėti, kaip šuo net ir didžiausiam azarte nepraranda blaivaus proto, perpranta žvėries elgseną ir mokosi dirbti rezultatyviai.
nei cia ,nei omni niekas man ir neatsake, kur galeciau rasti dirbtinu urvu netoli Klaipedos.
Tai va, kaip matome, yra ir daugiau žmonių, kuriem aktualu apmokyti urvinius šunis. Ar medžioklei, ar sportui - tikriausiai kai kurie treniruočių niuansai skiriasi, tačiau bet kuriuo atveju reikalingi urvai, žvėrys ir patyrę mokytojai.

Taigi, kartoju klausimą: kur yra dar dirbtinių urvų?

DaivaD.


# Atsiuntė: 5 Liepa 2006 22:18


Turiu dar ir trečią, miniatiūrinių taksų kalytę. Ir dar trečią šunį
Atsiprašau, ketvirtą, žinoma :D

Gediminas
Hunting forever

Moderatorius

# Atsiuntė: 10 Liepa 2006 23:40


Urvų prie Klaipėdos reikėtų teirautis MŽD, arba pas p. E. Legecką, Minizoo šeimininką, lyg ir buvo, bet gal neišliko. Geri urvai yra Radviliškyje irgi MŽD žinioje.
Kauno urvai atitinka visus standartus, tik sutvarkyti juos žinoma reikia... Tada ir varžybas surengsime, o ne tik mokymus, ir latviams įkrėsime. Gaila, bet Nerijui tam neužtenka nei laiko, nei lėšų.
FCI bandymų taisyklių neieškokite, nes jų nėra. Jiems tai nerūpi, nes aukščiausias įvertinimas - the best in show, apie darbą nieko nesako...
Vadovaukitės rusų naudojamomis, nes jos gan tobulos ir atidirbtos per daug metų. Jų pagrindu ir mes (MŽD kinologinė komisija) ruošiamės dar šiemet paruošti rinkinį visoms veislėms su įv. medžiojamais gyvūnais.
Sėkmės ir entuziazmo visiems.

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

DaivaD.


# Atsiuntė: 11 Liepa 2006 00:34


Gediminai, labai ačiū už atsakymą. Pati galvojau imti ir versti rusiškas taisykles (nes mums nepakanka joimis vadovautis, dar reikia pasiekti, kad jas įteisintų LKD), bet labai sunki terminologija - nežinau daugelio vartojamų žodžių lietuviškų atitikmenų. Galbūt vis dėlto išversiu, neaiškių žodžių vietoje palikdama rusiškus, o paskui po truputį ieškosiu teisingo termino.
Entuziastų turime, ir galbūt galėtume padėti Nerijui sutvarkyti urvą. Manau, kai baigsis šitie karščiai ir susiruošime patreniruoti šunų, bandysime su juo šį bei tą aptarti.

FCI bandymų taisyklių neieškokite, nes jų nėra. Jiems tai nerūpi, nes aukščiausias įvertinimas - the best in show, apie darbą nieko nesako...

Mažas patikslinimas. Darbinių veislių šunys (ir medžiokliniai, ir tarnybiniai) gali gauti Interčempiono titulą tik tada, kai turi ne tik privalomus eksterjero įvertinimus iš tarptautinių parodų, bet ir darbinį diplomą, mažiausiai antro laipsnio. Best in Šow - apskritai ne įvertinimas :) Jis jokios realios reikšmės neturi. O lauko bandymų taisykles FCI paliko kiekvienos šalies-narės nuožiūrai.

Apskritai, susiklostė paradoksali situacija. LKD sistemoje yra daug medžioklinių veislių šunų augintojų, kurie kiek galėdami stengiasi vystyti savo šunų darbines savybes. Pati LKD jiems jokios pagalbos nesuteikia. Savo ruožtu LMŽD į jų veiklą taip pat žiūri skeptiškai (prisimenu, paskutinėje Vilniuje LMŽD parodoje p. Klovas labai nepagarbiai atsiliepė apie LKD šunis, kai tuo tarpu vieninteliai tos parodos taksai su I laipsnio diuplomais (LMŽD išduotais) buvo maniškiai - iš LKD...)
Šiuo metu atotrūkis tarp LKD ir LMŽD yra toks didelis, kad beviltiška net ir svajoti apie susivienijimą. Tačiau aš manau, kad mes vieni kitiems esame reikalingi. Sąlyčio tašku galėtų tapti kad ir tas pats Kauno urvas - jei mes jį padėtume atnaujinti, ir būtų priimtos bendros abiems organizacijoms lauko bandymų taisyklės, ir abi organizacijos ten galėtų rengti bandymus bei varžybas... kartais jaučiuosi lyg daužyčiau kakta sieną. Bet vis dar nenoriu pasiduoti.

Ne kartą buvau apkaltinta, kad visoj šitoj košėj su urvais siekiu komercinių tikslų, va šitoj diskusijoj man inkriminuojama pop kultūra, tikriausiai dar išgirsiu visokių įdomybių. Nesvarbu... jau pripratau. Mano tikslas labai paprastas: noriu, kad Lietuvoje būtų puikūs šunys. Medžioklinių veislių šunys - tai elitas. O puikūs jie gali būti tik tada, kai turi ir puikias darbines savybes, ir puikų eksterjerą (nes vienas be kito neįmanoma).

Atsiprašau už tokį ilgą lyrinį nukrypimą :)

Viena ausim girdėjau (nežinau ar tai tiesa), kad kažkoks medžiotojas, veisiantis foksterjerus, Joniškyje turi įsirengęs urvus. Gal kas nors žino apie tai?

jeger
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Liepa 2006 07:48


bucheris
jei nori nesugadint sunio, tai neduok jam nei peliu nei ziurkiu pjaut. pradeda tada ju urvus knist. ypatingai tai pasireiskia bebru medzioklese, kai pilna visokiu vandeniniu pelenu urvu. as savo jaga su ziurkem mokiau kol dar jam 2 men buvo, po to tik su janotais i dirbtini urva leidau.

saulys
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 11 Liepa 2006 08:55


Pries koki 10 metu mano baseta siule apmokyti Naujoj Vilnioj (cia Vilniaus mikrorajonas),ten buvo urvai, bet dabar nieko konkreciau nebezinau.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Geru žodžiu ir šautuvo pagalba pasieksi daugiau, nei vien tik geru žodžiu...:)

dratas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 12 Liepa 2006 00:26


Ponas Gediminai,puikios mintys

DaivaD
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 12 Liepa 2006 01:00


Mes esame ne kartą dalyvavę LMŽD parodose - tiesiog savo malonumui. Galbūt atvyksime ir į Kauną. O jei parodos metu bus galimybė įvertinti ir kitiems parodyti šunų darbą urve - tai būtinai.
Labai norėčiau sužinoti, kokie LMŽD ir LKD susitikimo rezultatai. Jei būtų padarytas bent vienas žingsnelis į priekį, panaudosiu visą savo (tegu ir nedidelę) įtaką, kad būtų žengtas ir antras žingsnis.
Kažkada tie vadovai, kurių dabar jau niekas neprisimena, privirė tiek neskanios košės, kad dar ilgai ją srėbsime...

_______________________
Ragana

Gediminas
Hunting forever

Moderatorius

# Atsiuntė: 12 Liepa 2006 22:54


Dratui: ačiū už komplimentą. Stengiuosi nenusišnekėti - kartais pasiseka...
P. Daivai: rezultatus žinosiu rytoj, nes kartu vykstame į pasitarimą Rygoje.
Būtinai dalyvaukite MŽD parodose, nes taksai - nykstanti medžioklinių šunų veislė Lietuvoje. Labai gaila, nes jie tokie intelektualūs, bet juos nukonkuruoja žymiai stipresni ir aršesni jagdterjerai ir foksterjerai.
Registruokitės iš anksto, kad būtumėte įtraukti į katalogą. Vis šiokia tokia reklama.
Apie Joniškio urvus girdėjau, bet kažkodėl įsitikinęs, kad jie nestandartiniai, o tik šiaip treniruotėms.

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

DaivaD
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Liepa 2006 12:42


P. Daivai: rezultatus žinosiu rytoj, nes kartu vykstame į pasitarimą Rygoje.
P. Gediminai, gal jau žinote rezultatus? Kitą savaitę pati ruošiuosi kalbėtis su LKD vadovybe, tikiuosi rasti progą užsiminti ir apie LMŽD - LKD bendradarbiavimo būtinybę.

Ar Kauno parodos metu bus bandymai urve? Mums tai pagrindinis argumentas apsisprendžiant dėl dalyvavimo parodoje.

_______________________
Ragana

Gediminas
Hunting forever

Moderatorius

# Atsiuntė: 14 Liepa 2006 19:18


DaivaD
P. Daivai. Susitikime su LKD nutarta ieškoti galimybių bendradarbiauti ir bent jau nesisvaidyti grasinimais diskvalifikuoti ekspertus teisėjaujančius MŽD parodose bei reproduktorius "draugaujančius" su MŽD kalėmis ar atvirkščiai. Tai tiek...
Dėl bandymų atsakyti gali tik Nerijus. Aš manau, kad jis nespės, nes bus daug norinčių pas šernus

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

DaivaD
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Liepa 2006 23:24


P. Daivai. Susitikime su LKD nutarta ieškoti galimybių bendradarbiauti ir bent jau nesisvaidyti grasinimais diskvalifikuoti ekspertus teisėjaujančius MŽD parodose bei reproduktorius "draugaujančius" su MŽD kalėmis ar atvirkščiai. Tai tiek...
Puikios žinios! Tai ir yra tas mažas žingsnelis, kurio reikėjo!

Dėl bandymų atsakyti gali tik Nerijus. Aš manau, kad jis nespės, nes bus daug norinčių pas šernus
Ojei :( Šernai, aišku, irgi reikalingi, bet iš kitos pusės - norinčių į urvą tikrai nebus daug, tai ilgai neužtruks.

_______________________
Ragana

DaivaD
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 19 Lapkritis 2007 12:20


Atgaivinsiu seną temą.
Šiandien sužinojau, kad kažkada prie Danilavos (?) apie 40 km nuo Vilniaus buvo didelė, puikiai įrengta medžiotojų bazė, su fazanynu, šernais, o taip pat ir gerais dirbtiniais urvais. Gal yra žinančių, ar ta bazė iki šiol egzistuoja, ir kokia ten padėtis?

_______________________
Ragana

Polee
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 23 Kovas 2008 15:49 - Redagavo: Polee


DaivaD.

Norejau pasiteirauti, turiu rasela ir pas ji ner vieno danties tai i parodas netinkamas, nors tevai kaip is pasaku knygutes ( gamta koja pakiso ). tai galvoju pabandyti suniukui duoti pasidziaugti urvuose. pats esu is vaisvydavos ir zinau kur tas urvas yra, tik norejau paklausti ar vienam ten nuejus galima ka nors nuveikti ? 15minuciu man iki ten peskomis tai gan patogu butu. dabar galvoju nupirkti is KIKOS paprasta ziurke uz 12 litu kad paziureti kaip reguos, esu issikases prie vaisvydavos karjeru mini urveli, tiesiog iskastas griovys ir izdeta lentom ir zemem uzmesta. nesistengiau padaryti tobulo, nors is sono atrodo gan graziai

Duok zinoti apie tuos vaisvydavos medziotoju klubo urvus

Parson Russell Terrier

DaivaD
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 23 Kovas 2008 19:16


Polee
Tai jei jums taip arti - tiesiog nueikite ir pasiklauskite, ar šiuo metu yra galimybė treniruotis O žiurkė... na kam tą žiurkę kankinti, gi ne žiurkes medžiosite.

_______________________
Ragana

Polee
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 23 Kovas 2008 21:06


Galbut tiesa ir sakote, nors jis ir buvo sutvertas ziurkems gaudyt


Rytoj eisiu prie kauno mariu tai pakeliui uzsuksiu paziureti kokia situacija nors ir niekas nedirbs, nes visada matau adarus vartus

Parson Russell Terrier

wsl
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 23 Kovas 2008 21:17


Polee
jis buvo isvestas medzioklei , stiprus , kuris , lengvai geletu sudoroti grobi , o apie ziurkes tai cia autobiografija Jis gi ne jorksyro terjeras

Barsukas :)

Polee
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 23 Kovas 2008 22:22


buciau pats medziotojas tai gal ir jo, bet dabar kaip moksleivis tai sunku suderinti laisvallaiko, sporta, mokslus ir medziokle bet sirdyje noreciau medzioti mazus gyvunus, tik ne stirnas iar briedzius, gaila ju

Parson Russell Terrier

wsl
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 23 Kovas 2008 22:29


Polee
as toks pats ir vardas mano toks pats , kaip ir tavo tik as del augintiniu nemiegu ir aukoju laisvalaikio

Barsukas :)

Polee
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 23 Kovas 2008 22:48


Pagirtinas uzsispyrimas

Man tie sautuvai ir panasei artodo virsesne lygmenis. Noriu kazko paprastensiu kaip pradziai kaimynas uzketejas medziotojas, gal kada i varovus su suniu pasiulys tai mielai prasieiciau misku

Parson Russell Terrier

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 1
Narių - 0
Daugiausia: 228 [4 Balandis 2018 10:47]
Svečių - 227 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2019