miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)


www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Ginklinė / Ką patartumėte naudoti buožės atnaujinimui?
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 19 . 20 . >>

Autorius Žinutė
jasanas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 21 Gruodis 2006 08:50


sveiki, ka patartumete naudoti buozes atnaujinimui, ta prasme buoze kuo itrinti, noriu spalvos kad butu tamsai ruda aciu

gedvydas
Medžiotojas

Moderatorius

# Atsiuntė: 21 Gruodis 2006 09:52


Sveiki kolegos. Šautuvo medinių dalių restauravimas yra gana sunkus ir kruopštus darbas.Vien kuo nors įtrinti nepavyks.Pirmiausia reikės pašalinti seną padengimą,gražiai sušlifuoti,padengti norimos spalvos beicu.paviršių padengti apsauginiu sluoksniu/lakuoti ar impregnuoti alyvomis /.Gana sudėtinga restauruoti įrantas ant buožės kakliuko ir lovelio.Tai darbas reikalaujantis įgūdžių ,kruopštumo ir nemažai laiko.Geriau prieš tai darant pasikonsultuoti su meistru,Visų niuansų ir smulkmenų aprašyti neįmanoma.

Simas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 21 Gruodis 2006 14:53


Sveiki, tai gal kas zinot gera meistra Siauliose? kuris galetu atnaujinti buoze ir vamzdzius pajuodinti

Paskutinis juokiasi tas, kuris iššauna pirmas

jasanas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 21 Gruodis 2006 14:57


na as tik alytuje nebloga meistra zinau

Simas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 21 Gruodis 2006 15:28


Truputeli tolokai man iki Alytaus vazioti

Paskutinis juokiasi tas, kuris iššauna pirmas

saulys
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 21 Gruodis 2006 16:39


siaip tai pritariu gedvydui, bet jei neiseina investuot, tai yra paprastas , gal ne 100% budas - nusveista buoze nudazai stipriu kalio permanganato tirpalu (kuo stipresnis tuo tamsiau), po to itrini biciu vasku ir pakaitindamas plauku fenu trini su veltiniu kol vaskas isigeria ir buoze igyja zvilgesi.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
Geru žodžiu ir šautuvo pagalba pasieksi daugiau, nei vien tik geru žodžiu...:)

stokshausiu


# Atsiuntė: 21 Gruodis 2006 20:30


Sveiki, tai gal kas zinot gera meistra Siauliose? kuris galetu atnaujinti buoze ir vamzdzius pajuodinti
neblogas meistras yra radviliski, uzeik i vollit parduotuve pasakys kur.

gewehr98
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Gegužė 2007 15:01


http://www.realguns.com/archives/108.htm
va pasizhiurek
labai vertas demesio dalykas
jeir asi sios produkcijos nusipirkti tai pranesk ir man
ok?
nes as butent noriu restauruotis toki pati kaip cia sitame puslapyje.

sudo bus, bet svarbiausia nebijoti

Arvis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Gegužė 2007 15:13


Jeigu buoze nusveista iki medzio seni medziotojai naudodavo paprasta sviesta.Reikia gerai juo istrinti buoze kad isigertu i ja sviestas. Buna naturali medzio spalva ir dregmes nebijo.

Titan6
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 3 Gegužė 2007 17:13


http://www.hunter.lt/portal/readarticle.php?articl e_id=151

gyvenimas akimirka - medžioklė amžina

dzonis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 7 Gegužė 2007 17:58


esu restauraves dvieju karabinu buozes ir sutinku su tuo, kad tai yra sunkus kruopstus darbas. Manau, kad Zaloje kainos proto ribose, tik problema kad toli vaziuoti, reiketu Lietuvoje daugiau ginklu meistru, bet jei visi galvos jog tai brangu, tegul pasidaro patys, tada suzinos ka tai reiskia.

Tinas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 19 Gegužė 2007 23:32 - Redagavo: Tinas


Laikas, ilgi eksploatavimo metai sunkiose sąlygose ir atsitiktiniai pažeidimai sugadina mūsų medžioklinių ginklų estetinę išvaizdą. Šautuvo buožę atnaujinti ir apsaugoti nuo atmosferos poveikio galima įvairiausiais būdais ir medžiagomis, tinkančiais medžio apsaugai, ką ir daro (arba nieko nedaro) broliai medžiokliai. Plačiausiai paplitęs būdas savo Ižo ar Tozo buko ar beržinę buožę nušveisti švitriniu popieriumi ir nulakuoti (gerai dar jeigu ir atmosferos poveikiui atspariu laku arba kokiu Pinoteksu). Stipriausi yra dvikomponenčiai poliuretaniniai lakai. Taip apdirbta buožė, nors atrodo ir neįpatingai, puikiai tarnauja medžiotojui daugelį metų, nesukeldama jokių rūpesčių. Pavyzdys yra Amerikoniški šautuvai, įvertinant amerikonų praktiškumą jau iš gamyklos išeinantys su buožėmis, padengtomis specialiu laku, nebijančiu drėgmės ir karščio bei atspariu mechaniniams pažeidimams. Italų Bereta 70% šautuvų išleidžia impregnuotomis buožėmis, o 30% daugiausia skirtų Amerikos rinkai, padengtų specialiu polimeriniu laku.
Kita kategorija medžiotojų, sakyčiau daugiau išprususių, kuriems šautuvas yra ne tik įrankis žvėriui nudobti-„rankos prailgintojas“, bet ir kažkas daugiau, skiria jam ir daugiau dėmesio. Valo po kiekvienos medžioklės, o ne po kiekvieno medžioklės sezono, naudoja ginklų priežiūrai skirtą kosmetiką, tepa riešutmedžio buožes įvairiomis specialiomis priežiūros priemonėmis tipo Balsin Schaftoil (Stockoil), Tung Oil, kurių dabar yra gan nemaža pasiūla. Išvaizda čia žymiai geresnė, išryškėja riešuto tekstūra, medžio „šiltumas“, šautuvas atrodo „brangiu“.
Na ir trečia, neskaitlinga kategorija, tai medžiotojai turintys brangius šautuvus, gamintus Anglijos, Austrijos, Belgijos, Vokietijos ginklininkų- vienetininkų, puikaus balanso, skoningai inkrustuotų, kurių riešutmedžio buožės paprastai gamintos iš penkių žvaigždučių kategorijos kamblinio riešutmedžio. Tai dauguma seni šautuvai, naudojami ne vieną dešimtmetį, pragyvenę gal jau ne vieną medžiotojų kartą, bet dėl to savo vertės nepraradę kaip ir senas vynas. Aišku po tiek metų kad ir gerai prižiūrimi ginklai vis viena reikalauja atnaujinimo.
Štai čia, kad nesugadinti ginklo vertės, naudojamas tiktai klasikinis, patikrintas šimtmečiu buožės atnaujinimas. Aišku šis būdas puikiausia tinka ir naujiems šiuolaikiniams šautuvams, tokiems kaip kai kurie itališki, ispaniški, turkiški ar net vokiški, nes daugumos jų buožės visiškai neimpregnuotos. Jį gali naudoti ir turintys prastesnį šautuvą, bet jį mylintys ir netingintys pasikrapštyti. Rezultatas atpirks įdėtą triūsą.
Pirmiausia šautuvas išardomas naudojantis specialiais ginklininkų atsuktuvais, kurių darbiniai paviršiai labai tiksliai atitinka varžtų galvučių išpjovas. Bet kokie matomi varžtų galvučių išpjovų pažeidimai mažina šautuvo vertę, nes rodo nekvalifikuotą ardymą, vadinasi tokį pat ir remontą.
Po to atskirta buožė ir lovelis, kad nuimti seną impregnaciją, šildomi statybiniu fenu, plaunami benzinu, skirtu žiebtuvėliams pildyti (ne taip dvokia), ar kokiu kitu skiedikliu, skutami įvairiomis cikliuotėmis, nušveičiami švitriniu popieriumi, pradedant stambesniais numeriais 60÷120 ir baigiant smulkiausiais 400÷1000. Šveičiant išimami medienos įbrėžimai ir nedideli įmušimai bei kiti mechaniniai pažeidimai. Didesni įmušimai pakeliami uždengus duobutę merliumi, sudrėkintu skiestu spiritu, denaturatu ar glicerinu dėl medienos drėkinimo ir kaitinat lituokliu arba lygintuvu. Medienos poras užpildęs skystis kaitinamas plečiasi, tuo pačiu pakeldamas ir medienos struktūrą.
Bet to nepakanka paviršiui tinkamai paruošti, todėl sekanti operacija yra tolesnis buožės paviršiaus šlifavimas. Buožės paviršius sudrėkinamas. Sudrėkusi mediena „pasišiaušia“ smulkiausiais plaušeliais. Juos nuimti kad ir smulkiausiu švitriniu popieriumi nepavyks, nes švitras tik „priglosto“ tuos plaukelius prie buožės paviršiaus. Todėl naudojama taip vadinama „plieninė vilna“ – tamponėliai iš plonytės plieninės vielelės. Ji su šia užduotimi susidoroja puikiausiai toliau šlifuodama ir poliruodama paviršių. Operacija kartojama tol, pakol po sudrėkinimo plaušeliai nepakyla, o buožės paviršius pasidaro glotnus. Plieninės vilnos kad ir retai, bet galima rasti parduotuvėse kaip puodų šveitimo priemonę. Prieš kokius metus IKI parduotuvėje apsiprekinau visam likusiam gyvenimui. Ant pakuotės parašyta: ultrafine steel wool, pakuotėje 24 tamponėliai.
Sekanti operacija yra buožės ir lovelio korėtojo rašto pakėlimas. Norint tai kokybiškai atlikti reikalingi specialūs įrankiai, taip vadinamieji spaceriai ir pointeriai. Neturint galima bandyti atsargiai pereiti per raštą užgalastu trikampės adatinės dildelės galiuku.
Prieš impregnaciją riešuto tekstūrą galima paryškinti ir suvienodinti beicuojant. Ypač tai liečia pigesnius šautuvus, kurių buožės gaminamos iš prastesnės kokybės greitai augančio riešutmedžio, turinčio didesnes poras. Geriausia naudoti spiritinį riešutmedžio spalvos beicą, tik reikia turėti uomenyje, kad beicas į medžio struktūrą įsigeria nevienodai- iš medžio plaušo galo įsigeria daugiau ir atrodo tamsesnis, todėl galams reikia vartoti praskiestą iki šviesesnio kontrasto.
Toliau seka ilga operacija- buožės impregnavimas linų sėmenų aliejumi. Kodėl būtent linų sėmenų? Ogi todėl, kad jau prieš šimtmečius pastebėta, jog jis vienintelis iš visų aliejų turi savybę veikiamas oro deguonies ir šilumos, išdžiūdamas polimerizuotis, taip uždarydamas medžio poras ir apsaugodamas buožę nuo išorinio atmosferos poveikio, bei išryškindamas medžio sruktūrą ir tuo suteikdamas riešutmedžiui puikią išvaizdą.
Geriau naudoti valytą sėmenų aliejų. Anksčiau tokį gaudavo laikydami aliejaus butelį ant saulėtos palangės ne mažiau 5 metus, pakol iškrisdavo visos nuosėdos. Dabar pagrinde vartojamas valytas pramoniniu būdu, naudojamas dailininkų jų dažams ruošti, bet iš bėdos galima naudoti ir nevalytą.
Buožė ir lovelis pašildomi, kad geriau gertų aliejų ir tepami juo merliniu tamponu, o po to aliejus klasikiniu būdu 5-10 min. delnu įtrinamas į medienos paviršių, pakol įsigeria ir pastatomas šviesioje vietoje džiūti (riešutmedis šviesoje tamsėja). Ištepei, įtrynei ir pastatei iki rytojaus. Rytojaus dieną nušluostai nuo neįsigėrusio aliejaus ir poliruoji „plienine vilna“, po to vėl ta pati tepimo aliejumi procedūra ir taip 12-15 kartų, pakol medis nustoja sugerti aliejų. Po 5-to tepimo karto vietoj „plieninės vilnos“naudoji veltinį, o vėliau, po 10-to ir flanelę. Tada dar mažiausia 15 dienų džiūsta natūralioje aplinkoje.
Beliko finišinis apdirbimas. Imama lygiomis dalimis dailininkų terpentinas, natūralus bičių vaškas, kanifolija ir vaismedžių (vyšnių, slyvų, trešnių) sakai. Visa tai atsargiai išlydoma, perkošiama ir gautu taip vadinamu ginklininko laku tepama pašildyta buožė ir lovelis. Tepama tol, pakol įsigeria. Galima atsargiai šildyti pramoniniu fenu. Po to dar keletą dienų džiovinama (galima ir ilgiau, paviršius turi nelipti) ir galiausiai poliruojama minkšta flanele.

Pilna buožės ir lovelio apsauga nuo drėgmės ir puiki išvaizda garantuota ilgam.
Belieka šautuvo surinkimas ir pirmyn į medžioklę. (www.medziokle.net)

************************
"Niekas nemiršta nekaltas, gyvenimas išdulkina visus."

Anonimas


# Atsiuntė: 30 Sausis 2008 12:38


kur gauti linų sėmenų aliejaus?

Zydrius
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 30 Sausis 2008 13:18


Anonimas
kalausk DAVARINIO jis ka tik atsinaujino buoze, maciau labai liuks atrodo

daivarinis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 30 Sausis 2008 15:18


Anonimas
as semenu aliejaus radau ir "maximoj",ir "iki"parduotuvese,stikline tara po 250 g

daivarinis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 30 Sausis 2008 15:20


Zydrius
aciu uz komplimenta...

kabeza
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 30 Sausis 2008 17:27 - Redagavo: kabeza


Daivarinis
jeigu nesunku galetum smulkiau parasyti visa procesa, ruosuosi savaja TOZA atnaujint. Dar parasyk kur pirkai visas reikalingas priemuones.

dula
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 30 Sausis 2008 18:50


gewehr98
gali taip būti, kad tas daiktas vertesnis jei nerestauruotas. Gerai pagalvok.

daivarinis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 31 Sausis 2008 11:34


kabeza
nera labai sudetingas darbas,panasu i auksciau esanti ilga apraqsyma,tik truputi supaprastinau:aisku pirmiausia isardyti, sveiciau is pradziu svitriniu popieriumi nr.80,po to 100,320,600 ir 800,smulkesnio nenaudojau.Neaisku kokios bukles tavo sautuvo buoze,ar yra itrukimu,imusimu, pas mane tokiu trukumu nebuvo.Visiskai nusveitus sena impregnacija,ar laka,kad paryskinti medi ir isgauti norima atspalvi pertepiau kalio permenganato misiniu,skiestu vandeniu ir idejau truputi druskos,tik nepersistenk su misinio koncentracija,geriau pradziai daryti silpnesni,jei bus per sviesu galima pertepti dar karta,arba dapilti kalio permanganato.Kai viskas isdziusta tepamas semenu aliejus,kury tepiau visiskai negailedamas ir jis lengvai geresi.Po antro pertepimo persveiciau 800 nr.svitriniu popieriumi,buoze pasidare kaip veidrodis.Per diena pertepdavau pora kartu ir taip kokias keturias dienas.Po to paemiau biciu vasko,nupirkau "senukuose"litavimo kanifolijos ir vait spirito.Kanifolija ir biciu vaska islydziau ant dujines,praskiedziau vait spiritu,kad butu skysta koncentracija ir teptuku tepama,po to flanele itrinama,poliruojama ir paliekama dziuti pora dienu,jei yra kantrybes saunu butu dar karta perepti vasko ir kanifolijos misiniu,ir perpoliruoti,bet as to nedariau,nes ir taip rezultatu buvau patenkintas.
taigi sekmes...

kabeza
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 31 Sausis 2008 11:57


daivarinis
aciu uz paaiskinima bandisiu daryt

kabeza
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 31 Sausis 2008 15:03


daivarinis
pertepiau kalio permenganato misiniu,skiestu vandeniu ir idejau truputi druskos,
ko tai pas mane nenusidazo

daivarinis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Vasaris 2008 10:00


kabeza
pastiprink koncentrata dapildamas permanganato ir pasibandyk ant kokios lentutes,as truputi net nutamsinau...

kabeza
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Vasaris 2008 10:11


tai as ant lentutes ir bandau

daivarinis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Vasaris 2008 10:15


kabeza
ar susigeria i medi...?

kabeza
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Vasaris 2008 10:49


man atrodo kad ne, reikia at kito medzio pabandit, ant buzes tai tikrai isigers nes medis minkstas <bukas> ligtais, galetum foto imest kaip atrodo tavo sautuvas

daivarinis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Vasaris 2008 10:57


kabeza
galesiu imesti,bet tik kitoje savaiteje...
pabandyk ant buozes,nebijok jei bus per tamsi spalva,pasveisi smulkiu popieriumi ir pasvieses...

trigrasis
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 7 Vasaris 2008 08:32


"...Kanifolija ir biciu vaska islydziau ant dujines,..."
.
kokiu santykiu dėjai kanifolijos ir bičių vaško ?
.
prieš tai buvo rašyta kad reikia dar dėti ir dailininkų terpentino.
ar dėjai ?

Moricas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 7 Vasaris 2008 08:42


Kas kaune galetu atnaujintu buoze?

Net savo nuostabiausiomis svajonemis zmogus negali sukurti ko nors nuostabesnio uz Gamta!

daivarinis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 7 Vasaris 2008 09:40


trigrasis
kanifolijos dejau per pus maziau nei vasko,o vietoj dailininku terpentino skiedziau su vaitspiritu.

osssas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 7 Vasaris 2008 11:31


ash tai padaviau meistrui atrestauruoti, nes buoze turejo iskilima, taip pat jau nudrosta pakankamai visa buvo.... be to kaladaele jau klibejo... kai sutvarkys atsakysiu...

per jaunas mirti, per senas dirbti... pats tas medzioti!

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . 6 . 7 . 8 . 9 . 10 ... 19 . 20 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 1
Narių - 0
Daugiausia: 228 [4 Balandis 2018 10:47]
Svečių - 227 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2020