Autorius |
Žinutė |
daisku
Medžiotojas
Narys
|
# Atsiuntė: 26 Spalis 2020 21:00
SPRENDIMAS
DĖL DAIKTŲ IR ĮRENGINIŲ MODELIŲ PRISKYRIMO GINKLAMS,
GINKLŲ PRIEDĖLIAMS, ŠAUDMENIMS, JŲ DALIMS IR KONKREČIAI JŲ
KATEGORIJAI
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/4cb c3152124411ebbedbd456d2fb030d
Niekas taip greitai mano gyvenime nesibaigia kaip šoviniai, pinigai ir atostogos...
|
W
|
# Atsiuntė: 26 Spalis 2020 21:17
daisku
?
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 27 Spalis 2020 12:09
gal kas gerai įsiskaitė į tą SPRENDIMĄ ?
kokie esminiai pakeitimai ar naujovės?
|
Ibrahim
Medžiotojas
Narys
|
# Atsiuntė: 27 Spalis 2020 13:59
Sveiki, arba aš kažko nesuprantu, arba čia kažkas ne taip...
Kokiomis gi kulkomis šaudyti sportininkams?
beveik visos šiuolaikinės sportinės kulkos yra HPBT arba ekspansuojančios tokios, kaip Hornady ELD arba Sierra TMK
kaip ir suprasčiau, jei kalba būtų išskirtinai apie pistoletus, bet niekur neakcentuota.
1.4. ekspansyviosios kulkos (išskyrus atvejus, kai tokius šovinius ir kulkas medžioklei naudoja tam teisę turintys asmenys):
1.4.1. su įduba smaigalyje (HP, angl. holow point);
1.4.2. skirtos ilgųjų šaunamųjų ginklų šoviniams su minkštesniu negu visa kulka smaigaliu (SP, angl. soft point);
1.4.4. cilindrinės kulkos plokščiu galu, skirtos šaudyti į taikinius (WC, angl. wad cutter);
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 27 Spalis 2020 16:12
W
įdomi situacija: duslintuvas nėra pripažintas A priedeliu, nors naktinis taikiklis yra.
Klaida (nepasižiūrėjimas)?
Nors ką ta komisija, jeigu yra įstatyme (GŠK).
|
daisku
Medžiotojas
Narys
|
# Atsiuntė: 27 Spalis 2020 21:23 - Redagavo: daisku
Taip! Dabar visi ilgųjų ginklų turėtojiai, kurie nėra medžiotojai, tampa nusikalteliai, jeigu jie turi sportinius šaudmenis su kulkomis tipo HPBT ar A-MAX Match (kulka su smailiu plastikiniu antgaliu)!
Ir dar, spotinės kulkos WC (1.4.4 punktas) priskirtos A kategorijiai
Niekas taip greitai mano gyvenime nesibaigia kaip šoviniai, pinigai ir atostogos...
|
W
|
# Atsiuntė: 27 Spalis 2020 21:33
O tai kaip šitos ekspertų komisijos sprendimas veikia GŠK įstatymą? Biški nepagau aš čia, ten duslintuvas yra (istatymas galioja) cia nera (irgi galioja)
🤔
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 27 Spalis 2020 22:14
Vadovaukis naujasniu
|
brudas
Medžiotojas
Narys
|
# Atsiuntė: 27 Spalis 2020 22:21
Šis dokumentas papildo ir išaiškina tai, ko nėra Ginklų kontrolės įstatyme.
Nepatogu kai vaikai į kaimyną panašūs....
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 28 Spalis 2020 09:07
W
Bet kuriuo atveju galios aukštesnės hierarchijos teisės aktas, t.y. įstatymas.
brudas
Būtų gerai, kad taip būtų. Kaip taisyklė tokie "ekspertai" įveda sumaišties ir nežinomybės.
|
trigrasis
Hunting forever
Narys
|
# Atsiuntė: 29 Spalis 2020 11:56
Arvydas Anušauskas
Ar Lietuvai nebereikia snaiperių?
2020 m. spalio 20 d. įsigaliojo Sprendimas dėl daiktų ir įrenginių modelių priskyrimo ginklams, ginklų priedėliams, šaudmenims, jų dalims ir konkrečiai jų kategorijai. Sprendime rašoma, kad Ekspertų komisija nusprendė nustatyti, kad A kategorijai priskiriami (konkretūs) ginklai, ginklų priedėliai, šaudmenys, jų dalys. Tarp jų ir ekspansyviosios kulkos.
OTM (Open Tip Match) arba HPBT (HPBT – Hallow Point Boat Tail) kulkų gamybos technologija leido pagaminti daug kokybiškesnes kulkas, kurių taiklumas pagerėjo net iki 30%. Todėl šio tipo šaudmenys pradėti naudoti šaudymo sporte. Ir ką jau čia slėpti – tai svarbu snaiperiams. Ne išimtis ir Lietuvos sportininkai (Lietuvos tolimojo šaudymo federacija), kurie pasiekė gerų rezultatų tarptautinėse varžybose naudodami šiuos šaudmenis.
Pažymėtina, kad šio tipo šaudmenų kulkos rikošetuoja su kur kas mažesniu efektu, kas yra gana svarbu šaudymo varžybose, kalbant apie saugumą. Taip pat jos turi minkštą (švino) užpildą, dėl to pataikę į kietus paviršius (plieno taikinius) lengvai deformuojasi ir pilnai suyra. Dėl to šie šaudmenys yra saugesni. Šių šaudmenų priskyrimas „A“ kategorijai nebeleidžia sportui naudoti tikslesnių kulkų ir iš esmės keičia sąlygas. Atimama galimybė konkuruoti tarptautinėje arenoje.
Paprašiau Policijos departamento ekspertų pateikti informaciją, kokie dar kriterijai lėmė šių šaudmenų įtraukimą į „A“ kategorijos ginklų, priedėlių ir šaudmenų sąrašą bei kodėl taip abejingai žiūrima į pasekmes Lietuvos šaudymo sportui? Ir vėl neatskleisiu jokios paslapties - taiklusis šaudymas nėra pramoga. Tokių žmonių rengimas yra svarbus ir krašto apsaugai į kurią galėtų ateiti parengti specialistai, arba tęsti savo įgūdžių išlaikymą jau palikusieji karinę tarnybą.
|
Lolo
Medžiotojas
Narys
|
# Atsiuntė: 29 Spalis 2020 12:39
Mano manymu, pagal šios komisijos sprendimą, duslintuvas leistinas. Jis nėra įrašytas į A kategorijai priskiriamų ginklų priedėlių. Visa tai patvirtina punktas: 6.2. matuojant visą ginklo ilgį arba vamzdžio ilgį, nuo vamzdžio žiočių nuimami bet kokie priedėliai: duslintuvas, liepsnos slopintuvas, vamzdžio stabdis ir kita.
Įdomu kaip šis sprendimas įtakos GŠK įstatymą ?????? ir kuo vadovautis.
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 29 Spalis 2020 13:23
Grobuonui bus pizdiec. GGG Hpbt A kategorija. Baigsis karjera. 
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 29 Spalis 2020 13:34
Medžiotojam neuždrausta naudoti hpbt. Grobinis medžiotojas taigi.
|
ramzis3
Hunting for living
Narys
|
# Atsiuntė: 29 Spalis 2020 13:43
o kas pardavinės A kategorija?
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 29 Spalis 2020 13:59
Skambinau i pirma pasitaikiusia parduotuve ssko turim ir turėsim.
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 29 Spalis 2020 14:22
Ekspansyvius šovinius išskyrus tuos atvejus ka turi tam teise naudoti asmenys. Skliaustuose medžioklė. Hpbt nėra pilnai apvalkalu dengta kulka.
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 31 Spalis 2020 00:18
Bet yra dar problema, šias kulkas galima naudoti tik medžioklei! O medžioklė prasideda kai užpildomas medžioklės lapas. Prišaudant šautuvą, ar varžybų metu medžioklės lapas nepildomas....
1.4. ekspansyviosios kulkos (išskyrus atvejus, kai tokius šovinius ir kulkas medžioklei naudoja tam teisę turintys asmenys):
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 31 Spalis 2020 07:32
Lolo
Mano manymu, pagal šios komisijos sprendimą, duslintuvas leistinas. Jis nėra įrašytas į A kategorijai priskiriamų ginklų priedėlių.
Net norėčiau pamatyti, kai tu jį užsidėjęs medžioklėje parodai GA...
Tu jabanulsia?
|
Lolo
Medžiotojas
Narys
|
# Atsiuntė: 31 Spalis 2020 08:28
Net norėčiau pamatyti, kai tu jį užsidėjęs medžioklėje parodai GA...
Gyvenimas keičiasi. Jei tai bus legalu tai ir jie pripras. Aš jo net nesiruošiu turėti. Tiek metų nereikėjo ir toliau nereiks. Paprasčiausiai analizuoju paskelbtą sprendimą.
|
albert
Hunting forever
Narys
|
# Atsiuntė: 31 Spalis 2020 12:57
Įdomus dokumentas ir kas jį inicijavo?
Nejau šitie du sugalvojo ir "prastūmė":
Ekspertų komisijos daiktų ir įrenginių modelių ginklams, ginklų
priedėliams, šaudmenims, jų dalims ir konkrečiai jų
kategorijai priskirti pirmininkas Mindaugas Akelaitis
Ekspertų komisijos daiktų ir įrenginių modelių ginklams, ginklų
priedėliams, šaudmenims, jų dalims ir konkrečiai jų
kategorijai priskirti sekretorius Vytautas Jurkevičius
Bet tai kertasi su GŠK įstatymu.
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 31 Spalis 2020 19:09
As irgi susimasciau... "sprendimas" kokia jis cia galia turi ? Gal kas pakomentuotu ?
|
trigrasis
Hunting forever
Narys
|
# Atsiuntė: 31 Spalis 2020 20:17
vat ir man domu kokia to "sprendimo" teisinė galia, kai tą sprendimą pasirašo tik ekspertų komisijos pirmininkas ir ekspertų komisijos sekretorius ?
nei ministro ar viceministro parašo...
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 31 Spalis 2020 20:28
trigrasis
jo teisinė galia tokia, kokią kompetenciją šiai komisijai suteikia GŠKĮ ir kiti teisės aktai, t.y.ši komisija gali veikti tik jai suteiktų galiojimų ribose.
|
trigrasis
Hunting forever
Narys
|
# Atsiuntė: 1 Lapkritis 2020 14:16
"...ši komisija gali veikti tik jai suteiktų galiojimų ribose..."
.
bet kaip suprantu šios įgaliotos komisijos išvadas turi patvirtinti "aukščiau stovinti" organizacija
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 1 Lapkritis 2020 15:19
trigrasis
tikrai ne
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 1 Lapkritis 2020 15:20
šiai komisijai jau suteikti įgaliojimai, todėl jų sprendimų niekas netvirtinai iš naujo.
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 1 Lapkritis 2020 22:07
Bet tai nera isakymas, kuriuo turim vadovautis?
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 1 Lapkritis 2020 22:25
O kas šį reikalą galėtu išaiškinti?
|
Anonimas
|
# Atsiuntė: 1 Lapkritis 2020 22:29
Isigilines i istatymus... nes as isigilines tiek, kad kaip budamas afigienas ekspertas , galiu padaryti savo "isvadas"...
|