miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)

www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Indianapolis / KODĖL AŠ NEMEDŽIOJU SAVO ŽEMĖJ II dalis

Autorius Žinutė
Vilnietis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 12 Sausis 2021 20:40


KODĖL AŠ NEMEDŽIOJU SAVO ŽEMĖJ
II dalis


Mano namuose Medžioklės įstatymo 13 straipsnis atskirai atspausdintas garbingiausioje vietoje guli – tualete, lentynoj šalia klozeto. Kodėl? Kad galėčiau jį vėl ir vėl studijuoti, kuomet man viduriai užkietėja. Na, kad du kartus, atskirai, nesikankinti. Du viename, taip sakant…
Vulgaru? Vulgaru. O iš savo šalies piliečių tyčiotis nevulgaru?
Na, bet dabar atvejis išskirtinis, todėl minėtą straipsnį pasinagrinėsim prie rašomojo stalo. Taigi, pasirodo, galiu kreiptis, kad asociacija, nuomojanti medžioklės plotą išnagrinėtų mano prašymą tapti tos asociacijos nariu. Kaip žinia, medžiotojų klubus gina Acociacijų įstatymas. Nepatinku aš medžiotojų klubui, nepriims į savo narius. Ir tai yra gerai! O kas gina mano interesus ir laisvę nedalyvauti man nepatinkančioje asociacijoje. Kodėl aš, subrendęs ir save gerbiantis vyras, lyg gatvės merga turiu stengtis asociacijai patikti?
Kas atsitiko? Nustebot? Kaip tai gali būti, kad Jūs irgi galit kažkam nepatikti? O gal ir galit.
Kad geriau suprastumėt, vėl kalbėsiu hipotetiniais pavyzdėliais:
Taigi, o jeigu man nepatinka Jūsų klubo nustatytas stojamasis mokestis. Na pavyzdžiui per daug man atrodo tie Jūsų 7000 eurų. Suprantu, jei medžiotojų klubas turi nekilnojamo turto: namelį ten, ar dar kažką. O jeigu nieko neturi? Jei visas klubo turtas tai tik (pagal dabar galiojančius įstatymus) sutartis naudoti medžiojamuosius išteklius dešimt metų su galimybe ją pratęsti neribotiems n kartų padaugintus iš dešimt metų? O jei aš nenoriu tapti medžiotojų klubo turimo “namelio” pajininku? Gal aš pasiturintis žmogus, galintis pasikviesti kolegas medžiotojus pailsėti savo medžiotojų namelyje? Gal man nereik to Jūsų… (pypt!...) namelio?
Arba… Gal man nepatinka Jūsų klubo medžioklės kultūra? Gal man nepatinka Jūsų klubo narių požiūris į laimikio dalybas, kuomet kai kurie Jūsų pagatavi susimušti dėl mėsos gabalo? Apie “medžioklės ragus ir laužus” iš vis patyliu… Nustebot? Taip, taip. Ir tokių vis dar yra... Pažvelkit į veidrodį: vos ne kas antro Lietuvos medžiotojų klubo nariai tarpusavio santykius teismuose aiškinasi. Ar aš ir vėl perdedu? Kas norės eiti į kolektyvą, kuris jau iki paties atėjimo persipykes taip, kad šnekėtis be teisininkų tarpininkavimo negali?
Arba, kad medžiotojų klube valstybine, lietuvių kalba niekas nekalba? Kad sutikus miško keliuke klubo medžiotoją ir su juo pasisveikinęs, išgirsti rusišką atsakyma? Ar, geriausiu atveju, burbtelėjimą: “Nisuprantu…”. Nežinau, kaip ten pas jus, aplink Panevėžį, Kauną, Klaipėdą ar Šiaulius, o pas mus, aplink Vilnių tai nieko nestebina. Ir aš, vis dar norėdamas medžioti savo žemėje, turiu norėti įstoti į Jūsų klubą?
O štai Jums gyvas pavyzdėlis: Susitinku kurią dieną kaimyną. Medžiotojas iš gretimo klubo. Pasirodo, nepatikėsit, išstojo iš savo medžiotojų klubo. Vo blyn! Išmetė!? Nea, pats išstojo…
- Tai kas atsitiko?
- Nieko tokio… Tvarka ten tokia… Kiekvieno klubo nario gimtadieniui po 50 eurų “susimesti” reikia. Po to, aišku, balius, užstalė, dainos, šokiai… Šaunu. Bet man nepatinka, sveikata jau ne ta… Ir per brangu gaunasi… Aš ančių pamedžioti megėjas, o vyrai pyksta, sako šernus išbaidau… Tai ir išėjau.
- Tai ką darysi?
- Nieko… Su savo šuniuku “į svečius” važinėsim… O kaip pas Jus, ančių yra?
Šit kaip pasirodo būna… Žinot, į tokį klubą ir aš nenorėčiau. Brrr… O ką daryt jei tavo žemėje būtent toks ir medžioja? Gali pasirinkti? Galit neatsakinėti. Klausimas buvo retorinis.
Cituoju dar kartą Lietuvos Respublikos medžioklės įstatymo 13 straipsnio 1 dalies paskutinius du sakinius: Medžioklės plotų naudotojas per 30 dienų nuo privačios žemės sklypo savininko prašymo gavimo dienos privalo parengti šioje dalyje numatytos sutarties projektą ir pasiūlymą ją sudaryti pateikti šiam privačios žemės sklypo savininkui. Tais atvejais, kai privačios žemės sklypo savininkas, pateikus medžioklės plotų naudotojo (asociacijos) įgalioto organo sprendimą priimti jį į šios asociacijos narius, atsisako arba nevykdo sąlygų tapti medžioklės plotų naudotojo (asociacijos) nariu, šios dalies nuostatos dėl teisės sudaryti sutartį su medžioklės plotų naudotoju dėl medžiojamųjų gyvūnų išteklių naudojimo (medžiojimo) netaikomos.

Vilnietis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 12 Sausis 2021 20:42 - Redagavo: Vilnietis


Čia apie tai, jeigu klubas nutarė manęs nepriimti. “Privalo”… “Per 30 dienų”... O jei nesulaukei tos sutarties projekto? Kokiais varpais skambinti? Teismas? Nejuokinkit. Jūs kada paskutinį kartą su teismais reikalų turėjot? O jei sutartis, parengta, pavyzdžiui, nesilaikant net aplinkos ministro rekomendacijų? Vėl teismas? Ar Jums neatrodo, kad tokiu vilkinimu galima užmušti bele kokį norą medžioti savo žemėje. Neužteks teismams nei laiko, nei nervų, nei pinigų. Ar ne to buvo siekiama tokia įstatymo raide?
Pagaliau, nenori į klubą – “laisvas!”. “Nuostatos dėl teisės sudaryti sutartį netaikomos”. Argi ne “šauniai” sugalvota!? Rezultate: tik Jūs disponuojat, šiuo atveju, pagrindine MEDŽIOKLĖS TEISE. Jūs galit, aš – ne. Jūs turite pasirinkimą: priimti į klubo narius ar sutartį sudaryti, aš – ne. Pagal dabar galiojantį įstatymą aš, norėdamas medžioti savo žemėje, privalau norėti (kažkoks nonsensas!) įstoti į Jūsų klubą. Nors, kaip matėme, gali būti tūkstantis ir viena priežastis, kodėl aš ar bet kuris žemės/miško savininkas nenori stoti į tą ar kitą medžiotojus vienijančią asociaciją. Aš net neturiu teisės pareikšti norą sudaryti su Jumis sutartį dėl medžioklės savo žemėje, nestojant į Jūsų klubą. Viską sprendžiat tik Jūs. Ir vėl man įdomu, kas tas genijus, taip “teisingai” padalinęs medžioklės teises? Jums ir man…
Kitas aspektas: medžiotojų, asociacijų narių, komentarai medijoje ir socialiniuose tinkluose:
“Žvėrys valstybės, o ne savininkų”.
“Tiems savininkams tik leisk, jie viską iššaudys”.
“Išnaikins visus žvėris”.
O šitas man labiausiai patiko: “Kada pasprinks žemknisei neribotu godumu…”(kalba netaisyta).
Tai paaiškinkit man, Gerbiamieji, kaip čia gaunasi? Kai aš medžioju savo medžiotojų klubo plotuose, tai aš esu toks kaip ir Jūs? Vienas iš 30 000! Medžiotojas, reguliuojantis laukinių žvėrių skaičių, medžioklės tradicijas puosejeliantis Lietuvos pilietis, ir t.t., ir t.t., o kai tik užsimenu apie norą medžioti savo žemėje/miške pavirstu amžinai alkanu brakonieriumi iššieptu, kraujuotu snukiu? Ir būtinai norinčiu viską išnaikinti? Kur aš tai jau girdėjau? Ach taip, tikrai. Girdėjau… Iš visokių antihunterių. Lygiai tie patys teiginiai. Tik žodį “medžiotojas” pakeičia “žemės/miško savininkas” arba, dar paprasčiau, “žemknisys”. Ir liejasi lygiai tokia pati neapykanta. Nors dar prieš akimirką kartu piktinomės neteisingais apibendrinimais ir t.t. Žemės/miško savininkas a priori kaltas!
Dar vienas hipotetinis paveikslėlis:
Sudarius sutartį su asociacija - medžiotojų klubu, žemės/miško savininkas kreipiasi į klubo vadovą medžioklės lapui gauti. Skamba atsakymai: “Šiandien negaliu. Paskambink kitą dieną, Aš gi sakiau kitą diena, o tu ir vėl šiandien prašai. Gal kitą mėnesį, aš užsiėmęs. Mes nutarėm nemedžioti ir t.t.” Vilkina laiką, trumpai tariant… Ką daryti žemės/miško savininkui?
Kam skųstis? Vėl teismas? Davė lapą porai dienų ir vėl vilkina. Ir vėl teismas? Tai gal tas žemės/miško savininkas daugiau veikti ką neturi, tik po teismus vaikščioti? O po kokių trijų kartų per tris mėnesius, galima pradėti nuoširdžiai skųstis tuo žemės/miško savininku: “Nesugyvenamo charakterio žmogus, pasirodo... Priekabių tik ieško. Patys pažiūrėkit, tris kartus į teismą per tris mėnesius padavė.” Ir tikrai, vaizdelis nekoks gaunasi. Labai nesigilinant, žemės/miško savininkui prasta skandalisto etiketė pradeda lipti. Aš, asmeniškai, jos nenoriu.

Norite tęsinio?
Bus!
Nenorite?
Vis tiek bus.

Anonimas


# Atsiuntė: 12 Sausis 2021 20:57


Neveltui pati is LMZD iskruso-matosi,kad Napaleono sindromas progresuoja.

Anonimas


# Atsiuntė: 12 Sausis 2021 21:50


Vilnietis
Viskas kaip iš švento rašto, tiesa. Būtent taip viskas ir būna. O dėl to kad ūkininkai ir kiti žemių savininkai viską iš brakonieriaus tai atsakymas tiems kurie taip kalba, kuo pats smirda tuo ir kita tepa.

silven
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 12 Sausis 2021 22:15


Vilnietis

Super aprasei, kaip pirstu i aki. Butent tokia ir ne kiek neperdeta situacija iyra Lietuvos medziokles ukyje. Todel ir privalome keistis. Sauniai aprasyta

Su pagarba

Anonimas


# Atsiuntė: 12 Sausis 2021 23:04


Kaip sutaikyti arogantiškus medžiotojus ir savo teisę medžioti igyvendinti siekiančius žemės savininkus aš nežinau.
Tačiau aš žinau, kaip sunaikinti galimybę medžioti privačios žemės ir miško savininkų žemėje. Konkrečioje vietovėje, išbandžiau veikia puikiai. Kai bus pilnas pizdiec, būtinai pasidalinsiu, kaip tai daroma. Jei nemedžioti tai gal niekam nemedžioti. Patikėkit pasirodo tai visiškai nesunku. Bet atminkit tai galioja tik privačiai žemei ir po to medžioti ten nebus galima niekam. Galbūt tai bus pamoka visiems. Manau tai užtrūks apie metus nemažiau, bet aš niekur neskubu.
P.S. Linkėjimai "didžiajam demagogui" GEDIMINUI

Atsikvošėk


# Atsiuntė: 12 Sausis 2021 23:18


Vilnietis
O šitas man labiausiai patiko: “Kada pasprinks žemknisei neribotu godumu…”(kalba netaisyta).

Kai aukščiausiasis sukūrė žemę ir visas gėrybes kas joje, jis kūrė visa tai ir liepė naudotis visiems žmonėms.
Reikia pripažinti kad dievulis su savo kūryba nepasiekė tobulumo viršūnės, nes jo kūrinys žmogelis nepanoro dalintis su savo artimu žemės gėrybėmis, o pirmiausia jėga, paskui paveldėjimo teise, įstatymais, paprotine teise pavertęs žemę preke ir kitomis manipuliacijomis užgrobęs dalį žemės teritorijos išdidžiai pasivadino "žemės savininku" turinčiu į uzurpuotą teritoriją absoliučias teises. Medžioklės teisės neturėjimas ar nenorėjimas turėti bendrai nustatytais principais "savo žemėje" prieštarauja jo supratimui apie "šventą jo nuosavybę". Čia analogiškas atvejis kai už tai kad esi "žemės savininkas" gaunami ES milijonai, bet vis tiek statomi žali kryžiai ir į protesto akcijas prieš per mažas dotacijas važiuojama šimtus tūkstančių eurų kainuojančiais traktoriais.
Patarčiau tokiam "savininkui iš sostinės" pirmiausia atsigręžti į žmogiškąsias vertybes, savo laikinumą šiame sviete ir gerai pagalvoti apie savo misiją šiame žemiškame pasaulyje.
Tikrai nelinkiu, bet greičiausiai taip ir nutiks kad aname pasaulyje tokiems "žemės savininkams" velniai grūs su kočėlais į gerkles tą "jūjų žemę" per pusryčius, pietus ir vakarienę, o likusiu laiku vers graužti ją kaip sliekams ir gaminti humusą, kurį ir vėl ir vėl per kitą galą grūs atgal.
Niekada nevėlu giliai pamąstyti...

Anonimas


# Atsiuntė: 12 Sausis 2021 23:20


Vilnietis

Nešvaistykite laiko kažkokioms varganoms medžioklėms "nisuprantu" apsupty, plunksna - štai kur Jūsų tikrasis pašaukimas.

aidokas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 12 Sausis 2021 23:27


Atsikvošėk

O kur žmogiškosios vertybės pas medžiotojus šiuo atvėju? Bet ir kokie mes gudrus. Nu tiesiog stebina Žmonės pirko žemę tam mokėdami šimtus tukstančių. Bet pirma juos uždirbdami.O čia medžiojam ne cento neišleide žemei.Mokam mažučius mokesčius Ir dar apie žmogiškasias vertybes šnekam Nu nu stipru čia. Jus pabandykit savo žodžius prisitaikyt sau nes jie labai limpa

Anonimas


# Atsiuntė: 12 Sausis 2021 23:41


Cia panasu pas jus Vilniovskus tik tokios nesamones dedasi... tikrai gaila uzjauciu ...nepaprasciau zemes kitur nusipirkt kur liaudis paprastesne ir priims i savo gretas be piktumu? paskaitau kad stojamasis 7000e 5000e nu kosmosas....niekur tokiu sumu aplink mus nera kiek girdejes maks 3500e bet jau ir namelis su pribumbasais ir bokstelius is burelio kasos apsiltintus susistate...

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 13 Sausis 2021 01:07


Vilnietis
Klausimėlis, Gerb. kolega: ar čia Jūs kartu su "antimedžiotoju" p. Rimvydu Valiuliu tekstus derinate, ar tik "užsikrėtėte" nuo jo, tuo pačiu, medžiotojų dergimo, virusu ?! Pradedu galvoti, kad gal tikrai Jūs su juo "ant Lietuvos", patys išmintingiausi, labiausiai patyrę bei žinantys, kas ir kaip, apie medžioklės teisę, turėtų būti parašyta LR Konstitucijoje bei Įstatymuose, kurios rašė, pasak Jūsų, kažkokie "genijai" . Tik kam tada reikalingi LRS, LRV, AM, TM, ŽŪM, etc teisininkai ir kiti specialistai, jei jie nesupranta (gal kad ne genijai?) to, kas Jums (ir p. R. V.) paprasta ir aišku, kaip 2x2 ?!

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

Anonimas


# Atsiuntė: 13 Sausis 2021 06:08


kurioje vietoje yra medžiotojų dergimas?

Anonimas


# Atsiuntė: 13 Sausis 2021 06:58


Gediminas
Gerbiamasis pasakykite kurioje vietoje buvo apderkti medžiotojai, nes būtent taip kaip rašo Vilnietis dabar elgiasi kai kurie medziokles klubai. Dabar matau kad ir jūs nepykite ant jauno ūkininko bet esate sovietinio palikimo šalininkas ir siektiek demagogas, mėgstantis šaukti kokia gerovę jus sukūrė, bet ją sukūrėt ne jus o gamta jus sėdėdami trynet rankomis visiem skleiziat melagiemas kad tik jūsų dėka dabar tokia didelė žvėrių populiacija, jai ne jūsų būreliai ir klubai tai brakonieriai su ūkininkais viską iš brakonieriaus, taigi ponuli tam ir yra gamtos apsauga kurie gauna algas, nevarkite bus kam saugoti, eikit ramiai į pensiją

forester99
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 13 Sausis 2021 09:34 - Redagavo: forester99


Vilnietis
Aš ir vėl euforijoj !
Revoliucionieriai niekam nepatiko ir nepatiks. Tokia jau jų dalia.
Lyrinis nukrypimas.Kad ir kiek nemėgčiau p.Trump'o,tačiau jis galimai pirmas sujaukė visus vandenis,ko pasekoje turim ką turim.O kiek metų visas svietas ir ypač patys amerikiečiai vaikščiojo su rožiniais akiniais ir visiems kalė į galvas - America,USA.Tad galimai ne viskas taip ten demokratiška ir super-duper?!
Tad grįžkime į tetos Marijos plotus ir,nusiėmę rožinius akinius,savo arogancijas bei neapykantą palikę sklepe(tai ne parduotuvė lenkiškai,o tiesiog tarmiškai lauko ar vidaus patalpa sodo-daržo gėrybėms ir ne tik laikyti) ant bulvių ar burokų kaupo,kiti gi ant kompiuteriaus stalo,išeikime į gamtą ir pasikalbėkime.Grynas vėsus oras kiek sujudina smegenis,apramina aistras.
Beje,šiandiena ta diena,kuomet galime ir turime prisiminti link ko einame,ko siekiame.

forester99
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 13 Sausis 2021 09:51


Gediminas
Dėl euforijos.Tikroje euforijoje būsiu tuomet,kai medžiosiu be jokio kaltės jausmo,jog galimai trypiu kažkieno pasėlius,miške drumsčiu ramybę paukšteliams bei žvėreliams,eidamas miško ar kaimo keliuku mielai sveikinsiuos su vietiniais,gal ir žodeliu vienu kitu persimesiu su kokia moteryte,kuriai stirnaitės morkelas praretino.Na o galimas laimikis,tiek jau to,jei nepasiseks,tai gal kam kitam.Tai tiek tos euforijos man pakaktų pradžiai.

Anonimas


# Atsiuntė: 13 Sausis 2021 11:56


forester99

Revoliucionieriai niekam nepatiko ir nepatiks

Todėl, kad jie yra griovėjai, o kuria paprastai jau kiti. Norint sugriauti, reikia patraukti mases, o tam reikia hiperbolizuoti blogį ir sekti pasakas apie nuostabią ateitį. Po revoliucijos, aišku, ateina nusivylimas, nes nieko kas žadėta neįvyksta, nes sekti pasakas - viena, o realus gyvenimas - visai kas kita. Tada revoliucionierius nušluoja ir ateina kūrėjai. Jei pavyktų reformuotis be revoliucijų, būtų žymiai efektyviau, o, manau, šiuolaikinė visuomenė jau tikrai pribrendusi spręsti reikalus ir be revoliucijų. Sakyčiau, kad šiems laikams revoliucionierius - tai jau kažkoks bukokas individas, nematantis kaip problemą galima spręsti protingiau.
Čia bendrai, ne apie VIlnietį

forester99
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 13 Sausis 2021 13:01


Anonimas

Todėl, kad jie yra griovėjai, o kuria paprastai jau kiti. Norint sugriauti, reikia patraukti mases, o tam reikia hiperbolizuoti blogį ir sekti pasakas apie nuostabią ateitį. Po revoliucijos, aišku, ateina nusivylimas, nes nieko kas žadėta neįvyksta, nes sekti pasakas - viena, o realus gyvenimas - visai kas kita. Tada revoliucionierius nušluoja ir ateina kūrėjai. Jei pavyktų reformuotis be revoliucijų, būtų žymiai efektyviau, o, manau, šiuolaikinė visuomenė jau tikrai pribrendusi spręsti reikalus ir be revoliucijų. Sakyčiau, kad šiems laikams revoliucionierius - tai jau kažkoks bukokas individas, nematantis kaip problemą galima spręsti protingiau.
Čia bendrai, ne apie VIlnietį


Drįsčiau nesutikt iš esmės.Nebūtina griauti viską ar tik pagrindus.Jei "projektas" pragalvotas,tinkamai išdėstytas,tuomet imamas senas geras pagrindas ir ant jo lipdomas naujas šiuolaikinis fasadas,su sąlyga,jog viskas daroma pagal "technologijas",kurios atitinka nūdienos sampratas tiek teisinėje sferoje,tiek ir ūkinėje bei socialinėje-kultūrinėje.Kitais žodžiais tariant,nebūtina namą statyti iš super-duper kosminių medžiagų,o juk galima paimti tradicines laiko patikrintas medžiagas,pritaikyti šiuolaikines technologijas tiek apdirbime,tiek ir pačiame statybos procese,to pasekoje galimai turėsime puikų rezultatą.Tik vienas bet.Kam ir kokiam modeliui esame subrendę?Belieka rasti visuotiną sutarimą.Sėkmės!

Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 6
Narių - 0
Daugiausia: 228 [4 Balandis 2018 10:47]
Svečių - 227 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2021