miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)


www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Indianapolis / Medžioklės kultūra
. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>

Autorius Žinutė
Vilnietis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 13:29


Nežinau ar buvo tokia tema ankčiau, bet atrodo reikalas pribrendo.

Mūsų medžioklės kultūra atsispindi šio forumo bendravimo kultūroje. Pergyvenat dėl aplinkinių nuomonės apie medžiotojus? Tai pradėkim, pirmiausia, nuo bendravimo kultūros. Kaip mus gerbs visuomenė, jei mes bendraudami čia negerbiam vienas kito? Medžiotojų įvaizdžio menkintojai tikrai skaito šį forumą, neabejokit. Ką dar gali pagalvoti apie mus tūlas ekoteroristas, paskaitęs bet kurią šio forumo temą? Gauja nepraustaburnių chamų! Kaip jie elgiasi medžioklėje, jei savo forume nesugeba liežuvio (šiuo atveju klaviatūros) suvaldyti? Ko dar jie nevaldo?

Žiauriai nuskambėjo? Gal būt... Bet Jūs tiesiog pabandykit į savo komentarus pažvelgti iš tos, kitos visuomenės pusės. Argi jiems taip neatrodom? Mums manosi, kad pasislėpus po anonimo kauke galima taškytis bet kokiais žodžiais ir to niekas negalės susieti su komentarų autoriais. Juk anonimiškai! Bet gi ne. Kiekvienas mūsų komentaras reprezentuoja ne asmeniškai mane – anonimą, o visus Lietuvos medžiotojus. Tai ko stebimės dėl prastos reputacijos?

Automobiliai, šautuvai, apranga… Taip, visa tai svarbu. Neneigsiu, akiai maloniau matyti medžiotoją gražiu medžiokliniu kostiumu. Bet kas iš jo, jei “kelnės prišiktos”? Kas iš jo, jei atidarius burną (klaviatūrą) pilasi nešvankybės, nepagarba, netolerancija kolegai ir aplinkiniams. Reikalaujam samdyti įvaizdžio specialistus, bet kokia iš jų nauda, jei visas jų įdirbis taps nieko vertas vos mums burną pravėrus?

Visi bendrai sutinkame, kad mūsų įvaizdį gerinti verkiant reikia. Nepaneigsi… Tai gal ir pradėkime! Kiekvienas nuo savęs. Pradėkime galvoti, kontroliuoti ką sakome, ką rašome. Nebadykime pirštais kits į kitą, o pažvelkim kaip mes patys elgiamės. Manau, kad savigarba yra tiesiogiai proporcinga pagarbai oponentui.

Vilnietis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 13:30


Praktinis pavyzdėlis kaip garbingai pabaigti diskusiją, jaučiant oponento persvarą:

Gerbiamasis / Kolega, / nors Jūsų argumentai manęs neįtikino / kol kas pasilieku prie savo nuomonės / negaliu šiuo metu plačiau argumentuoti / nenoriu plėstis dėl laiko trūkumo / norėčiau pratęsti diskusiją kai jai labiau pasiruošiu (nereikalingą išbraukti). Galimi ir kiti variantai.

Toks diplomatiškas diskusijos pabaigimas nė kiek nepažemins Jūsų pozicijos. Atvirkščiai, galimai Jums pritariantis kolega parems argumentais ar laik‘u Jūsų poziciją. Tuomet pats galėsite spręsti ar Jūsų mintis palaiko kiti forumo dalyviai. Ir atvirkščiai, akivaizdžiai laimintis diskusiją praranda viską, kai į įžeidinėjimus atsako tuo pačiu. Jokiu būdu to nedarykit. Taip nusirist į tą patį lygį.

Gerbkime vieni kitus, diskutuokime. Ginčuose gimsta tiesa (banalu, bet...).

ICU
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 16:02


Na, cia pirmu smuiku kiaulisko elgesio ir izeidinejimo chore groja anonimai, prisiregine jie nedristu taip issisokineti. Tai gal visi paspauskim Petra, uzdraust anonimus ir iskart kutura soktels

Kinikas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 16:03


Graži iniciatyva, sveikintina. Pasirašyčiau po kiekvienu Jūsų žodžiu. Tik bijau, kad panašių pasvarstymų(gal tik be praktinių diskusijų diplomatijos meno pamokymų), šiame forume yra buvę. Tik jokių apčiuopiamų rezultatų jie nedavė. Kodėl? Anksčiau dar bandžiau gilintis, dabar jau kažkaip nebesinori. Kai forume dominuoja anoniminiai komentarai (kad ir kokia neišpasakytą tokių komentarų vertė būtų), apie jokią atsakomybę už savo žodžius kalbėti neverta. Kam vargintis dėl mandagybių, stengiantis dėl aplinkinių nuomonės, jei nėra to, apie ką ta nuomonė formuojama.

Anonimas


# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 17:17


Petras yra pats didziausias pajabatmenas ir intrigantas sitam forume, kuomet jam buvo ramiai ir argumentuotai aiskinima ir prasoma neleisti anonimiskai rasyti - viskas buvo praignoruota.
Tada kuriam laikui tapau paciu blogiausiu anonimu koks tik galetu buti, tikejausi, kad tai paskatins visu anonimu uzdraudima, nes dalyviai sukils neapsikente viso to, nieko panasaus, darykit ka norit tik nelieskit Petro, panasu, kad visa tai jam net patinka ir iseina i nauda.

Visada jusu
.
W
Skeptikas

jubena
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 17:30


Pagaliau! Kuo daugiau šitaip mąstančių žmonių! Būtų malonu ir paskaityti įvairias nuomones, ir pačiam įsijungti į diskusijas. O kai prasideda įžeidinėjimai ir žeminimai, tai numoji ranka ir... tegul pasiunta, net nebesinori toliau skaityti. Dėl anonimų aš jau kažkada esu išreiškęs savo nuomonę, bet kas iš to? Jeigu žmogus bijo parašyti savo, kad ir netikrą vardą ar pavardę, beviltiška su tokiu ginčytis. Tokių ,,drąsuolių" pilna visur, ne tik šiame forume. Pažiūrėkim, kokie komentarai būna prie įvairių straipsnių. Stengiamasi kuo labiau įžeisti, įskaudinti kitaip manantį, pasirenkami kuo bjauresni epitetai. Tokie komentatoriai išlieja visą savo susikaupusią tulžį, nesvarbu dėl ko ir kam, bet, jeigu visa tai reikėtų pasakyti atvirai kitam žmogui, toks ,,drąsuolis" iš karto nertų į krūmus.

Ne tada gončus reikia lakinti, kada reikia eiti medžioti
(Liaudies išmintis)

Vilnietis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 18:34


Kolegos, džiugu, kad palaikote.

Taip. Anonimai tai problema. Lyg ir medžiotojų forumas, o nerasi medžiotojų įspūdžių iš medžioklių. Kodėl? Anonimai... Ir visi suprantam apie ką kalba.

Bet norėčiau praplėsti diskusiją. Na nenori gerbiamas Petras anonimų eliminuoti. Neapsimoka jam. Žinot ten peržiūrų, komentarų skaičius ir t.t. Dažniausiai net nežinai su kuo ginčijiesi: medžiotoju, ekoteroristu (atleiskit medžioklės priešininkai, tiesiog tai visiems suprantamas trumpiausias apibudinimas) ar 12 –mečiu, kuris linksminasi tave „trolindamas“. Bet gi forumas medžiotojų. Bet kuris svetimas užsukęs čia, į HUNTER.LT mano, kad bet kuris anonimas tai vienas iš medžiotojų. Ir ... turime tai ką turime.

Darau išvadą ir pasiūlymą: mums, Lietuvos medžiotojams, norintiems pagerinti savo įvaizdį visuomenėje reikia naujo forumo! Forumo, kuriame prisiregistruoti galėtų tik medžiotojas (čia ir toliau mano asmeniniai pageidavimai), temas kurti ir komentuoti galėtų tik prisiregistravę, kiekvienas komentaras turėtų galimybę būti laik‘inamas ar dislaik‘inamas. Forumo, kuriame gretimai galėtų vykti Lietuvos medžiotojų apklausos įvairiausiais mums aktualiais klausimais, kuriame galėtų burtis ir savifinansuotis visos teigiamos iniciatyvos. Ir t.t., ir dar daugiau.

Vilnietis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 18:36


Laikmetis leidžia, o situacija reikalauja naujovių.

Kolegos, jaunesni už mane ir labiau išprusę! Tie kurie gėdijasi "Tauro rago" klijuojamos etiketės. Tikiu, kad galite sukurti tokį naują medžiotojų forumą. Gerbiami Petras ir Gediminas, kreipiuosi ir į Jus! Gal laikas baigti tuščiai džiaugtis forumo lankomumo statistika. Nelinkęs skaičiuoti svetimų pinigų, bet netikiu, kad forumas toks koks yra Jums atneša realią naudą. Suprantu, kad viskas kainuoja, bet pažvelkite į kitas, naujas galimybes. Yra PATREON finansavimo galimybė, yra ir kiti keliai. Aišku, visi mes ne turtuoliai, bet eurą per mėnesį geram reikalui gal sukrapštytume?

Bandžiau šias ir panašias mintis išdėstyti LMD, gerb. Gediminui asmeniškai. Apie naują, modernų medžiotojų forumą, apie galimybę sužinoti savo draugijos narių nuomonę bet kokiais klausimais. Nesudomino.

Norisi tikėti, kad atsiras daugiau panašiai mąstančių ir, svarbiausia, galinčių kurti naujoves.

jubena
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 18:53


Mintis įdomi ir verta dėmesio, bet aš nelabai įsivaizduoju, kaip galėtų prisiregistruoti tik medžiotojai? Pagal medžiotojo bilieto numerį? Kas sukontroliuotų šį procesą? Aišku, būtų puiku, kad forume ,,nebešmėžuotų" pašaliniai asmenys, gal tada ir bendravimo kultūra pasikeistų į gerąją pusę?

Ne tada gončus reikia lakinti, kada reikia eiti medžioti
(Liaudies išmintis)

.


# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 19:17


As tai sakyciau, kad mazai tas forumas kazkokios itakos turi viešai nuomonei apie medziotojus su savo 100-200 zmoniu lankomumu.

Ka ten reitinguose rodo Gediminas yra nesamone, va mes jau sia nauja tema niurkom kiekvienas uzeje po kelis kartus ir kiek perziuru turim? Toks ir yra lankomumas.

Gali cia reveransus vienas priesais kita demonstruoti metus laiko, viena sudina tauro rago laida arba nusautas stumbras ziniasklaidoje nubrauks viska.

Del to viskas apie ka cia kalbam yra apie musu paciu tarpusavio bendravimo kokybe ir ne daugiau, o tam neuztenka penkiems susitarti ir pradeti graziai bendrauti, arba visi, arba nieko nebus.

Vilnietis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 19:24


jubena
Neesu IT specialistas, todėl tikslaus recepto nenurodysiu. Bet giminaičiai -jaunuoliai mane tikino, kad tai nesunkiai įmanoma. Tiesa, tada kalba ėjo apie internetinę medžiotojų draugijos registraciją. Manau toks forumas galėtų ir būti nauja medžiotojų draugija. Draugija, kuri žinotų tikslų savo narių skaičių. Dabar gi, kai pažiūri, visos medžiotojų organizacijos operuoja kažkokiais mistiniais tūkstančiais narių, kurie net nežino, kad yra draugijų nariai. Pavyzdžiui, aš, pasirodo, irgi esu suskaičiuotas savo rajono medžiotojų draugijoje, nes... mano medžiotojų klubas sušelpia tos draugijos vadą metine simboline įmoka (kad geras žmogus iš bado nenumirtų, o ir su saugos egzaminu kaip bus dar neaišku).

Taip pas mus ir išplaukia naujas problemos aspektas: kas mus atstovauja? Kam svarbi mūsų nuomonė? Ar mes juos renkam? Ar jie mums ataskaitingi? Ar turi savo biznelius, o mumis tik prisidengia siekdami savo asmeninių interesų? Problema ant problemos...

Yra tokia finansavimo platforma: https://www.patreon.com/. Susimokėjai minimum 1 Eur, per kažkokį laiko tarpą, pavyzdžiui vieną mėnesį, turi prieigą prie forumo. Ir vėl gi, aš ne specialistas. Todėl ir kviečiu atsiliepti žmones apie tai suprantančius.

Pagarbiai,

.


# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 19:47


Gal jus manes ir nemegstat, bet as dar pasisakysiu.

Reikalas tame, kad norin pritraukti, net ir viena bendra interesa turincius zmones, i kazkokia vieta ir dar uz minimalu mokesti, reikia jiems kazka pasiulyti. Turi buti kazkoks turinys, ne tik galimybe pabendrauti su Grobuonis'u (Tikka varmint pats geriausias sautuvas).

Reikalingas arba labai kompetetingun ir gerbiamu medziokles pasaulyje zmoniu branduolys, su kuriuo butu idomu bendrauti arba kitokio turinio, gal net video medziaga kuri paraleliai taptu prienama tik uzsiregistravusiems ir susimokejusiems ta minimuma, gal kazkokios zinios ar savaitines apzvalgos.

Dar vienas kelias suformuluoti aisku tiksla, tarkim uzsiregistraves forume ir sumokeje doleri prisidedi prie viesuju rysiu akcijos, medziotoju ivaizdzio visuomeneje gerinimo programa, kuri turi aiskia samata, igyvendinimo plana, tikslus ir vykdytojus.

Aisku galima visa tai miksuoti, nera vieno recepto

Tik is anksto reikia nuspresti kas tai bus per darinys, platforma visiems medziotojams, uzdaras isrinktuju klubas (patiems sau), ar dar viena LMD tipo asociacija.

medziotoja
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 19:49 - Redagavo: medziotoja


Vilnietis
Turite minus vieną narį. Norite būti ,,nauja panelė", o elgiatės kaip visos senos tetos.. piktos kalbos, apkalbos, nepatenkintas tonas.. brr. p.s. pradžia buvo įdomi, intriguojanti.

Anonimas


# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 19:58


Vilnietis tau dar 8 medžiotojus "ginančių" organizacijų neužtenka ir nori dar 9 "pakurti"

.


# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 20:16


O gal tiesiog visiems suinteresuotiems susimesti ir nupirkti hunter.lt is Petro, uzbaigiant ta diktatura ir selektyvia forumo prieziura, paskirt renkama valdyba, ivest daugumos tvarka.

Aisku sakys eikit ir darykit tuos savo laisvus nepriklausomus forumus, ko prie mano lendat.
O mes gal kaip atsaka koki maza boikotuka jam ir nerasom cia nieko menesi laiko ;)

Vilnietis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 20:21


Anonimas

8, 9 ar dar 114-a "ginančių". Koks skirtumas, jei nei viena kol kas negina? Nesvarbu kelinta iš eilės ji bus. Svarbu, kad būtų tikra, veikianti.

medziotoja

Atleiskite, nesupratau priekaišto. Jei nesunku, praplėskite mintį.

.
Gal jus manes ir nemegstat, bet as dar pasisakysiu.

Netiesa, Jūs esate populiarus šiame forume.

Vilnietis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 20:30


.
O mes gal kaip atsaka koki maza boikotuka jam ir nerasom cia nieko menesi laiko ;)

Galim!... O ką iš to laimėsim? Nieko? Tada neapsimoka...

ICU
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 20:31


Yra tu forumu, medziokle.info, medziotojas.eu. Pasirenki kur kas tinka ir prilimpi. Nereik kurt nauju, tik kad visi vienu metu rautu ir pabegtu- nerealu. O paremt nereikia nei patreono, gali 1 ar 2 proc nuo pajamu, galima siaip parama pervest, ne butinai privaloma...

medziotoja
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 20:37


Vilnietis
Nesupratote? Tada tikrai neverta labai plėtoti minties ir gaišt laiką. Tai nebuvo priekaištas, tai buvo pastebėjimas ir patarimas.. neapkalbinėti.. Petro, Gedimino, hunter'io, lmd, lmžd..

.


# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 20:47


Nezinau gal cia ipratimo reikalas, bet man asmeniskai kitos ICU pavardintos platformos labai nepatogios naudotis, as nesakau, kad sita tobula, bet ten labai nepatogu dalyvauti.

Sitas geras savo primityvumu, tvarkos nera ir foto ikelimas hemarojus, bet skaityti ir rasyti jame patogu.
Kituose kol susigaudai, kur tema kur poteme, kur pradzia kur galas, datu nera, pilna visokio nereikalingo perteklinio fona dangiancio sudo, kad nueit ten kur dabar rasoma, kur naujausia info turi eiti gilyn i foruma, nes tai guli ne ant pavirsiaus ir t.t. ir pan.
Nepritaikyta zmonems zodziu.

.


# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 20:50


medziotoja 😂

Vilnietis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 21:00


medziotoja

Ačiū. Dabar supratau.
Tai nebuvo apkalbos. Tai buvo tiesiogiai išsakyti mano priekaištai: Petrui, Gediminui, hunter'iui, LMD, LMŽD.

medziotoja
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 21:05


Vilnietis
Pats rašėte, kad mus skaito, tai gal priekaištaukime asmeninėm žinutėm, nes tie skalbinių skalbimai viešai, tikrai nepadaro forumo kultūringesniu, garbingesniu.. ar šitas forumas, ar kitas.. niekas nesikeis.

.


# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 21:15


Galime bendrauti zveju forume, tie tai tikrai geri dalbajobai, siek tiek ir ju ivaizdi pakeltume, o musu nenukentetu.

.


# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 21:17


Humoras ;)

Anonimas


# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 21:42


Vilnietis
Tema medžioklės kultūra, tačiau mano supratimu , gal turėtų būti kitoks temos pavadinimas, pvz. Forumo bendravimo kultūra. Tiesą pasakius, galvojau , kad tema bus apie pačios medžioklės kultūrą, deja. O mano supratimu nuo pačios medžioklės kultūros ir turėtų prasidėti medžioklės kultūra. O ką dabar turime? Į medžioklę eina kai kas tiesiai nuo vaišių stalo su kvapeliu, ( varymines), kolegas ragina greičiau , greičiau, mėsos noriu. Sumedžiojus žvėrį jokios pagarbos, įmetam į automobilį, purvinus batus susikeliam ant jo ir tampomės su juo visą dieną. Po medžioklės retai kuriame klube yra pagerbiami žvėrys pagal medžioklės papročius, tik , kad greičiau nulupti ir prie butelio. Kol nebus kultūros pačioje medžioklėje, negerbsime tradicijų( o jų dauguma net nežino) apie kokį kultūringą bendravimą galima svajoti

Anonimas


# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 22:32


medziotoja

hmm Jus sakot neaptarinekit pvz Gedmino Vaitiekuno
o kodel negalim jo kritukuot ar net pasiept a? kas draudzia. Jei zmogaus galvelej vien kova? KOVOTI, net ju deklaracijoj tai isdestyta - tai jis ir kovoja
Su forumieciais
Su kitom medziotoju organizacijom
Su biurokratais
KOVOJA su visais visur ir VISADA.
Ar nematot prie ko prives jo kova?
Ir visiem cia akis vartyt bei syosotis, kad neskalbt viesai marskiniu.
P.S esu parases siame forume postus pradedant komerciniu plotu prichvatizacija ir baigiant LMD. Ju gautusi gal net desimtimis - mano izvalgos ir teiginiai laikuj begant beveik visos pasitvirtino. Jei seimoje yra alcho golikas - tai jo negalima uzdaryt i vienute o reikia agituot ir paprotint kad nueitu i i AA kluba.

.


# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 22:34


As sakyciau taip. Kuktura medziokleje priklauso nuo dalyvaujanciu joje asmenu. Asmenys yra tautos dalis, didele tautos dalis yra minia, o minia pati savaime yra nekulturinga, tol kol medziokle bus prienama lengvai ir minioms, bendras medziokles kulturos lygis bus zemas.

Kaip gerinti situacija.

Radikalus metodas. Pakeliam tapimo medziotoju karte tiek, kad norint buti medziotoju reiketu lankyti labai rimtus kursus ir laikyti sunku, ne visiems ikandama, egzamina. Tokiu atveju visi padadam bilietus ir perlaikom is naujo.

Kitas kelias ne toks kategoriskas, kuomet kiekvienas klubas privaletu tureti specialu paruosima praejusi medziokles ir tradiciju zinova (zinovus) kurie galetu timptelti visa kluba paskui save.

medziotoja
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 22:38


Žinot, aptarinėkit. Darykim viską kaip lig šiol darėm.. rašinėkim socialiniuose tinkluose, skaldykimės, rašinėkim ministerijom, į teismus vieni kitus duokim, įsižeidinėkim, įžeidinėkim, vieni už kitus rodykimės protingesni, gudresni.. mėgaukimės, pabaiga artėja.. nereiks nė ekoteroristų, su tokiu pagreičiu, susinaikinsim patys... labanakt.

ICU
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Vasaris 2020 22:42


Kaip Michael Jackson dainavo: I'm starting with a man in a mirror. Pradek nuo saves, jei matai kitus negarbingai elgiantis, pataisyk. Burely pasiulyk eit i liaudies mases, taip sakant: burelio plotu mokyklose pravest maziesiems pamokeles apie medziokle, suorganizuot jiems kokia lauko diena su laukienos sriubos isvirimu. Ideju gali but daugybe, jei pritruks, paklausk forume, kiti papasakos kas ka daro. Galima kviest diskusijai kaimo susirinkimuose. Labai svarbu neignoruot zmoniu pasisakymu, prasymu. Paprase neperspektyvu bebryna isvalyt, padarot. Bijo vilku, bet jau limito nebera- baigdami tykot sernu kilometro spinduliu apie kaima driokstelit, kas suvi, kas zmogaus kvapo i krumus, kad pabaidyt.
Isviso, cituojant rusu posaki: buk paprastesnis ir zmones patys prie taves eis, nereikia but labai pasiputusiems, tipo cia mes elitas. Tas labai atstumia visus, net tarpusavy medziotojai tokiu nemegsta(nei vienam cia netaikau konkreciai)

. 1 . 2 . 3 . 4 . 5 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 2
Narių - 1 [ OMNI ]
Daugiausia: 228 [4 Balandis 2018 10:47]
Svečių - 227 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2020