miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)


www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Medžioklė / Eilinį kartą mus plaka
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

Autorius Žinutė
Anonimas


# Atsiuntė: 8 Rugpjūtis 2009 22:50


Žmogų nušauti lengviau, nes visada yra už ką
Andrejus Gaidamavičius, laikraščio „Žalioji Lietuva“ redaktorius
„Žmogų nušauti lengviau negu žvėrį, nes visada yra už ką“, - tai vieno rusų eksmedžiotojo, gero vilkų žinovo, žodžiai. Kuomet prasideda medžiotojų ir nemedžiotojų diskusija, jos baigtis prilygsta religinio pobūdžio konfliktui. Šešerius metus ieškojau atsakymo, kas tai – tradicija ar nusikaltimas. Ir pagaliau atsakymas toks: šiuolaikinė medžioklė – tai tradicija, virtusi nusikaltimu.
Tiktai badas pateisina bet kokį maistą, nes bado mirtis pati baisiausia. Naujuosius medžiotojus galima būtų išteisinti tik tuo atveju, jei jie suvalgytų viską, ką sumedžioja. Deja, geriausiu atveju tik paragauja. Gamtoje nėra kito tokio padaro, kuris sąmoningai žudytų ne dėl maisto. Medžioja tiktai vilkai, lūšys, lapės, vanagai... Žmonės jau seniai nebemedžioja, o tiesiog šaltakraujiškai žudo. Turtai, kurių žmonės negali turėti, paimami per prievartą. Tai vadinama karu. Po kiekvieno karo prieš gamtą (dėl įpročio vis dar vadinamo medžiokle), kaip ir po bet kokio kito karo, pasiimami „trofėjai“ – ragai, kailis, plunksnos... Medžioklės istorijoje šis kruvinas amatas tik visai neseniai prilygintas žygdarbiui, nes pati trofėjaus sąvoka lotynų kalboje reiškia pergalės paminklą. Pergalės prieš neginkluotus ir prieš žmogų nusikaltusius tik tuo, kad jie gyvena ne mums, o sau. Čia ne karo imitacija – čia tikri ginklai ir tikra, prieš gamtą nukreipta, 40 tūkstančių vyrų armija, t.y. 10 kartų didesnė nei šiuo metu Lietuvos kariuomenėje tarnaujančių šauktinių armija. Taigi tebevyksta nepaskelbtas karas prieš gamtą dešimt kartų didesnėmis pajėgomis nei prieš bet kokį kitą priešą. Ar šis karas galėtų nevykti?
Visuomenė atsakytų „taip“. Bet ji sako tai per tyliai. Kai kuriose valstybėse medžioklės tradicija garsiai įvardijama atavizmu. Mes nebenorime iš savo protėvių paveldėti visko, pavyzdžiui, uodegų. Žmonija milijonus metų naudojosi žudymo teise, nes kartais neturėdavo kito pasirinkimo. Šiandien pasirinkimo spektras toks platus, kad „žudyti ar nežudyti“ tebėra tik moralės klausimas. Didžioji Britanija 2004 metų lapkričio 18 dieną uždraudė šimtmečius tradicine laikyta lapių medžioklę. Nežiūrint į tai, kad tą dieną prie Parlamento susirinko 10 tūkstančių protestuojančių medžiotojų, nemedžiotojų visuomenė buvo stipresnė. Visoje Europos Sąjungoje toliau smarkiai griežtinama laukinių gyvūnų medžioklė, mažinamas medžiojamų rūšių skaičius. XXI amžius taps žinomas, kaip išsivadavimo nuo šios išsigimusios tradicijos laikmetis. Tik nežinia, dėl kurios priežasties – ar dėl nemedžiotojų visuomenės pasipriešinimo, ar dėl to, kad nebeliks ką medžioti...
Gyvūnų žudymo atžvilgiu nėra skirtumo ar tai daro medžiotojas, ar brakonierius. Legali kulka kelia tokį patį skausmą kaip ir nelegali. Juolab, kad medžiotojų ir brakonierių galvos po ta pačia kepure slepiasi. Tai rodo faktas, jog vadinamųjų brakonierių laimikiai yra didesni negu oficialių medžiotojų. Prieš kelis metus Lietuvos Seimas priėmė nuostatą, kad laukiniai gyvūnai yra valstybės nuosavybė. Medžiotojai mano, kad valstybė jiems suteikė teisę žudyti jai priklausančius gyvūnus. Tačiau valstybė – tai ne valdžia, o mes visi. Ir jeigu medžioklės klausimu būtų surengtas referendumas, net neabejoju, kad valdžia jį pralaimėtų.
Jei medžioklės galima atsisakyti kaip pramogos arba tradicijos, tai ar galime jos išvengti kaip gyvūnų reguliavimo priemonės? Čia jums medžiotojai papiltų dar vieną demagogijos pliūpsnį, tačiau ciniškiausiai skamba teiginys, jog be medžiotojų išnyktų ir medžiojamieji gyvūnai. Be vilkų ir kitų plėšrūnų – tikrai išnyktų, bet tik ne dėl žmonių. Šiandien medžiotojai taip „sureguliavo“ žvėrių skaičių, kad sutikti miške žvėrį tapo labai neįprastu dalyku, nors oficialiai teigiama, kad medžiojamųjų gyvūnų, kaip, beje, ir miškų, tik daugėja. Tačiau kaip besistengtų valdininkai, visuomenė labiau linkusi patikėti savo akimis, ne skaičiais.
Kaip biologas atsakingai teigiu, kad nėra jokios ekologinės būtinybės dirbtinai reguliuoti medžiojamųjų žvėrių skaičių. Pakanka tik gamtoje išlaikyti pusiausvyrą, aukų ir plėšrūnų santykį. Lietuvos gamta vis dar turi pakankamai potencialo atsikurti pati, galima tik sugražinti vieną kitą išnykusią rūšių. Pavyzdžiui, ruduosius lokius, kurių turi visos kaimyninės šalys, ir lūšis, kurių Lietuvoje egzistuoja tik latviškoji populiacija. Prieš tai dar reikia sutramdyti plynus miško kirtimus, pakeičiant juos neplynais ir sureguliuoti turizmo srautus. Jeigu tarp dviejų valstybės pasipelnymo šaltinių galima būtų pasirinkti mažesnę blogybę, aš rinkčiausi, pvz. beveik nekertamą Labanoro girią, pilną nemedžiojamų ir todėl nebaikščių žvėrių. Gyvūnų stebėjimo organizavimas ir pažintinio turizmo infrastruktūra taptų kur kas pelningesniu verslu, kuris kompensuotų visas kitas gamtos išteklių naudojimo rūšis.
Pačių gyvūnų labui reikėtų įsteigti Laukinių gyvūnų kontrolės ir apsaugos tarnybą, kurioje dirbtų visuomeninkai. Šios tarnybos darbuotojai vieninteliai turėtų teisę gaudyti ir reikalui esant, nušauti gyvūną, saugotų fauną nuo bet kokio nelegalaus jos paėmimo iš gamtos, darytų laukinių žvėrių padarytų nuostolių įvertinimą, mokytų visuomenę elgesio su gyvūnais taisyklių ir t.t.
Laukinė gyvūnija visada liks gamtos, o ne valstybės nuosavybe, nesvarbu, ką į įstatymus įrašytų Seimo nariai, kadangi įstatymai kuriami žmonėms, o ne gyvūnams. Gamta turi savo įstatymus, kurių žmogus, būdamas gamtos dalimi, taip pat privalo laikytis. Medžioklė panaši į religiją, bet niekada ne per vėlu atsiversti į nemedžiotojų tikėjimą. Tie, kas numeta ginklą nusipelno didesnės pagarbos nei tie, kurie niekada jo nepakėlė. Pabaigai noriu pacituoti dar vieno eksmedžiotojo Jono Taugino žodžius. 1975 metais parašytą ir dar niekur nepublikuotą rašinį, kuriame aprašoma jaudinanti vilkų medžioklė, jis taip užbaigia: „Dažnai prisimenu šią medžioklę. Prisimenu ir mirštančio žvėries akis. Jos rodos klausė: „Už ką?“.
Tekstas iš animalrights.lt

Perskaitęs šį straipsnį stipriai suabejojau rašančiojo mąstymu. Kokia jūsų nuomonė apie tokius atsiprašant biologo nusišnekėjimus?

Anonimas


# Atsiuntė: 8 Rugpjūtis 2009 23:09


Jau ne karta sakiau ir dar pakartosiu,jog tas zmogelis yra sutrikusios psichikos.Paanalizuokite atidziau jo elgesi,kada pasireiskia simptomai,rasite daug mano zodzius patvirtinanaciu pozymiu. Nesinori is naujo knistis po ivairius informacijos shaltinius,kad dar karta pailiustruoti jo kliedesius.Man jisai slykstus.Uzvaldytas didybes manijos,pjaunamas pavydo ir neapykantos kitaip mastantiems,del savo asmeninio tikslo buti demesio centre,jis nekontroliuoja savo elgesio.Is tiesu,psichikos ligonis ir negali kontroliuoti saves.Saves iskelimui,aukstinimui bei saves garbinimui pasirinko iranki - vilka.Ir dabar visokeriopai spekuliuoja zveries vardu.
Nekreipti demesio i jo elgesi negalime,nes jis klaidina,mulkina visuomene.Tupiems zurnaliugoms tinka bet koks meshlas,kuriuo galima uzpildyti eteri arba puslapi.Tuo labiau,jis pats turi galimybe tureti savo tinklapi.Tad savo mela jis draibstys dar ilgai.Kontrargumentuoti reikia apgalvotai,nesileidziant i asmeniskumus,bet nepamirstant paanalizuoti ne tik "biologa" bet ir jo bendramincius,jo aplinka.Rasite tenai daugybe irodymu,jog ju poelgiai prasilenkia ne tik su siandienine morale,bet ir su Dievo mokymu.

ERA


# Atsiuntė: 8 Rugpjūtis 2009 23:11


nu net nezinau ka ir pasakyti as visad savo oponentam kurie medziotojus vadina zudikais ir kraugeriska sutve sakau:
jaigu mes ysiverzem y zveriu gyvenima su keliais,kirtimais,miestais,ir visu kitu ala progresu pakeitem zemes klimata ir tt tai jaigu vaidinam dievus tai kazkas turi ir budelius vaidinti
o autorius ryskai norejo parasyti straipsny kury butinai ispauzdintu betkokiom priemonem
jis ta pasieke o kategoriski postringavimai parodo jo

scorpas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 8 Rugpjūtis 2009 23:13


visai prasilenke su realybe

Lukis
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 8 Rugpjūtis 2009 23:15


As tai jau senai del tokiu poetu nesuku galvos.. Tame paciame delfi.lt zurnalistai tik drebia purvus ant medziotoju, kai patys visiskai neturi jokio supratimo. Taip ir "nupiesia" visuomenei prasta medziotojo portreta, kuris, anot ju, moka tik zudyti ir daugiau nieko kito.. Apie tokius "green peace'us" savo nuomone jau susidariau: tai verkiantys "vegetarai", kurie patenkinti kapoja kepsnius is maximines mesos ir verkia del kiekvieno "saltakraujiskai nuzudyto" gyvuno....

crank

Laima_E
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 8 Rugpjūtis 2009 23:15 - Redagavo: Laima_E


Įdomu, kodėl tokie svieto lygintojai suaktyvėja per pilnatį?

Tokie žmonės visomis priemonėmis siekia, kad visuomenė turėtų BAUBĄ, kuris reikalui esant galėtų būti ir atpirkimo ožiu.

Nemąstančioms ir neskaitančioms žmonių masėms, - tokia rašliava gerai pakankliuoja ant jautrių sielų ir formuoja klaidingą nuomonę.

Jei straipsnių skaitytojai patys tiesiogiai nėra susidūrę su medžiotojais ir medžiokle,- tokius baltais siūlais susiūtus šedevrus tikrai gali priimti už gryną pinigą.

Kritiškas ir objektyviai mąstančiam žmogui, toks straipsnis tik patvirtina, kad jo autoriui ne viskas su galva tvarkoje, - "medžioklės fobija".

mazyla
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 01:42


ligoniu buvo ir bus. Viesai kalbanciu ligoniu irgi buvo ir bus. Tik ka veikia medziotojams atstovaujanti organizacija?

pyfpafz


# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 09:40 - Redagavo: pyfpafz


Jooo... Ne vsex tupyx vojna ubila...
Keista, kad vistidziu, kiaulidziu bei karvidziu nepalygino su koncentracijos stovyklomis

mazyla
Tik ka veikia medziotojams atstovaujanti organizacija?
Ka ka!? Susirenka mokesciukus is musu ir psio!

saulius555


# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 09:57


per daug jautriai mes čia reaguojam, kiekvieną ,kad ir blogiausią, dalyką galima išgirti ir išliaupsinti, taip kaip bet kokį gerą dalyką galima sumaišyti su žemėmis, o medžioklė yra nei gėris, nei blogis, žiūrint iš kokios varpinės kas pažiūrės ir kaip sugalvos savo mintis patiekt

T


# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 16:45


Nenustebčiau, jei straipsnio autorius susisprogdintų medžiotojų šventėje eilėje prie šašlykų.

Laima_E
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 16:47 - Redagavo: Laima_E


Puiku,- kol jis degs atvira liepsna, - ateisim pasikepti zefyrų.

pyfpafz


# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 16:57


Kokiu blyn zefyru, cia vegetariskas patiekalas
Ar tik Laima_E nebusi infiltruota sabuotuotoja!?

Laima_E
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 17:22


pyfpafz

Tai jei degs pakankamai ilgai,- galima ir šašlyką išsikepti

Prusas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 17:41 - Redagavo: Prusas


Andrejus Gaidamavičius - ligonis ir tiek.... Tik savo ligos simptomais darantis neigiamą visuomenės požiūrį į LT medžiotojus. Priešingai nei "pūvanti" mūsų LMŽD. Laikraščius aš dažnai paskaitau, retkarčiais ir TV pažiūriu, bet nesu pastebėjęs LMŽD užsakomųjų straipsnių ar TV laidų, kuriuose medžiotojai būtu minimi su pagarba, viešinami jų darbai gamtos labui, žvėrių gausinimui ir t.t. (taigi ji vienintelė galinga mūsų visų atstovė visuomenei). Tuo naudojasi mūsų oponentai ir taip formuoja vienintelę "teisingą" šio didingo, garbingo, įdomaus, senas tradicijas turinčio laisvalaikio nuomonę.

wsl
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 21:58


Gal kas bandet usurini ar lape suvalgyt ar bent paragaut

Barsukas :)

Exs
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 22:01


Paskaitai tokių rašliavų - tiesiog gaila pasidaro autoriaus - labai jau RIBOTO MĄSTYMO žmogus.Yra toks klausimas : kodėl gaidys gieda užsimerkęs? - todėl kad moka atmintinai.Panašiai ir čia - nesuvokia, kad jo teorijos neatitinka nūdienos realijų ir laikas būtų keisti plokštelę, o ne reklamuoti savo pseudo teorijas.

Laima_E
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 22:03


Gal kas bandet usurini ar lape suvalgyt ar bent paragau

Kur kas labiau norėtųsi paragauti skrudinto rašytojo/idioto

Exs
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 22:06


Laima_E
Nebijai kad gali pakenkti?.

Laima_E
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 22:23


Exs


Sakai durnumas termiškai apdorojant nežūva?

Kestasberatta


# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 22:56


citata is straipsnio:
Pačių gyvūnų labui reikėtų įsteigti Laukinių gyvūnų kontrolės ir apsaugos tarnybą, kurioje dirbtų visuomeninkai. Šios tarnybos darbuotojai vieninteliai turėtų teisę gaudyti ir reikalui esant, nušauti gyvūną, saugotų fauną nuo bet kokio nelegalaus jos paėmimo iš gamtos, darytų laukinių žvėrių padarytų nuostolių įvertinimą, mokytų visuomenę elgesio su gyvūnais taisyklių ir t.t.

Tai mes medziotojai ir esame ta tarnyba tie kurie saugo ir priziuri gamta ir kaip raso reikalui esant gyvunai yra reguliojami, o gal pas kaska kitaip??? KAIP TEN VIRAI IR MOTERYS YRA?
as manau, kad tam autoriu labiau negu truksta jis gal pasiutlige susirges tai tada as manau jau ir tas REIKALAS prispyre mus medziotojus

gadas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 9 Rugpjūtis 2009 23:16


Kestasberatta
100 balu

medziotojas
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 10 Rugpjūtis 2009 10:01


Gerai kad tokia ryški pilnatis jau į pabaigą

Medžioklė amžina,keičiasi tik varymų kvartalai

info@medziotojas.eu
ramas.medziotojas@gmail.com

Jei randi ką įdomaus gyvenime, tegu ir saulėlydį - žiūrėk, nepraleisk, džiaukis gyvenimu, nes jis trumpas kaip akimirka.

gvazdys
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 10 Rugpjūtis 2009 10:30


Didžioji Britanija 2004 metų lapkričio 18 dieną uždraudė šimtmečius tradicine laikyta lapių medžioklę. Nežiūrint į tai, kad tą dieną prie Parlamento susirinko 10 tūkstančių protestuojančių medžiotojų, nemedžiotojų visuomenė buvo stipresnė.

Nezinau kaip jums bet si britu medziokle kai burys bigliu pagauna lape ir ja drasko kol su arkliu kas neatjoja ir nenushauna , man irgi ne prie sirdies... matyt del to ir uzdraude...

o siaip straipsnis- "visiški vėjai"

nerkamm
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 10 Rugpjūtis 2009 10:32


Pagal perskaitomus kriterijus, tai autorius sakyciau yra gerokai selekcinis, tik vat kad ne sezonas dabar siai rusiai....
butu galima pagerinti sios rusies padaru populiacijos kokybe

Lukis
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 10 Rugpjūtis 2009 10:39


Arba bent jau iskastruot autoriu, kad palikuoniu neturetu

crank

Anonimas


# Atsiuntė: 10 Rugpjūtis 2009 10:46


Arba bent jau iskastruot autoriu, kad palikuoniu neturetu

Tai kad jis ir taip jų neturės. Orientacija neleidžia.

Briedis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 10 Rugpjūtis 2009 12:38


http://gyvunuteises.lt/forum/

cia sito prietrankos forumas. kazkada su kolegom buvom isimaise i ju foruma, bet kantrybes nera su jais "diskutuot", nes jiems be mesos smegenys visai isdziuve.

..............................................................
Tiesa kaip moteris - nuoga gražiausia

wsl
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 10 Rugpjūtis 2009 13:09 - Redagavo: wsl


Anonimas

P.S. Kad uzdraude lapes medzios su skalikais tai cia tradiciju naikinimas

Barsukas :)

pyfpafz


# Atsiuntė: 10 Rugpjūtis 2009 13:57


Paskaitinejau as ta ju foruma, persasi viena isvada - !!!FANATIKAI!!!
Ju nuomone medziotojas tai eretikas, jei galetu tai ir inkvizicija atgaivintu
Respekc kaliegos kas ten su jais bandete veltis i beprasmes diskusijas, bet tai sizifo darbas.
Blogiausia tai, kad ta savo fanatizma jie kelia i politini lygmeni.
O musu tuli politikieriai tik ir tesivaiko skambiu lozungu kurias pilkases mases serti galetu.
Pasiziurekit patys kiek visokiu debilavotu istatymu projektu pateikiama svarstymams...
Zalieji uzsienyje turi stipru politini, lobistini ir finansini uznugari, neduok dieve musu fanatikai ju lygi pasieks...
LMZD tik pavydeti galetu tokio veiklumo ir aktyvumo, gal tik vienas as jos veiklos rezultatu nematau!?
Reikia politikon kuo daugiau medziotoju stumt, kad tvarka ten priziuretu.

Anonimas


# Atsiuntė: 10 Rugpjūtis 2009 14:36


Tai kokio by... uz juos nebalsavot keli medziotojai i seima nepraejo, nes nezinomi niekam, tipo. Kada situs pridurkus rinkot, reikejo pasidometi biografija, o dabar turim "kaziolus". Taip kad kita karta pagalvokit i ateiti. Gal kitais metais sitas Gaidys i "seima " bolotiruosis, va tada nubalsuosiu uz ji nes per savo amzeli jau atsimedziojau, o jums irgi jau gana

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 13
Narių - 0
Daugiausia: 228 [4 Balandis 2018 10:47]
Svečių - 227 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2019