miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)

www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Medžioklė / Apziura
. 1 . 2 . >>

Autorius Žinutė
Anonimas


# Atsiuntė: 1 Kovas 2019 18:27


Gal kas turit grafika ir gal zinot kada ir kur kaune ar netoli kauno vyks, trofeju apziuros? Pernai buvo grafikai, siemet ramu

VKTRS
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Kovas 2019 18:36


Kovo 16d .Kauno medžiotojų sąjungoj

keliautojas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Kovas 2019 08:45


rajonines draugijos yra pateikusios savo grafikus, dauguma klubu vadovu juos zino. AM dar nepatvirtino, bet to patvirtinimo nereikia, cia ministerskas iprotis.

vytalis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Kovas 2019 10:13


Kur cia taip buvo ,kad anksčiau nereikėjo vilko trofejaus rodyti.
Kailis ir kaukuolė.

Anonimas


# Atsiuntė: 2 Kovas 2019 11:02


keliautojas
kam jos yra pateikusios tuos grafikus?

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 2 Kovas 2019 12:05 - Redagavo: Gediminas


vytalis
Kur cia taip buvo ,kad anksčiau nereikėjo vilko trofejaus rodyti.
Kailis ir kaukuolė.

Jei atmintis neapgauna, vilko kaukolę apžiūrai reikia pristatyti tik nuo 2016 metų. Kailio pateikti apžiūrai nereikia.
MT 46 punktas sako:
Medžiotojas, sumedžiojęs elninius žvėris, jų ragus su kaukole ir apatiniu žandikauliu, o sumedžiojęs vilką, – jo kaukolę, pasibaigus medžioklės sezonui, pristato į medžioklės trofėjų apžiūrą. Medžioklės trofėjų, pristatomų medžioklės trofėjų apžiūrai, paruošimo, jų pristatymo ir vertinimo reikalavimus nustato Medžioklės trofėjų apžiūros tvarka, patvirtinta Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. kovo 20 d. įsakymu Nr. 124 „Dėl medžioklės trofėjų apžiūros ir medžioklės trofėjų ekspertų tarybos“.
Nors, citatos pabaigoje minimas dokumentas, AM įsakymas "Dėl Medžioklės trofėjų apžiūros...", galiojančios jo redakcijos 4 punktas sako kiek kitaip :
4. Per medžioklės sezoną įgyti medžioklės trofėjai Apžiūrai pristatomi į grafike nurodytas vietas pagal rajonus, kuriuose šie trofėjai buvo įgyti, arba pagal medžiotojų gyvenamąją vietą. Pristatyti Apžiūrai privaloma tik per praėjusį medžioklės sezoną sumedžiotų elninių žvėrių ragus, tačiau Apžiūrai gali būti pristatomi ir kiti medžioklės trofėjai, kurių pateikimas nėra privalomas (šernų iltys, vilkų, lapių, mangutų ir barsukų kaukolės, vilkų kailiai ir kiti), kad, esant reikalui, jie būtų pasiūlyti įvertinti medžioklės trofėjų parodoje pagal tarptautines medžioklės trofėjų vertinimo formules.
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAI S.163237/GtpMKHkvFT
Nors šie 2 galiojantys teisės aktai ir nesuderinti (kertasi), manau, kad reikėtų vadovautis MT nustatyta nuostata ir vilkų kaukoles apžiūroms pristatyti ...

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 2 Kovas 2019 12:48 - Redagavo: Gediminas


keliautojas
rajonines draugijos yra pateikusios savo grafikus, dauguma klubu vadovu juos zino. AM dar nepatvirtino, bet to patvirtinimo nereikia, cia ministerskas iprotis.

Leiskite Jus kažkiek pataisyti, dėl "ministeriško įpročio" . Apžiūrų tvarka yra nustatyta šiuo Lietuvos Respublikos teisės aktu - https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/TAI S.163237/GtpMKHkvFT
Jame sakoma, kad:
2. Apžiūra organizuojama kasmet, baigiantis medžioklės sezonui ar tuoj jam pasibaigus (kovo – birželio mėn.), pagal atitinkamu aplinkos ministro įsakymu nustatytą Apžiūros grafiką.
3. Apžiūrą vykdo medžioklės trofėjų apžiūros regioninės komisijos (toliau − Komisijos), kurių darbą organizuoja Aplinkos apsaugos departamentas prie Aplinkos ministerijos (toliau – Departamentas), bendradarbiaudamas su Medžioklės trofėjų ekspertų taryba, medžiotojų visuomeninėmis organizacijomis, VĮ Valstybinių miškų urėdija.

Rajoninės draugijos (medžiotojų asociacijos) tik bendradarbiauja (suteikia patalpas, sukviečia trofėjų savininkus, skiria ekspertus, etc.) su AAD, o ne nustato Apžiūrų tvarką ir tvarkaraščius ...
Kitas, man labai keistai atrodantis, Apžiūrų tvarkoje dalykas, KODĖL, AM įsakymų sudarytos komisijos (konkrečiau - trofėjų ekspertai), vykdydamos valstybinį užsakymą (įsakymą), privalo dirbti NEATLYGINTINAI ??? Gaišti brangų savo laiką (dažniausiai net savaitgaliais), naudoti savo transportą ir kurą, važinėjant po visą Lietuvą ir t. t., vykdant AM pageidavimą - įvertinti trofėjus ? Manau, kad tai galėtų būti dar vienas iš klausimų, apie kurį turėtų pagalvoti (įsirašyti į veiklos planą?) Jūsų naujai įsteigta LMD ...

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

keliautojas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Kovas 2019 15:17


medziokles istatymas yra pirminis ir svarbiausias teises aktas medziokles reikaluose. jo 5 skyrius aiskiai apraso kas yra AM, VMVT, savivaldybiu ir medziotoju organizaciju kompetencijoje. to skuriaus 6.5 punktas aiskiai sako kas organizuoja apziuras - medziotoju visuomenines organizacijos. paskaitykite istatymo 5 skyriaus 2 poskyri. ten 12 punktu ka turi daryti AM. viskas. po 2017 m viesojo administravimo istatymo pataisu yra visiskai aisku kam gali isakineti ministras - savo ministerijos klerkam ir pareigunam. viskas. MT yra poistatiminis aktas, ir negali nurodyti daugiau prievoliu, negu teigia istatymas.
taigi tas iprotis, suformuotas didziuju draugiju vadu ir AM reguliacinio troskulio, norint mus gasdinti ir atrodyti reiksmingais ir nepakartojamais.
sitas klausimas (isakymai del apziuru) yra nagrinejamas teisme jau antrus metus, bet jau yra prosvaisciu - rengiant siu metu isakyma del apziuru, i isakymo teksta itraukiamos tik komisiju pirmininku pavardes ( komisiju nariu nebebus) jiems rastiskai parasius, kad jie nori buti itraukti i ministro isakyma.
manau neuzilgo tai taps ti musu reikalu, o AM zmones gales uzsiimti naudingesniais darbais.

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 2 Kovas 2019 19:14


keliautojas
medziokles istatymas yra pirminis ir svarbiausias teises aktas medziokles reikaluose. jo 5 skyrius aiskiai apraso kas yra AM, VMVT, savivaldybiu ir medziotoju organizaciju kompetencijoje.
Absoliučiai su Jumis sutinku, kad MĮ (priimtas LR Seimo) yra "viršesnis" dokumentas už AM įsakymais patvirtintas MT ir Apžiūrų tvarką .
Paskaičiau ir 5 - ą MĮ straipsnį (skyrių ?), AM kompetencijas išvardytas jame, tik, kažkodėl, mano akims kliūna 2 -o šio straipsnio punkto 3 - as papunktis:
5 straipsnis. Medžioklės reglamentavimas ir valstybės, savivaldybių institucijų bei medžiotojų visuomeninių organizacijų, vienijančių klubus ir būrelius, kompetencija
<...>
2. Aplinkos ministerija:
<...>
3) nustato elninių žvėrių, kurie gali būti medžiojami tik atrankinėse medžioklėse, medžiojimo reikalavimus patvirtindama Elninių žvėrių atrankinės medžioklės nuostatus ir Medžioklės trofėjų apžiūros tvarką;
Ir kaip tada vertinti, KAS ir kokiu dokumentu nustato Apžiūrų tvarką, jei jau Jūs teigiate, kad AM įsakymas dėl Apžiūrų yra niekinis, nesuderintas su įstatymu ?
Jūsų, kaip apžiūrų atlikimo pagrindas, minimas 6 punkto 5 papunktis:
6. Medžiotojų asociacijos, vienijančios medžiotojų klubus ir būrelius:
<...>
5) organizuoja medžioklės trofėjų apžiūras, rengia medžioklės trofėjų parodas, medžiotojų varžybas, simpoziumus, konferencijas.
Mano supratimu, žodis organizuoja, reiškia, kad asociacijos, pagal AM įsakymu nustatyta Medžioklės trofėjų apžiūros tvarką, nieko nenustato ir nepaskiria jokių komisijų, o tik informuoja savo narius, suburia (sukviečia) juos su trofėjais AM nustatytu laiku, suderintoje vietoje (patalpose), kad, AM įsakymu patvirtinta Apžiūrų komisija, galėtų apžiūrėti ir įvertinti jų narių trofėjus. Tik tiek, bent kol kas, mano asmeniniu požiūriu, čia ir tėra mūsų asociacijų kompetencijos ...
Kai jau bus, Jūsų paminėto, Teismo nutarimas, tada gal kai kas ir keisis. Dabar gi tvarka yra nustatyta ir patvirtinta galiojančiais LR teisės aktais.
Man labiau rūpi tai, kas atlygins už trofėjų ekspertų darbą ir transporto išlaidas (po teismo sprendimo) ir kodėl, iki šiol, niekas tuo nei rūpinosi, nei domėjosi ???

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

keliautojas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Kovas 2019 21:43


manau, kad draugijos pacios nustato apziuru grafikus, komisiju sudetis, kalendoriu ir t.t. aisku ir uzmokesti uz trofeju ivertinima. AM nustato tvarka, panasiai kaip VRM nustato automobiliu technines apziuros tvarka. o kurioje vietoje, kada ir kas vertins - ne ministro rupestis. iki siol trofeju apziura lyg ir buvo "valstybinis" reikalas, tikriausiai vienintele salis su tokiu valstybes rupesciu apie savo fauna ir privalomu (nepristacius trofejaus i apziura - baudziama administracine tvarka ) trofeju vertinimu. Paprastai vertinama populiacijos bukle ir dydis. Lietuvoje laukines faunos daugeja ir trofeju kokybe (pagal parodinius matavimus) gereja. ko dar reikia ?

9

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 3 Kovas 2019 01:18 - Redagavo: Gediminas


keliautojas
manau, kad draugijos pacios nustato apziuru grafikus, komisiju sudetis, kalendoriu ir t.t.
Na, taip, atsiprašau, gal kažkiek ne taip išsireiškiau . Būtent medžiotojų draugijos tikrai sudaro komisijas iš savo trofėjų ekspertų, galimai siūlo jiems tinkamas datas ir vietas, tik viską pateikia AM, kurios atsakingas darbuotojas (daugiausia atvejų - p. Jolanta) apibendrina visus pasiūlymus ir sudaro bendrą AM Apžiūrų grafiką, kuris patvirtinamas AM įsakymu:
https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/512 07bc022d211e88a05839ea3846d8e
(Grafikas įsakymo priede)
Todėl su Jūsų teiginiu: "kurioje vietoje, kada ir kas vertins - ne ministro rupestis" sutikti nenorėčiau . Jei jau ministras pasirašo įsakymą, patvirtina grafiką - reiškia, kad rūpinasi ir medžiotojais ir jų trofėjais ...

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

keliautojas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 3 Kovas 2019 08:39


ministras negali isakyti ne savo pavaldiniam, ne ministras turi skirti komisiju pirmininkus ir narius.

Anonimas


# Atsiuntė: 4 Kovas 2019 03:22


keliautojas
Reikia islaikyti esama tvarka.
Jeigu gereja,vadinasi einama teisinga linkme.rezultatai pateisina lukescius.
Jusu norima griovimo politika,gyvas irodymas,kad jus netikeliai!
Mat jie gina medziotoju,teisias..dvasios ubagai.o zveriu gerove jums kiek rupi?
Nepanasu.
Sekmes netikeliai...
Medziokliai Valio!

OMNI
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 4 Kovas 2019 12:16 - Redagavo: OMNI


Anonimas
Esama tvarka yra absoliuti atgyvena. Akmens amzius. Trofeju apziuros idomios tik patiem ekspertam bei jiems prijauciantiems, kurie noriai sudalyvauja tiek apziurose, tiek matavimuose, tiek parodose. Niekam daugiau tos komisijos nereikia ir neprireiks. Besidominciu yra maza maza dalis. O zveriu selekcija yra plotu naudotoju reikalas (rupestis). Ka pasesi - ta ir pjausi. Ateity jokiu bendru vertinimo komisiju neliks (jos yra beprasmes), o plotais rupinsis tie, kas juose seimininkaus (greiciausiai zemiu savininkai-ukininkai). Ne komisijai reikia ispudingu ragu, o tiems, kas tuos ragus stebi kasdien plotuose. Kai tai suvoks daugelis, tada turesim dar grazesniu egzemplioriu. Ir objektyviausiai medziokles rezultatus vertins tas, kuris plotus priziures kaip nuosava ukio vieneta. Niekada bendrai naudojamu valstybes zveriu niekas taip nesaugos kaip privatus kolektyvas saugos tai, ka turi ir uz ka moka savininkui.

Soliiano


# Atsiuntė: 4 Kovas 2019 15:02


OMNI
Isstatyti kriterijai valstybiniu mastu didelis pliusas zveriu bandu kokybei.kiekvienas koncernas (Lietuvos valstybe) nori kad jos veikiancios imones (bureliai,klubai) gamintu kokybiskus produktus.klubai ir bureliai viduje gali nusistatiti dar reiklesnius reikalavimus elniniu bandos kokybei gauti.
Jusu manymu elniniu medziojimas be jokiu remu pakels kaimeniu trofejini lygi?Jusu manymu nekontroliavimas,salies zemes ukio,savarankiskas grudu augintoju,kokiais besticidais,herbicidais tresti laukus pakeltu produkto lygi
vartotojams?
Tai taip isetu,jog suteiktami visiska sviveikla vairuotojams isgautume kokybiskuaisia eisma.
Manau,kad kontrole butina.bijau net isivaizduoti kas butu,jeigu nebutu maisto kokybes kontroles..jus isivaizduojat ka gautu vartotojai jeigu produktu gamyba ir realizavimas butu gamintoju ir prekybininku sazines reikalas.?
Toks jausmas,kad norite rupintis tik pacio interesu gerove...
Gaila man....
SUSIMASTYKIT kolega.

keliautojas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 4 Kovas 2019 20:39


Kitose salyse gamyba ir zemes ukis kontroliuojama dar labiau, o medziokle praktiskai palikta savivaldai. Ir nieko blogo ten nenutiko.

Soliiano


# Atsiuntė: 4 Kovas 2019 21:00


Bet ir nieko gero.

Soliiano


# Atsiuntė: 4 Kovas 2019 21:04


Nemanau,kad butinai turim nusiristi iki ju lygio.

Anonimas


# Atsiuntė: 4 Kovas 2019 21:33


Isstatyti kriterijai valstybiniu mastu didelis pliusas zveriu bandu kokybei.kiekvienas koncernas (Lietuvos valstybe) nori kad jos veikiancios imones (bureliai,klubai) gamintu kokybiskus produktus.klubai ir bureliai viduje gali nusistatiti dar reiklesnius reikalavimus elniniu bandos kokybei gauti.
Jusu manymu elniniu medziojimas be jokiu remu pakels kaimeniu trofejini lygi?


Vaistus pamiršai išgerti ar sanitaro tapšnoklį nujojai??? Tokių kliedesių ir per pilnatį nedažnai išgirsti

Soliiano


# Atsiuntė: 4 Kovas 2019 22:41


Anonimas
Niekas taves nesmerks,bandyk issakyti savo nuomuone.gal ir tu rasi bendraminciu.

keliautojas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 4 Kovas 2019 22:53


Nenusirisim iki ju lygio, tiesiog vaziuojam pas juos sumedzioti trofejiniu zveriu, pamedzioti pagal ju taisykles, netgi zinomi bebrai sako - kai mes busime ju lygio, tai galesim medzioti pagal europieciu taisykles.

Soliiano


# Atsiuntė: 4 Kovas 2019 23:27


Mes ju turime nemaziau,nei ten kur jus vaziuojat.
Nemanau,kad mums reikalingi medziokles ukiai auginantis zveris steroidu pagalba.

keliautojas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 5 Kovas 2019 07:09


Solliano
Nesnekekit ko nezinot, ir nenusisnekesit.

Soliiano


# Atsiuntė: 5 Kovas 2019 10:12


Gerbemasai,man nereikia kad jus permastytumet,rasau,kad kiti nepaklystu,jusu fantazijose.

Anonimas


# Atsiuntė: 5 Kovas 2019 20:48


Ar tikrai apziura kovo 16d, lygtais sestadienis gaunas?visafa budavo darbo diena?

veterinarija medziokleje
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 13 Kovas 2019 13:06


Nebus jokio grafiko, jūs ką norit, kad prieš rinkimus ministras legitimizuotų ikiteisminio tyrimo veikėjus. Kam jam to reikia ?

Energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas trečiadienį išvyksta trijų dienų vizito į Jungtines Amerikos Valstijas (JAV), kur dalyvaus aukšto lygio forume ir supažindins tarptautinę bendruomenę su suskystintų gamtinių dujų (SGD) sektoriaus galimybėmis Lietuvoje.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslas/verslas/vaiciunas-jav -aptars-bendradarbiavima-ir-sgd-importa.d?id=80593 593

IvanCAJ
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Kovas 2019 09:55


veterinarija medziokleje

Nebus jokio grafiko, jūs ką norit, kad prieš rinkimus ministras legitimizuotų ikiteisminio tyrimo veikėjus. Kam jam to reikia ?

Kodel Jus kalbat niekalus? Vis stumiat savo kazkokia fantazija ir skleidziat dezinformacija.
As Jums sakau , kad isakymas del kasmetiniu apziuru vienokia/kitokia forma siandien/ryt BUS.
Ar Jums mazai dar detrukcijos ir chaoso?

Mazu maziausiai turetu but GEDA jums naujasai LMDD atstove.

medziotoja
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 14 Kovas 2019 16:06


http://lmzd.lt/lt/naujienos/prasideda-medziokles-t rofeju-apziuros/?fbclid=IwAR22kA47DpUPmS5aLu584Kga h_yZGH4M4pA5XKqlyyugTqXCpQvVshiGNXU

IvanCAJ
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Kovas 2019 17:19


veterinarija medziokleje

Ar atsiprasysi sovinistine kiaule? Ko slepiesi ?

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 14 Kovas 2019 22:29


https://e-seimas.lrs.lt/portal/legalAct/lt/TAD/72f e9e70465311e98bc2ba0c0453c004

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

. 1 . 2 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 1
Narių - 0
Daugiausia: 419 [18 Balandis 2021 19:42]
Svečių - 418 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2024