miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)


www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / Medžioklė / Medziokle su dratharu
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

Autorius Žinutė
svaijus
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 30 Gruodis 2013 20:46


Sveiki kolegos gal galit pasidalinti patirtimi medziokleje su dratharu.As senai medzioju su laikom ir skalikais.Butu manau ne man vienam idomu suzinot sios veisles ipatumus.Kaip jie elgiasi medzioklei ar rodo balsa , ar daro kandimus,ar toli veja zveri ,ar paklusnus ir t.t. busiu dekingas uz info .Tiesiog pasiskaites info internete noriu gal koki realu kolega pakalbint o ir planuoju isigyt suneli gal kas ir pasiulys.

Grobuoniss1
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 30 Gruodis 2013 20:56


svaijus
Paskaitinek yra labai daug naudingos informacijos:
http://www.hunter.lt/portal/readarticle.php?articl e_id=164

Neverta bėgti nuo snaiperio - mirsi nuvargęs...

Anonimas


# Atsiuntė: 31 Gruodis 2013 00:32


turejau drathare, sernus imdavo su kandimais, usurinius ir kitus plesrunus imdavo puikiai, krauju sekdavo, anciu medziokleje budavo puiki si veisle, velyva rudeni nebijodavo lipti i salta vandeni, bet aisku suo suniui nelygus, parodose maciau sunu (dratharu) kurie bijojo net ivandeni lipt, viskas budavo puiku, tik saltom ziemom kojos jiem sala, nzn kaip kitiem

svaijus
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 31 Gruodis 2013 15:25


aciu uz info pasidalinima jieskau suniuku dratharo gal kas turi pasiulyt

Lapinas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 31 Gruodis 2013 15:44


Medžioju su dratharu treti metai, geresnio ir universalesnio šuns nesu matęs. Prieš tai turėjau laikas. Praktiškai jos tik šernams medžioti ir tetinkamos.
Dratharai naudojami kaip 1. paukštiniai darantys tilkti, 2. paukštiniai surandantys ir paduodantys sumedžiota grobi i6 vandens, 3. pėdsekiai varantys žvėrį kaip skalikas, 4. kaip kraujasekiai.
aš saviški mokiau nemažai ruošiau varžyboms. Iki varžybų dalyvio dar trūksta paruošimo, dresavimo, bet medžioklėje puikiai dirba. Šį sezoną, sužeisto žvėries pėdsaku - 3 stirnos, kurias pats pribaigė ir 2 šernai. Tiesa lojo radęs tik didelį kritusį šerna. Naudoju naviga todėl apsieinu ir be lojimo. Varo lodama, lojimai reti, bet to pakanka.
Daugiau apie dratus pažiūrėk filmukų http://drahthaar.lt/video/316-kd-sugeba-dratharas. html
Tiesa šuo pirktas iš šito veislyno http://drahthaar.lt Rekomenduoju ir šuns veislę ir veislyną!
Vienintele problema dratharas gali parodyti charakteri ir pradeti vadovauti seimininkui. Jei nepakankamai laiko skiri suniui, jei nedresuosi tai geriau nepirk. Be to nepatarčiau jei šuo bus uždarytas bute, nes tikrai megsta išdykauti, turi leisti jam išsilakstyti.

Ernis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Sausis 2014 11:37


Aš turėjau dratharą, tai kiti šunys man nulis. Na jeigu tik pradėti medžioti kiaunes, tai dratharas jau netinka. Jeigu pasisodinti bokštely, tai nė načniko nereikia.

levukas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Sausis 2014 13:52


Medžioju su dratharu treti metai, geresnio ir universalesnio šuns nesu matęs. Prieš tai turėjau laikas. Praktiškai jos tik šernams medžioti ir tetinkamos.
O as manau kitaip.Praktiskai jos tik kiaunems ir kitiem svelniakailems medziot ir tetinkamos.

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 1 Sausis 2014 14:19 - Redagavo: Gediminas


Gerbiami medžioklinių šunelių mylėtojai, gal "nelaužykit veltui iečių", nes visiems jų turimi šunys yra patys, patys... geriausi .
Visos medžioklinių šunų veislės turi, daugiau ar mažiau apibrėžtą jų paskirtį: urviniai, skalikai, pėdsekiai, paukštiniai, kurtai... etc. ir tik LAIKOS kažkodėl nepatenka nei į vieną šių kategorijų. Kodėl? Ogi todėl, kad jos yra UNIVERSALIAUSIOS, galinčios atlikti daugumą kitoms veislėms priskirtų funkcijų: mangutą ar bebrą iš urvo ištraukti, išvaryti į medžiotojų liniją visus (ne tik kanopinius) žvėris, susekti sužeistą žvėrį pėdsakais, pakelti ir atnešti sumedžiotą paukštį, pagauti plėšrųjį žvėrį laukuose ir t. t., jau nekalbant apie surandamus ir parodomus švelniakailius medžiuose, kelmuose, šakų krūvose ar dar kitur. Suprantama, kad būna ir kitose veislėse "vunderkindų", bet labai reti vienetai ir su laikomis jų universalumą lyginti, deja, bet labai sunku. Pagalvokit patys, ar būtent ne dėl to universalumo LAIKŲ, o ne dratharų ar kitų veislių šunų Lietuvos medžiotojai laiko daugiausiai? Daugiau, nei visų kitų (per 30, realiai medžioklėse naudojamų) veislių individų, kartu juos sudėjus ...
Su Naujais !

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

Lapinas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Sausis 2014 15:50


Gediminas
sakote "nelaužykite iečiu" bet vis gi bandote pareklamuoti laikas Laiku veisle yra senesne todel ir populeresne.
Savo patirtimi sakau turejau 3 laikas, viena buvo tikra profesore irį vare su balsu ir sulaikydavo serna ir sužeista zveri sekdavo, radussi aplodavo, po to 2 visiskai nevykusias laikas turejau. Todėl suprantu, kad visokiu sunu buna. Dabar turiu drathara ir galiu pasakyti, kad nebegrisiu prie laiku....

Lapinas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Sausis 2014 15:59


Cia nuotrauka iš dratharo navigacijos, parodyta šuns bėgimo trajektorija kai ima ir laiko šerną. Ne kiekviena laika tai galėtu ar ne Gediminai

Lapinas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Sausis 2014 16:22


Nesuprantu kodel neisikeėlia foto?

vytalis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Sausis 2014 16:26 - Redagavo: vytalis


Sveiki.
Su naujais 2014 Arklio metais kolegos medžiotojai.
Visos šunų veislės yra geros,tik su jomis reikia dirbt.
Manau, kad prasti tie medžiotojai, kurie vienas veisles gyria,o kitas peikia.

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 1 Sausis 2014 17:10 - Redagavo: Gediminas


Lapinas
sakote "nelaužykite iečiu" bet vis gi bandote pareklamuoti laikas Laiku veisle yra senesne todel ir populeresne.
Jūs, kolega, neteisus ir net 2 kartus: pirmą - aš laikų nereklamuoju, o KONSTATUOJU faktą, pagal Lietuvoje registruotų ir medžioklėse naudojamų medžioklinių veislių šunų skaičių, ir pagal galimas panaudoti medžioklėse jų savybes; antrą - vokiečių paukštinių šunų veislės yra daug kartų senesnės už visas laikų veisles .
Mokant kitus, reikia kažką mokėti ir pačiam, pav. kaip įkelti nuotraukas .
http://www.hunter.lt/index.php?action=tpl&tplName= addon_fileupload_rules
vytalis
Jūs visiškai teisus - daug DIRBSI su bet kuria medžioklinių šunų veisle ir šuo tau dirbs .
Aš lyg smarkiai nepeikiau nei vienos veislės, o ir labai negyriau, tad, manau, kad paskutinis Jūsų sakinys, skirtas ne man ?

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

hunter
Hunting forever

Adm

# Atsiuntė: 1 Sausis 2014 18:24


svaijus
o gal butu geriau diskutuoti jau esamoje temoje
http://www.hunter.lt/index.php?action=vthread&foru m=8&topic=352&page=8#msg167774

nepasiklystumete patys temose. Mes pataisytumem temos pavadinima pridedami Jusu minima veisle?

_________________________
www.hunter.lt

Ernis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Sausis 2014 19:03


Gediminas
UNIVERSALIAUSIOS, galinčios atlikti daugumą kitoms veislėms priskirtų funkcijų: mangutą ar bebrą iš urvo ištraukti, išvaryti į medžiotojų liniją visus (ne tik kanopinius) žvėris, susekti sužeistą žvėrį pėdsakais, pakelti ir atnešti sumedžiotą paukštį, pagauti plėšrųjį žvėrį laukuose ir t. t.,
Tik kiekvienai šiai funkcijai reikia atskiros laikos. Katra ima smulkmę neima didelio ir t.t. Ir kad uzauginti vieną gerą, dirbančia laiką reikia nubrokuoti 10. Vieną dieną dirba kaip geriausias šuo, kitą dieną nedirba visai.

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 1 Sausis 2014 19:30 - Redagavo: Gediminas


Ernis
Ir kad uzauginti vieną gerą, dirbančia laiką reikia nubrokuoti 10.
Deja, Jūs absoliučiai neteisus . Arba Jūs visiškai nedirbate su laikomis, mokydami jas norimų medžioklių būdų, arba iš viso nemokate jų mokyti.
Labai retai, visose veislėse, pasitaiko "vunderkindų", o su dauguma šunelių, geri medžioklės įgūdžių rezultatai pasiekiami tik per ilgą, atkaklų darbą .
Dėl dienų, kai šuo dirba - nedirba, irgi reikėtų prisiminti, kad jis nėra negendantis robotas. Gal Jūs nemokate su juo bendrauti, tad šunelis mintyse pasiunčia... nevykėlį šeimininką ir atsisako bendrauti (jam medžioti), gal jam pilvelį suskaudo, nuo netinkamo maisto ir pan. ...

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

Anonimas


# Atsiuntė: 1 Sausis 2014 19:41


Gediminas
Visiškai su jumis sutinku ir pritariu jums, dėl išsakytų minčių apie šunis ir jų darbą. Dratharo neturiu, bet manau jam sunku su šernu turėtu būti dirbti.

laimi
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 1 Sausis 2014 23:52


Anonimas
Turiu drathara. Kolkas vienintele problema, kad toli varo. Sernams daro kandima, galbut butu geriau , kad ir nedarytu, kadangi del savo dydzio, jegos gali neissisukti nuo serno ilciu. Sneka zmones , kad is 10 laiku dirba max 2. Is 10 dratharu dirbs 9.

laimi
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Sausis 2014 00:04


Dratharu Lietuvoje kolkas nedaug. Kergima ju daro labai atsizvelgdami i parodu, lauko bandymu ivertinimus. Be dokumentu turbut butu sunku surasti drathara. Laiku be dokumentu ir neaisku su kuo buvo darytas kergimas yra tikrai nemazai, tai turbut ir itakoja ju darbo savybes. Bet geru laiku darbas porose su sernais kelia tik labai geras emocijas ir reta veisle tai gali padaryti geriau. Yotube yra nemazai filmuku apie dratharu darba su sernais. Sunys aprengti spec. liemenem, kad apsisaugotu nuo serno ilciu ir ju arsumas, agresija sernui kartais atrodo net perdidele.

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 2 Sausis 2014 01:04 - Redagavo: Gediminas


laimi
Žmonės daug ką kalba . Turėjau per 10 laikų - dirbo, geriau ar blogiau, bet visos DIRBO tai, ko man reikėjo. Aptvaruose su šernais mačiau gal keleto tūkstančių pavienių laikų darbą. NEDIRBANČIŲ ir nesidominčių pasitaikė ne daugiau, kaip 1 ar 2 iš 10 - ties, be to daugiausia jaunos, dar neprimedžiotos. Kita kalba atidirbti diplomui, tokių būna šiek tiek daugiau nei pusė, bet tai todėl, kad su dauguma jų medžiojama būriuose, ar bent poromis, todėl jos laukia palaikymo, o nesulaukę palieka šerną. Yra ir kitų diplomų negavimo priežasčių, bet didžioji dauguma ieško, randa, aploja... Tai, kaip turėčiau vertinti tokias "žinovų" kalbas max 2 iš 10 ? Matote, vienam medžiotojui geras laikos darbas, kai ji greitai suranda ir bent 10 ar 20 min. aploja, sulaikydama ar išvarydama į liniją, o "žinovams" reikia, kad laika šerną "atneštų ant lėkštelės", gal net jau išdarinėtą ...
Dėl dratharų varyminėse medžioklėse neturiu nieko prieš, mačiau jose puikų jų darbą, mačiau ir puikius jų pėdsekystės rezultatus, bet pagalvokite ir pasakykite, kaip bus, kai jis įpras vaikytis visą kas gyva ir bėga (tai patinka visiems be išimčių šunims), o po to norėsite pamedžioti paukščius, ar gauti darbinį diplomą, pagal visus reikalavimus elitiniams paukštiniams šunims, su tilktimi, atsigulimu, išsilaikymu po šūvio ir t. t.? Manau, kad daugeliui (ar bent pusei) jų visi, pakankamai neužtvirtinti, mokslai bus išgaravę, tad gal geriau "nearti laukų su "Mersedesais", o tai palikti "traktoriams" - laikoms ?
Be to dratharai atsilieka nuo laikų ir jautra (uosle, klausa, netgi rega), nes per ilgus veislių selekcijos metus, jiems nebuvo keliami tokie griežti, kaip laikoms reikalavimai. Taip pat ir vikrumu, siekiant išvengti šerno ilčių ar briedžio ragų ir kanopų, laikoms jie neprilygs, tad ar verta rizikuoti... ?

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

Lapinas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Sausis 2014 08:44


Foto
Dratharas ima serna
Dratharas ima serna


Lapinas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Sausis 2014 08:55


Na pagaliau ikeliau nuotrauka, is mano suns GPS.
Ankstesnis komentaras "Ne kiekviena laika taip galėtu ar ne Gediminai!?" buvo skirtas būten Jums Gediminai, kaip medžiotojui ši bei ta nusimananciam Tik tada nepavyko ikelti nuotraukos.
Manau nesigincysit, kad ne daug laiku taip gali dirbti. Beje cia vieno pačio suns (ne komandinis) darbas.

vassho
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Sausis 2014 10:40


Lapinas
cia vienas is simto atveju nes turbut nesi mates kiek laika susuka ratu...

vassho
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Sausis 2014 10:44


Lapinas
bet ir kam cia bereikalo gincytis , jei sedesi namie kartu su sunim priristu ant grandines tai nei tas dratharas nei ta laika ir absoliuciai nei vienas suo nedirbs, o jau suni, jei netingi su juo padirbeti mano nuomone, kad jis ir netures paciu geriausiu savybiu vis vien kazkiek ji sudominsi ,kad kazka pamikysi.

Ernis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Sausis 2014 12:21


Nežinau kaip Jūs,Gediminas, mokat mokinti, kad taip gerai visos dirba. Medžioju 20 metų. Būrelyje yra keli entuziastai auginantys laikas. Tai tik viena buvo kurai galima prideti tikrai geras šuo. O kiti visi šiaip sau. Tai dirba tai ne
nesuprasi, balsai- dvarniaskiniai, nesuprasi ar kaime loja ar medziokleje. Vienas jagas atvestas į medžioklę daugiau teigiamų emociju sukelia negu penkios laikos. Ir jeigu tik sulojo kitas suo, tai jos prisistato migom ir tik trukdo kitiems. Na jeigu Kas turit gerai dirbančių, kaip čia giriatės, tai davai parodykit, atvažiuosiu pažiūrėti, ir Jus pasikviesiu į savo būrelį.

vassho
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Sausis 2014 12:26


Ernis
apmokek keliones atsivesim keleta parodysim jei nemates

vytalis
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 2 Sausis 2014 12:31


Sveiki.

Gediminai. Tikrai ne jums.

Gediminas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 2 Sausis 2014 13:32


Lapinas
Na pagaliau ikeliau nuotrauka, is mano suns GPS.
Šaunu, kad išmokote . Vaizdelis tikrai įspūdingas, bet teisus kolega vassho, kad tai daugiau išimtis nei taisyklė . Be to mes nežinome, koks tai buvo šernas, jo fizinių duomenų ir kaip jis regavo į šunį. Neturiu nieko prieš ir neneigiu, kad ir dratharai ar kiti medžiokliniai šunys gali puikiai dirbti su šernais. Būtent dėl tokio, mūsų, medžiotojų, užsispyrimo, tvirtinant, kad tik viena veislė geriausia, kasmet rengiame LKD medžioklinės šunininkystės klubų medžiokles ir varžybas, kuriose komandomis dalyvauja jagdterjerai, skalikai, laikos, o kartais ir dratharai. Medžioklėse, kai su skirtingomis veislėmis varomi skirtingi kvartalai, dar galimas ir loterijos principas, o aptvaruose visiems sąlygos vienodos. Atvažiuokit, dalyvaukit, nugalėkit, nors nemanau, kad, nepriklausomai nuo to kas nugalės, praeitų noras ginčytis, nes toks jau tas mūsų būdas ...

------------------------------------------------
Feci quod potui, faciant meliora potentes...

robertas03
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 15 Kovas 2014 21:54


Pirksiu Dratharų veislės šuniuką. Iki 5 mėn. Gali būti užsienyje. Gal kas galite pasufleruoti apie būsimas vadas. +4792515092 arba į am. Ačiū.

laimi
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 16 Kovas 2014 00:02


robertas03
www.drahthaar.lt susirasi kontaktus,pasiskambink ir daug ka suzinosi.

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 2
Narių - 0
Daugiausia: 228 [4 Balandis 2018 10:47]
Svečių - 227 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2019