miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)

www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / AM, LMŽD, / Duslintuvas - būti ar nebūti
. 1 . 2 . 3 . >>

Autorius Žinutė
ramzis3
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 12:02 - Redagavo: ramzis3


Duslintuvas – prie šaunamojo ginklo vamzdžio laibgalio tvirtinamas arba į šaunamojo ginklo konstrukciją integruotas įtaisas, kurio pagrindinė paskirtis – slopinti šūvio garsą, panaudojant jame esančią specialią (specialias) išsiplėtimo kamerą (kameras) ir (ar) pertvarėlę (pertvarėles), membraną (membranas) ar kitus panašius konstrukcijos elementus.

Tokia yra duslintuvo sąvoka Ginklų ir šaudmenų kontrolės įstatyme. Paskutiniu metu medžiotojai labai nori, kad duslintuvai būtų įteisinti dėl tam tikrų logiškų priežasčių. Viskas kaip ir OK, tik kam taip nervuotis? Juk duslintuvai Lietuvoje jau įteisinti - tai Oksalio "uždaro tipo kompensatorius". Kam vargti ir bandyti prastumti sunkiai parstumiamą įstatymą, kai galima tiesiog pagauti tą arba tokį patį kriminalistą/eGzpertą, kuris nustatė, kad duslintuvas yra uždaro tipo kompensatorius kuris nichuja nekopenusoja. Ispausti jam pirštus tarp dūrų ir tegu piešia jis tas išvadas kitiems duslintuvams ne tik Oksalio. Aš nuošyrdžiai nesuprantu, kodėl visi Vollitai, Zalos ir t.t. paliko čia monopoliją. Ir kodėl niekas nepadaro gero darbo - neįteisna tų duslintuvų pagal Oksalio schemą.

Weatherby
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 12:24


Bet Oksalio kompensatorius nėra duslintuvas.
Arba jeigu teigi, kad jis duslintuvas, nurodyk konkrečius pagrindus kodėl (kuo remiantis) taip teigi?

ramzis3
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 12:40 - Redagavo: ramzis3


Weatherby


Lygiai to paties galiu paklausti Jūsų, kuo remiatės sakydami, kad tai ne duslintuvas.
Mano argumentai yra tokie, kad Oksalio kompensatriu pagal savo konstrukciją ir aprašymą "slopinti šūvio garsą, panaudojant jame esančią specialią (specialias) išsiplėtimo kamerą (kameras) ir (ar) pertvarėlę (pertvarėles), membraną (membranas) ar kitus panašius konstrukcijos elementus. pilnai atitinka duslintuvo kriterijus. Jis tik neturi guminės membranos (optiuratoriaus) kuri neįtakoja garso. Ji reikalinga kitiems tikslams

Anonimas


# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 12:40


Speju, kad tuoj bus diskusija su prirasytais visais keturiais puslapiais apie nieka.

Anonimas


# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 12:42


P.S. kokia dar ,,Oksalio" schema ? Tie duslintuvai yra nusiziureti nuo suomisku ir rusisku pavyzdziu.

ramzis3
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 12:42


Speju, kad tuoj bus diskusija su prirasytais visais keturiais puslapiais apie nieka.

Pakviesčiau Jus į proto dvikovą, bet matau esate beginklis.

Weatherby
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 12:50


Neturiu pagrindo teigti, kad jis garsą slopina. Jis nukreipia tą garsą sutinku, bet kad slopina, tai kiek žinau - ne.
Bent kiek pasakojo jo gamintojas, tai buvo bandymai daromi, ir įranga (matavimai) nerodo, kad sumažėja garsas, nors žmogaus ausiai atrodo tyliau.
Todėl jeigu tu išbandytum, ir paneigtum šitą teiginį (ar informaciją), tada būtų kita kalba.
Todėl realiai jis ir nelaikomas jokiu duslintuvu.

Anonimas


# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 12:51


Oksalio uždaro tipo atatrankos kompensatoriaus paskirtis mažinti atatranką ir šūvio garsą nukreipti tolyn nuo šaulio šūvio kryptimi, negadinant klausos.
Duslintuvo paskirtis slopinti šūvio garsą. Jei šaunama įprastais šoviniais, slopinamas bus tik besiplečiančių įkaitusių parako dujų garsas. Kulkos skrendančios viršgarsiniu greičiu garso nenutildys. Norint, kad šūvio garso nesigirdėtų, tam yra specialūs šoviniai, kurių kulkos greitis yra ikigarsinis.
Taigi tai yra du skirtingos paskirties prietaisai.

Weatherby
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 12:54


Aš jį pats naudoju, ir teigti, kad jis slopiną garsą, negaliu. Taip, jis kažkaip ir kažkiek pakeičia garsą, tikėtina jį nukreipdamas ar pan., bet kad jaustųsi slopinimas ir dar labai aiškus, tikrai taip nėra.

ramzis3
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 13:04


Jis nukreipia tą garsą sutinku


kodėl sutinkante su absurdiškais dalykais. Nukreiptį garsą gali atviro tipo kompensatorius, bet niekaip ne uždaro.

Todėl jeigu tu išbandytum, ir paneigtum šitą teiginį (ar informaciją)

gal ir išbandyčiau, jei žinočiau kas Lietuvoje turi tikrai tinkama apartūra, o ne vaikiškus decibelų matuoklius.

tai buvo bandymai daromi, ir įranga (matavimai) nerodo
gal galite paviešinti, kur ir su kokia įaranga buvo padaryti matavimai?

ir įranga (matavimai) nerodo, kad sumažėja garsas, nors žmogaus ausiai atrodo tyliau. pleee, Jūs rimtai?

Todėl realiai jis ir nelaikomas jokiu duslintuvu. Aš pats žinau, kad jis nelaikomas duslintuvu. Klausimas kodėl? Jūs galite pasiginčyti su manimi, bet su fizikas nepavyks. O fizika čia paprasta, arba tas daiktas kompensuoja atatranką ir slopiną garsą, arba jis nedaro nieko ir yra visiškai bevertis gelžgalis.

ramzis3
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 13:04


bet kad jaustųsi slopinimas ir dar labai aiškus, tikrai taip nėra.

pabandykite su subsonic šoviniais

ramzis3
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 13:06


šūvio garsą nukreipti tolyn nuo šaulio šūvio kryptimi,

Fizikos nobelio priemijos vertas teiginys

Weatherby
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 13:09


Šiai dienai jis ne duslintuvas, tai ką mes ginčysimės?
Jeigu tu teigi, kad jis visgi duslintuvas, tai tu ir pagrįsk, padaryk matavimus, kad ir su "vaikiškais" pradžiai prietaisais (matuokliais). Ir tokiu būdu paneigsi arba bent jau priversi abejoti, gamintojo teiginiais ir pan.
O dabar tik žodžiai...

Anonimas


# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 13:22


Tai jeigu tas prietaisas yra skirtas tik atatrankos o ne garso slopinimui, tai kam jį dėti ant vamzdžio, kad žymiai pakeistų ginklo svorį ir balansą, Atatrankai mažinti yra atviro tipo kompensatoriai, kurie ginklo balanso praktiškai nekeičia ir nereikia su savim papildomos alaus skardinės tampyt.

ramzis3
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 13:33


Mielas kolega, Jūs minėjote, kad buvo atlikti bandymai su kažkokia įranga. Todėl dar karta prašau, gal galiti paviešinti kur ir kada buvo atlikti bandymai? Pabandysiu atlikti su ta pačia įranga, kad butų viskas korektiška.
Jei jūs nesupratote klausimo esmės, tai paklausiu kitaip. Kodėl visi kiti viso pasaulio gaminiai kurie pagal konstrukciją identiški oksalio kompensatoriui vadinami duslintuvasi ir jų apyvarta uždrausta.
Na ir pabaigai, jei nelankėte mokyklos, tai truputis fizikos Jums. Trys veiksniai įtakojantis šūvio garsą - Mechanizmo veikimas, kulkos greitis ir parako sprogimas. Mechanizmas - jei ne pusautomatis ar automatas - problema atpuola. Kulkos greitis - subsonic šoviniai - dar viena bėda atpuola. Dabar liekas Sprogimas ir jo sukeliama garso banga. Vienitelis būdas sumažinti garsą - sumažinti išsiveržiančių dujų greitį. Tą isiveržimą ir mažiną duslintuvas. Kuo mažesnis dųjų isiveržima, tuo mažesnis garsas. Tuo pačių sumažėjęs dujų isiveržimas mažina atatrannką ir vienas be kito neegzistuoja. Mažės garsas - mažės atatranka, O jei garso nemažina, vadinasi nieko ir nekompensuoja, su kuo jūs žinoma nesutiksite, sakydami, kad viską jis kompensuoja.
O tie visi pasakymai, tur į rodyk pamatuok, tai čia tas pats kaip sakyti "įrodyk, kad žamė apvali". Ir poxui, kad aplink ją palydovai skrieja....

ramzis3
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 13:34


Tai jeigu tas prietaisas yra skirtas tik atatrankos o ne garso slopinimui, tai kam jį dėti ant vamzdžio, kad žymiai pakeistų ginklo svorį ir balansą, Atatrankai mažinti yra atviro tipo kompensatoriai, kurie ginklo balanso praktiškai nekeičia ir nereikia su savim papildomos alaus skardinės tampyt.
Anonimas


# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 16:10


Man Oksalis yra viena is geresniu investiciju i ginkla. Isigyjau tik is smalsumo, bet ant kiek sitas daiktas suteikia konforta, supranta tik turetojai.
Ziauriai faina po suvio nepamesti taikinio del atatrankos sumazejimo, pataikius i zveri visa laika girdeti bummm ir nejusti to zvimbimo ausyse. Garsa jis kaip ir minejo kolega nukreipia.i prieki, ko pasekoje neapkursti po suvio.
Zodziu jus cia bujokit, o oksalio turetojai ir toliau komforte medzios.
Su 51 cm vamzduku jis ziauriai gerai dera.
O tie kas cia aiskina, kad atatrankai yra atviri kompensatoriai, taip jus teisus. Bet su atviru visada turi buti su ausinem. Su oksaliu ausiniu nereikia. Cia ir yra esme.
O kad konkurencijos nera - kam tai idomu? Perki, kas leidziama ur naudoji ir nesuki bumbulu. O kas uzsiima nelwgia veikla, turi viska nuo A iki Z ar tai leidziama ar draudziama.

Anonimas


# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 16:14


ramzis3

Truputi keistas esi. Pats irodinėti nesiemi, o va kiti tau tūri iroditi. Pats užkurei laužą, pats jį užgesink. Ar patinka žiurėti į degančia ugnį ?

Anonimas


# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 16:58


Su oksaliu ausiniu nereikia.

Šaunant nuo atramos gali būti ir oksalis, šaunant iš rankos, geriau ausinės ant galvos negu bumbulas ant vamzdžio galo.

.


# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 17:13


Pradekime, nuo to, kad oksalio metalo detaliu rinkinukas neturi jokiu techniniu dokumentu kurie yra budingi gaminiui, vadinasi tai nera joks gaminys ir jo negalima vadinti, neik kompensatoriumi, nei duslintuvu, nei vibratoriumi.
Tas daiktas buvo konfiskuitas is ju (policijos), kaip itartinas ir atiduotas po ekspertizes, nustacius, kad jis nėra duslintuvas, o tai, kad jis nera duslintuvas, dar nepadaro jo konkreciu gaminiu.
Tiek apie oksalio, ant legalumo ribos balansuojanti, samapala.

Tačiau ši nauja tema tikrai ne apie tai.

O apie tai, kad reikia legalizuoti civilziuotame pasaulyje naudojama sautuvo prieda, visiskai ji dekriminalizuojant, tam padaryti reikalingi du dalykai:
1. Isimti ji is A kategorijos, ta is esmes galetu prašyti padaryti nebutinai medziotojai, o tie patys ginklu pirkliai, ar sportinio kulkinio saudymo asociacija ar kitos panasios organozacijos, saudyklos.

2. Kai tai bus pasiekta, jau medziotojai, turetu isaiskinti ir itikinti istatymu leidziamaja valdzia, kad garsas sklinda nuo, virsgasiniu greiciu skrendancios kulkos plėšomo oro ir, kad jokios stambios faunos ikigarsiniais sovinias medzioti negalima pagal dabar galiojancius minimalius kulkos galios reikalavimus.

ramzis3
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 17:23


P.S. kokia dar ,,Oksalio" schema


Tas daiktas buvo konfiskuitas is ju (policijos), kaip itartinas ir atiduotas po ekspertizes, nustacius, kad jis nėra duslintuvas

Va čia yra schema, kuri panaudota ne tik lietuvoje.

ramzis3
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 17:53


Garsa jis kaip ir minejo kolega nukreipia.i prieki

o kur nukreipia garsą ginklo vamzdis be jokio kompensatoriaus?

Anonimas


# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 19:01


ramzis3
Garsa jis kaip ir minejo kolega nukreipia.i prieki

o kur nukreipia garsą ginklo vamzdis be jokio kompensatoriaus?

Ramzi maladec, čia geras

Anonimas


# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 20:22


ramzis3
Tai cia tu tas puskvaisis kuris vieno skelbiu lt skelbimo komentaruose bande irodyt kad oksalio kompensas yra duslintuvas) ten pezejai 30 komentaru tapati per tapati apie ora ir cia sumastei tapati suda sumalt)) juokingas tu tai tu sautuvo visoj lietuvoj nerandi tai tau duslintuvai sapnuose vaidenasi)) girdejau kaip sauna su tuo kompensu is 7×64 garsas tikrai nemazesnis

ramzis3
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 20:33


Garsa jis kaip ir minejo kolega nukreipia.i prieki, ko pasekoje neapkursti po suvio.

ir įranga (matavimai) nerodo, kad sumažėja garsas, nors žmogaus ausiai atrodo tyliau.
Su oksaliu ausiniu nereikia. Cia ir yra esme.

girdejau kaip sauna su tuo kompensu is 7×64 garsas tikrai nemazesnis


tai blet apsispreskit, mažina garsą ar ne

Anonimas


# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 20:58


Šios temos autorius mane prajuokina ir kitose temose.

sadhu
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 22:31


IWA parodoj pries metus vienam duslintuvu gamintojui uzdaviau klausima cia pas jus duslintuvai ar kompensatoriai, jis is kruvos istrauke 22lr kalibrui skirta ir pristate ji kaip duslintuva, pamindamas kad tokiu tampa tik saudant subsonic sovniais. visi kiti anot jo ir ne ant kelmo rasytos o sertifikuotos dokumentacijos yra kompensatoriai.kaip pasakojo tai vienose valstybese jie draudziami visi kitose leidziami. Keista kad pas mus jie leidziami bet tik vienos vietines firmos.
kas man juose patiko tai kad jie ten buvo is anglies pluosto, lengvuciai, ir sriegis ju ne is cilindro galo, o per viduri cilindro, del ko bendras sautuvo ilgis ir balancas ne taip keiciasi. visi be isimties turi technine dokumentacija, kuri turint galvoje, kad tai buvo vienas is pasaulyje zinomiausiu gamintoju, man kelia didesni pasitikejima nei oksalio kompensatorius. tech arasyme palei kalibra galima rasti tech parametrus. Man kas keisciausia kad kiek Lietuvoj bandziau pasiaiskinti parametrus kurios atitinkant butu sprendziama tai kompensatorius ar duslintuvas, tokiu isvis nera. ir niekas nei zino nei sako, arba bent jau man rasti ar gauti nepavyko niekaip.
Planas pradzioj buvo gauti is gamintojo tech parametrus, ir i licenzijavimo skyriu, paziurim kuris atitinka "kompensatoriui" keliamus parametrus ta karbonini ir ramia sazine uzsisakau. deja..
dabar ir ginklu gamintojai kaip blaser sauer ir kiti gamina savo(arba klijuoja savo lipdukus) kompensatorius. technine dokumentacija ju kompensatoriu gauti lengviau nei lengva. kodel ju pateikiama informacija nepasitiketi nematau jokios priezasties. bet kaip supratau lt ju legaliai nei isigyti nei atsivezti neimanoma. kiek supratau vel reikia ekspertizes konkreciam gaminiui kuri tikrins palei parametrus kuriu niekas nezino, ir is kavos tirsciu spres ar "grietines" kazkam i kisene spres leisti ar ne.
mano isvada visam sitam rasiniui ta kad jeigu istatyme butu nurodyta kokie parametrai atskiria uzdaro tipo kompensatoriu nuo duslintuvo juodu ant balto, ir leistu kad ir musu ginklu parduotuvem juos legaliai registruojant prekiauti kaip leistinais ginklu priedais, pralostu lietuvoje tik nelegalus prekiautojai tokiais priedeliais nemokantys mokesciu ir vienas oficialus "kompensatoriu/duslintuvu" prekiautojas. o klausimas leisti ar neleisti jau dabar yra leidziama, bet tik vienos kontoros!

.


# Atsiuntė: 5 Gegužė 2020 23:49


As irgi domejausi tuo klausimu, nera jokio standarto kaip atskirti duslintuva nuo kompensatoriaus, ta gali padaryti tik ekspertize, bet jei netycia nustatys, kad tai vis tiktai yra duslintuvas - gresia baudziakas ir gaunasi uzburtas ratas, pagal brezinius ir sertifikata ekspertize nera daroma, o nunesus pratestuoti konkretu prietaisa yra rizika papulti.

Vadinasi reikia reikalauti aisku standartu ir klasifikacijos, kas yra kas, kad remiantis gaminio sertifikatu galima butu zinoti, kas tai is tiesu yra, ar draudziamas duslintubas ar ledziamas kompensatorius.

.


# Atsiuntė: 6 Gegužė 2020 09:12


Jei kalbant bendrai, man isvis nera aisku, kuo pagrystas duslintuvo draudimas? Kokia logika? Kuo garsesnis suvis tuo jis legalesnis, tokia logika?

Anonimas


# Atsiuntė: 6 Gegužė 2020 09:38


.
Jei netingi pasiieškok internete kaip vyko anksčiau kažkada balsavimas dėl naktinių įteisinimo seime, pamatysi kokių "perliukų" mūsų tautos atstovai pateikdavo prieš naktinius, ten ir kyšininkas masiulis ir kiti labai reiškėsi, kad neįteisinti jų.
Tai jie ir dabar pateiktų tokio lygio argumentus dėl duslintuvų. Tai žmonių argumentai, kurie neturi jokio supratimo apie ką jie kalba.
Realių, pagrįstų, su sveiku proto neprasilenkiančių argumentų prieš-nebūtų.
Bet...

. 1 . 2 . 3 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 2
Narių - 0
Daugiausia: 419 [18 Balandis 2021 19:42]
Svečių - 418 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2024