miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)

www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / AM, LMŽD, / Medziokles plotu apsvietimas

Autorius Žinutė
Anonimas


# Atsiuntė: 17 Birželis 2018 22:23


Teko tykoti sernu sveciuose.Nustebino toks dalykas-vidury kvieciu lauko stulpas su galingu prozektorium kuris apsviecia visa lauka.Draugelis sako taisykliu punktas 58.15 tai leidzia.Padekit susigaudyt situacijoje!

Anonimas


# Atsiuntė: 17 Birželis 2018 23:05


Anonimas
Apsviesti gyvunus draudziama, isskyrus serna. Kita vertus apsviesti lauko niekas nedraudzia. Jei pvz esi savo sodyboje, kuri yra apsviesta, ir ten ateina sernai, ir 200 m spinduliu nera kito gyvenamojo namo, kurio savininkas priestarautu del medziokles, ir visi dokumentai tvarkoje, tai sauk sau tinkamas, svarbiausia, tik ne masinoje sededamas.

Anonimas


# Atsiuntė: 17 Birželis 2018 23:19


Draudziama:
58.15. medžioti apšviečiant medžioklės plotus dirbtiniais šviesos šaltiniais (išskyrus atvejį, kai medžiojami šernai tykojant);
Man cia panasu i prozektoriaus naudojima, o ne i galimybe dirbtinai apsviesti visa lauka.

Anonimas


# Atsiuntė: 17 Birželis 2018 23:44


Anonimas
Per lauko viduri nusitiesi keliuka, ir apsvietima padarai, tada lauki kol i ta zona ieis sernai ;)

albert
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 07:01


leidžiama:
10.2.6. medžioklinius prožektorius, kurių šviestuvas žibintas pritaisytas prie šautuvo (leidžiama naudoti tik medžiojant šernus tykojant).
draudžiama:
58.15. medžioti apšviečiant medžioklės plotus dirbtiniais šviesos šaltiniais (išskyrus atvejį, kai medžiojami šernai tykojant);ramijus
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 07:27


Cia jau gerai parukyt reikia,kad suprast kur slypi tiesaĄ

Kinikas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 08:35 - Redagavo: Kinikas


ramijus
Man regis visos tiesos "paieškos" pasibaigia su kolegos albert pateiktom pastabom, tad nieko rūkyt tikrai nereikia
Tema kaip ir išsemta.

Anonimas


# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 09:46


O jei lauke sviestuva pastate ukininkas-kas tada?

Anonimas


# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 10:56


Koks skirtumas kas pastate svarbu kad padeda medzioti.na tarkim pakeles stuppas apsviecia dali lauko nejaugi nemedziosi

albert
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 10:57


Lai tas ūkininkas ir stato šviestuvą kur nori. Kalba yra apie medžioklę- kas galima ,o kas ne. Kita vertus, o kas gi draudžia tą prožektorių , kurs vidur lauko,lenciūgu pritaisyti ( ne pritvirtinti) prie šautuvo?

Anonimas


# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 12:18


Daug gudručių čia savo išmintį žarsto. Deja tiesa yta tokia,kad po susitikimo su pareigūnais jie savo pigiomis kačiargomis vis papildo LGF lentynas.

rexller
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 13:04


Aiskiai parasyta, kad sernu medziokleje draudimas apsviesti plotu netaikomas
58.15. medžioti apšviečiant medžioklės plotus dirbtiniais šviesos šaltiniais (išskyrus atvejį, kai medžiojami šernai tykojant);

Anonimas


# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 13:16


Va va, jei medzioji sernus, lauka apsviesti galima...

albert
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 14:18


Jau aišku, kad AM kas savaitę "kepami" teisės aktai" (MT pakeitimai) nebespėja su technikos pažanga.
Tuos porą-trejetą leidžiančių- draudžiančių punktų (10,26- 58,15) galima interpretuot kam reikalingiau atrodo.
Galiu gi pasistatyt vidury lauko 360 laipsnių prožektorių su distanciniu valdymu Galia, atstumas, apšvietimo trukmė- neribojama įstatymu.

Kinikas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 14:40


rexller
Man regis tas išimtinis atvejis, jo taikymo ypatybės kaip tik yra nurodytos punkte 10.2.6. Bet kai labai norisi, tai prisigalvot ir interpetuot galima įvairiai.
Medžioklės kultūros kilimo kaip ir upės bėgimo, matyt, kad niekas nebesustabdys. Medžiotojams skribliai ir triūbos su įmantriais ritualais, šernams gi liktarnia vidur lauko. Dar vasarinė saulė smegenytes pakepins, tai ir takus iš miško į lauką trinkelėm išgrįs, kad nei žvėrys nei medžiokliai kanopėlių nesusteptų. Tobulėjam...
Ar ši novatoriška iniciatyva, ieškoti šerno su žiburiu, atsirado šernams nuo maro iškritus? Tokiu atveju pokštą užskaitau

Anonimas


# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 15:27


Ko reikia prisigert ar prisirūkyt, kad tokią temą sugalvotum? MT blaivia galva perskaitykit. Bent jau šiuo klausimu viskas aiškiai parašyta, ką ir pacitavo kolega albert

ramijus
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 18:26


medziokliniu prozektorium apsvieciam serna pries saunant-nelaikai gi jo pastoviai ijunges.Kai apsvieciami medziokles plotai tai apsvieciama teritorija ir jinai apsvieciama ilga laika nepriklausomai ar yra medziotojas ar nera.Cia ko gero visiskai skirtingos savokos del to ir punktai atskirti,o ne nurodyta,kad apsviest galima tik medziokliniu prozektorium pritvirtintu prie sautuvo!

Kinikas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 20:40


ramijus
medziokliniu prozektorium apsvieciam serna pries saunant-nelaikai gi jo pastoviai ijunges.Kai apsvieciami medziokles plotai tai apsvieciama teritorija ir jinai apsvieciama ilga laika nepriklausomai ar yra medziotojas ar nera.Cia ko gero visiskai skirtingos savokos del to ir punktai atskirti,o ne nurodyta,kad apsviest galima tik medziokliniu prozektorium pritvirtintu prie sautuvo!

O Jums nekilo jokių abejonių, kodėl punkte 58.15 apie išimtinį atvejį kalbama vienaskaita? Ar kodėl punkte 10.2.6 nurodoma, kad naudoti medžioklinius prožektorius pritvirtintus prie šautuvo leidžiama taip pat tik vieninteliu atveju - medžiojant šernus tykojant? O kodėl Jums pasirodė, kad šerno apšvietimas medžiokliniu prožektoriumi(dirbtiniu šviesos šaltiniu) nėra tas pats atvejis, aš tiesą sakant nelabai supratau. Apšvietimas yra apšvietimas. Niekur taisyklėse nedetalizuota kiek su tuo prožektoriumi medžiotojas gali(turi) šviesti į šerną.
Šiaip susidaro įspūdis, kad tiek tariami medžiotojai, menamai šernų medžioklei įtaisę stulpą su apšvietimu vidury lauko, tiek asmuo užklausęs apie tokios medžioklės legalumą, iš viso MT perskaitė tik vieną punktą(58.15). Tokiu atveju sutinku, prisigalvot galima visko. Tik bijau, kad GA inspektorių, įveikusių perskaityti visą ilgą MT veikalą, tokios interpretacijos nelabai įtikins. Žinoma, įjungus durnių galima bandyt taip medžiot, jei noras sumedžiot šerną viršija gebėjimus tai padaryti. Ir GA baudos nebaugina.

albert
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 21:21


nereikia prožektoriaus:
https://www.youtube.com/watch?v=p8QYo8aJ9HE

ramijus
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 21:58


Kinikas
Medzioklinis prozektorius bus tik pas medziojanti medziotoja,o stai apsvietima gali ir ukininkas irengt.Teko matyt 2km ledu girlianda-aveles buvo aptvertos nuo vilku.Is principo cia tik juristai galetu atsakyt i sita klausima,o geriausia jei kas uzklausima AA parasytu ir gautume oficialu atsakyma.

Rolandass
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 18 Birželis 2018 22:56


Medziokle issigimsta, jau REIKIA LAUKU APSVIETIMO ....

---------------------------------------
Foksas - tai velnias, jei ne velnias - tai ne Foksas !

W


# Atsiuntė: 19 Birželis 2018 06:01


Medzioti apsviestoje teritorijoje galima, bet konkrecios vietos kaip seryklos papildomais sviesos saltiniais apsviesti negalima. Ten galima sviesti tik prozektorium kuris ant ginklo. Niekas nedraudzia ukininkui irengti apsvietimo ant savo kiemo, sandelio, ar kitos teritorijos, bet to negalima daryti medziokles tikslais. Jei sakysi, kad cia mums ukininkas pastate lempa, kad lengviau medzioti butu nes plotua apsviesti galima tada sakes, o jei sakysi, kad ukininkui turbut grazu matyti savo laukus apsviestus ir tiesiog sutapo, kad cia dar ir musu klubo plotai, tai gal ir praslysi, bet cia labai nuo situacijos priklauso ir aplinkybiu.

Anonimas


# Atsiuntė: 22 Birželis 2018 09:51


Blemba, taigis koki galinga halogena tegul nuo kokio pastato nukreipia i boksteli, sedejimo/tykojimo vieta. 500 m, gal 700 bus kaip menulio sviesoje, to pakanka saugiam suviui i serna. Ir niekas neprisikabins, ir zveris nebijos... bet tai cia kalba eina apie nakti, kai tamsu kaip siknoj ;)))

forester99
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 22 Birželis 2018 17:46


W

Medzioti apsviestoje teritorijoje galima, bet konkrecios vietos kaip seryklos papildomais sviesos saltiniais apsviesti negalima.

Gal kokių tikslesnių nuorodų su info apie galima/negalima šėryklų apšvietimui naudoti papildomus šviesos šaltinius.
Dar labai gerai būt,jei paaiškintum pasakymą "medžioti apšviestoje teritorijoje".Ačiū.

W


# Atsiuntė: 22 Birželis 2018 18:17


Pvz.: ukininko sodybviete - vienkiemis, ji yra medziokles plotu sudetyje, teritorija, traktoriai, sandeliai, apsviesti, tamsiu paros metu saunate salia ar teritorijoje esancia apsisvietusia lape, draudziama? Nemanau. Nes nesvietete specialiai dirbtinais sviesos saltiniais i ja tiesiog tokio pobudzio salygos. Buna ivairiu apsviestu teritoriju kuriose galima medzioti, vaismedziu sodai, zuvininkystes tvenkiniai ir t.t.

Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 4
Narių - 1 [ brudas ]
Daugiausia: 419 [18 Balandis 2021 19:42]
Svečių - 418 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2024