miniBB: free php bulletin board and forum software
- Registracija - Forumai - Atsakė - Statistika - Paieška - Nariai   
Pokalbiai prieš  ir po medžioklės...

-- Naujienos Straipsniai -- Foto galerija -- Pokalbiai -- Orų prognozė --

Medžioklės taisyklės (naujausia redakcija)

www.hunter.lt Pokalbiai prieš ir po... / AM, LMŽD, / Pasiūlymas LMŽD
. 1 . 2 . 3 . 4 . >>

Autorius Žinutė
petras
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 7 Sausis 2008 13:45


ar nemanote, kad reiktu siulyti AM steigti atskira organizacija kuri vykditu medziojamosios faunos apskaita. siuo momentu jos niekas nevykdo isskyrus ZUU kuris atlieka apskaita keliuose rajonuose ir tai tik desimciai metu. o ar neturetu gyvunu apskaita vykti, bent jau kas du metus. Uredijos. joms buvo pavesta padaryti vilku apskaita. is atliktos apskaitos matyti, kad vainagiu miske tegyvena vienas vilkas, kai vizualiai mateme 3. manau, kad uredija vasario menesi turi kurkas jiems idomesniu uzsiemimu nei skaiciuoti vilkus. kita vertus jie skundziasi kanopiniu daroma zala jaunuolynams, bet paklausti apie kanopiniu skaiciu jie jo nezino. reiskia jiems tai neaktualu. medziotojai. na busiu nepopuliarus, bet jei mes sugebesime sau nemeluoti tai jokios apskaitos isvis neatliekam.
tai ar nebutu tikslinga teikti AM siulyma tokios organizacijos steigimui.

"Kurtuvėnų", "Ginkūnų" medžiotojų būreliai (Šiauliai)

Darius
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 7 Sausis 2008 15:38 - Redagavo: Darius


Tai butu tikrai naudinga organizacija, ir jos darbo isvados butu neutralios.... Remiantis jos rezultatais butu galima skirstyt kanopiniu, vilku licenzijas.... Zinoti realia LR faunos kieki, ivairove, pasiskirstyma....

www.parakas.lt
Baldų, šviestuvų, pakabų bei kitų gaminių gamyba iš ragų.

sauliuksas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 7 Sausis 2008 22:14 - Redagavo: sauliuksas


istatymai reikalauja ,kad graiztvini ginkla medzioklei gali isigyti tik 3 metu medziotojo staza turintis medziotojas.
kaip jus manote ,ar triju metu medziotojo stazas yra pagristumas leidimui graiztviniam ginklui .ne visi juk vienodai medzioja .vieni gal tik keleta ar keliolika kartu i metus medzioti isvyksta ,o kiti po kelesdesimt ir daugiau ir praktika skirtinga.jei jau yra toks didelis rizikos fartorius elgiantis graiztviniu ginklu, tai gal but juos reiketu klasifikuoti .ir pvz.1m turintis medziotojo staza galetu isigyti mazo kalibro graiztvini ginkla dar po metu jau turint didesnes patirties visus medzioklei skirtus graiztvinius ginklus.
arba praeitu atskira mokyma elgesiui su graiztviniu ginklu.
dekoju uz atsakyma.

Ką sukūrė gamta-įkainoti neįmanoma !

Eugenijus Tijusas
Medžiotojas

Moderatorius

# Atsiuntė: 8 Sausis 2008 17:13


Ponas Petrai,

esu pamalonintas, kad pirmojo klausimo sulaukiau iš Jūsų. (jokios ,,korupcijos“ – poną Petrą pažystu tik iš jo pasisakymų svetainėje). Pirmas klausimas – šūvis į dešimtuką. Mano galva pataikėt bent į du, o gal net į tris šiuolaikinės lietuviškos medžioklės pūlinius:
1. Pastarųjų poros dešimtmečių medžiojamųjų gyvūnų populiacijų vertinimo (gausa, pasiskirstymas Lietuvos teritorijoje, pokyčių tendencijos ir tų pokyčių priežastys) būklė Lietuvoje daugiau negu, kad tragiška (čia mano asmeninė nuomonė).
2. Didžioji dalis Lietuvos medžiotojų, medžiojamųjų gyvūnų apskaitas medžioklės prioritetų skalėje, dešimtbalėje sistemoje, vertina gana populiariu Lietuvoje skaičiumi - ,,dzin“ (čia karti patirtis).
3. LMŽD nuopelnai, keičiant situaciją į geresnę pusę šioje srityje, iki šiol buvo daugiau negu kuklūs (čia liūdna kasdienybė).

1.Medžiojamųjų gyvūnų apskaitos Lietuvoje pradėtos 1934 metais. Nuo tada, iki pirmųjų antro pasaulinio pokario dešimtmečių tas apskaitas darė eiguliai. Tai buvo unikali valstybinių miškų tarnyba ir jų duomenis verti pasitikėjimo. Maždaug nuo septinto praėjusio amžiaus dešimtmečio žvėris ir paukščius pradėjo skaičiuoti tais laikais susikūrę medžiotojų būreliai. Aplinkos Ministerijoje yra sukauptas unikalus visų apskaitų archyvas nuo 1934 iki šių metų. Ponas Petrai, prašau neįsižeisti, bet Jūs nesat pirmas, suabejojęs medžiotojų apskaitų patikimumu ir iškėlęs nepriklausomos apskaitos idėją. Per beveik pustrečio dešimtmečio savo medžioklinės karjeros yra tekę dalyvauti ne vienoje taip vadinamoje kontrolinėje apskaitoje, tame tarpe ir šiais laikais sunkiai medžiotojams įkandamose apskaitose iš lėktuvų ar malūnsparnių. Turiu savo nuomonę šiuo klausimu. Esu įsitikinęs - medžiotojų kolektyvams tereikia tik noro pakankamai tiksliai susiskaičiuoti bent jau kanopinius žvėris savo medžioklės plotuose. Kiekvienam medžiotojui įkandamų apskaitos metodų – daugiau negu, kad sočiai. Ar reikia Jūsų siūlomos nepriklausomos apskaitos organizacijos? Nors savo kilmės dokumentuose nesu aptikęs išrinktosios tautos kraujo pėdsakų, bet į Jūsų klausimą ponas Petrai atsakysiu visa krūva klausimų;
1. Ar Lietuvoje trūksta visokio plauko institucijų, apie kurių egzistavimą sužinom tik tada, kai jos iškrečia mums kažkokią šunybę. Šviežiausias pavyzdys - ,,šaraškino kontora“ užraukusi eurolygą. Esat kada nors anksčiau apie jos egzistavimą girdėję? (turiu galvoje ne Seimą, o tą -kažkokią ,,mūsų teisių“ gynimo kontorą, kuri baudžia už alaus reklamą) Pabandžiau suskaičiuoti, kiek valstybinių, savivaldybinių ir visuomeninių institucijų vienaip ar kitaip tvarko medžioklę Lietuvoje. Tik 12!!! (jeigu nė vienos nepraleidau). Gal kas nors norit lažintis ar išvardinsit visas 12? Manot, kad reikia dar tryliktos?
2. Kas skirs ,,babkes“ tai nepriklausomai organizacijai išlaikyti? Jeigu sakysit, kad Aplinkos ministerija, tai gal galit įtikinti mane, kad ji žvėrelių ir paukštelių apskaitai skirs pinigus surinktus už atmosferos taršą iš automobilių išmetamųjų vamzdžių?
3. Kur tie nepriklausomi specialistai, kurie dirbs nepriklausomoje apskaitų organizacijoje vieną kartą per du metus. Lietuvoje užregistruota beveik 1000 medžioklės plotų vienetų. Kiek apskaitininkų reikės juose visuose atlikti išsamias apskaitas (ne tik briedžių bei vilkų, bet ir kanadinių audinių su jerubėmis – dauuuug švilpukų reiks joms privilioti)? Jau beveik pora dešimtmečių Vilniaus Universitete dėstau būsimiesiems zoologams medžioklėtyrą. Per ta laiką gimė tik viena specialistė, Ekologijos institute dirbanti su medžiojamaisiais gyvūnais ir tyrinėjanti lapių ir kiaunių biologiją (gali būti, kad esu prastas dėstytojas, tik vienam studentui įpūtęs šventą dvasią, deja, gimiau ne žiauraus kapitalizmo sąlygose). Užtat galiu išvardinti visą plejadą korifėjų iš to paties instituto, medžioklėtyros specialistų, išėjusių užtarnauto poilsio. Beje, ponas Petrai, lokalias nuolatines apskaitas, savo medžioklės plotuose daro ne tik LŽŪU, bet ir VU bei EI (Ekologijos institutas), bet tai tik katino ašaros nuo bendro visos Lietuvos medžioklės ploto ir mus, medžiotojus menkai guodžia. Ta pačia proga: prieš pora ar trejetą metų aš, iš neturėjimo ką veikti, baltam sniegeliui iškritus, valkiojausi po Vainagių mišką (nenustebkit, aš keistas draugijos funkcionierius, mane galit sutikti labai netikėtose vietose) ir neradau nė vieno vilko pėdsako. Klausimėlis – kiek vilkų gyvena Vainagių miške: 3, 1 ar 0.
4. Nepriklausoma medžiojamųjų gyvūnų apskaitos organizacija – kas tai? Nuo ko nepriklausoma? Nuo pinigus mokančios institucijos? Jeigu pinigus mokės AM, įsivaizduokit situaciją: rinkimus laimi socdemų ir žaliųjų blokas (ačiū dievui, Lietuvoje tai dar nerealu, bet kolegos vokiečiai ir dabar teberiaugėja atsiminimais tokio aljanso, beveik pora dešimtmečių valdžiusio aukščiausios medžioklės kultūros kraštą Vokietiją). O gal ,,babkes“ tai nepriklausomai organizacijai mokės EU ? Jau pamiršot pavasarines slankų medžiokles? Tai gal ta nepriklausoma organizacija gali šventa dvasia gyvent? Aš tikrai nežinau.
2. Na, o kaip, ponai medžiotojai, su mūsų deklaracijom, kad mes esam tikrieji medžioklės plotų šeimininkai – ir ko tie valstybės valdininkai kišasi į mūsų reikalus, kam reguliuoja ko ir kiek mes galim medžioti? Juk tą klykti ant kiekvieno kampo pradėjom dar dainuojančios revoliucijos laikais. O gal jau pamiršom? Jaunimas ko gero to ir neprisimena, bet kur vyresnė medžiotojų karta? Negi pakeliam rankas ir pripažįstam, kad nesugebam susiskaičiuoti savo kiaulių, atsiprašau, šernų. Ar teko girdėti, kad ūkininkai kviestųsi nepriklausomus ekspertus savo kiaulėms suskaičiuoti? Sakot kiaulės tai ne šernai. Gėda kolegos! Man sunku įsivaizduoti tokių beraščių medžiotojų kolektyvą, kuris nesugebėtų suskaičiuoti savo kanopinių žvėrių. Tiek to – jerubes ir ūdras palikime ramybėje.
3. Artimiausi LMŽD tikslai, visų savo narių labui, išsikovoti iš valstybės institucijų didesnę savivaldą medžioklės srityje. Ką nors panašaus, ką turi lenkai, čekai, danai, skandinavai. Europa eina savivaldos didinimo keliu. Mano galva būtų kvaila dabar imti ir siūlyti sukurti naują, mus kontroliuojančią instituciją. Juolab, kad AM valdininkų galvose sukasi mintys panaikinti licencijas stirnoms. Juk šernų neišmušėm po to, kai neliko licencijų.P.s. Fuuu, po velnių! Atsiprašau išsprūdo. Gediminai, tu buvai teisus! O jeigu be išsidirbinėjimo – tiesiog kilo kvaila mintis parodyti, ką reiškia vienas nekaltas klausimėlis.

Gerb. Sauliuksui: į Jūsų klausimą apie 3 metų stažą pasistengsiu be filosofijų atsakyti vėlai vakare.

Eugenijus Tijušas

dainius 70


# Atsiuntė: 9 Sausis 2008 13:42


sauliuksas
Iš pasisakymų forume matau esi aktyvus ir apsiskaitęs medžiotojas, tačiau pažiūrėk į tuos kurie pradeda medžioti, ne visi tačiau daugelis nori nušaut kuo daugiau ir greičiau ( tegul atleidžia tie naujokai kurie šito nenori) o pažiūrėk į daugelį medžiotojų su stažu jie medžioja protingai, pamatuotai ( žinoma yra dalis kuri taip ir neišauga iš pradinuko). Laikydami egzaminus saugaus elgesio su ginklu išmokstame, tačiau praeiti turi laiko, kad mūsų mokėjimas virstu automatizuotu veiksmu ( kada saugikli įjungti, kada šovinius sudėti ir tt. tt.) medžioti mes norime tačiau ar norim būti sumedžioti. Žinoma neaišku kiek tas naujokas per tris metus medžios kiek ne, kad sulauktu stažo, tačiau kai kuriems naujokams įskiepyta nuomonė, kad lygiavamzdis nieko vertas ginklas. Ne kartą ir ne du mačiau kaip medžiotojas įsigijęs graižtivinį ginklą, net spynos nemoka išimti, o apie kalibrą ir kulkos trajektoriją geriau net neklausk, manau papildomas egzaminas įsigyjant graižtvinį šautuvą gal ir nebloga mintis, tačiau tai turi būti egzaminas o ne formalumas. Klausimas ne man tačiau nesusilaikiau neišsakes savo minčių.

sauliuksas
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 9 Sausis 2008 22:07 - Redagavo: sauliuksas


dainius 70

Žinoma neaišku kiek tas naujokas per tris metus medžios kiek ne, kad sulauktu stažo .manau papildomas egzaminas įsigyjant graižtvinį šautuvą gal ir nebloga mintis, tačiau tai turi būti egzaminas o ne formalumas
ir as taip manau,bet gal3 metu stazas greiciau tiktu vadintis "medziotojo brandos" stazu ar kaizkaip panasiai ,kai medziotojas suvokia kas yra kas ir atskomybe ne tik uz ginkla ,bet ir uz gyvybe.kol kas to tikrai man niekas itikinamai neatsake.

Ką sukūrė gamta-įkainoti neįmanoma !

Eugenijus Tijusas
Medžiotojas

Moderatorius

# Atsiuntė: 10 Sausis 2008 09:58


Sveiki,

diskusija įsibėgėja, o aš vėluoju vykdyti savo pažadą Sauliuksui. Trumpai: dabartinė tvarka su trijų metų stažu, mano nuomone, - visiškas blefas. Tikslas: graižtvinį šautuvą gaunantis medžiotojas turi būti įgijęs patirties. Realybė: gavęs medžiotojo bilietą gali ramiai tris metus, raškydamas apelsinus, praleisti Ispanijoje ir po trijų metų sugrįžęs į Lietuvą be jokių kliūčių įsigyti graižtvą. Manau, kad išeitis galėtų būti trijų metų stažo pakeitimas realiu, gerai parengtu egzaminu. Ta idėja nėra nauja, bet iki šiol jos prastumti nepavykdavo. Bėda ta, kad 3 metų stažo nuostata įkalta vadinamame Ginklų įstatyme, kurį pakeisti gali tik seimas. Iki šiol, kada būdavo peržiūrimas šis į statymas, seimūnai per šūvio atstumą net minties neprisileisdavo, kad ,,kiekvienas piemuo“ gali turėti galimybę įsigyti ,,kažkokį karišką“ šautuvą (tiek traukia daugumos seimo narių kompetencija šioje srityje). Nepamirškit dar, kad šiais laikais į bet kokį reikalą susijusį su ginklu žiūrima pro terorizmo grėsmės akinius. Ne paslaptis, kad medžiotojų nuomonė irgi nėra vieninga, juk nemaža dalis mūsų kolegų šventai tiki, kad graižtviniai šautuvai išnaikino žvėris Lietuvoje, bet tai jau kita tema. Gali būti, kad artimiausiu metu gausime naujos patirties. Kolegos iš Latvijos medžiotojų asociacijos tikisi, kad greitai egzamino idėja bus svarstoma Latvijos parlamente. Jiems pavykus, lengviau mūsų valdininkus ir seimūnus būtų įtikinėti ir mums. Beje, praėjusių metų ,,Medžiotojo ir medžioklės“ žurnale buvo ne vienas straipsnis apie medžioklinių ginklų įsigijimo tvarkos sugriežtinimo grėsmes, ateinančias iš Europos parlamento, kviečiu pasiskaityti..


Gerb. anonimui

Prašau neįsižeisti, bet mitologizuota tema ,,Ką veikia ir ką medžiotojui duoda medžiotojų draugija“ viešoje erdvėje diskutuosiu tik su viešais asmenimis. Jeigu tamsta vengiat viešumo, bet tikrai norit sužinoti ką veikia draugija, maloniai kviečiu apsilankyti draugijos būstinėje Vilniuje, Stiklių 6. Jeigu tokia išvyka Jus labai apsunkina, galite paskambinti man telefonu. Esu visiškai viešas asmuo, todėl mano telefono numerį rasite šiek tiek panaršęs šioje svetainėje.

MindaugasT
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 14 Sausis 2008 19:15


Anonimas klausia ir teigia:

Ka naudingo ir gero VISIEMS medziotojams,arba bent LMZD nariams siuo metu duoda LMZD


Zinau,jog kartais surengiamos medziotoju sventes [ka uz tuos pacius pinigelius medziotojai savarankiskai sugeba padaryti dar geriau] ir deklaruojate,kad norite padidinti medziotoju savivalda.Realiai to kazkaip nesijaucia,tai ES sutrukdo,tai sharaskino kontora ne tokius istatymus priima...

Nors as,kaip ir dauguma cia pasisakanciu kolegu,manau,kad medziotojams reikalinga juos vienijanti respublikine draugija,sajunga ar dar kaip besivadinanti organizacija,kuri galetu medziotoju interesus atstovauti auksciausiu lygiu,pradedant itaka istatymu leidejams.


As priestarauju:


Paskaicius tris auksciau esancius Anonimo komentarus, persasi isvada, kad zmogus apie draugijos veikla nieko nezino ir ja net nesidomi. Taip manau, nes turiu galimybe stebeti LMD ("Z" neminiu, nes apie dalykus, su kuriais nesu susipazines ir neismanau - nekalbu) veikla is labai arti.

Jokiu budu, nesmerkiu Anonimo uz tai, kad jis nezino, nes, manau, kad informacijos apie LMD medziokles lietuvoje ateities vizija ir veiklos rezultatus tikrai truksta, ir nezinau, kur jos butu galima ieskoti, isskyrus Eugenijaus pasiulyta buda - paskambinti tiesiai jam. Taciau nesusipazinus su dalyku, ji peikti ir kritikuoti, mano nuomone, yra kvaila, net labai kvaila.

O metymasis tokiomis frazemis kaip pacituota zemiau, mano manymu, yra nebrandumo ir kvazi nelieciamumo, kuri suteikia galimybe komentuoti is toli, pasislepus uz kompiuterio ekrano, vaisius.


Esu iprates pinigus gauti uz konkreciai padaryta darba,o ne uz sh... malima ir moku pinigus uz konkrecius dalykus (Anonimas)


Bet gana skambiu fraziu, galima pereiti prie konkreciu pavyzdziu, arba, anot Anonimo, "sh malimo".

Dabartine LMD taryba (ar kaip ji oficialiai besivadintu), o labiausiai TRYS zmones, atnaujino, tiksliau tariant, uzmezge rysius su tarptautinemis CIC ir FACE organizacijomis (kurios atstovauja medziotojus tarptautiniame lygmenyje ir turi svorio EU politikoje), bei kaimyninemis salimis (ypac Lenkija, Latvija, Estija, Svedija). Anonimas sako, kad tai yra sh malimas. As manau, kad bendradarbiavimas su tarptautinemis organizacijomis pakelia LMD ir tuo paciu lietuvos medziokle i aukstesni lygi, taip suteikdamas jai svorio vietineje politikoje ir teise kalbeti ne 25000 medziotoju vardu, bet milijonu. Maza to, artimi rysiai su kaimyninemis salimis (ypac Lenkija, Estija, Latvija), suteikia galimybe naudotis kaimynu patirtimi sprendziant panasias problemas ir tokiu budu isvengti ju darytu klaidu. Praeita savaitgali vykes tarptautinis seminaras apie briedziu populiacijos situacija yra vienas pirmuju sios veiklos vaisiu, apciuopamas kiekvienam medziotojui, tiksliau besidominciam medziotojui. Taigi, Anonime, jeigu Jus pats neatsiversite zurnalo “Medziotojas ir medziokle”, niekass jums per prievarta tokios informacijos neikis.

Bet net ir palikus tarptautine arena, Anonimo minetasis "sh malimas" yra visiskai nepagristas, o teiginys, kad Lietuvos medziotojams reikia organizacijos "kuri galetu medziotoju interesus atstovauti auksciausiu lygiu,pradedant itaka istatymu leidejams" - tiesiog juokingas, nes tai ir yra pagrindine LMD veikla. O tai kad ne visi medziotojai yra patenkinti vienu ar kitu sprendimu, nereiskia, kad LMD nieko nedaro, tai tik atspindi, kad patys medziotojai yra susiskalde. O susiskaldymas kyla dazniausiai del ziniu stokos: vieniems zveris stebuklingai isnaikino graiztviniai sautuvai, kiti negali gyventi be prozektoriu, dar kiti isvis mano esa medziokles asai, nors niekada nera atverte jokios knygos ar straipsnio apie medziokle. Kalbant apie istatymus, tai nei vienas istatymo susijusio su medziokle svarstymas nepraeina be tiesioginio ar netiesioginio LMD isikisimo. O jeigu jis galiausiai priimamas ne toks kaip visi medziotojai noretu arba isvis nepalankus medzioklei, tai velgi reiskia, ne kaip Anonimui atrodo, kad LMD mala sh, bet kad medziotojai patys kartais labai stipriai nesutaria.

O dar svarbiau, musu, medziotoju, yra vos 30000. Reikia nepamirsti, kad egzistuoja ir kitos interesu grupes, pvz. zemes savininkai, kuriu yra simtai tukstanciu. O demokratija, kaip visi zinome, yra daugumos valdzia, taigi retai 30000 tukstanciu, ir tu paciu susiskaldziusiu ir persiskaldziusiu, balsai uzgozia simtus tukstanciu. Taigi kad ir kaip susitelktu saujele LMD zmoniu, ju balsas nera virsesnis uz kitu, del to kompromisai nevisada pasiekiami.

Beje, kalbant apie LMD “sh malima” as nepaminejau kasdieniskesniu veiklos rezultatu: prisidejimas prie Huberto dienos minejimo, Trofeju parodos Trakuose, ar pazintiniu medziokliniu ekskursiju i vakaru europa organizavimas. Sitie dalykai ateina ir praeina, bet juos organizuoti uztrunka ne viena diena. Taip kad toks “sh malimas” reikalauja daug laiko, pastangu ir noro.


Galiausiai, as ZINAU, kad LMD (skambus pavadinimas, dviems ar trims zmones apibudinti) dirba daug, dirba medzioklei ir dirba is idejos, nes materialines naudos ten ir su ziburiu nerasi. Ir jie dirba puolami Anonimu, kuriems dazniausiai mazai tezinantiems, bet, nepaisant to, isitikinusiems savo teisumu, 60 lt per metus (ar koks bebutu metinis nario mokestis) atrodo per daug "sh malanciai organizacijai" (Anonimo nuomone), be kurios GALBUT medziokle Lietuvoje dabar matytume tik per televizoriu (mano nuomone).

P.S. viskas ka parasiau auksciau tera mano nuomone, i absoliucia tiesa nesikesinu ir saltiniu nenurodau. Beje, sakydamas LMD, nekalbu apie regioninius skyrius, kuriuose turetu pagrindinis bendravimas tarp medziotojo ir medziotojus atstovaujancios organizacijos.


Man atrodo, kad nematyti LMD problemu butu trumparegiska, nematyti naudos ir veiklos rezultatu – akla, o pulti kritikuoti nezinant ir nesidomint – kvaila.

medziotojas
Hunting for living

Narys

# Atsiuntė: 16 Sausis 2008 08:17


Savo nuomonę apie "laisvus" medžiotojus aš jau kažkur buvau išdėstęs ir nesikartosiu, aš PRIEŠ
Dėl LMD tai ši organizacija turėtų būti tik viena, o ne susiskaldžiusi į atskiras "nepriklausomas" sąjungas.
Kas liečia graižtvinių ginklų naudojimą pritariu, kad liktų 3 metų cenzas.
Na, o dėl būsimų medžiotojų paruošimo, aš KATEGORIŠKAI už tai, kad klubai ar būreliai nedalytų lengva ranka rekomendacijų apie atliktą stažuotę, o realiai būsimą medžiotoją pagainiotų po miškus, kad nekiltų po kokių 2 metų stažuotės bereikalingų-kvailų klausimų, kurie bent kiek didesnį žinių bagažą turinčiam, atrodo elementarūs. Nes iš forumuose užduodamų klausimų susidaro vaizdas, kad naujai "iškepti" medžiotojai arba visai nebuvo miške ir stažuotę atliko didmiesčių "džiunglėse". Ir manau kad egzaminai turėtų būti daug griežtesni arba bent būtų papildomi praktinėmis užduotimis.

Medžioklė amžina,keičiasi tik varymų kvartalai

info@medziotojas.eu
ramas.medziotojas@gmail.com

Jei randi ką įdomaus gyvenime, tegu ir saulėlydį - žiūrėk, nepraleisk, džiaukis gyvenimu, nes jis trumpas kaip akimirka.

Romas 46


# Atsiuntė: 16 Vasaris 2008 10:07


Gerbiamas Eugenijau. Norėčiau Jūsų paklausti ir pasiūlyti dėl elnių patinų medžioklės terminų. Dabartiniu metu galiojantys terminai, švelniai tariant, yra prasilenkiantys su medžioklės, kaip laisvalaikio praleidimo formos, nuostata. Kada toks trumpas terminas elnio patino medžioklei reikia skirti tiek laiko, kad miške turi gyventi. Šį sezoną 5 vakarus iš eilės teko tą daryti. Deja, kai elniai išeina į palaukę, sumedžioti tinkamą yra be galo sunku, o paleisti šūvį į bet kokį... Ar neatėjo laikas pasiūlyti AM pakeisti medžioklės terminą iki sausio 31? Juk pasibaigus elnių "vestuvėms" medžioklė būtų žymiai protingesnė selekciniu požiuriu. Patys geriausi paliktų palikuonis, o ir selekcinius galima ramiai atrinkti.

Anonimas


# Atsiuntė: 23 Sausis 2009 20:02


tai ar atsizvelgia kas nors i jusu pasiulymus?

vidas34
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 26 Sausis 2009 18:00 - Redagavo: vidas34


Sveiki,

Norėčiau prisijungt prie jūsų diskusijos apie LMŽD. Taigi keletas mano padarytų išvadų apie esamą situaciją:
1.LMŽD yra organizacija, skirta (trumpai) medžioklėtvarkos ir medžiotojų interesams atstovauti. Ji yra sukurta asociacijos pagrindu ir jungia rajonuose įsteigtas tokio paties principo asociacijas, kurios teoriškai siekia to paties, tačiau nėra pavaldžios LMŽD. Rajonų MŽD savo ruoštu jungia toje vietovėje medžiojančius medžiotojus. Rajonai sprendžia „rajono“ klausimus, LMŽD atstovauja visų savo narių (rajonų MŽD) interesus. Iš esmės puiku, turime lobistinę organizaciją kuri atstovauja mūsų interesus, tame tarpe skleidžia su tuo susijusią informaciją (tai užprogramuota tokiose organizacijoje).
Dėstau patirtį. Šiuo metu organizuoju „Medžiotojų žiemos šventę 2009“ – siunčiame informaciją rajonų draugijoms apie renginį, prašome paskleisti informaciją tarp medžiotojų ir pranešti kiek medžiotojų žada dalyvauti renginyje, esant galimybei suorganizuoti kolektyvinį atvykimą, atsivežti vėliavas ir pan. Sakyčiau užduotis ne itin sudėtinga, juo labiau, kad informacijos sklaida turėtų būti vienas iš esminių šių organizacijų darbų. Apibendrinant „vaizdelis nikoks“, daugelyje skyrių el.pašto dėžutės neveikia, kai kuriuose skyriuose jų aplamai nėra, dažniausias atsakymas – „gerai perduosim, rinksis valdyba, paskysim, tada jie perduos klubu vadovams, po to jie medžiotojams...“. Po savaitės – antras skambučių „maratonas“ – „kaip sekasi? Ar yra norinčių į šventę?“ atsakymai patys įvairiausi, bet dažniausiai aiškumo nėra – tie kurie info gavo ja paskleidė (tikimės), kai kurie jos pasirodo negavo – siunčiame antra kart. Skambinėju draugams – ar gavote info apie šventę? Apie 20% jau gavo. Neblogai. Tiesa iš draugijos sužinojo vos keli. Turėdamas patirties iš praėjusios šventės suprantu – situacija nepasikeitė, apie šventę visi sužinos per „Girių takai“ arba „Tauro ragas“, klausimas vienas – prieš ar po šventės? Ir čia darau išvadą nr.2
2.Privačios iniciatyvos žymiai lanksčiau, geriau ir efektyviau dirba su „galutiniu vartotoju“ – medžiotoju, kuris išlaiko MŽD savo nario mokesčiu. Žodį privačios specialiai paryškinau, nes į jį turėtų tilpti visi asmenys kurie nebūtinai užimdami „pirmininko“ ar „medžioklės žinovo“ pareigas padaro žymiai daugiau negu kai kurios valdybos, tarybos kartu sudėjus. Į šį žodį norėčiau „įpaišyti“ ir E.Tijušą , kurio indėlis į „bendrą reikalą“ viršija jo pareigas. Į šį žodį turėtų sutilpt ir visi aktyvūs „forumiečiai“, bei tų rajonų MŽD pirmininkai kurie „serga“ tokiomis ligomis kaip „medžiotojų šventės“, „medžiotojų varžybos“, „trofėjų parodos“ ir pan. Tęsiu mintį - jei reikėtų padaryti medžiotojų šventę be šių žmonių, o remiantis esama draugijos struktūra, jau geriau imčiausi organizuoti Povandeninių šaškių čempionatą savo baseine Šiuo juokeliu gink Dieve nenoriu įžeisti senai dirbančių ir daug nuveikusių visų mūsų labui medžioklės draugijų pirmininkų, medžioklės žinovų ir kitų šios struktūros darbuotojų, tikrai didžioji dalis jų daro ką gali ir kaip gali, remdamiesi savo galimybėmis ir patyrimu. Tačiau šioje vietoje reikėtų padaryti išvadą nr.3
3.Tiek LMŽD, tiek rajonų MŽD veiklos resursai yra riboti, tai liečia tiek finansines galimybes, tiek technines priemones, tiek personalo resursus (čia mintyje turiu mažą LMŽD etatinių darbuotojų skaičių, bei rajonuose dirbančių darbuotojų amžiaus problemą darbui su kompiuteriu elektroninėje erdvėje, prastą vadybos ir marketingo suvokimą rinkos sąlygomis ir pan.). Atrodytu klausimas linksta link prasto šių organizacijų finansavimo. Taip, ko gero dalis tiesos slypi būtent čia (bet tik dalis). Daugelis skyrių turi po du etatinius darbuotojus (pirmininkas ir medžioklės žinovas), kurie dažniausiai dirba už menką algą. Čia galima padaryti tarpinę išvadą – mažos algos, maži ir reikalavimai, ko norėti iš žmonių, kurie dirba už grašius, reikia aplamai džiaugtis , kad tokių yra. Be to jie turi daug gyvenimiškos patirties ir kaip taisyklė yra senbuviai medžioklėtvarkos srityje, autoritetai. Nario mokesčio kelt nebeišeina, nes jo mokėtojų ir taip mažėja. Kuo daugiau medžiotojų bilietą prasitęsia gamtosaugoj, tuo mažiau motyvų kam aplamai tą nario mokestį reikia mokėti, prasideda klausimai „Ka naudingo ir gero VISIEMS medziotojams,arba bent LMZD nariams siuo metu duoda LMZD“ (klausimas ką tu duodi LMŽD nekyla) ir t.t. Seka, kad nėra pinigų priimti trečią žmogų kuris galėtų sukurti skyriaus www svetainę, pasirūpintų pranešimų ir informacijos sklaida elektroniniu paštu, rūpintųsi skyriaus ir organizuojamų renginių rėmėjų paieška ir pan. (išvadą, kad esami darbuotojai dėl brandaus amžiaus arba laiko stokos to daryti negali, jau padarėm). Ratas po truputį sukasi – dirbtume efektyviai, bet nėra lėšų, nėra lėšų nes nėra kas paremia, nieks neparemia, nes nėra, kas ieško rėmėjų, ...niekas nenori remti nes esam maži, niekam neįdomūs, be to nemokam dirbti elektroninėje erdvėje, reklamos srityje ir pan., ...nes algos mažos, jauno ir protingo neprisiviliosi, o ir šeip jaunimas dabar pasikeitęs...tęsti galima ilgai, argumentų begalė.Išvada padaryta, reikalas aklavietėje... Bet ar tikrai? Algos daugumoje rajonų MŽD sudaro nuo 70% iki 95% surenkamo nario mokescio (prašau mane pataisyti jei klystu, nes tokio pobūdžio informacija „eiliniams“ nario mokesčio mokėtojams neprieinama) manau visi pritars, už likusius x%, kažką nuveikti apčiuopiamo manau nepavyktų net geriausiam vadovui... Ką daryti? O dabar dar ir krizė prisidės, gal išvis nebus kas nario mokestį mokės? Yra du variantai: 1. Efektyvinti veiklą, kol dar yra kas moka nario mokestį, 2. Plaukti pasroviui, kol yra kas plukdo. Antras variantas atrodo nereikalauja daug pastangų ir kai kuriuose skyriuose tai tęsiasi nebe pirmi metai. Pirmąjį variantą bando palaikyti tie skyriai kuriems vadovauti ėmėsi daugiau „parako“ turintys. Taigi kokia galima išeitis iš susidariusios situacijos?
Pirmiausia manau reikėtu padiskutuoti dėl vizijos. Kokia LMŽD turėtų būti, kokią mes ją norėtume matyti po 10metų. Tai kuo draugija užsiima dabar pritariu be išimties, bet to maža. Aš norėčiau, kad LMŽD turėtų (filosofuoju maximaliai ): administratorę (ne prastesnę nei turi Ūkio ministerija :up, pastovų etatinį juristą, (ne blogesnį nei turi Aplinkos apsaugos ministerija:up, sekretorę (geriau patylėsiu), kasdien dirbantį pilnu etatu direktorių (ir po darbo kaip E.T.), 2 pavaduotojus (medžioklei ir žūklei) Taip pat būtų garbės (neetatinė) valdyba susidedanti iš nusipelniusių ir įtakingų medžiotojų (žvejų klausimais žvejų) kuri formuotų uždavinius ir strategiją nuolat dirbančiam personalui. Prie viso šio dar galima būtų „klijuoti“ ir daugiau dirbančiųjų, siekiant kad LMŽD imtųsi spręsti vienokį ar kitokį uždavinį. Dar norėčiau, kad jų algos būtų tokios, jog jie brangintų tą vietą ir dirbtų efektyviai, susikoncentravę LMŽD tikslams pasiekti. Manau, turėtumėt pritart, kad su tokiu „aparatu“ galima būtų daugiau nuveikti. Tada kur problema? Jos gali būti tik dvi – politinė valia (imt ar ne jauti už ragų) ir finansinė (kas visą tai finansuos). Pirmasis klausimas man tamsus (neįsivaizduoju kas šiandien tokius dalykus sprendžia), antrasis lengvesnis – mokėti už tai turi VISI MEDŽIOTOJAI, nes ši organizacija atstovaus jų interesus. Klausimas kaip tą padaryti. Čia vėl reikia grįžti prie vizijos ir filosofijos – už ką man, būnant medžiotoju, negaila būtų mokėti nario mokesčio? Arba ką aš gaunu jei jį moku? Sutikite klausimas aktualus ir net natūralus. Nes kai moki mokestį rajono MŽD, o ji net ataskaitinio nedaro tris metus, biudžetas ir pinigų panaudojimas yra neviešinamas, apie aktualius klausimus sužinai iš draugų ar spaudos ir t.t., sutikit vis tik norėtųsi žinoti kaip buvo panaudotas, kad ir nedidelis bet tavo indėlis.
Daug neveldamas pasidalinsiu patirtimi apie vienos asociacijos veiklą ir jos santykį su mokančiais nario mokestį. Narys gauna tokią naudą (be tos, kad organizacija kuriai jis priklauso atstovauja jo interesus visur kur tik gali bendrąja prasme) : kiekvieną savaitę minimum 2 kartus ateina el. pašt. žinutė aktualia tema, nuolat gaunami pakvietimai ar informacija apie vykstančias įvairiausias konferencijas, mokymus, seminarus ir pan., pranešama apie aktualių įstatymų pasikeitimus, pridedami komentarai į ką reikėtų atkreipti dėmesį, vykdomos apklausos vienu ar kitu klausimu, siekiant aiškiau žinoti narių nuomonę (el.paštu tai nekainuoja, greita ir efektyvu), nariai turi nuolaidas paslaugoms pas asociacijos narius (analogiškas pvz. Medžiotojai turi nuolaidas xx šaudykloje), yra greita galimybė perduoti informaciją kuri gali sudominti asociacijos narius, asociacija gina savo narius prieš valstybines institucijas ir atstovauja jų interesus (šito ypač pasigendu draugijos santykiuose su gamtos apsaugos agentūra, čia nekalbu apie brakonierių gynimą), nariai yra pasveikinami įvairiomis progomis, dalyvauja asociacijos renginiuose, gaunami komerciniai pasiūlymai iš užsienio partnerių ir pan. ir t.t. Turint tokią pridėtinę vertę nebekyla klausimas „už ką?“ sumokėjai nario mokestį. Turbūt kyla klausimas ar aš siūlau papildomai rinkti nario mokestį iš medžiotojų? Atsakymas NE. Manau, kad mokame pakankamai (aš moku po 40Lt metams, padidėjus „pridėtinei vertei“ negaila būtų ir 100Lt), tačiau surinkti mokesčiai panaudojami neefektyviai. Rajonų MŽD niekada nepasieks tokio „išsivystymo“ lygio kokį gali pasiekti LMŽD, t.y. geriau viena galinga organizacija negu daug smulkių „savamokslių“. Jokiu būdu nesiūlau naikinti rajonų MŽD, reikia tik racionalizuoti jų darbą. Manau visai vykęs modelis galėtų būti Ūkininkų sąjungos skyrių pavyzdys – skyriuje nuolat dirba vienas žmogus (gali visą savaitę kreiptis ir gausi tave dominančią info, spręsi p

*********************************
Net kai tave suvalgo vis tiek yra dvi išeitys.

vidas34
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 26 Sausis 2009 18:15


spręsi problemas ir pan.) kuris paskirsto informaciją ateinančią iš centro ir vykdo rajono valdybos priimtus sprendimus. Valdyba ir pirmininkas neetatiniai darbuotojai!!! (pirmininko atlyginimą pridėjus techniniam darbuotojui susidaro „geras atlyginimas“ už kurį galima pareikalauti kokybės), taigi lyg ir radom resursų rajonų MŽD veiklai pagerinti. O LMŽD? O ji turi gauti dalį nario mokesčio iš rajonų MŽD!!! Už ką? Už tai, kad kasdien siunčia šviežiausia informaciją, laiku ir aktualią, kurią skyrius persiunčia savo nariams. Už tai, kad informuoja apie įstatymų pasikeitimus. Už tai, kad kvalifikuotas juristas gali parengti komercinės medžioklės sutartį su užsienio medžiotojais, arba konsultuoti narį konflikte su neteisiu gamtosaugininku. Už tai, kad praneša apie „Medžiotojų žiemos šventę 2009“ ir parūpina į ją bilietus su nuolaida (lyriškas nukrypimas ). Galėčiau daug vardinti dėl ko LMŽD gali būti reikalinga xxx rajono MŽD. Manote mažai svertų? Nemokės? Rajonų MŽD nėra pavaldžios LMŽD? Taip nemokės jei nebus už ką, o „už ką„ reikia sukurti. Tam, kad sukurti reikia pinigų. Pinigai pas verslininkus arba valdžią. Valdžią siūlau pamiršt. Lieka verslininkai. Kas įdomu verslininkui? Rinka. Medžiotojų 30 000...neblogai, žvejų xxx xxx, dar geriau. Kaip manote kokia pinigų suma draugiją paremtų meškerės pardavėjas xxx jei kalėdinį sveikinimą su jo logotipu nusiųstume xxx xxx žvejams? O kiek firma xxxx, jei visiems medžiotojams praneštume apie nuolaidas medžiokliniams batams xxx? O kiek kainuotų „baneris“ LMŽD puslapyje? Čia pamastymui. Galiu pasakyti iš savo pusės – už tai, kad visi medžiotojai efektyviai būtų informuoti apie rengiamą šventę neabejodamas sumokėčiau 1000Lt, nes dabar „skambinimas varpais“ kainuoja kelis kart daugiau. Tūkstantis žinoma smulkmena, bet jei žinute persiųst užtrunka pusvalandį?...
Ko truksta? Efektyvios struktūros. Ne LMŽD reikalas „bizniauti“? Tada ieškokim rėmėjų kurie moka už orą... Manau verslo simbiozė su visuomeninėm organizacijom yra neišvengiama norint judėti į priekį, gal po 10 metų to ir nereikės, bet šiandien manau tai vienintelė išeitis pakeisti situaciją iš esmės. Dar vienas dalykas kurį norėčiau pastebėti – LMŽD yra sena organizacija su savo istorija ir vardu, tai kodėl yra leidžiama diskredituoti tą vardą tiems, kurie švelniai pavadinčiau „nedirba“. Manau reikia peržengti tą nepasitikėjimo savimi barjerą ir aiškiai iškelti uždavinius tiems skyriams kurie „miega“ – arba jūs darot tą,aną, trečią, penktą ir atitinkat tam tikrus kriterijus ir reikalavimus norėdami priklausyti mūsų organizacijai (pradžiai įsivedat Internetą ir nusiperkat faksą :lol arba mes LMŽD kuriame sau pavaldų skyrių ir dirbame taip kaip turėtų dirbti rimta organizacija. Manau kiekviename rajone galima rasti entuziastų kurie tą darbą bent jau pradžioje dirbs nemokamai ir efektyviai. O efektyvi veikla per pirmą savaitę patrauks „aktyvą“, per metus „pažangesnius“, o po to kai užsidarys „miegoję“ ir visus kitus. Žiauru? Tuomet plaukim pasroviui, laukime kol prisisteigs daug ir įvairių asociacijų, kurių suvienijimas po tam tikro laiko bus neįmanomas, nes jos antrą kartą į tą pačią balą nelips... Atsiprašau už sarkazmą ir cinizmą tam tikrose vietose. Taip pat nenorėčiau būti apkaltintas už revoliucijų kėlimus, valdžios griovimus ar kėdžių atiminėjimus, turiu daug asmeninių projektų kuriuose ir planuoju savo veiklą. Aktyvus dalyvavimas medžiotojų bendruomenėje tėra patirties ir galimybių pasidalijimo forma, suryjanti daug laiko bei pinigų, kuriuos galėčiau skirti savo šeimai. Taip sakau todėl, kad už šias garsiai išsakytas mintis esu kartą nuskalpuotas, o kadangi plauku ir taip nedaug turiu, nesinorėtų pakartojimo
Tikiuosi išreikšta nuomonė leis išgirst daugiau racionalių diskusijų ir sprendimų pasiūlymų ta tema.


pagarbiai Vidas Silvestravičius

*********************************
Net kai tave suvalgo vis tiek yra dvi išeitys.

Anonimas


# Atsiuntė: 26 Sausis 2009 19:03
Darius
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 26 Sausis 2009 21:24 - Redagavo: Darius


Gražios mintys ir idėjos Palaikau jas 100 proc. Bet kol nebus šviežio kraujo LMŽD skyriuose, nebus ir naujų, efektyviai priimtų sprendimų... Gerbiu tuos žmones, kurie ten dirba, bet jau jų situacija su šiuolaikinėm technologijom, informacijos sklaida - visai prasta.

www.parakas.lt
Baldų, šviestuvų, pakabų bei kitų gaminių gamyba iš ragų.

vidas34
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 26 Sausis 2009 21:49


Po Grinevičiūtės laidos galima būtų pridurti, kad nuo miškų savininkų lobistų komandos gavom dar vieną "gola"

*********************************
Net kai tave suvalgo vis tiek yra dvi išeitys.

rapolas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 26 Sausis 2009 23:19
sauliuse
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 27 Sausis 2009 08:56


Jo kolegos vakarykšte Grinevičiūtės laida labai i tema ir laiku, tai kaip veidrodis apie mus apie mūsų veikla ir savo interesu gynima, vakar medžiotojo vardas buvo eilini karta "padėtas į vietą" netik žurnalistų bet ir pačių laidos herojų. O miškų savininkai šaunuoliai tendencingai gina savo interesus, nors manau negarbingai dėsto savo pozicija kaip medžiotojai, bet gal vardan tikslo galima viena kita karta ir ....
Manau kad vakar laidoje medžiotojas turėjo suprasti eilinį kartą kad medžioklės sritį valdo seni nomenklatūrininkai-laidos herojai. Jie sprendžia kada, ką, kaip, kur medžioti. Kas kaltas kas ne. Kam galima su naktiniais taikikliais medžioti, o kam ne (manau supratot apie ką kalbu).
Todėl savęs ir Jūsų norėčiau paklausti. O ką daryti kad tie kūrė nieko neveikia eitų į senai ištarnautą poilsį? LMŽD aš nežinau tokios, žinau tik p. E. Tijušą, iš MŽD rajoninių (tai žinoma labai subjektyvu, nors turiu daug pažystamų ir po Lietuvėle pasiblaškau) geru žodžiu galėčiau paminėti Molėtų raj. draugijos pirmininką.

Stasys Bebras
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 4 Vasaris 2009 08:52


VIDAS 34;malonu buvo susipazinti su jusu mintimis del LMZD ir jusu nuomonei tikrai pritariu.Isardyta sluota po atskira vytele sulauzyti labai lengva, taciau sulauzyti surista neymanoma.As manau, kad jau siandien reikalinga jega kuri atstovautu pilnu pajegumu musu medziotoju interesus,ir kad si jega pilnu pajegumu dalyvautu rengent nauja medziokles istatyma.Musu 33000 visi mes turime kovoti po viena veleva, tuomet visi turesime vieta po saule.

------------------------------------

Prieš spausdamas nuleistuka pagalvok,pagalvok!

vidas34
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 7 Vasaris 2009 19:10


b]sauliuse[/b]
geru žodžiu galėčiau paminėti Molėtų raj. draugijos pirmininką. ruosdamas Medziotoju ziemos svente bendravau turbut su visais rajonu vadovais ir galiu pasakyti, kad tikrai yra aktyvus Šiaulių, Kupiškio, Molėtų, Širvintų skyriai (nepaminėti tegul neisižeidžia, išvardinau daugiausia prie žiemos šventės prisidėjusius). Manau reikėtų pakeisti tvarką kai pirmininkas renkamas "iki mirties", kad kadencija butu ne ilgiau kaip 2 metai ir negalėtų būti renkamas daugiau kaip dviejoms kadencijoms iš eilės.

*********************************
Net kai tave suvalgo vis tiek yra dvi išeitys.

vidas34
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 28 Vasaris 2009 14:40


Stasys Bebras
pritariu paties pasakymui apie sluota. Siulau perskaityt naujausia straipsni L ryte: http://www.lrytas.lt/-12357537931235585925-1-ar-na ujas-seimas-sureguliuos-med%C5%BEiotoj%C5%B3-ir-%C 5%BEemi%C5%B3-bei-mi%C5%A1k%C5%B3-savinink%C5%B3-s antykius.htm
Manau tai geriausias pavizdys kaip turi dirbti sluota, dabar belieka konstatuoti, kad sluoja mus, o ne mes...

*********************************
Net kai tave suvalgo vis tiek yra dvi išeitys.

vidas34
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 28 Vasaris 2009 15:04


Kadangi tema "pasiulymai LMZD", tai ir siulau - pradekite rasyti straipsnius visuomenineje spaudoje ir formuoti savo pozicija visuomenes akyse, nes "hunter.lr", "medziotojas.eu", "medziokle.info", zurnalo "Medziotojas ir medziokle" auditorija yra medziotojai, o ne ukininkai, miskininkai, kaimo zmones, valdininkai ir panasi "kita" visuomenes dalis kurios palaikyma turime UZSITARNAUTI. O tai galima padaryti tik nuosekliai ir kantriai destant savo pozicija viesai. Kaip tas daroma pavizdi atspausdino Lietuvos rytas

*********************************
Net kai tave suvalgo vis tiek yra dvi išeitys.

Stasys Bebras
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 17 Balandis 2009 12:51


Gerbemi kolegos medziotojai,cia visu musu pamastymui.Siai dienai skamba pavojaus varpai delvalstybiniu misku privatizavimo.Mano supratimu mes jau gavome gera spyri i pasturgali su ezeru pakrantemis,jos tapo tautos isrinktuju.Dabar pamastykime kas bus jeigu miskai taps privatus,manau,kad tokiu atveju beliks tik rasyti prisiminimus.O galbut dar yra jega kuri duotu suprasti musu isrinktiesiems jog musu zveju ir medziotoju yra 300000 kuriu balsai reikstu labai dag ir su kuriais reikia skaitytis.Mano supratimu siuo atveju LMZD kaip niekuomet privaletu pusti sauklio raga ir vienyti savo ordina,kad galetume atstoveti bent tai ka dar turime.

------------------------------------

Prieš spausdamas nuleistuka pagalvok,pagalvok!

anonimas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 21 Balandis 2009 10:27


Gerbiami medziotojai,megstantys laisvalaiki paivairinti zvejyba,kvieciu prisijungti prie zveju ir pasirasyti peticija del pramonines zvejybos uzdraudimo Lietuvos vidaus vandenyse:
http://www.peticija.lt/visos/2493

Kaip visi zinome,siandien musu ezerai nuniokoti pramonines zvejybos.O sugauta zuvi jie dazniau atiduoda gyvunu pasarams gaminti.
Zuvingi ezerai,upes,marios mums suteiktu daug didesnes gero poilsio gamtoje galimybes.Tuo paciu atsirastu galimybes smulkiajam verslui vystytis,pradedant poilsio/zvejybos reikmenu gamyba,prekyba,baigiant poilsiavieciu irengimu ir net turizmo organizavimu uzsienieciams.Atsirastu naujos galimybes zmonems dirbti bei uzsidirbti.
Gerbiamieji,nebukite abejingi:

http://www.peticija.lt/visos/2493

Anonimas


# Atsiuntė: 21 Balandis 2009 15:54


Kas maitina zvejus-verslininkus?

http://www.kitamkrante.lt/portalas/index.php?optio n=com_content&view=article&id=167:nuomon-kokia-kl- perspektyvesn--verslin-ar-mgjika&catid=19:siaipapi ezvejyba&Itemid=35


Citata is nurodyto straipsnio:

"Žvejai verslininkai šiuo metu yra atleisti nuo bet kokių mokesčių. Ne gana to, juos nuolankiai ir pastoviai finansiškai remia Vyriausybė. Pagal 2007-2013 m. programą tik žvejybai vidaus vandenyse numatoma skirti 30,034 mln. Lt. paramą žvejams verslininkams. 7,508 Lt. turėtų atitekti iš biudžeto. Kasmet jie gautų 4,29 mln. Lt. (pagal 2005 m duomenis, jei jų skaičius nesikeis), kas sudaro 7271 Lt. kiekvienam verslininkui. Prisiminkite, kad vertės jie sukuria mažiau – 4,1 mln. Lt. Tad kam tos aukos?"

anonimas
Medžiotojas

Narys

# Atsiuntė: 22 Balandis 2009 09:07


Pasirupinkime savo laisvalaikiu,o kazkas net ir savo verslu,raginkime uzdrausti versline zukle Lietuvos vidaus vandenyse. Pasirasykite peticija,kuri bus iteikta Seimui:

http://www.peticija.lt/visos/2493

Anonimas


# Atsiuntė: 22 Balandis 2009 20:15


Žemės ūkio ministerijos siekius kontroliuoti visus krašto vandenis gamtos sergėtojai ir meškeriotojai vadina revoliucija, kokios nesapnavo net baisiausiame sapne.


http://www.peticija.lt/visos/2493

Anonimas


# Atsiuntė: 30 Balandis 2009 22:23


http://www.peticija.lt/visos/2493

Tikejausi,kad "draugija" prisides prie VISIEMS Lietuvos gyventojams aktualios peticijos.Deja,draugija saldziai miega ziemos miegu. Saldziu sapnu,darbstieji "medziotojai"

Visai rimtai siulau ISBRAUKTI is pavadinimo zodi "zveju"

DEDE
Hunting forever

Narys

# Atsiuntė: 29 Spalis 2012 19:27


tai gal kas nors iš LMŽD apie uždraustą, t.y. sustabdytą vilkų medžioklę porą žodžių?

Dega stogas - 01
Dingo stogas - 02
Važiuoja stogas - 03
Alkani medžioja...sotūs rašo forume.

stambus


# Atsiuntė: 30 Spalis 2012 19:21


ponai zvejai ir medziotojai, mano manymu cia reikia vienytis, o ne pavieniem postringauti, bet mano manymu, MUSU nuomones niekas neklaus, nes jei butu rupima valstybes nauda, paskaiciuotu kas apsimoka, o dabar pacioje valdzioje yra interesai kurie skatina visa sia veika.

. 1 . 2 . 3 . 4 . >>
Jūsų atsakymas
Bold Style  Italic Style  Underlined Style  Image Link  URL Link  Insert YouTube video  Uždrausti *Kas tai yra?
:) :hunter: :up: :down: :lol: :singing: :rofl: :diablo: :sad: :hunter2: :aggressive: :crazy: Daugiau šypsenėlių... Išjungti

» Vardas  » Slaptažodis 
Iveskite savo vardą ir slaptažodį.
 

Iš viso dabar vartotojų: Svečių - 4
Narių - 0
Daugiausia: 419 [18 Balandis 2021 19:42]
Svečių - 418 / Narių - 1

Naudojimosi taisyklės

Reklamos galimybė

Kontaktai


Powered by miniBB forum software © 2001-2024